Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 18. Jún 2021 10:16:37

Tak nemá šancu, ale asi chce íst, to že to bulvár a média budu rozoberat vieme, ale rozoberali by to aj vtedy keby nešiel vôbec. A takisto aj ludia, a Vy ste s tým už aj začali troška . ;) Takže nijak dobre.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 18. Jún 2021 12:10:19

Bude Juraj štartovať v nedeľu? Na IG sa objavila v príbehu fotka z nemocnice, teda tak to vyzerá.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 18. Jún 2021 18:13:14

Už je potvrdené, že nebude: https://dennikn.sk/minuta/2436474/?ref=mpm
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Jún 2021 12:38:57

Nezávidím im dnes a zajtra pretekanie v takej horúčave, mohli by zajtrajšie preteky o niečo skrátiť, predpovedaných je 35 stupňov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 21. Júl 2021 18:01:15

Vo Valónsku zaujímavá situacia…prvu etapu vyhral Dylan a druhu Fabio no zatial to nevyzerá zeby sa stretli bok po boku pocas šprintov…kazdopadne je pre oboch dobre ze dokazali vyhrat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Júl 2021 18:45:10

majo píše:Vo Valónsku zaujímavá situacia…prvu etapu vyhral Dylan a druhu Fabio no zatial to nevyzerá zeby sa stretli bok po boku pocas šprintov…kazdopadne je pre oboch dobre ze dokazali vyhrat

Áno, pekne si to rozdelili, dôležité je najmä víťazstvo Fabia, znamená to, že prekonal možný psychický blok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Júl 2021 18:51:13

Čo poviete na štartovku OH?
https://www.procyclingstats.com/race/ol ... /startlist
Každopádne to bude iné ako bežné preteky WT kde makajú 7-8 členné tímy, som zvedavý ako sa s líderstvom vysporiadajú Belgičania, Taliani, Briti a Slovinci.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 21. Júl 2021 19:18:06

No myslim ze OH mozu byt naozaj zaujimave a divoké lebo neviem si uplne predstavit zeby to niekto dokazal dokonale kontrolovať…btw su povolené vysielacky? Dufam ze nie
Aj ja som zvedavy ako sa k tomu postavia niektore silne teamy…no a dost som zvedavy na kolumbijcov…nikto z nich nevyzerá na oslňujúcu formu…mozno este sergio by mohol byt konkurencieschopny…skoda ze Martinez je pozitívny jemu by som fandil na zlato
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 22. Júl 2021 19:14:09

3 etapy vo Valónsku za nami a Bora este nebola ani raz v top 10…prokonti jazdia lepsie ako oni
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 23. Júl 2021 0:20:15

majo píše:3 etapy vo Valónsku za nami a Bora este nebola ani raz v top 10…prokonti jazdia lepsie ako oni


Tak ale tie prokonti tímy tam majú aj kvalitnejšiu zostavu ako Bora. Tá tam poslala svoje déčko, partiu domestikov, pravdepodobne len na najazdenie súťažných kilometrov pred poslednou tretinou sezóny, aby boli v lepšej forme na dôležitejších pretekoch a po ruke lídrom... Fabbro inak vyzeral v marci a vlani na jeseň na ďalší zázrak z novej generácie, ale nejako v ňom zhasla tá iskra čo mal napríklad na Tirrene... Som dosť zvedavý ako sa to s ním nakoniec skončí.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 23. Júl 2021 10:29:19

majo píše:3 etapy vo Valónsku za nami a Bora este nebola ani raz v top 10…prokonti jazdia lepsie ako oni

Všetky etapy zatiaľ vyhrali cyklisti z WT tímov a aj v top 10 v GC je iba jediný cyklista z Prokonti. Ako píše pmts, Bora tam poslala v podstate domestikov a rozbiehačov Ackermanna a Fabrovi, ktorý má bojovať o GC to včera nevyšlo, ale bojoval statočne, bol častokrát v čelných skupinách ale Trek, Lotto, Izraelci ... tam mali takmer stále početnú prevahu, Gamper sa síce snažil a tie stúpania boli pre neho príliš. Na prekvapenie včera celkom mizerne zajazdili Podlahári a to tam majú Bagioliho, Senechala, Pepu Černého či Lampaerta, ale tí tiež asi skôr ladia formu a chcú vyhrávať etapy s Jakobsenom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 23. Júl 2021 11:09:34

@pmts - ako vidíš preteky na OH? Kto je podľa teba favorit a kto čierny kôň? Myslíš si, že Pogačar bude pracovať na Rogliča a Remco na WvA?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 23. Júl 2021 11:45:56

ifčopifčo píše:@pmts - ako vidíš preteky na OH? Kto je podľa teba favorit a kto čierny kôň? Myslíš si, že Pogačar bude pracovať na Rogliča a Remco na WvA?


Som sám veľmi zvedavý, tak ti poviem :lol: ... Bol som si celkom istý že Roglič sa nestihne dať doporiadku, ale fakt že neprehodili nomináciu na časovku ešte kým sa dalo naznačuje, že Roglič je ready. Ak je vo forme, tak to bude podľa mňa vyzerať ako vlani na MS... Pogačar útok na Mikuni Passe a Roglič sa bude držať najsilnejších a spoliehať na šprint. Van Aert podľa mňa nevylezie Mikuni Pass s vrchármi, príliš prudký je ten kopec. Ostane to na Remcovi a ten nemá šprint, takže ja by som sa osobne ani nedivil keby po Mikuni Passe ostanú na čele Slovinci, Remco, Carapaz a niekto ako Adam Yates a Belgičania ostanú bez medaile. Neviem, som veľmi zvedavý... Víťaza tipujem asi zo Slovinska, ale netuším ktorý to bude :D . Valverdemu, Nibalimu ani Fuglsangovi neverím, olympiáda prišla príliš neskoro pre nich, o rok-dva ale neskoro.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 23. Júl 2021 11:49:09

A naopak v časovke si myslím, že len Dennis vie zabrániť belgickému 1-2 ;) . No a v MTB dúfam v duel Pidcocka s Mathieum, bronz Fluckinger, alebo Ondra Cink :D . Každopádne olympiáda má taký zaujímavý, exotický náboj a dosť sa nato teším... Tuším si aj privstanem v sobotu :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 23. Júl 2021 15:19:52

K tomu Valónsku a bore ja len tolko ze prave preto ze je to kvázi Dcko Bory tak by mali driet ako kone aby sa ukazali a konecne zajazdili nieco aj na seba duplom sprinteri kedze sa vie ze od buducej sezony asi budu velke zmeny v Bore co sa sprinterov tyka…jasne oni vedia podstatne viac ako my ale taky Selig Erik ci Schwarzman boli velmi schopny a neverim zeby nechceli este nejaky vysledok

K OH…
Ja očakávam prekvapenie…a za prekvapenie budem považovať aj vitazstvo Valverdeho ci Woodsa alebo Dana Martina…Belgičan podla mna nevyhrá lebo oni akosi nevedia spolu pretekat, Anglani su dilina ktore to prespekuluju a Slovinci sa bojim ze nezvládnu úlohu favoritov aj ked to logiku nedáva ale ja mam taky blby pocit…skoda ze kolumbijci nedajú v top zostave a v top forme lebo oni sa pre seba vedia obetovat…kazdopadne sa velmi tesim lebo trasu povazujem za velmi zaujímavú…v horskych sa nevyznam velmi ale vidim to na MVDP
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 23. Júl 2021 18:11:48

Ja si tipnem taky nudny tip na istotu, vyhra to Pogacar. Este v kutiku verim aj WvA. Roglicova forma je pre mna otaznik. On bol na Tour cely zodraty, podla mna to da zabrat telu a potom sa uz po treningoch neregeneruje tak dobre. Takze jemu moc neverim.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 23. Júl 2021 18:50:17

Velmi sa mi paci Kubisovo nastavenie…jasne ze jeho vitazstvo je cista fantasmagoria ale s takymto prístupom sa chodi na preteky a na OH detto…ak mu o vydrží tak verim ze to dotiahne minimalne do prokonti?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 23. Júl 2021 19:58:10

5 rokov dozadu by som ze je namysleny no z rozhovorov so sportovcami v mediach uz chapem ze to musi byt nastavenie profi sportovca. Takze tiez mi to je sympaticke. Inak kopec o ktorom Kubis hovoril, Sachticky, som siel minuly rok a citil som sa na konci ako vitaz Tour, Kubis ho oznacil za nudu :D ja som tam skoro umrel.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 23. Júl 2021 22:15:28

Ja reči pred pretekmi nejako nekomentujem, pretože športovci to majú ťažké, všetko to je v rovine, kto chce psa biť, palicu si nájde. Keď je športovec skromný, tak načo tam vlastne chodí, je priposratý už pred pretekmi, keď je sebavedomý tak už je hneď namyslený a keď sa mu preteky nevydaria dajú mu to dvojnásobne vyžrať. Najviac sa mi páči keď niekto povie, že si to ide užiť, to príde okamžite reakcia, že sa ide flákať a mal radšej ostať doma, pritom každý kto niekedy súťažne športoval chápe, ako to športovci s tým užívaním myslia.
Pre gaučových odborníkov každý kto nemá šancu vyhrať by mal ostať doma podľa nich by sa malo v každej disciplíne zúčastniť tak maximálne 10 ľudí, pre nich sú pojmy ako prekonanie samého seba, dosiahnutie svojich limitov cudzie pojmy.
Čo sa týka našich chalanov, ak to nezabalia alebo neskončia OTL tak budem spokojný, ak skončia podobne ako Tybor v Riu bude to fajn. Na preteky sa teším práve preto, že sa budú dať ťažko kontrolovať, v poslednom týždni Tour som mal pocit, že Géčko a aj Tasmánec už mysleli na OH a boli v tréningovom režime. Kto nebude v čelnej skupine na Mikuna pase a bude mať stratu minúta + bude asi z hry von. Kladom pre diváka sú aj neopozerané cesty, je to niečo nové, takže si nastavím budík a okrem toho, že skončím mojej geriatrii do obchodu budem s napätím sledovať preteky. Fandiť budem asi menej favorizovaným cyklistom, taký Rafal alebo Kwiatek, prípadne Géčko či Porte, alebo Žralok, alebo ...... nemám nič proti Slovincom alebo Pogačarovi, ale nemusí hneď vyhrať všetko ;) , Ešteže nie som odkázaný na našu RTVS, pretože tam prekladajú preteky inými športami a to by ma štvalo pozerať prerušované preteky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 23. Júl 2021 22:28:19

@ifco
Perfektne si to zhodnotil a opísal…totalna realita slovenského tiez fanúšika…ale mne sa proste Lukasove vyjadrenia pacia…maju hlavu aj pätu a su podla mna presne take ake by mali byt pred OH…držme palce a fandime a nech vyhra najlepsi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia

cron