Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 15:04:01

@majo
Ja viem ze Colbrelli je podobný jazdec jak Peter, ale má tento rok aj formu, takže ma to neprekvapuje.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod water202 » Sob 04. Sep 2021 15:18:21

Peta som videl par pozicii za Mohoricom predtym, ako sa to zacalo trhat v pelotone. Pozeral som na ES playeri a bolo to este predtym ako to pustili v TV.
Potom kamera strihla na Thomasa, ktory mal stale okolo 30s naskok. Ked ukazali peloton, uz som ho nevidel. Bud totalne vyfucal, alebo mal nieco s byciklom. Vacsi zmysel my dava technicky problem, lebo prakticky musel zastat, ked tak nahle zmizol.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 04. Sep 2021 15:21:07

Ak by menil koleso/bicykel tak by to kamery ukazali.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 15:44:24

Je to všetko Petrova chyba, namlsal nás za tie roky, navykol nás na to, že ak prišla etapa alebo klasika ktorá by mu aspoň trocha profilovo sedela, tak bol v popredí a takmer vždy bojoval o popredné priečky a bolo v podstate jedno, či bol začiatok sezóny alebo koniec, či bola jar alebo jeseň. Ja len dúfam, že dnešok nie je verným obrazom jeho formy, pretože v tom prípade by bola účasť na ME, MS a Roubaix iba formálna záležitosť.
Špekulovali sme, kde mal Peter prestúpiť, mne sa vidí, že do Bahrajnu, Mohorič, Sony, Padun, Caruso, Bauhaus, Haller ....i majú životnú formu, Hausler tiež jazdí ako už dlho nie, samozrejme :D
Elviska prosím neber to tak vážne, už si trochu únavná ako musíš okomentovať takmer každý príspevok týkajúci sa Petra, ktorý je čo i len trochu kritický, veď všetci (alebo skoro všetci) sme Petrovi veľkí fanúšikovia a nikto z nás ho neuráža, nikto mu nič zlé nepraje, akurát sa vyjadrujeme k jeho forme, k aktuálnym pretekom kde preteká a áno špekulujeme, veď na to je toto fórum, alebo sa mýlim? Toto nie je jeho fejsbúk, aby sme mu len dávali srdiečka a páčiky a chválili ho za každý post ktorý tam niekto hodí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 04. Sep 2021 16:26:27

Martin Svrcek bojuje s Lennym Martinezom o celkovy triumf na Giro della Lunigiana. Uz to asi Martinez udrzi v zajtrajsej poslednej etape kedze naskok ma minutovy ale aj tak je to francuzska spicka, kedze bol tusim treti na francuzskych MSJ. takze od Martina vyborne vykony. inak v minulosti tieto preteky vyhraj aj Remco alebo Tadej Pogacar.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 16:53:15

@ifcopifco Tak nemali potom napísať Elviska a nereagovala by som. Zo začiatku som napísala len ďalší... A nič viac. Ani na FB nedávajú všetci srdiečka. Skôr to vidím aj opačne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Sep 2021 17:31:22

elviska píše:@ifcopifco Tak nemali potom napísať Elviska a nereagovala by som. Zo začiatku som napísala len ďalší... A nič viac. Ani na FB nedávajú všetci srdiečka. Skôr to vidím aj opačne.


Ty si zacala prva ked sme napisali s Ifcom komenty k dnesnej etape. Inak by ta nikto nespominal. Mne to osobne vyznelo ako kritika ze kritizujeme Petrov vykon.

Myslim ze nehovorim len za seba ked poviem ze vsetcu tu Petrovi od srdca fandime a preto ho dookola rozoberame ked je na nejakych pretekoch. Bohuzial na tychto zatial vela neukazal tak spekulujeme. Aj ked je pravda ze vcera si pochvalu zasluzil a viaceri ho aj pochvalili za vcerajsi pekny vykon. Ak zajtra dobre zajazdi budeme tu vyskakovat od radosti. Ked nie budeme rozoberat preco to tak je a lamentovat nad jeho formou.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 04. Sep 2021 18:02:55

Strašné. Bieda, bieda, bieda, obrovská bieda. Na jeho výkony sa nedá pozerať. A ešte sa aj hlúpo vyhovára. A to bol kedysi Greg takým dobrým cyklistom...
(to len, aby bola kritika na všetky strany, aby boli všetci ľudia na našom fóre spokojný ;) )
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 18:15:05

Za Slušný Svet píše:Strašné. Bieda, bieda, bieda, obrovská bieda. Na jeho výkony sa nedá pozerať. A ešte sa aj hlúpo vyhovára. A to bol kedysi Greg takým dobrým cyklistom...
(to len, aby bola kritika na všetky strany, aby boli všetci ľudia na našom fóre spokojný ;) )


Však prišiel skoro 8 minút pred Petrom ;) Peter si z toho vystúpil už okolo 50 km pred cieľom, prakticky v čase keď začal prenos na ES, môžeme len hádať, či to bolo plánované a nechcel v tejto fáze ísť na krv, alebo jednoducho na to nemal, čo sa mi zase nechce veriť, pretože to by znamenalo, že tento rok by okrem nejakej etpaky na Okolo Slovenska nemal nárok na slušný výsledok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 18:17:28

simko píše:Martin Svrcek bojuje s Lennym Martinezom o celkovy triumf na Giro della Lunigiana. Uz to asi Martinez udrzi v zajtrajsej poslednej etape kedze naskok ma minutovy ale aj tak je to francuzska spicka, kedze bol tusim treti na francuzskych MSJ. takze od Martina vyborne vykony. inak v minulosti tieto preteky vyhraj aj Remco alebo Tadej Pogacar.


Áno, Martin parádne a podľa týchto stránok je za francúzom o 32 sekúnd, ale je to tam poriadne nadupané
https://firstcycling.com/race.php?r=1012&y=2021&e=04
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 20:11:02

Peter na svojom fejsbúčku píše, že to bola náročná etapa, niečo ako ardénska klasika v teple, na ME ho podľa mňa čaká ťažší profil, aby nebol prekvapený :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 20:52:08

@Keram
, Napísala som v krátkosti, ďalší..... Mohla som viacej napísať,, ale nechala som to tak, potom ste začali Elviska, Elviska.. . Tak som zareagovala viackrát. Ifco tu fejsbuckuje a tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Ak1n0m » Sob 04. Sep 2021 21:22:56

Už tu viac krát prebehla debata Elviska vs ostatní. Ona zrejmé iná nebude, takže rozum by ste mali mať asi vy.

A čo sa týka Sagana, keby vedel že na to nemá, asi by nepodpisoval TE, peniaze mu nechýbajú, verím, že ešte vstane z popola.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 22:06:37

@Ak1n0m
Ano, možem byt iná, ale nie podla toho, jak ty napíšeš alebo niekto iný. A ten rozum si radšej nemala ani napísať.
A s týmto do bodky súhlasím čo som prečítala pod článkom : Akože, niektorí z vás by sa už mohli trochu uvedomiť čo píšete. Vyjadrujete sa predsa o Petrovi Saganovi. O trojnásobnom majstrovi sveta a dokonca o najlepšom cyklistovi tejto dekády. Možno to uz nieje ta najlepšia verzia Sagana a asi už ani nebude, ale stále to je výborný cyklista, ktorý má čo ukázať a ponúknuť. A nielen čo tu píšete o výkonoch Sagana, ale celkovo vyjadrenia, sú veľmi nedospele a typu "som na internete, tak napíšem hocičo" . No priamo z očí do očí, by ste sedeli ticho a šuchali nohami. Nekomentujem často, ale toto ma už skutočne dostalo.
A najma s touto vetou suhlasím: Možno to uz nieje ta najlepšia verzia Sagana a asi už ani nebude, ale stále to je výborný cyklista, ktorý má čo ukázať a ponúknuť. A nielen čo tu píšete o výkonoch Sagana.....
Pre mna až moc spekulujete, už som vedela po preteku, čo tu bude alebo hocikde inde po internete, (teda skor pocit). Aj ked nekritizujete , fandite, ale vyznie to tak čudne, dakedy aj posmešne napísané, ako srdiečka, fejsbučku..... ani neviem to presne nazvať. Čo sa týka Collbrelliho má tento rok výbornú formu a takisto aj celý Bahrain. Ja až také velké očakavania nemám hned na prvom preteku, aj ked je to týždnový etapák. A neriešim ani to čo bude na ME atd. Fandím ďalej , či sa darí alebo nedarí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Sep 2021 23:40:12

ifčopifčo píše:Peter na svojom fejsbúčku píše, že to bola náročná etapa, niečo ako ardénska klasika v teple, na ME ho podľa mňa čaká ťažší profil, aby nebol prekvapený :D


Ide tam vobec? Ja som niekde cital ze tam ma nejake ine preteky. Uz neviem kde.

Edit: Fakt neviem odkial to mam ale uz som vygooglil clanky ze ide na ME. Takze sorry.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Ned 05. Sep 2021 3:36:56

Ak1n0m píše:A čo sa týka Sagana, keby vedel že na to nemá, asi by nepodpisoval TE, peniaze mu nechýbajú, verím, že ešte vstane z popola.


Ja si nemyslim, ze aj keby na to nemal, zeby nepodpisal. A vobec by som mu to nevycital. Zobral by iba odmenu za predchadzajuce roky.

Az tolko toho za karieru nezarobil , aby mohol mat bezstarostny zivot do konca zivota v urcitom standarte. Hlavne v case sialenej inflacie , ked kralikaren v Petrzalke stoji 1/4 mega. :!:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Ak1n0m » Ned 05. Sep 2021 8:02:31

nat píše:
Ak1n0m píše:A čo sa týka Sagana, keby vedel že na to nemá, asi by nepodpisoval TE, peniaze mu nechýbajú, verím, že ešte vstane z popola.


Ja si nemyslim, ze aj keby na to nemal, zeby nepodpisal. A vobec by som mu to nevycital. Zobral by iba odmenu za predchadzajuce roky.

Az tolko toho za karieru nezarobil , aby mohol mat bezstarostny zivot do konca zivota v urcitom standarte. Hlavne v case sialenej inflacie , ked kralikaren v Petrzalke stoji 1/4 mega. :!:



Vychádzala som z toho, že sám povedal keď ho nebude cyklistika baviť, vie skončiť zo dňa na deň. A Sagan je víťazný tip, nebaví ho voziť sa v pelotóne.

Z cyklistiky až taký príjem samozrejme nemal, ale na reklamách zarobil podstatne viac. Sagan je stále značka. Myslím že ľudia z jeho okolia vraveli, že s financiami nakladá rozumne. Byt v Petržalke asi nepotrebuje, má v Monaku ;)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Ned 05. Sep 2021 16:13:44

Ak1n0m píše:Vychádzala som z toho, že sám povedal keď ho nebude cyklistika baviť, vie skončiť zo dňa na deň. A Sagan je víťazný tip, nebaví ho voziť sa v pelotóne.

Z cyklistiky až taký príjem samozrejme nemal, ale na reklamách zarobil podstatne viac. Sagan je stále značka. Myslím že ľudia z jeho okolia vraveli, že s financiami nakladá rozumne. Byt v Petržalke asi nepotrebuje, má v Monaku ;)

Viem, ze to povedal aj mu verim , ze to myslel uprimne. A ked prides do momentu, ze mas este naposledy moznost zarobit 7 mega za 2 roky, tak si mozno povies ..aaaa este 2 roky potiahnem. Ved mam pred sebou 50 rokov ked si mozem robit chcem.

Ako si povedal byt v Monaku ..presne napr. ja nepotrebujem znackove veci , ani ferrari , ale dobry domcek, na dobrom mieste, to by som si dal povedat , dobre este mat dve dalsie chalupy na krasnych miestiach (a nemyslim liptovsku maru :) .. a to stoji teraz sialene peniaze. Nevraviac to zivit 50 rokov. A keby som tych 7 M nepotreboval , tak by som ich aj tak zarobil a daroval na dobru vec (pomoct ludom v nestasti , chore deti, atd ). :!:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 05. Sep 2021 17:03:54

Uzasna etapa na Beneluxe. Dvojica z Bahrajnu rozdrvila cele preteky a bol to napinak kto vlastne vyhra celkove. Colbrelli sa drzal svedomito timovych pokynov a nakoniec moze podakovat Dumouilinovi ze mu trosku zachranil celkove. Peter dnes bojoval ako lev. Trosku mu chybalo k najsilnejsim na poslednom Muure. Potom uz bohuzial som mal pocit ze je rok 2016 a kazdy v skupine pozeral co spravi Sagan. Parkrat tam aj nastupoval. Verim ze forma este pojde hore ale ukazal bojoveho ducha. Chapeau.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 05. Sep 2021 18:06:45

Keram píše:Uzasna etapa na Beneluxe. Dvojica z Bahrajnu rozdrvila cele preteky a bol to napinak kto vlastne vyhra celkove. Colbrelli sa drzal svedomito timovych pokynov a nakoniec moze podakovat Dumouilinovi ze mu trosku zachranil celkove. Peter dnes bojoval ako lev. Trosku mu chybalo k najsilnejsim na poslednom Muure. Potom uz bohuzial som mal pocit ze je rok 2016 a kazdy v skupine pozeral co spravi Sagan. Parkrat tam aj nastupoval. Verim ze forma este pojde hore ale ukazal bojoveho ducha. Chapeau.


Ja som bohuzial nevidel ani sekundu ale snad nejaku opakovačku vecer pozriem…tesim sa ze sa peto pretekal
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia