Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Pon 13. Jún 2022 23:37:38

myslim, ze nikto tu nemoze brat vazne vyjadrenie, ze vingegaard by sa mohol realne porovnavat s pogacarom (pri vsetkej ucte k jeho kvalitam, ktore za posledny rok ukazuje) ;)
ja si dokonca ani nemyslim, ze roglic ma na to, aby vyhral tour - on mi pride typ porte, aj ked trochu v mensom - vyhrava vsetky pripravky, ale na vrcholnych pretekoch sa oplasi a pada a pada a pada. aspon na tej vuelte si vzdy spravi chut :)
ale spomenme si na rok 2014, kedy sa cakal velky suboj frooma a contadora a nakoniec sa po par etapach vyvalali a bola z toho dominancia nibaliho.
nech je ako chce, dovolim si malu predpoved (dufam, ze ma nikto nezdrbe, ze hovorim uz dopredu...) - tour bude nuda ako vzdy. bud dojde k dominancii jedneho jazdca od zaciatku do konca alebo sa bude taktizovat a cakat do posledneho kopca v poslednej etape, kde sa uz aj tak nic nezmeni..
kazdopadne sa na to budem tesit ako kazdy rok :lol:
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Jún 2022 14:22:10

Okolo Svajciarska: Dam to sem k WT pretekom. Zaverecne stupanie Sattel v 4. etape je podla parametrov asi nad Petrove sily konkurovat ardenarom alebo vrcharom. Dajako som si to neuvedomil a uz som rano radil Peta medzi favoritov. :) Nakoniec o etapu nemysia bojovat ani lepsi ,,lezci" z rychlych jazdcov ako Matthews alebo Trentin...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Jún 2022 20:23:50

Mads Pedersen má výbornú formu, jeho šprinty po ťažkých etapách či pretekoch v stúpaniach do cieľa sú famózne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 16. Jún 2022 17:35:29

Dnesok vo Svajciarsku vobec nekorespondoval s profilom etapy. Brutalna cyklistika. Co mi hlava neberie je, ze preco vacsina ludi ma zafixovaneho Remca ako supertalent na urovni Merckxa. U Tadeja je to porovnanie viac na mieste. Jednoducho sa mi nezda ze je Remco taky specialny za akeho ho maju fanusikovia a asi mu to aj skodi ked pocuva z kazdej strany ze je to buduca legenda cyklistiky. Potom vam vsetkym veri a mysli si ze moze utocit uz v prvej etape pripadne 100km do ciela na klasikach. Thomas vyzera ze ma formu co ma dost tesi, je dobre ked Ineos bude mat na TdF konkurencieschopneho lidra, bude vacsia zabava.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Jún 2022 18:51:49

hujhe píše:Dnesok vo Svajciarsku vobec nekorespondoval s profilom etapy. Brutalna cyklistika. Co mi hlava neberie je, ze preco vacsina ludi ma zafixovaneho Remca ako supertalent na urovni Merckxa. U Tadeja je to porovnanie viac na mieste. Jednoducho sa mi nezda ze je Remco taky specialny za akeho ho maju fanusikovia a asi mu to aj skodi ked pocuva z kazdej strany ze je to buduca legenda cyklistiky. Potom vam vsetkym veri a mysli si ze moze utocit uz v prvej etape pripadne 100km do ciela na klasikach. Thomas vyzera ze ma formu co ma dost tesi, je dobre ked Ineos bude mat na TdF konkurencieschopneho lidra, bude vacsia zabava.


Áno, pri prvom letmom pohľade na dnešný profil to vyzeralo ako zvlnená etapa, ale bolo to ťažké, v druhej polovici etapy stále hore a dole so strmými úsekmi, niečo pre vrchárov a nie odolných šprintérov. Obdivuhodný výkon od Diliera a aj od Blinga ktorý bojoval ako lev. Skvelý výkon aj od Kunga a Pidcocka vzhľadom na profil.
K Remcovi, má stále iba 22 rokov, má ako nešprintér na konte už 30 profi víťazstiev a nesmieš zabúdať, že ho určite zabrzdil ťažký pád na Lombardii. Mňa jeho cyklistika baví a verím, že nám ešte predvedie veľké veci.
Thomas fajn, Martinez trochu sklamanie a vyzerá to, že Geraint bude jasný líder na TdF.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 16. Jún 2022 19:56:12

Pretek je len tak tazky akym ho spravia pretekari…profilovo to vyzerala pohodicka ale ked do toho dupne taky mohoric tak je po srande…kazdopadne pekna etapka dnes…boraci 4ia v prvej 9ke…interny boj o tdf ako sa patri ci?
Ja som nikdy remca nepovazol za noveho eda ale aj mna jeho pretekanie bavi a fandim mu velmi
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Jún 2022 20:11:36

majo píše:Pretek je len tak tazky akym ho spravia pretekari…profilovo to vyzerala pohodicka ale ked do toho dupne taky mohoric tak je po srande…kazdopadne pekna etapka dnes…boraci 4ia v prvej 9ke…interny boj o tdf ako sa patri ci?
Ja som nikdy remca nepovazol za noveho eda ale aj mna jeho pretekanie bavi a fandim mu velmi


Mohorič si odbehol zo Slovinska do Švajčiarska? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 17. Jún 2022 6:36:14

@ifco
:lol: :lol: Sorry sa mi to pomiesalo lebo som pozeral vcera oba preteky a aj v slovinsku vcera bola pekna zaberacka prave vdaka tomu ze sa niektori pretekari(hlavne mohoric) rozjodli spravit pretek tazkym
Kazdopadne ta moja prva veta plati len ta druha bola dost odveci :lol: :lol:
Este raz sorry za hoax ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 17. Jún 2022 10:45:52

Vlasov covid. a podla Uboldiho sa ani Peter necitil ktovie ako na trati vcera. je toto mozne? toto nie je mozne. este aj poriadne letne vlny covidove budu byvat? ved ich to tam melie na tom TdS totalne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Jún 2022 11:05:51

@majo - errare humanum est, hoax to podľa mňa nie je, tam musí byť úmysel o buď "vtipné" klamstvo alebo klamstvo ktoré ma zlý úmysel.

@simko - to je katastrofa, uvidíme dnes ako to Peter prežije. Problém je podľa mňa v tom, že v podstate už žiadne opatrenia nie sú a covid je stále medzi nami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 17. Jún 2022 11:33:48

Ak sa to tam šíri exponenciálne tak na časovku už nenastúpi ani jeden tím. A čo to bude na Tour, 3x väčšia sĺžka, 20x viac fanúšikov, médií... Ľúto mi je Vlasova, dúfam že ho to výrazne neziashne, veď včera tam ešte lietal po trati. A Peter, ak by sa cítil zle kvôli covidu tak to by mu mal vyjsť pozitívny test, čo sa zdá sa nestalo. Takže v cajku. Zatiaľ
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Jún 2022 12:10:09

29 cyklistov DNS vo Švajčiarsku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 18. Jún 2022 0:43:33

No clovek by mal pocit ze uz je po pandemii ale ocividne nie je. MS v hokeji vo Finsku neviem teda ci sa robili testy alebo len o tom nehovorili ale tam bublina nebola a nepocul som ani o jednom pripade. Zvlastne ze na TDS sa to takto brutalne siri.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 19. Jún 2022 15:10:14

Pretek v slovinsku ma vsetko aby sa kludne mohol zaradit do najvyssej ligy…atraktivne prostredia, tisice priaznivcov, moznosti krajiny na akekolvek typy etap a dojazdov a momebtalne hlavne enklavu domacich skvelych pretekarov ktory tam nielen s radostou staruju ale maju aj zaujem pretekat a bojovat v kazdej etape ale aj na kazdom kopceku a vsade kde sa len da…dukla sice jalovo ale pri takej konkurencii na takych profiloch a v takom tempe nic prekvapujuce…pekne dnes povedal komentator na eurosporte ze dukla sice nic zaujimave nepredviedla ale na rozdiel od ceskych teamov v slovinsku aspon startovala
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Jún 2022 17:01:09

majo píše:Pretek v slovinsku ma vsetko aby sa kludne mohol zaradit do najvyssej ligy…atraktivne prostredia, tisice priaznivcov, moznosti krajiny na akekolvek typy etap a dojazdov a momebtalne hlavne enklavu domacich skvelych pretekarov ktory tam nielen s radostou staruju ale maju aj zaujem pretekat a bojovat v kazdej etape ale aj na kazdom kopceku a vsade kde sa len da…dukla sice jalovo ale pri takej konkurencii na takych profiloch a v takom tempe nic prekvapujuce…pekne dnes povedal komentator na eurosporte ze dukla sice nic zaujimave nepredviedla ale na rozdiel od ceskych teamov v slovinsku aspon startovala


Tak tomu sa povie robiť z núdze cnosť, pretože Dukla sa skutočne iba zúčastnila, možno až na síce nenápadné, ale postupné zlepšovanie mladého Tuku. Beriem to tak, že aspoň videli čo im chýba nielen k najlepším, ale aj k priemerným, ak to teda nevedia. Ja by som radšej bral keby tam nejaký Slovák dosiahol to, čo mladý Řepa, najlepší najmladší a 5. v GC, to je veľmi slušné a o tom môžu Dukláci iba snívať. Elkováci išli dvojkové preteky vo Francúzsku a majú tam víťazstvo v prológu a aj celkové víťazstvo, čiže nejaké UCI bodíky priviezli do Česka. Nie je účasť našich v Slovinsku len nejakým obchodom typu vy k nám a my k vám?
Do WT? To asi nie, súhlasím, že profily boli zaujímavé, ale konkurencia okrem domácich Slovincov poslabšia, Pogačar si tam s Majkom robili čo chceli a strihanie o víťazstvo vo včerajšej etape len dokazovalo ich dominanciu a zároveň nebolo príliš športovým gestom k svojim súperom. Dauphine a Švačiarsko ako WT etapáky v tomto čase asi stačia a ani si nemyslím, že by Slovinci mali ambície dostať sa do WT.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 20. Jún 2022 4:47:34

@ifco
Konkurencia bola slabsia prave kvoli nizsej kazegorii co by sa vo wt logicky zmenilo…samozrejme ze by sa musel zmenit aj termin aby sa to nekrylo s dauphine a svajcom…a ja netusim ci slovinci maju zaujem ist vyssie ci nie len som napisal ze tento pretek ma podla mna na to parametre a potencial…a asi aj prachy(vid dlzku tv prenosu)

Hold dukla bohuzial naozaj len do poctu…jedine Tuka naznacil ze kopce mu vcelku sedia a ze by do buducna mohol aj na takom terene nejaky duklak byt v predu…je kludne mozne ze islo o vymennu ucast tak ako pises…a Repa? Bomba parada…skvele vykony mladeho pepika…potesil ma
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Jún 2022 17:41:21

Fúha, človeka až zamrazí, ešteže to Bonifazio šikovne ustál
https://twitter.com/Domestique___/statu ... 0318874625
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 20. Jún 2022 21:45:20

Tak kovid (asi) rozhodol o Petrovej účasti na M SR - aspoň po dlhých rokoch bude niekto iný ako Saganovci obliekať dres šampióna. :D Možno konečne niekto z Dukly. Inak ten okruh by bol pre Petra ťažký - pri jeho súčasnej ,,vrchárskej" forme-neforme. Vyzerá to tak, že ho Česi postavili pre Honzu Hirta, ale vôbec sa im nečudujem, lebo je to najvýraznejší český cyklista, ktorý národnú trikolóru môže prezentovať na najvyššej úrovni.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 20. Jún 2022 22:40:04

Niekde som zachytil ze TE potvrdilo petov start aj na MSR aj Tour ale neviem ci to je pravda
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Jún 2022 20:34:25

Naši juniori ma potešili, boli dôstojnými súpermi českým rovesníkom a Tomáš vlastne vyrobil to rozhodujúce roztrhanie keď ušli s Bártom. Ale aj ostatní boli vidieť a bolo to na náročnej trati, žiadna rovinka.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

cron