Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Togo » Ned 01. Mar 2015 17:27:01

La Drome nakoniec vyhral S. Dumoulin po skvelom útoku 1 km pred cieľom. Posledných 20 km bolo ale jeden útok za druhým, zatiaľ najzaujímavejšie preteky v tomto roku.

Poradie v cieli:
1. Dumoulin
2. Felline
3. Delfosse

Fellinemu sa zatiaľ v sezóne darí, ale stále sa víťezstva nedočkal.
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 01. Mar 2015 17:41:03

po tyzdni cyklo-abstinencie som sa dopracovala aj k novemu diskusnemu foru…
je to super, ze mame moznost rozsiahlejsie diskutovat o urcitych temach.
berloq napisal velmi pekny prispevok, ale aj milos64, s jeho pohladom na jarne klasiky tiez suhlasim
kedze byvame v aachene, na hranici nl a bel, poskytuje nam jarny kalendar fantasticke moznosti
zazit niektore preteky live ( ale aj sadnut do auta a na otocku prest 500 km koli nejakej etape tdf alebo pod. nie je problem)
je to naozaj senzacna atmosfera, nie len pocas pretekov, ale aj cez vikend, ked vytiahnu stovky cyklo- fanatikov svojich vylestenych milacikov.
Koli velmi dobrej infrastrukture tam pravidelne trenujeme, tym padom viem, ake su tie „kopceky“
zakerne a dviham klobuk nad vykonmi vsetkych pretekarov.
uz sa velmi tesim a som zvedava, co nova sezona prinesie
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Ned 01. Mar 2015 17:45:56

Focus-Shimano píše:Zajtra dalsia klasika Kuurne-Bruxelles-Kuurne vyborny sprinteri su na startovnej listine Cavendish,Viviani,Kristoff bude to zaujimave ocakava sa spurtersky dojazd ale ako pozname Belgicko clovek nikdy nevie ako tam zafuka.Zaznam pojde v pondelok o 10:00 na ES2


Tak prvú trojku si trafil. A skoro presne aj poradie :D
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 01. Mar 2015 19:30:07

Dnesna klasika asi bola nudnejsia ako vcera. Priznam sa ze dnes som mal iny program tak som ju nesdledoval ako tu vcerajsiu ale "bunch sprint" na klasike nikdy nie je nic moc. Kazdopadne gratulujem Cavovi. Aj som predpokladal ze to tak skonci.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Uto 03. Mar 2015 13:26:31

Strade Bianche 2015 - 7.2.2015:


Zostava Petrovho tímu na najbližší pretek je známa:
http://www.tinkoffsaxo.com/wp-content/u ... -Final.jpg

Zo zatiaľ zverejnených mien štartujúcich sú určite zaujímaví súperi CANCELLARA, GERRANS, ŠTYBAR, VAN AVERMAET či VANMARCKE... Vlaňajší víťaz KWIATKOWSKI zatiaľ v štartovej listine nefiguruje, Peter v posledných dvoch rokoch skončil na druhom mieste.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 03. Mar 2015 21:48:25

Kto vie, s akými plánmi tam Peter ide, či to bude mať najmä ako tréning, alebo bude chcieť aj vyhrať, prípadne sa rozhodne podľa vývoja preteku.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Uto 03. Mar 2015 22:36:11

bloy píše:Kto vie, s akými plánmi tam Peter ide, či to bude mať najmä ako tréning, alebo bude chcieť aj vyhrať, prípadne sa rozhodne podľa vývoja preteku.

Podľa mňa tam ide jednoznačne vyhrať. 8-)
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 03. Mar 2015 23:04:37

Teraz som si všimol, že ste to riešili aj pod článkom. No, uvidíme na samotnom preteku. snáď pôjde všetko podľa Peťových plánov. Veľké veci sa blížia. ;)
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod miakee » Str 04. Mar 2015 10:19:47

eres píše:Strade Bianche 2015 - 7.2.2015:


Zostava Petrovho tímu na najbližší pretek je známa:
http://www.tinkoffsaxo.com/wp-content/u ... -Final.jpg

Zo zatiaľ zverejnených mien štartujúcich sú určite zaujímaví súperi CANCELLARA, GERRANS, ŠTYBAR, VAN AVERMAET či VANMARCKE... Vlaňajší víťaz KWIATKOWSKI zatiaľ v štartovej listine nefiguruje, Peter v posledných dvoch rokoch skončil na druhom mieste.

ešte ide i Valvedre, i STANNARD takže konkurencia bude silná, myslím že Štybimu to bude tiež sedieť. Aj keď je Peter líder, velmi bi ma neprekvapil scenár ako v 2013. Idú aj petovi bývalí kolegovia ako napr. De Marchi.

A ešte bi ma zaujímalo či náhodou Terezka nepôjde na Women verziu Strade, ale dosť možné že má teraz iné povinnosti
(študijné), keďže BePink je na súpiske.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod miakee » Str 04. Mar 2015 10:25:06

Moser Moreno, či Viviany, aj keď nepredpokladám že bi tvrdili muziku. Aj keď Moreno zriedka prekvapí, a Viviany sa asi zlepšil, ale je tam pekný kopček v závere.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 04. Mar 2015 10:47:06

miakee píše:Moser Moreno, či Viviany, aj keď nepredpokladám že bi tvrdili muziku. Aj keď Moreno zriedka prekvapí, a Viviany sa asi zlepšil, ale je tam pekný kopček v závere.

Tych kopcekov je tam viac :) Viviani nema narok. Moser ktovie aku ma formu lebo poslednu sezonu nejazdil nic. Toto su skor take ardeny. S usekmi strku ci ako by som to nazval cize troska priprava na kocky :D V kazdom pripade zaujimavy pretek raz by mohol byt aj world tour.
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Str 04. Mar 2015 11:22:43

miakee píše:A ešte bi ma zaujímalo či náhodou Terezka nepôjde na Women verziu Strade, ale dosť možné že má teraz iné povinnosti
(študijné), keďže BePink je na súpiske.

miakee je pekným príkladom pozorného čitateľa nášho portálu :(
O Medveďovej štarte na Strade Bianche sme písali ešte v sobotu pri článku z víkendových klasík:
"Aj ona ostáva v Beneluxe a v stredu nastúpi na jednorazovku Le Samyn. Potom sa presunie do Talianska a v sobotu ju čaká mimoriadne prestížne Strade Bianche. Následne prídu na rad maturitné povinnosti."
Zároveň informáciu o jej štarte na týchto pretekoch máme od štvrtka 26.2. uvedenú v celoročnom kalendári Slovákov a aj na titulnej stránke.
Spolu na troch miestach.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod miakee » Str 04. Mar 2015 13:40:13

:) vďaka za info. niekedy je tých informácií viac, dole už ani stopy po snehu, sezóna začína, no na hrebeni od 900 po 1300 ešte stále kopec snehu, tak obzvlášt cez víkend, je už málo toho času na čítanie - obzvlášt keď je tých článkov viac, ale strade si pozriem.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod miakee » Str 04. Mar 2015 13:56:52

a AKTUÁLNE PRETEKY SLOVÁKOV som nepozeral, ani velmi nezvikol, vďaka za upozornenie, teraz keď už máme viac slovákov v velkej cyklistike, pozriem asi častejšie - aj túto časť stánky.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 04. Mar 2015 18:07:17

GP Samyn dnes veľmi pekný pretek, Etixx opäť dominoval, ale stačiť to na víťazstvá evidentne nemusí, víťazovi to prajem.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 04. Mar 2015 18:14:42

Dnes ďalší klasikársky predkrm, kolektívna sila Etixxu ostala opäť nedotiahnutá do víťazstva, ale zase však nemusia vyhrať všetko, no nie ? Inak pekné preteky, ako ja len mám rád tieto preteky okolo belgického hnoja :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 04. Mar 2015 19:19:15

ifčopifčo píše:Dnes ďalší klasikársky predkrm, kolektívna sila Etixxu ostala opäť nedotiahnutá do víťazstva, ale zase však nemusia vyhrať všetko, no nie ? Inak pekné preteky, ako ja len mám rád tieto preteky okolo belgického hnoja :lol:

Tie kocky maju v sebe nieco magicke. Ani to neviem popisat :D Co sa tyka kockatych klasik osobne ich radim nad ardenske hlavne kvoli tomu ze ked je kockova klasika tazka ( nie Schledeprijs alebo Gent-Wewelgem) tak je zarucene, ze sa niekde spravi selekcia. Na kockach sa zvycajne rozputa chaos a to sa mi strasne paci. Napriklad take ardenske klasiky vlani boli vcelku nudne. Na Amstli sa prakticky nic dolezite nedeje az po Cauberg a na Valonskom sipe po Huy. Aj LBL vlani bolo akesi nudnejsie ako zvycajne :D
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tereza a Bepink Laclassica.

Poslaťod hochut » Štv 05. Mar 2015 1:15:20

lukas píše:O Medveďovej štarte na Strade Bianche sme písali ešte v sobotu ...
... stredu nastúpi na jednorazovku Le Samyn.
Ja som správy o jej účastiach registroval.
A registroval som aj, že to zatiaľ v jej podaní ale aj v podaní celého Bepink Laclassica nie je "žiadna sláva".

lukas píše:... a v sobotu ju čaká mimoriadne prestížne Strade Bianche.
Budem držať palce, nech sa jej aj jej teamu na "bielych cestách" lepšie vodí.
Nemáte o Terezke nejaké podrobnejšie informácie okrem výsledkových listín?
Obrázok užívateľa
hochut
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Štv 05. Mar 2015 13:02:51

@hochut
S Terezou som komunikoval v nedeľu. Natrénované má, pripravená je. Je rada, že si s babami v Taliansku sadli a teší sa na sezónu. Je v tíme najmladšia, ale hneď ju postavili na tri ťažké preteky, aby videla, ako to vyzerá v profi ženskej cyklistike. V prvej jednorazovke boli aj úseky pavé a označila ich za "niečo neskutočné", takže má dobrú náladu, je odhodlaná bojovať. Samozrejme, do karát jej nehrá maturita. Po Strade Bianche sa musí učiť a bude mať pauzu. My len dúfajme, že začne preteky dokončovať, lebo to je zatiaľ jej hlavná méta.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dem » Štv 05. Mar 2015 17:02:55

dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia