Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Sep 2016 16:55:39

Zasa ta hlúpa taktika špurtérskych tímov kašlú na to celú etapu a v závere sa idú pretrhnúť aby stiahli únik fakt super bravo.....
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 24. Sep 2016 17:08:42

Focus-Shimano píše:Zasa ta hlúpa taktika špurtérskych tímov kašlú na to celú etapu a v závere sa idú pretrhnúť aby stiahli únik fakt super bravo.....


To je dnesny peloton. Kazdy caka ze za nich pracu odvedie ten druhy tim. Minule im to tesne vyslo dnes nie. Treba ale uznat ze tie klukate posledne kilometre dost nahrali brejku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 24. Sep 2016 18:12:00

Tak o tých kľukatých kilometroch vedeli dopredu, že. Trasu etapy majú. Čisto chyba balíku. V podstate spackali už dve etapy, jedna bola špurt len čisto pre hlúposť úniku. Na to, akí sú tu šprintéri, veľká bieda.

Ale áno, prišiel s tým pár sezón dozadu Giant s Kittelom na TdF, kde celú etapu neťahali (až na Ji Chenga teda), zjavili sa 3km pred cieľom a vyhrávali. Etixx sa snaží ísť podobne. A vyzerá, že teraz by to rady spravili všetky tímy, ťahať sa už nechce žiadnemu. Ale to je len ich chyba, mňa víťazstvo úniku väčšinou poteší. Najmä, keď to pelotón vyložene poserie ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Sep 2016 18:27:41

Chápem že Giant-Alpecin netahali lebo mali vpredu Hagu ale kde bolo FDJ,orica,cofidis,dimension dáta,Etixx atď.Za oricu nezmyselne na každom kopci nastupoval Juul-Jensen ale aj tak špurtérske tímy nepredviedli absolútne nič a pokašľali si ďalší špurtérsky dojazd...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 24. Sep 2016 18:36:16

Šprinty nakoniec teda na Enecu povyhrávali trochu prekvapivo Groenewegen a Sagan :D Zvyšná špička si mohla zájsť chuť.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Sep 2016 18:44:55

Podľa mňa tam je jasne vidieť únavu na sklonku sezóny. Dve najsilnejšie tímy (BMC a Etixx) nemali záujem únik zlikvidovať a ostatné na to nemali alebo jednoducho aj ich šprintéri boli uťahaní a tak sa na to vykašlali.
Zajtra očakávam od Etixxu peklo, ak sa na to vykašlú bude to pre nich hanba. Odpárať Dennisa bude veľmi ťažké, Phinneyho by sa ale dalo zbaviť.
Viete aký by bol zaujímavý scenár? V závere by sa dostali do čela Avermaet a Peter, Greg by samozrejme nestriedal veď má lídra v tíme a v závere by ušetrenými silami Petrovi zdrhol, vyhral etapu a s bonusom ho predbehol aj v GC :D
To by asi niektorí návštevníci tohto webu asi nepredýchali ;)
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Sob 24. Sep 2016 18:57:18, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Sep 2016 18:51:09

To by bol najhorší scenár od zlosti by som vyhodil TV z okna :evil: To radšej nech Peter ostane 4 lebo zajtra bude mať tú pijavicu nalepenú na zadnom kolese už na štarte.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Sep 2016 18:59:03

Focus-Shimano píše:To by bol najhorší scenár od zlosti by som vyhodil TV z okna :evil: To radšej nech Peter ostane 4 lebo zajtra bude mať tú pijavicu nalepenú na zadnom kolese už na štarte.


Keď Peter skončí 4. v GC tak získa na Naira 50 bodový náskok, spolu s dvoma etapovými víťazstvami slušné preteky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Sob 24. Sep 2016 19:39:06

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:To by bol najhorší scenár od zlosti by som vyhodil TV z okna :evil: To radšej nech Peter ostane 4 lebo zajtra bude mať tú pijavicu nalepenú na zadnom kolese už na štarte.


Keď Peter skončí 4. v GC tak získa na Naira 50 bodový náskok, spolu s dvoma etapovými víťazstvami slušné preteky.


Presne tak,zajtra musí byť Peter veľmi trpezlivý.Stačilo by aj to celkové 4 miesto.Skutočne toho dokázal veľmi veľa,ak bude ale trpezlivý určite by z toho mohlo byť aj ďalšie etapové prvenstvo.Čo by znamenalo aj posun v celkovej kvalifikácii a hlavne ďalší direkt súperom pred MS. ;)
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 24. Sep 2016 19:39:44

ifčopifčo píše:Viete aký by bol zaujímavý scenár? V závere by sa dostali do čela Avermaet a Peter, Greg by samozrejme nestriedal veď má lídra v tíme a v závere by ušetrenými silami Petrovi zdrhol, vyhral etapu a s bonusom ho predbehol aj v GC :D
To by asi niektorí návštevníci tohto webu asi nepredýchali ;)

Nemyslím že by to pre GVA bolo tak jednoduché udržať Sagana. Ak by mu nestriedal ,tak by sa mu veľmi rýchlo snažil nastúpiť. A možno aj na rovine. Stačil by moment Gregovej nepozornosti a je tam medzera 10 metrov a už ho nechytí.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Sob 24. Sep 2016 21:19:41

presne ono neviem ako sa pojde muur ci tak ako sa chodil na ronde ale to je brutal kopec a tam ma peto nato aby utrhol kazdeho aj gva ;)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2016 9:47:48

och joj uz je to tu zas...este pred enecom sa tu velkom kopa ludi ozyvala ako by sa peto v takej konkurencii nemal pustat do sprintov a pod....ja som vas tu za to vysmial ci to myslite vazne ze by peto cielene nesiel za vitazstvom...a teraz sa vsetci spolocne tesime z dvoch prvych a jedneho tretieho miesta...no a teraz vy xcete od neho aby na svojich asi najoblubenejsich terenoch este k tomu v bombovej forme len branil 4te miesto lebo to staci na WT ranking?....hallloooooo ludia bavime sa tu o SAGANOVY...to si naozaj niekto vazne mysli ze peto bude len branit 4te miesto?...on velmi dobre vie ze sa GVA od neho nepohne takisto dobre vie ze v zostava etixxu je zostavena idealne prave na tuto etapu a ze ak su aj teraz v jeseni v pohode tak to zajtra roztocia a ja som presvedceny ze to je to na co sa on najviac tesi a co ho vyprovokuje k top vykonu a snad aj ku krasnemu cyclodivadlu ktore ja osobne tak milujem na JK vo flamsku...peto nic branit nebude tomu verte...on pojde skor systemom utok je najlepsia obrana a ja sa na to tesim...a ak sa mylim?...nevadi ved to 4te miesto bude na ranking stacit :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 25. Sep 2016 11:28:17

majo píše:och joj uz je to tu zas...este pred enecom sa tu velkom kopa ludi ozyvala ako by sa peto v takej konkurencii nemal pustat do sprintov a pod....ja som vas tu za to vysmial ci to myslite vazne ze by peto cielene nesiel za vitazstvom...a teraz sa vsetci spolocne tesime z dvoch prvych a jedneho tretieho miesta...no a teraz vy xcete od neho aby na svojich asi najoblubenejsich terenoch este k tomu v bombovej forme len branil 4te miesto lebo to staci na WT ranking?....hallloooooo ludia bavime sa tu o SAGANOVY...to si naozaj niekto vazne mysli ze peto bude len branit 4te miesto?...on velmi dobre vie ze sa GVA od neho nepohne takisto dobre vie ze v zostava etixxu je zostavena idealne prave na tuto etapu a ze ak su aj teraz v jeseni v pohode tak to zajtra roztocia a ja som presvedceny ze to je to na co sa on najviac tesi a co ho vyprovokuje k top vykonu a snad aj ku krasnemu cyclodivadlu ktore ja osobne tak milujem na JK vo flamsku...peto nic branit nebude tomu verte...on pojde skor systemom utok je najlepsia obrana a ja sa na to tesim...a ak sa mylim?...nevadi ved to 4te miesto bude na ranking stacit :D :D :D


presne tak peto chce vyhravat a nie prist v nejakych pretekoch stvrty ;) urobi maximumtesim sa
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Sep 2016 12:11:50

@majo - a môžeš upresniť kto tu tvrdí že Peter bude či mal by brániť 4. miesto? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

ENECO

Poslaťod dexterko » Ned 25. Sep 2016 12:39:28

Dnes DNS o.i. aj Kittel a Bouhanni.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: ENECO

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Sep 2016 12:58:32

dexterko píše:Dnes DNS o.i. aj Kittel a Bouhanni.


Skoro by som napísal že od nich už celkom bežná záležitosť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 25. Sep 2016 20:07:05

Inak ja som troška neistá z Petrovej odpovede, čo sa týka MS, on to minule po 3. etape asi myslel vážne a nevtipkoval. Cíti sa unavene momentálne. http://www.cyclingnews.com/news/peter-s ... ign=buffer
Ale napr jeho manažéri z Tinkoffu tvrdia niečo iné. http://www.lesoir.be/1323928/article/sp ... e-au-qatar
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20160921_02479305
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Sep 2016 21:21:52

elviska píše:Inak ja som troška neistá z Petrovej odpovede, čo sa týka MS, on to minule po 3. etape asi myslel vážne a nevtipkoval. Cíti sa unavene momentálne. http://www.cyclingnews.com/news/peter-s ... ign=buffer
Ale napr jeho manažéri z Tinkoffu tvrdia niečo iné. http://www.lesoir.be/1323928/article/sp ... e-au-qatar
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20160921_02479305


Elviska ja si osobne myslím že Sagan nešpekuluje o neúčasti ale o tom či obháji titul. Možno ide o nedorozumenie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 25. Sep 2016 23:54:49

Dnes bola pekna etapa. Skoro taka prava jednodnovka. Peter nebol az taky silny ako na Ronde ale dnes tazko nieco mohol proti Etixxu. Na jar sa mu stavalo ze zachytil ten spravny unik ale to vacsinou preto lebo ho sam iniciaoval :). Ktovie ako by to bolo keby chytil Terpstru. Za zmienku taktiez stoji ze ako jediny dokoncil z Tinkoffu Eneco :o
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 26. Sep 2016 0:51:39

Keram píše:Dnes bola pekna etapa. Skoro taka prava jednodnovka. Peter nebol az taky silny ako na Ronde ale dnes tazko nieco mohol proti Etixxu. Na jar sa mu stavalo ze zachytil ten spravny unik ale to vacsinou preto lebo ho sam iniciaoval :). Ktovie ako by to bolo keby chytil Terpstru. Za zmienku taktiez stoji ze ako jediny dokoncil z Tinkoffu Eneco :o

Asi nemalo zmysel trápiť sa a riskovať pád a prípadné zranenie keď už Petrovi nemohli pomôcť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 277 hostia