Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 30. Júl 2015 9:34:44

nechce sa mi velmi investigovat na internete:) ale neviete ci Peto chodil na tieto exhibicne kritera aj predchadzajuce roky? lebo na nic take si nespominam , ze by hned po TdF absolvoval tri taketo kriteria. viem ze sa tam nepodavaju velke vykony ale zahrna to isto mnoho aktivit aj pomimo. nemoze to skor nejako skomplikovat pripravu na dalsi priebeh sezony? asi ani velmi nie je cas na nejaky oddych a nacerpanie sil pri takýchto marketingových aktivitách.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 30. Júl 2015 11:10:31

simko píše:nechce sa mi velmi investigovat na internete:) ale neviete ci Peto chodil na tieto exhibicne kritera aj predchadzajuce roky? lebo na nic take si nespominam , ze by hned po TdF absolvoval tri taketo kriteria. viem ze sa tam nepodavaju velke vykony ale zahrna to isto mnoho aktivit aj pomimo. nemoze to skor nejako skomplikovat pripravu na dalsi priebeh sezony? asi ani velmi nie je cas na nejaky oddych a nacerpanie sil pri takýchto marketingových aktivitách.

V roku 2012 tiež pretekal na exhibičných kritériach, po TDF alebo po olympiáde, už neviem presne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: cycling-info.sk Kalendár

Poslaťod lukas » Štv 30. Júl 2015 17:18:59

sportovec píše:No, to bude asi tým, že tá stránka je už totálne preplnená všetkým možným aj nemožným a je teda čím ďalej tým neprehľadnejšia. Pridajme k tomu blikajúce otravné reklamy (Keby som nemal AdBlock, tak asi už dostanem epilepsiu.), nové krátke správy, ... atď.
Ak by som bol náhodný návštevník a nevedel by som, že ma tu čakajú texty v slušnej kvalite - tak nezostávam ani minútu.
-----------------------------------
Ešte by inak stálo na zamyslenie vymyslieť nejaký každoročný test z cyklistiky pre diskutujúcich, ktorý by museli absolvovať, lebo pri každej Tour sa sem nahrnie kopec ľudí, čo si nezistia ani základné veci. A boli by diskusie ešte kvalitnejšie.

Rozumiem tvojmu pohľadu na vec, ale bohužiaľ, nevieme riešiť nič z toho čo píšeš. Že je stránka preplnená. O tom je predsa dobrý portál nie? Prehľadnosť je veľmi ťažké ladiť do dokonalosti.
Reklamy sú jediným zdrojom príjmu portálu, bez nich si neprečítaš žiadny text. Kam vedie cesta? Odstrániť vyskakovacie reklamy a čo potom? Za čo zaplatím redaktora?
Sám si odpovieš na otázku, ako nám čitatelia s adblockom pomáhajú. Našťastie, stretol som sa s tým, že si na našom webe ľudia adblock vypnú a majú lepší pocit. Našťastie, s viacerými reklamami adblock obchádzame, lebo sú súčasťou grafiky portálu.
Test z cyklistiky je tiež, žiaľ, nereálna záležitosť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 30. Júl 2015 18:07:19

Mne nepride ze je na starnke vela reklam ak hej tak cyklisticke reklamy mi neprekazaju
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 30. Júl 2015 20:10:33

Pravdu povediac by ma zaujímalo najmä v akej je Peter Velits forme, keď má ísť aj na Vueltu. Keď ho vybrali, tak by mal byť už celkom v poriadku, to by bola dobrá správa.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 02. Aug 2015 19:37:55

Dnes sa mi veľmi páčil Ride London Classic; naozaj pekný závod s nečakaným víťazom a napínavým záverom. Gaviria, ktorý sa prvý krát predstavil v drese Etixxu sa pekne dostal do záverečného 8-členného úniku z ktorého vzišiel víťaz, ale snáď pre nedostatok skúseností si nechal ostatných odísť. Vanmarcke mal v závere slušný náskok pred zvyškom skupinky (cca 20sekúnd), navyše kolegu v trojici, ktorá ho prenasledovala a napokon aj dobehla. Inak to, čo predviedol šialený motorkár, ktorý tam do Vanmarcka začal z nejakého dôvodu strkať počas jeho úniku, to už naozaj nemalo obdobu.
Napokon predsa zvíťazil najmenej očakávaný muž z tejto trojice, Jean-Pierre Drucker, ktorý dokázal ovládnuť záverečný šprint, dokonca aj proti favorizovanému Benovi Swiftovi zo SKY. Krásny pretek v uliciach Londýna.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 02. Aug 2015 20:11:25

bloy píše:Dnes sa mi veľmi páčil Ride London Classic; naozaj pekný závod s nečakaným víťazom a napínavým záverom. Gaviria, ktorý sa prvý krát predstavil v drese Etixxu sa pekne dostal do záverečného 8-členného úniku z ktorého vzišiel víťaz, ale snáď pre nedostatok skúseností si nechal ostatných odísť. Vanmarcke mal v závere slušný náskok pred zvyškom skupinky (cca 20sekúnd), navyše kolegu v trojici, ktorá ho prenasledovala a napokon aj dobehla. Inak to, čo predviedol šialený motorkár, ktorý tam do Vanmarcka začal z nejakého dôvodu strkať počas jeho úniku, to už naozaj nemalo obdobu.
Napokon predsa zvíťazil najmenej očakávaný muž z tejto trojice, Jean-Pierre Drucker, ktorý dokázal ovládnuť záverečný šprint, dokonca aj proti favorizovanému Benovi Swiftovi zo SKY. Krásny pretek v uliciach Londýna.

Presne ako pises preteky nizsej kategorii sa mi casto krat pacia viac ako zavody world tour napr. Omloop het nieuwsblad Dwars door vlaanderen a aj dnesne Ride London Classic boli zaujimavejsie ako Amstel,Liege
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: cycling-info.sk Kalendár

Poslaťod sportovec » Pon 03. Aug 2015 10:23:05

lukas píše:Že je stránka preplnená. O tom je predsa dobrý portál nie?

Ja som svoj názor už napísal, ale každému podľa jeho gusta ...
lukas píše:Prehľadnosť je veľmi ťažké ladiť do dokonalosti.

No, nie je to jednoduché, ale dá sa to ...
lukas píše:Reklamy sú jediným zdrojom príjmu portálu, bez nich si neprečítaš žiadny text. Kam vedie cesta? Odstrániť vyskakovacie reklamy a čo potom? Za čo zaplatím redaktora? Sám si odpovieš na otázku, ako nám čitatelia s adblockom pomáhajú.

Tak reklám je množstvo druhov: odkazy, textové, obrázkové, reklamné články ... ale vy ste si zvolili tie najhoršie a na nervy lezúce blikajúce - tak ja som si zvolil AdBlock.

Je aj množstvo iných spôsobov ako získať príjem z navštevovaného webu. Napríklad dary. Nikde tu nevidím číslo účtu. Pre slovákov v EÚ mimo SR nevidím IBAN pre SEPA platby alebo pre slovákov úplne mimo EÚ treba PayPal, BitCoin. Alebo ďalej organizovanie nejakých platených akcií alebo výletov na preteky. Alebo prepojenie na nejaký cyklo-eshop? Prémiový obsah? Nepohybujem sa v takomto biznise - tak vám príliš neporadím. Ja píšem len názor obyčajného návštevníka.

Ale toto všetko môžete v kľude ignorovať, lebo po slovensky vám lepšia konkurencia asi len tak nevznikne. A kým bude Sagan jazdiť, tak návštevnosť budete mať zaručenú.

(Toto celé by sa inak hodilo presunúť do inej témy.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 03. Aug 2015 13:26:41

bloy píše: Inak to, čo predviedol šialený motorkár, ktorý tam do Vanmarcka začal z nejakého dôvodu strkať počas jeho úniku, to už naozaj nemalo obdobu.


To som vazne nepochopil. To vyzeralo akoby ho chcel ten motorkar pozdravit tlapkanim po chrbte :shock:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rrYan* » Pon 03. Aug 2015 14:00:52

Keram píše:
bloy píše: Inak to, čo predviedol šialený motorkár, ktorý tam do Vanmarcka začal z nejakého dôvodu strkať počas jeho úniku, to už naozaj nemalo obdobu.


To som vazne nepochopil. To vyzeralo akoby ho chcel ten motorkar pozdravit tlapkanim po chrbte :shock:


Myslim, ze to bola nestastna nahoda. Podla mna tam motorkar len chcel preklznut medzi Sepom a kamerou, ale Sep urobil pohyb do stredu, s ktorym motorkar neratal a potom ho rukou pridrzal, aby do seba este viac nenarazili... Kazdopadne tam motorkar isiel prilis blizko a nebezpecne.
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 03. Aug 2015 21:29:43

Mimochodom, už nám začalo Okolo Utahu (práve prebieha 1. etapa), ja mám tieto americké preteky rád, lebo sa dajú veľmi komfortne sledovať aj keď nie sú v tv a bývajú tam celkom zaujímavé súboje a celkom osviežujúce sú tie americké tímy ako United HealthCeare, Jelly Belly, Optum, SmartTop, Jamis-Hagens a podobne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 03. Aug 2015 22:26:07

Phiney je späť, síce nevyhral, ale pekný výkon v závere.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Aug 2015 22:54:19

bloy píše:Phiney je späť, síce nevyhral, ale pekný výkon v závere.


Aj ja som rád že je späť, bez neho by to dnes nedotiahli do konca.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2430
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 04. Aug 2015 17:06:57

Pozerali ste aj Dánsko ? Opäť zaujímavá etapa. V poslednej dobe tie závody nižšej kategórie čo som sledoval mali parádny náboj až do konca.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 04. Aug 2015 17:22:21

bloy píše:Pozerali ste aj Dánsko ? Opäť zaujímavá etapa. V poslednej dobe tie závody nižšej kategórie čo som sledoval mali parádny náboj až do konca.

Lars s nimi pekne vypiekol, najskôr hral jazdca, ktorý je do počtu a pak im nedal šancu. Potom to sťahovanie bolo také typické pre dnešné závodenie, nikto nechcel sťahovať aby si ušetril sili na špurt, obzerali sa po sebe až nakoniec Larsa nedobehli.

Že tieto nižšie závody bývajú asi viac zaujímavé je dané asi tým, že tu nie sú top jazdci týmov a taktika je viac menej voľnejšia resp. je viac variánt na výsledok v etape. Kdežto v top závodoch zväčša je taktika jasná a to ísť na svojho top jazdca pre danú etapu a potom to tak vyzerá, celodenný únik, ktorý sa dostihne pár km pred cieľom a už top tempári nedajú nikomu šancu na odpútanie sa od pelotónu. V kopcovitejších etapách detto, ak je únik bez šance na GC tak ho nechajú a lídri sa strážia až na pásku. Keďže ale v nižších závodoch nie sú tak kvalitný jazdci, ktorý by dokázali kontrolovať celý závod, tak sa potom možu na trati diať všelijaké neočakávané veci, čo je samozrejme pre diváka len dobré.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 04. Aug 2015 22:33:40

V Utahe som oba dni fandil úniku, ale profil záveru úniku neprial, zvlášť som to prial Bookwalterovi, ale nakoniec ich dorazili a to ešte dosť včas.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 05. Aug 2015 22:26:21

Tak dnes Utah niečo neskutočné, šialené v tom kopci, čo predvádzali, to bol útok za útokom. Joeyho Rosskopfa mi bolo až ľúto ako ho dobehli potom čo sa toľko namakal, ale perfektný závod, napätia snáď celú poslednú hodinu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 05. Aug 2015 22:59:44

bloy píše:Tak dnes Utah niečo neskutočné, šialené v tom kopci, čo predvádzali, to bol útok za útokom. Joeyho Rosskopfa mi bolo až ľúto ako ho dobehli potom čo sa toľko namakal, ale perfektný závod, napätia snáď celú poslednú hodinu.


A ten záver bol tiež neskutočný, šprint dole kopcom je dobrá zábava :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2430
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 06. Aug 2015 11:36:41

Trocha odbočím a predbehnem, na inom fóre bola uverejnená mapka profilu na OH v Riu
http://romankreuziger.com/wp-content/up ... 6410_o.jpg
tak toto vyzerá jasne pre vrchárov, myslím si že klasikári a teda aj Sagy veľa šancí nemajú.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2430
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Štv 06. Aug 2015 12:51:32

ifčopifčo píše:Trocha odbočím a predbehnem, na inom fóre bola uverejnená mapka profilu na OH v Riu
http://romankreuziger.com/wp-content/up ... 6410_o.jpg
tak toto vyzerá jasne pre vrchárov, myslím si že klasikári a teda aj Sagy veľa šancí nemajú.

Ale zasa až také hrozné to nie je. 5,7mičky dávajú klasikári v pohode, i keď 4x po 8,5km je už dosť. Keby sme to brali nejako papierovo-tabulkovo tak je to vymyslené parádne. Rovnaké šance majú aj vrchári aj klasikári, hlod špurtéri budú musieť nosiť bidony. Teraz sa asi nedá určiť nejaká skupinka favoritov, bude veľmi záležať aké sú tam maximá. Počítam, že aj okolo desiny tam budú, ak sú do priemeru rátané aj tie dva kratšie zjazdy. Veľmi dôležitá bude aj podpora týmu, kde SVK bude vo veľkej nevýhode. Tiež sa bude dať dohnať nejaká strata aj v zjazdoch. Každopádne vymysleli to pekne. Možno mohli ubrať jeden okruh. :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia