Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 25. Mar 2015 17:29:44

Topsport Vlaanderen dnes na Dwars door Vlaanderen ukázali Etixxu ako sa nakladá s početnou prevahou v závere. :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Mar 2015 10:45:50

bloy píše:Topsport Vlaanderen dnes na Dwars door Vlaanderen ukázali Etixxu ako sa nakladá s početnou prevahou v závere. :)


Kwiatek ma v závere trochu sklamal, ako keby rezignoval, ja som očakával že nastúpi práve on, to že jeden z dvojice TV nastúpi bola jasne čitateľné a predvídateľné. Takto len platonicky zareagoval na nástup víťaza, ak chcel vyhrať mal do toho dať všetko a nie lne tak naoko sa za ním pustiť. Že už potom nebojoval o 2. miesto sa pochopiť dá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Mar 2015 10:48:50

V Katalánsku je to zaujímavé, dnešok asi rozhodne, som zvedavý či Rolland odolá, ak áno, tak to bude etapák kde o víťazovi rozhodne chyba organizátorov, čo bude veľmi smutné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 26. Mar 2015 15:06:59

Tá chyba je určite smutná; aj keď do takého trháku ich pustil pelotón (nemali sa toľko spoliehať na takéto informácie), možno by mali vôbec to ukazovanie aký náskok má únik zrušiť (alebo ukazovať rozdiel len pretekárom v úniku). Rolland by to mal zvládnuť, zaujímavé je sledovať Contadora a to ako mu nikto nechce moc pomáhať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Štv 26. Mar 2015 16:40:13

Zrušenie ukazovateľa náskoku úniku by bolo skôr kontraproduktívne. To by asi úniky zabilo úplne, predsalen ako by potom vedel pelotón koľko má únik pustiť keď vôbec netuší? To by ich celú dobu museli mať na dohľad ak by chceli istotu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 26. Mar 2015 21:51:26

Tak dnes Rolland vyhorel; ono to možno nemusí byť prekvapivé, ale sám si to určite bude vyčítať, lebo tá šanca tu bola perfektná.

Na jednej strane by to možno bolo kontraproduktívne pre tie úniky, na druhej by sa ale viac závodilo už od začiatku.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Mar 2015 23:56:00

Tak zajtra máme étrojku a v nedeľu G-W, parádny víkend, veľmi slušný predkrm pred hlavným chodom ktorý nás čaká budúci týždeň a toto predjedlo dosť napovie, aká pochúťka nás o týždeň čaká. Pozerám že sa na mne začína prejavovať moja dieta (potreboval som sa dostať do oblekových nohavíc) :P
Čo myslíte, aká tímová podpora Petra čaká ? Podľa mňa taká cannondejlská, vcelku solídna podpora počas pretekov, servis, sťahovanie únikov..... ale v mám také tušenie že v rozhodujúcich chvíľach bude Peter sám ako ten povestný jakešovský kôl v plote, bodaj by som sa mýlil. Najmä opäť chýba alternatíva, niekto kto by mohol udrieť za neho, za kým by sa museli súperi pechoriť kým Peter by sa v pohode vyvážal za nimi. Alebo žeby predsa len Breschel ? Na MSR nebol zlý hoci v závere asi chýbali sily na výraznejšiu podporu Petra (aj keď som o tejto situácii čítal mnohé dosť protichodné reakcie), na DDV bol celkom aktívny, tak hádam pozitívne prekvapí.
Zostava na zajtra je - skúsený borec Tosatto, náš Michael a aj dánsky Michael (Kolar, Morkov), potok dvaja od ktorých čakám najdôležitejšiu podporu, Breschel, Bodnar a na koniec ruské duo od ktorého neviem čo mám očakávať Trusov, Brutt.
Pri tých Rusoch mi napadol jeden paradox, hoci boli desaťročia priam hnaní ku kolektivizmu, ja vnímam ruských športovcov (a to aj v kolektívnych športoch) ako najväčších individualistov až egoistov pre ktorých práca pre kolektív je len nutným zlom. Tak píšte a presviedčajte ma že nemám pravdu 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Je to tu!

Poslaťod berloq » Pia 27. Mar 2015 2:05:10

Je to tak, v stredu sa začala tá najpodstatnejšia časť belgických klasík. Preteky som nemal možnosť pozerať naživo, tak som som si to dnes pustil z Youtube v horšej kvalite. No zajtra už ide do tuhého Harelbeke to už nie je žiadna malá klasika, aj keď som sa ešte v minulom roku stretol s označeniami "semi-klasika" pri tom, E3 Harelbeke, okrem iného prezývaná Malé Ronde, je po samotnom Ronde zrejme tou druhou najnáročnejšou (rozumej z tých belgických). A ten kto tu jazdí dobre, zvládne odjazdiť kocky až do konca. Omloop, teda tá prvá klasika tohto charakteru, ukázala potencionálnych favoritov. V následnej časti v menších klasikách dokázal napríklad získať dve víťazstvá Kris Boeckmans, tak isto šprintéri Cavendish, Meersman, no a v stredu sa podaril parádny kúsok borcom z Wanty...

Lenže teraz prichádza čas naozajstných lídrov pre klasiky, ktorí by už mali byť v špičkovej forme! Som strašne zvedavý na Sagana, po MSR rozprával, že cíti veľmi dobrú formu, a naozaj priebeh Sanréma ukázal, že Sagan by potreboval ťažší terén. Tak, teraz ho dostane, otázne je či "špecializovanejším" protivníkom nesadne viac.

Pri Omloope to vyzeralo, že Quick-Step, znovu ako tím nebudú mať súpera. Lenže Terpstra sa v posledných pretekoch v príliš dobrom svetle neukázal a asi až zajtrajšok ukáže, kde vlastne je. Po Omloope, sa na internete objavovali také "komentáre" vraj Boonen kazí Quick-Stepu preteky... Tak na DDW sa nezdali ani náhodou dominantný. A je možné, že Štybar dostane naozaj veľkú šancu stať sa lídrom pre monumenty. Formu má skvelú! Každopádne ako je v článku písané... najsilnejší sa zdá byť Vanmarcke! A keď sa mu nepodarí tento rok udolať ten monument asi to už bude veľké sklamanie.

Ten Kwaremont a Paterberg, to sú jednoducho kúzelné miesta! Cez Kwaremont už v tejto sezóne išlo už zopár krát a vždy je na ňom dobrá divácka kulisa a to ich hlavná fáza čaká v priebehu tohto týždňa.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rollko » Pia 27. Mar 2015 11:19:48

ahojte, kde sa da E3 pozerat v TV? myslim, ze by mala byt na Eurosport2, ale clovek nikdy nevie, ci to aj naozaj pustia....
rollko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Pia 27. Mar 2015 11:33:16

rollko píše:ahojte, kde sa da E3 pozerat v TV? myslim, ze by mala byt na Eurosport2, ale clovek nikdy nevie, ci to aj naozaj pustia....

Eurosport2 to má aktuálne v programe od 15:02 do 17:30, nemecká bundesliga sa dnes nehrá, takže by to malo byť OK :)
A nabudúce si pozri riadne témy, na cyklistiku v TV tu je jedna osobitná :idea:
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 27. Mar 2015 13:43:41

K tomu, čo Berloq s Ifčom popísali ťažko niečo dodať, prakticky nám začína jeden z vrcholov sezóny; obzvlášť pokiaľ ide o jednorázovky. Každý závod je nabitý mnohými zvučnými menami brúsiacimi si zúbky na významné víťazstvo a zároveň nechýba ani potenciál pre prekvapenia (ako ukázal aj double miestnych chalanov z TopSportu). Prakticky sa na to každý fanúšik cyklistiky teší ak nie od Lombardie, tak aspoň od začiatku roka, ja som na tom samozrejme rovnako. A ako sa už stalo v posledných rokoch zvykom, aj slovenské akcie stoja vysoko. Tak uvidíme, komu sa bude dariť najviac a kto sa s najbližšími závodmi vysporiada najlepšie.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Pia 27. Mar 2015 14:45:53

A Cancellara už je out ... fuh, ak to nie je len preventívne a nedá sa dokopy, jar bez Boonena aj Cancellaru? Každopádne dnes majú zase všetci väčšinu možnosť na výhru.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Mar 2015 15:14:28

MichalJ píše:A Cancellara už je out ... fuh, ak to nie je len preventívne a nedá sa dokopy, jar bez Boonena aj Cancellaru? Každopádne dnes majú zase všetci väčšinu možnosť na výhru.


Tak takáto možnosť príliš neteší, dúfajme že sa Spartakus dá do Ronde doporiadku :cry:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 27. Mar 2015 21:18:33

Nepozeral som dnes lebo som bol na semifinale extraligy ale musim nieco podotknut. Z Petra som velmi zmateny. Vlani aspon bolo vidno ze ta forma nie je tam kde na byt. Ale tuto sezonu je ako aprilove pocasie. Raz vyzera byt silny a v pohode a dalsie preteky uplne vytuhne. Popripade aj v tych istych. Uz strade ma znepokojilo ale teraz neviem co si mam mysliet. Asi by nemal utocit z dialky ale viac setrit sily. Len dufam ze to nebude nejaky skryty vaznejsi problem.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 27. Mar 2015 21:36:54

Minimálne to bohužiaľ začína vyzerať, že Flámsko a Roubaix nevyzerajú príliš nádejne a Petrovi dá zrejme svoju nevôľu pocítiť aj Tinkov, ktorý vždy očakáva okamžité výsledky. Dnes Peter zaútočil v správny čas, s tým, že mu došli sily sa nedá nič robiť. Ťažko povedať, čo je za tým, ale môže za tým byť určite aj chyba z tréningu. Nevadí, stále predvádza dobré kúsky, ostávať dúfať, že nám ešte aj v tejto sezóne ukáže mnoho pekného (aj dnes nás napokon veľkú časť pretekov dobre bavil).
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Mar 2015 21:57:21

Žiaľ nevidel som to, mal som iné povinnosti, paradoxne druhý krát v tejto sezóne som preteky nevidel (videl do asi 50km pred cieľom), podobne ako SB a druhý krát Peter vyfučal. Po minuloročnom MS je to vlastne tretí krát a to sa mi vidí dosť čudné, vytrvalosť by sa mu mala vekom a najazdenými km zvyšovať, jemu ako keby sa znižovala. Po MSR je to sklamanie, tam vyzeral v dobrej forme. Ak vytrvalosť nemá, tak ju už do Ronde a P-R nenaberie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Harelbeke

Poslaťod berloq » Pia 27. Mar 2015 23:23:08

Všetko je inak ako bolo dané. To čo sa do dnešného dňa stalo, akoby nič neznamenalo. Väčšinu príznakov, ktoré sme sa snažili určiť do dneška, sa príliš nepotvrdili a všetko začína od znova.

Tak, tá generačná obmena sa zrejme dostaví automaticky, bez nejakého štýlového predávania. Je to neuveriteľné ale dve ozdoby tohto obdobia, dvaja králi ťažkého terénu a dva pády a je koniec. Je to strašná škoda, Fabulous Cancellara mohol naháňať podobne ako Boonen rekordy a zapisovať sa vyššie a vyššie v tej pomyselnej listine titánov. V tejto sezóne vyzeral ešte lepšie pripravený ako v tej minulej, ale je po tom... Jeden moment a všetká práca je v ťahu... Pre neho je to určite veľké sklamanie, na konci ďalšej sezóny chce skončiť, teda čaká ho snáď aspoň jedna séria klasík... Klasiky bez Boonena a Cancellaru? 50% dole... Boonen, Cancellara preč a taký Van Summeren alebo Devolder zrejme pozície veteránov len ťažko uhája.

Ale je to prekvapivé, že dnes tých favoritov naozaj popadalo veľa, kto vie či aj GVA bude v pohode a konkurencie schopný a aj ďalší.

Van Avermaet síce spadol, ale na to ako excelentne pripravený vyzeral, sa to dnes na kockách nepotvrdzovalo, na najlepších nestačil. Podobne ako Niki Terpstra, kráľ z Roubaix, síce došiel v druhej skupine, ale dočítal som sa to až z výsledkov, nebolo ho ani trošku vidieť a či je v nejakej forme zrejme nevie nikto, okrem neho a jeho tímu. A veľké sklamanie je aj Sagan. Bohužiaľ teraz už vieme, že na Montepaschi nemal zlý deň, ale forma nie je dostatočná na konkurovanie favoritom.... teda, ja neviem ako to mám povedať. Ale je to divné... on jednoducho vypol. V priebehu vôbec netrpel, tak ako na SB, naopak tvoril pretek a zrazu koniec, sily preč... je to divné. Lenže šanca na zlepšenie, je zrejme malá, Ronde je dlhšie, a bergy, ktoré dnes rozhodli pretek sa tam pôjdu opakovane v ťažkých sériách, takže ten pretek, bude ešte ťažší. A zatiaľ, ani medzi tímami, nie je dominátor, Quick - Step bez Boonena a s Terpstrom, ktorý nepomáha je len polovičný, BMC dnes tiež nemali toľko síl, víťazne z toho vyšlo Sky. Ale aj tam prekvapenie menom Stannard, na Omloope ťažko poraziteľný, dnes nestačil...

Naozaj odstúpenie Cancellaru a dnešná forma niektorých favoritov, značí, že do Ronde pôjdeme bez nejakého jasného favorita. Pretože napr. Thomas je podla mňa tak strašne univerzálny pretekár, že neverím, že môže byť na kockách najlepší na svete. Štybarovi by asi naopak ešte selektívnejší pretek sedel, každopádne nevyzerá ani on, že by bol neohroziteľný, ale Quick-Step by z neho mal spraviť jasnú jednotku a všetku podporu obetovať pre neho! Má na to, aby vyhral monument. Pre mňa asi najväčší favorit zostáva Vanmarcke, aj keď dnes nič moc, ale nevieme do akej miery bol brzdený tou tretrou...

Preteky to boli parádne, na bergoch plno ľudí, úzke uličky, chaos, belgická klasika ako má byť.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 28. Mar 2015 9:51:21

Včera neskoro večer som si všimla na stránke velonews tento článok :( Kritika na Peťa, od Hoffmana. http://velonews.competitor.com/2015/03/ ... ing_364727
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 28. Mar 2015 13:01:43

elviska píše:Včera neskoro večer som si všimla na stránke velonews tento článok :( Kritika na Peťa, od Hoffmana. http://velonews.competitor.com/2015/03/ ... ing_364727


To je asi nová "kultúra", ktorú do tímu vnáša Tinkov; nemyslím, že toto je vhodný spôsob kritiky vlastného pretekára, aj napriek tomu, že určité vecné postrehy tam sú (ktoré nás netešia), len neviem, či
ich má športový riaditeľ prednášať práve médiám a takýmto spôsobom (jedine, že by to mala byť taktika pred ďalšími závodmi).

Som rozmýšľal, či je možné, že Peter skrátka chytil "hlaďáka" a počas preteku dostatočne nejedol, čo sa potom snažil dohnať gélom. Čo myslíte ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Mar 2015 18:48:00

Tých zlyhaní bolo viac a zdá sa že to začalo minulý rok. MSR 2014 a hlavne RVV 2014 kde tiež jazdil aktívne a zdalo sa že je úplne v pohode, ale v tom najdôležitejšom momente nedokázal udržať tempo s najlepšími. Tento rok tam bola okrem E3 a SB aj tá etapa v Ománe, ktorú vyhral Cancellara. Aj tam mal dosť síl, aby sa udržal v stúpaní s najlepšími, ale po tej intenzívnej naháňačke potom v úniku už nemal sily na špurt. Zdá sa že Peter sa bez problémov udrží v balíku aj v situácii, keď v ňom prebieha tvrdá selekcia. Z neho tiež zvládne silný nástup na ktorý dokážu odpovedať len tí najlepší. Problém ale nastáva, keď musí ešte potom dlhší čas držať intenzívne tempo. Vtedy mu dôjdu sily zdá sa skorej ako iným špičkovým klasikárom. Stále tak môže bez problémov zbierať pódiá alebo aj vyhrávať v etapách, získavať bodovacie dresy. Celkom verím aj obhajobe zeleného na TDF. Ale pri klasikách a ťažších jednorazovkách už nemôže jazdiť tak ako bol doteraz zvyknutý. Jeho jazda v roku 2013 bola neuveriteľným plytvaním síl a energie a to mu ostatne vytkol aj Cancellara. Spomínam si napríklad na G-W v tom roku keď v čelnej cca 12 člennej skupine ťahal prevážne on, Bodnar a Hausler a za nimi sa vyvážali chytráci ako Vandenberg, GVA a iný silní jazdci, ktorí šetrili sily a čakali na špurt. V závere im napriek tomu dokázal sám nastúpiť a sólovo si prísť pre víťazstvo. S takouto fyzickou prevahou sa vyhrávalo ľahko aj napriek slabšiemu tímu, v podstate s Cancellarom boli na inom leveli. Dnes je situácia úplne iná. Musí sa naučiť jazdiť trochu viac ako napríklad Zdenek Štybar. On veľmi zriedka sám útočí, skôr si počká na iných a vyvezie sa za nimi. V úniku bez problémov spolupracuje, ale dá si pozor, aby sa nevyčerpával viac ako ostatní, radšej o niečo málo menej. Robí to takto veľmi dobre. On si je vedomý svojich limitov a dáva si na to pozor. Peter ako keby si svoje momentálne limity neuvedomoval a snaží sa jazdiť, tak ako bol zvyknutý. Takže teraz namiesto emócií a tvrdých vyhlásení by bolo dobré si o veciach podebatovať v tíme a vymyslieť nejakú vhodnú taktiku na G-W a hlavne Ronde. Osobne si myslím, že Peter má momentálne väčšie šance po špurte z nejakej redukovanej skupiny – povedzme 10 až 30 jazdcov, kde bude mať kolegu, ktorý bude na čele striedať miesto neho.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 278 hostia