Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 31. Aug 2021 10:43:22

ifčopifčo píše:Zdá sa, že Peter bol dobre nasrdený, dokonca sa vyhrážal, že si nájde toho, kto ho asi zhodil, dúfam, že nebude blázniť.

tak urcite si dotycneho niekde nepocka a nebude sa hrat na boxeristu Bouhanniho. ale Peter nebyva po padoch taky napaleny takze tam zjavne muselo byt nieco vynimocne. Mohlo sa Petovi zdat ze to bolo naschval. Ale urcite to nebol pad ako Ewan ze si lizol koleso. Muselo tam nieco byt co Peto videl a vobec sa mu to nepacilo...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Uto 31. Aug 2021 21:24:03

otazka kto ho zhodil, kludne to mohla byt motorka ci auto. :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 31. Aug 2021 21:58:32

nat píše:otazka kto ho zhodil, kludne to mohla byt motorka ci auto. :?

naposledy ked Petra zhodila motorka tak bol podobne nasraty. A vieme ako sa ta sezona skoncila... 8-)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Str 01. Sep 2021 11:42:52

simko píše:
hujhe píše:Zas nevieme ako na tom Peter je. Ak budu vykony nemastne neslane tak budeme polemizovat do akej miery ho obmedzuje pad. Tazka doba pre fanusikov Saganovych :D

no presne:) ale treba povedat pad-nepad, Peto opat bol v zlej skupine. toto sa mu kedysi nestavalo.

Po boji sme vsetci generali, vieme aky bol priebeh etapy do toho padu? Co mu predchadzalo a podobne. Je mozne, ze Sagan jazdil v druhej polovici balika, ked sa to delilo. Je mozne, ze sa vyskytla ina situacia, ktora zapricinila to, ze nebol v tej "dobrej" skupine. Jedina vec, ktora bola evidentna, ze zrubal z biku. :) Peace out.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 01. Sep 2021 14:22:00

Peto vyhral tusim spurt pelotonu? ale opat sme v situacii kedy nevieme ako natom je:) najprv pad, teraz podcenili unik... ale tak este bude prilezitost snad. aj ked obavam sa ze opat k niecomu pride co nam znemozni urobit si realny obraz o jeho forme, ako to uz v poslednom obdobi byva...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 01. Sep 2021 14:26:15

Dockame sa uz konecne ze Peter bude bojovat o vitazstvo bez komplikacii? Fakt som velmi zvedavy ako na tom je.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 01. Sep 2021 14:34:14

Videl to niekto? Davali to na ES? Nejako nezvykle skoro koncia etapy kym sa ja spamatam tak uz je po :D Jedine tu prvu som zachytil ta skoncila normalne :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 01. Sep 2021 15:14:12

Daval to eurosport 2, ja som to pozeral poslednych 20km. Nejak sa timom nechcelo stahovat unik a to tam mame dost sprinterov. Poslednych 10km sa uz slo rychlo no 4km do ciela zacala technicka pasaz a tak mal unik vyhodu. Zatial Petrove posobenie dava same otazniky, dufam ze zajtra pride aj odpoved :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 01. Sep 2021 18:02:03

Peto na instagrame(alebo niekto kto spravuje jeho oficiálny profil) uz dava preklad textu aj do francuzstiny :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 01. Sep 2021 20:05:54

Hej a na FB to uz nedava do slovenciny. Mozno este uvidime Petra hovorit aj po francuzsky :D A co si myslite o dnesom vyhratom spurte v pelotone? Ma to nejaku relevanciu? Pre mna je ale sympaticke ze Petre bojoval o 6te miesto. Nadavanie z prvej etapy + dnesna snaha ukazuju ze Peter je ozaj hladny po vitazstvach
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 01. Sep 2021 20:16:44

Ja si nic nemyslim lebo som to zmeskal a este som to nevidel :D Musim si uz dst pozor na tie skorsie konce :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Sep 2021 6:36:33

Aj mna potesilo ze do toho spurtu siel aj ked to nam asi vela nenapovie ale suhlasim ze chut pretekat a vyhravat tam asi je
@keram ja som tiez len kukol to videjko v clanku lebo tie ich dojazdy su sialene skoro
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 02. Sep 2021 13:54:47

Myslím, že dnes to bude etapa pravdy. Šprint proti Merlierovi, Ewanovi, Gaviriovi, Pedersenovi a Groenewegenovi... To by už mohol byť celkom slušný lakmusový papierik. ;) Fandite...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 02. Sep 2021 15:01:08

no takze pokracujeme:) z tohto sprintu kde bol Peto tusim 2 krat zavrety a dvakrat sa musel rozbiehat nevieme absolutne nic. tak snad tie tazsie etapy nam ukazu aka je forma.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Sep 2021 15:26:12

No trosku nestastny dojazd na priuzskej ceste pre tolkych adeptov…pozícia ok aj reakcia na Merlierovo zrýchlenie ale paska uz bola blizsko…ale nepozeralo sa na to zle
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 02. Sep 2021 15:38:13

Cesta tam bolo uplne zarubana. Uvidime od zajtra aka bude forma. Mam pocit ze uz aj zajtra je kus zvlnena etapa ale vikendove uz budu isto klasikarske.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Sep 2021 15:44:41

Osobne týmto šprintom neprikladám až takú veľkú váhu a už som si zvykol, že Peter nezačína šprinty z pozícií, z ktorých sa dá vyhrať. Zaujímajú ma skôr tie zvlnené etapy a najmä nedeľná, ako sa vyškriabe na Kapelmuur naznačí jeho šance smerom k MS.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 02. Sep 2021 19:09:13

Toľko špekulujete ohladom Petrovej formy, že :roll: . Jeden rieiši šprintersku etapu, druhý klasikarske etapy. Ja som napr v prvej etape, nečakala hned Petra v predu, a uvidíme ako to pojde dalej. . Dneska viacerí ho pochvalili aj v zahraničí, len bol zablokovaný, aj ked pár internetových odborníkov sa nájde že Peter nezačína šprinty z pozícii, z ktorých sa dá vyhrat atd , (a nemyslím teraz len ifča).
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Sep 2021 19:45:29

Podla mna pozicne ok ved kde uz mohla byt lepšia pozícia ako za merlierom lenže ten to spravil najlepsie ako mohol a dupol na to v poslednej možnej chvíli a na tej úzkej ceste dalsie miesto nebolo cize aj ja nechapem co sa niektorým na dnešku nevidelo
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Sep 2021 20:31:33

majo píše:Podla mna pozicne ok ved kde uz mohla byt lepšia pozícia ako za merlierom lenže ten to spravil najlepsie ako mohol a dupol na to v poslednej možnej chvíli a na tej úzkej ceste dalsie miesto nebolo cize aj ja nechapem co sa niektorým na dnešku nevidelo


Keďže tam nebolo miesto, tak to podľa mňa pozične nebolo dobré, pretože nemal vôbec šancu bojovať o víťazstvo. Iste, potom sa tam Peter pekne prešmykol, ale úprimne, 4. miesto asi nie je to, čo ho uspokojí. Peter sa podľa mňa stále maximálne "skrýva" čo je na jednej strane dobé, ale potom je riziko, že ho zavrú pomerne veľké a aj sa to stáva pomerne často. Iste, je to aj o šťastí a je to určitá lotéria aj podľa Petrových slov, ale priznajme si, nebude to len o šťastí, tie jeho výsledky v špurtoch balíka sú dlhodobejšie slabšie. Toto mne osobne až tak nevadí, ak ukáže v klasikárskych etapách, že forma je lepšia ako bola v prvej časti sezóny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia

cron