Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 06. Aug 2015 13:28:49

ifčopifčo píše:Trocha odbočím a predbehnem, na inom fóre bola uverejnená mapka profilu na OH v Riu
http://romankreuziger.com/wp-content/up ... 6410_o.jpg
tak toto vyzerá jasne pre vrchárov, myslím si že klasikári a teda aj Sagy veľa šancí nemajú.


Tazka trat. Uz aj Contador sa tusim vyjadril ze tam bude chciet nieco zajazdit. Som zvedavy ako sa dohodnu s Valverdem a Puritom :D To bude zabava sama o sebe :mrgreen: Skoda kedze OH su len raz za 4 roky ze dali trat co je na Sagana prilis tazka. Normalne si myslim ze ked bude Peter Velits v odpovedajucej forme a budeme mat jednu miestenku ze nech ide radsej on :shock: Neviete inak niekto preco mame posledne OH po jdenom a v roku 2004 ked nemal kto robit vysledky tak sme mali az troch jazdcov. Ak si dobre spominam. Viem ze ani jeden nedosiel do ciela.

Na druhej strane tohtorocny profil na MS je perfektny :) http://richmond2015.com/wp-content/uplo ... on-Map.gif
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Štv 06. Aug 2015 14:55:38

Keram píše:
ifčopifčo píše:Trocha odbočím a predbehnem, na inom fóre bola uverejnená mapka profilu na OH v Riu
http://romankreuziger.com/wp-content/up ... 6410_o.jpg
tak toto vyzerá jasne pre vrchárov, myslím si že klasikári a teda aj Sagy veľa šancí nemajú.


Tazka trat. Uz aj Contador sa tusim vyjadril ze tam bude chciet nieco zajazdit. Som zvedavy ako sa dohodnu s Valverdem a Puritom :D To bude zabava sama o sebe :mrgreen: Skoda kedze OH su len raz za 4 roky ze dali trat co je na Sagana prilis tazka. Normalne si myslim ze ked bude Peter Velits v odpovedajucej forme a budeme mat jednu miestenku ze nech ide radsej on :shock: Neviete inak niekto preco mame posledne OH po jdenom a v roku 2004 ked nemal kto robit vysledky tak sme mali az troch jazdcov. Ak si dobre spominam. Viem ze ani jeden nedosiel do ciela.

Na druhej strane tohtorocny profil na MS je perfektny :) http://richmond2015.com/wp-content/uplo ... on-Map.gif

Veru, tieto MS sú ako stvorené pre PS, ten záver mi veľmi pripomína tohtoročný národný šampionát a záverečné stúpanie na Hájik. Ale predtým treba ešte zvládnuť 250km, čo ako vieme je pre PS väčšinou veľké sústo. Tento rok ale fazónu zatiaľ drží.

Pri všetkej úcte k PV, to by musel mať veľkú formu aby profil RIO zvládol lepšie ako PS. Ak by boli tie kopce len dva a 2x tak dlhé, vtedy ukážem na PV, ale myslím, že toto sadne asi viac PS, i keď na výsledok to asi nebude. Ale to nemal byť ani v Californii, všakže ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Štv 06. Aug 2015 19:45:59

Ono rio ma este jednu zaludnost a to taku ze oh zacinaju asi dva dni po skonceni tdf pokial dobre ratam a drviva vacsina spickovych jazdcov ide tdf naplno tak je celkom mozne ze olympijsky vitaz bude nejaky typek z druheho rangu ktory sa bude pripravovat prave na oh uvidime
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 06. Aug 2015 19:56:12

Pre cyklistov OH nie su az tak vyznamne podujatie
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 06. Aug 2015 20:23:00

Možno druhoradé oproti Tour, ale vo všeobecnosti by som to tak asi nenapísal.Určite sú pre mnohých cyklistov jedným z vrcholov. OH sú ale v každom prípade výnimočné, lebo tam nefungujú tímy ako v profesionálnom pelotóne a tak môže byť spôsob akým sa tam bude pretekať veľmi zaujímavý.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Štv 06. Aug 2015 20:28:04

@ motylilet
neviem či dobre rátaš. TDF 2016 končí 24.07 a OH začínajú 05.08. Závod sa ide, myslím 06.08. čiže dobré dva týždne po TDF.
To je dosť dlhá doba na aké také zregenerovanie po TDF. A aj keby nie, tak si nemyslím, že na takomto profile by mohol niekto z druhého rangu ohroziť elitných vrchárov/klasikárov hoc budú aj po TDF.

@focus-shimano
mal si sa to ísť opýtať Cavendisha do Londýna, aké významné boli pre neho OH ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 07. Aug 2015 14:21:38

Skopírujem odkaz z iného webu, niečo o trati MS v Richmonde, toto by Petrovi mohlo sadnúť, určite je to pre neho lepší profil ako ten na OH.
http://www.pezcyclingnews.com/race_news ... cSjA_m-V1R
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 07. Aug 2015 14:36:51

dexterko píše:@ motylilet
neviem či dobre rátaš. TDF 2016 končí 24.07 a OH začínajú 05.08. Závod sa ide, myslím 06.08. čiže dobré dva týždne po TDF.
To je dosť dlhá doba na aké také zregenerovanie po TDF. A aj keby nie, tak si nemyslím, že na takomto profile by mohol niekto z druhého rangu ohroziť elitných vrchárov/klasikárov hoc budú aj po TDF.

@focus-shimano
mal si sa to ísť opýtať Cavendisha do Londýna, aké významné boli pre neho OH ;)

Vtedy bola olympiada v jeho rodnej krajine pochybujem ze by to bude pre neho rovnako vyznamne aj Riu.Oh v Riu budu urcite zaujimave pre domacich jazdcov aj ked vela ich vo world tour neevidujem jedineho brazilca co poznam je Murilo Fischer z FDJ a kontinentalne timy nemaju zrejme velku uroven
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 08. Aug 2015 15:32:21

Pekné gesto od Breschela pre Morkova v Dánsku... aspoň tu sa podarilo T-S dominovať a asi je to v rámci tých menších etapákov to správne miesto.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 08. Aug 2015 15:37:25

Breschela moc nemusim jeho ego na klasikach sa ukazalo pomahat Saganovi to nie ale ked mal ist na seba na Dwars Door vlaanderen tak vtedy uz vladal a nemal problem sa udrzat medzi najlepsimi aj na E3 Harelbeke dokazal dospurtovat 6.A dnes ani nemali konkurenciu ako taky sprinter Hagen ale inak nic moc konkurencia
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Aug 2015 0:58:19

Focus-Shimano píše:Breschela moc nemusim jeho ego na klasikach sa ukazalo pomahat Saganovi to nie ale ked mal ist na seba na Dwars Door vlaanderen tak vtedy uz vladal a nemal problem sa udrzat medzi najlepsimi aj na E3 Harelbeke dokazal dospurtovat 6.A dnes ani nemali konkurenciu ako taky sprinter Hagen ale inak nic moc konkurencia


Ako to myslíš že pomáhať nie? Na DDV skončil 12. v skupine minútu a pol za víťazom tak ako sa udržal s najlepšími? Nemám rád tieto konšpirácie, sú to profíci. :evil:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

eneco tour

Poslaťod paula@sile » Ned 09. Aug 2015 21:25:26

zajtra zacina eneco tour, napinavu trasu pripravili organizatori, nieco pre fanusikov jarnych klasik, cez veterne etapy, mini amstel gold race a liege- bastogne-liege v jednom…
zname mena-gilbert, van avermaet, terpstra, demare, boom, boonen, westra, greipel, haussler a samozrejme obhajca tim wellens su na starte…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 09. Aug 2015 23:15:01

Eneco patri medzi moje najoblubenejsie etapaky spolu s 3 dni de panne a 4 jours de dunkerque.Urcite to bude zaujimave zajtra sa dufam Demare docka vitazstva na world tour etapaku po 2.rokoch ked prave na enecu vyhral svoju poslednu world tour etapu.Zaujimave bude aj to ci Greiepel je stale tak silny alebo bude unaveny z tour.Viviani tiez moze predviest kvalitny spurt takze sa mame na co tesit
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Aug 2015 0:50:49

Focus-Shimano píše:Eneco patri medzi moje najoblubenejsie etapaky spolu s 3 dni de panne a 4 jours de dunkerque.Urcite to bude zaujimave zajtra sa dufam Demare docka vitazstva na world tour etapaku po 2.rokoch ked prave na enecu vyhral svoju poslednu world tour etapu.Zaujimave bude aj to ci Greiepel je stale tak silny alebo bude unaveny z tour.Viviani tiez moze predviest kvalitny spurt takze sa mame na co tesit


To ma dosť prekvapilo že Demare už skoro 2. roky nevyhral WT preteky. Má 31 víťazstiev a z toho iba 3 WT.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Aug 2015 11:14:55

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:Eneco patri medzi moje najoblubenejsie etapaky spolu s 3 dni de panne a 4 jours de dunkerque.Urcite to bude zaujimave zajtra sa dufam Demare docka vitazstva na world tour etapaku po 2.rokoch ked prave na enecu vyhral svoju poslednu world tour etapu.Zaujimave bude aj to ci Greiepel je stale tak silny alebo bude unaveny z tour.Viviani tiez moze predviest kvalitny spurt takze sa mame na co tesit


To ma dosť prekvapilo že Demare už skoro 2. roky nevyhral WT preteky. Má 31 víťazstiev a z toho iba 3 WT.

Vacsinou vo WT pretekoch doplaca na zlu poziciu a jeho tradicne zlu pozicnu jazdu..Vykonostne by na to aj mal ale ta pozicia z ktorej ide do spurtu je velmi zla.Demare je na tom ako Coquard presadzuje sa vacsinou na mensich pretekoch 4 jours de dunkerque a podobne.Jeho sef Madiot hovori ze Demare je skor spurter na klasiky takze eneco by mu mohlo sediet a mohol by pridat nejake dalsie vitazstvo zatial ma v sezone iba 2 co je na spurtera velmi malo.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Aug 2015 13:17:51

Focus-Shimano píše:Vacsinou vo WT pretekoch doplaca na zlu poziciu a jeho tradicne zlu pozicnu jazdu..Vykonostne by na to aj mal ale ta pozicia z ktorej ide do spurtu je velmi zla.Demare je na tom ako Coquard presadzuje sa vacsinou na mensich pretekoch 4 jours de dunkerque a podobne.Jeho sef Madiot hovori ze Demare je skor spurter na klasiky takze eneco by mu mohlo sediet a mohol by pridat nejake dalsie vitazstvo zatial ma v sezone iba 2 co je na spurtera velmi malo.


Ktovie či v FDJ neľutujú že si nenechali Bouhanniho, aj keď aj mne je Demare sympatickejší, snáď sa mu podarí zachrániť sezónu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: eneco tour

Poslaťod Keram » Pon 10. Aug 2015 13:53:26

paula@sile píše:zajtra zacina eneco tour, napinavu trasu pripravili organizatori, nieco pre fanusikov jarnych klasik, cez veterne etapy, mini amstel gold race a liege- bastogne-liege v jednom…
zname mena-gilbert, van avermaet, terpstra, demare, boom, boonen, westra, greipel, haussler a samozrejme obhajca tim wellens su na starte…


Perfektna vypln medzi Tour a Vueltou :) Eneco predstavuje vybornu moznost pre klasikarov vyhrat svoj etapak a vacsinou byva tymito typmi jazdcov aj kvalitne obsadzovany. Raz by som tam chcel vidiet aj Sagana ale pokial bude Sagan jazdit na Tour tak to nevidim prilis realne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: eneco tour

Poslaťod paula@sile » Pon 10. Aug 2015 17:20:06

Keram píše:
paula@sile píše:zajtra zacina eneco tour, napinavu trasu pripravili organizatori, nieco pre fanusikov jarnych klasik, cez veterne etapy, mini amstel gold race a liege- bastogne-liege v jednom…
zname mena-gilbert, van avermaet, terpstra, demare, boom, boonen, westra, greipel, haussler a samozrejme obhajca tim wellens su na starte…


Perfektna vypln medzi Tour a Vueltou :) Eneco predstavuje vybornu moznost pre klasikarov vyhrat svoj etapak a vacsinou byva tymito typmi jazdcov aj kvalitne obsadzovany. Raz by som tam chcel vidiet aj Sagana ale pokial bude Sagan jazdit na Tour tak to nevidim prilis realne.


aj ja by som tam peta rada videla, radsej tyzden eneco, ako par dni vuelta,
ale vuelta mu asi lepsie sadne na pripravu na ms
z eneca sa stava z roka na rok atraktivnejsi pretek, uz vcera boli pripravy v plnom prude, stanky a pavilony po dedinach, v ktorych fanusikovia trenovali na vikend :P
mozno zmeni peto svoj program a zavita raz
aj sem, pred rokom aj miso kolar, no ked slo do tuheho tak odstupil..
inak dnes nemal greipel sancu na vivianiho, ale sa ani necudujem, viviani musi byt veelmi cerstvy, ked od gira poriadne nepretekal..
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Aug 2015 18:17:12

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:Vacsinou vo WT pretekoch doplaca na zlu poziciu a jeho tradicne zlu pozicnu jazdu..Vykonostne by na to aj mal ale ta pozicia z ktorej ide do spurtu je velmi zla.Demare je na tom ako Coquard presadzuje sa vacsinou na mensich pretekoch 4 jours de dunkerque a podobne.Jeho sef Madiot hovori ze Demare je skor spurter na klasiky takze eneco by mu mohlo sediet a mohol by pridat nejake dalsie vitazstvo zatial ma v sezone iba 2 co je na spurtera velmi malo.


Ktovie či v FDJ neľutujú že si nenechali Bouhanniho, aj keď aj mne je Demare sympatickejší, snáď sa mu podarí zachrániť sezónu.

Urcite by bolo pre FDJ dobre keby mali Demara aj Bouhanniho aj ked jemu sa tiez v tejto sezone nejak extra nedari.Dnes bola presne situacia ako som pisal Demare hadam ze 30 pozicii nemal sancu na top 10 nie to este na vyhru hodili by sa mu ostrejsie lakte skoda no zajtra to bude mozno lepsie
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 13. Aug 2015 11:43:17

Zaujimave Boucher na Enecu skoncil po tom co ignoroval timove prikazy http://www.cyclingnews.com/news/madiot- ... neco-tour/
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 233 hostia