Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Mar 2022 15:18:44

Tak toto je žiaľ zatiaľ najslabší Sagan akého som kedy v živote videl. To nemôže byť spôsobené neskorším začatím sezóny či nejakou chorobou. Chodí na preteky už iba ako marketingový produkt, iný význam to mať nemôže.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 27. Mar 2022 15:28:30

Ešte nehádžme flintu do žita... Zdalo sa mi, že som ho videl v tej veľkej hlavnej skupine. Asi sa dotiahol a zaútočí zo zálohy. /// Keďže už aj majo je pesimista, musel som úlohu večného optimistu zobrať hrdinsky na svoje plecia ja... :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 27. Mar 2022 15:39:46

Realne by sa mali pozriet v time aj s doktormi na Saganove momentalne moznosti a prehodnotit co dalej a kde je problem lebo takto nemoze chodit na preteky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 27. Mar 2022 15:46:29

Neveril by som, že zažijem deň kedy Demare bude na bergoch lepší ako Sagan.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Mar 2022 15:50:47

Keram píše:Realne by sa mali pozriet v time aj s doktormi na Saganove momentalne moznosti a prehodnotit co dalej a kde je problem lebo takto nemoze chodit na preteky.


Ako vidíš, môže :D Bez vysvetlenia, nech mi nikto nehovorí, že aj z marketingového hľadiska by nebolo lepšie keby vysvetlili, že tieto preteky berie ako prípravu pretože ešte nie je pripravený. Veď on zatiaľ nemá ani na to, robiť domestika užitočného pre tím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod water202 » Ned 27. Mar 2022 15:53:35

ifčopifčo píše:
Keram píše:Realne by sa mali pozriet v time aj s doktormi na Saganove momentalne moznosti a prehodnotit co dalej a kde je problem lebo takto nemoze chodit na preteky.


Ako vidíš, môže :D Bez vysvetlenia, nech mi nikto nehovorí, že aj z marketingového hľadiska by nebolo lepšie keby vysvetlili, že tieto preteky berie ako prípravu pretože ešte nie je pripravený. Veď on zatiaľ nemá ani na to, robiť domestika užitočného pre tím.


Je to smutne, ale to medialne balamutenie mi pripomina Froomovu "karieru" v ISN.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 27. Mar 2022 16:08:02

Za Slušný Svet píše:Ešte nehádžme flintu do žita... Zdalo sa mi, že som ho videl v tej veľkej hlavnej skupine. Asi sa dotiahol a zaútočí zo zálohy. /// Keďže už aj majo je pesimista, musel som úlohu večného optimistu zobrať hrdinsky na svoje plecia ja... :lol:


Dakujem za zastup kamarat ;)
Ja budem sice asi vecny oprimista ale obcas musim byt aj realista
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 27. Mar 2022 16:53:28

Tak ale Sagan bokom, toto je iná bomba :D ... Ďalší zo zázračnej generácie a Afrika konečne dorazila do pelotónu naplno ;) .
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 27. Mar 2022 17:00:38

Krásne a zaslúžené víťazstvo! Tento zázračný chlapec bude veľkým prínosom pre cyklistiku.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 27. Mar 2022 17:01:23

Van Gestel a Turgis mohli byť superdomestici pre Sagana ak by mal top formu hodnú konkurovať WvA a MvDP. Škoda preškoda, už by sa určite nemusel vyhovárať na nespoluprácu v skupine a teraz mohli o jeho výsledkoch rozhodovať nohy a nie šachové partie DS.
Na to aký som bol sklamaný z prestupu do TE, tak Turgis druhé miesto na MSR a van Gestel tretie miesto na G-W sú veľmi solídne výsledky. Lepšie ako Cannondale, Tinkoff a Bora dokopy čo sa týka klasík.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Mar 2022 17:03:28

pmts píše:Tak ale Sagan bokom, toto je iná bomba :D ... Ďalší zo zázračnej generácie a Afrika konečne dorazila do pelotónu naplno ;) .

To áno, že je šikovný som vedel, ale že bude takto žiariť na klasikách som netušil. Inak pekná naháňačka po poslednom prejazde Kemmelbergu, neveril som, že to tá štvorica udrží až do cieľa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 27. Mar 2022 17:09:20

Ano krasny pretek dnes a vitaz urcite zaujimavy a aj zasluzeny.
Partia TE na kocky vyzera byt celkom zaujimava a silna skodalen ze ten ktory ju mal viest odpada ako prvy…tak snad o tyzden 8-)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 28. Mar 2022 16:26:14

mne to stale nejde do hlavy. Monteberg, Peter bol vpredu. zjavne sa citil ok resp. nevyzeral ze by bol na hrane, chystal sa na Kemmelberg. tesne pred Kemmelbergom bol na pozicii vedla Mohorica. cize nejaka 20. pozicia. potom sa kamery prestanu venovat pelotonu a ked sa vratia a vidime ako prechadzaju okolo jednotlivi cyklisti tak po Petovi ani chyru ani slychu. to ako keby zatiahol rucnu brzdu. tak aka je pravda? asfaltove kopce este ako tak, ale tie kockove vobec? tak v takom pripade nerozumiem jeho ucasti na flamskych klasikach. nech teda potrenuje a nech sa vrati na Roubaix. nema zmysel ist Ronde a Amstel tiez nie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 28. Mar 2022 16:46:41

UPDATE: tak chvilu po tom ako som dopisal prispevok som sa docital ze Peto po dohode s timom vynecha Okolo Flamska. dobre rozhodnutie samozrejme za tychto okolnosti. ak su tam zdravotne komplikacie po chorobach nerozumiem preco vobec jazdil E3 a G-W. to dufali ze to rozchodi alebo co? a potom ale nechapem preco Peto povedal po MSR ze forma je dobra. ak sa s nim vlecu zdravotne komplikacie a cisla ukazuju ze nieco nie je v poriadku, nerozumiem preco kamufluje. aby neodhalil slabinu pred supermi? superi s nim momentalne aj tak vobec nepocitaju.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Mar 2022 18:12:26

Nerozumiem tomu, má zdravotné problémy a nejde Ronde ktoré bude nedeľu, ale má ísť v utorok Pays de la Loire? To ako za dva dni bude OK? Čo je to za blbosť? Veď tie výkony hovoria o veľkých problémoch a nie o nejakej ďalšom vírusovom ochorení. Prečo nejde na komplexné zdravotné vyšetrenie a nedá sa do poriadku, ak je to vôbec možné? To už skutočne bude robiť iba reklamný baner? Prečo taja čo mu je? Prečo ostatní cyklisti povedia čo im je a prečo sú okolo Sagana také tajnosti?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 28. Mar 2022 18:20:07

@ifcopifco
podla mna to logiku dava. urobia mu krvne testy aby zistili o co ide. ci sa jedna o nejaku aktualne prebiehajucu chorobu, ci sa jedna o problemy spojene s prekonanim covidu alebo ci sa jedna iba o treningovy vypadok. ak budu testy ok, tak moze nastupit na 4 dnove preteky ktore budu sluzit iba cisto ako trening.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 28. Mar 2022 18:20:52

ifčopifčo píše:Nerozumiem tomu, má zdravotné problémy a nejde Ronde ktoré bude nedeľu, ale má ísť v utorok Pays de la Loire? To ako za dva dni bude OK? Čo je to za blbosť? Veď tie výkony hovoria o veľkých problémoch a nie o nejakej ďalšom vírusovom ochorení. Prečo nejde na komplexné zdravotné vyšetrenie a nedá sa do poriadku, ak je to vôbec možné? To už skutočne bude robiť iba reklamný baner? Prečo taja čo mu je? Prečo ostatní cyklisti povedia čo im je a prečo sú okolo Sagana také tajnosti?

TotalEnergies leader to undergo tests and ride Circuit Cycliste Sarthe before Amstel and Paris-Roubaix
Podnadpis na cyclingnews. Pôjde na testy, čo je fajn správa ale že hneď ide jazdiť mi hlava fakt neberie. Veľké záhady sa okolo neho dejú a je to škoda.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Mar 2022 18:22:32

simko píše:mne to stale nejde do hlavy. Monteberg, Peter bol vpredu. zjavne sa citil ok resp. nevyzeral ze by bol na hrane, chystal sa na Kemmelberg. tesne pred Kemmelbergom bol na pozicii vedla Mohorica. cize nejaka 20. pozicia. potom sa kamery prestanu venovat pelotonu a ked sa vratia a vidime ako prechadzaju okolo jednotlivi cyklisti tak po Petovi ani chyru ani slychu. to ako keby zatiahol rucnu brzdu. tak aka je pravda? asfaltove kopce este ako tak, ale tie kockove vobec? tak v takom pripade nerozumiem jeho ucasti na flamskych klasikach. nech teda potrenuje a nech sa vrati na Roubaix. nema zmysel ist Ronde a Amstel tiez nie.


Áno, pozeral som to a hľadal som ho a on nikde, až zrazu vidím ako sa tam motká Jakobsen a on nikde, tak som si to vrátil dozadu, reku musel som ho prehliadnuť, ale ani pri druhom ešte pozornejšom prezretí som ho nevidel, musel úplne zastať. Kedy naposledy vlastne vybehol nejaký berg v popredí, keď sa začalo pretekať a išlo sa tempo? Už si ani nepamätám, muselo to byť veľmi dávno, asi ešte pred tým pádom na Tour.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Mar 2022 18:33:30

simko píše:@ifcopifco
podla mna to logiku dava. urobia mu krvne testy aby zistili o co ide. ci sa jedna o nejaku aktualne prebiehajucu chorobu, ci sa jedna o problemy spojene s prekonanim covidu alebo ci sa jedna iba o treningovy vypadok. ak budu testy ok, tak moze nastupit na 4 dnove preteky ktore budu sluzit iba cisto ako trening.

Podľa mňa to je amaterizmus. Veď on sám musí vedieť a vidieť aké podáva výkony, aké dokáže točiť watty, on už musí dávnejšie vedieť, že niečo nie je v poriadku, aj ľudia okolo neho musia predsa vidieť, že od Omloopu je rovnako slabý ak nie slabší, vidíme to všetci, na čo čakali? Na zázrak? Vôbec nevieme aké má problémy, či sú to bolesti chrbta, či sú to problémy s dýchaním, s tepom ..... Ako mesiac má problémy a teraz krvné testy ukážu, že je všetko v poriadku a ide sa ďalej? Každý predsa vidí, že nemôže byť v poriadku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 28. Mar 2022 18:37:16

K tej správe na cyclingnews... Ono to práveže vyzerá, že je to záhada aj pre tím a Sagana. Proste sa javí byť okej, ale forma neprichádza, tak preto tie testy a keď aj tie budú vporiadku, tak proste je zdravý a musí makať. Sarthe sú rovinaté preteky, ktoré mu budú sedieť a nebudú až také náročné, preto si myslím že je dobré rozhodnutie tam ísť. Potrebuje pretekať. Ako aj tento rok ukázal, šprintér je stále solídny, plus na Sarthe budú aj klasikárske etapy proti menšej konkurencii, tak uvidíme hádam uhrá výsledok. Mne sa to momentálne vidí akoby 2020 po karanténe, keď bol čisto z tréningu slabý a musel sa rozpretekať, aby až na Gire ako tak bavil výkonmi. Keď si spomeniete, po lockdowne na Strade a Dauphiné to bola bieda, no a vpodstate aj na Tour, jediné či mu išlo sú šprinty ako aj teraz... Myslím že ak naberie pretekárske dni, tak sa vráti do obstojnej formy. Za mňa kľudne aj Amstel vynechať a plný focus na P-R, potom oddych a ešte nejaký etapák pred Dauphiné by sa zišiel, Okolo Maďarska alebo Nórska sa ponúka napríklad. Škoda Kalifornie.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 267 hostia