Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Pijavice

Poslaťod sportovec » Uto 13. Sep 2016 9:18:40

Focus-Shimano píše:ako tá pijavica GVA.Velmi by ma zaujímalo aký má Peter ku nemu vzťah či mu nevadí to pijavičenie.

Tak šetrenie energie v háku (alebo v balíku) je predsa základ a hlavné korenie cyklistiky. Bez toho by to bolo celé totálne o ničom. To si rovno môžeme pozrieť nejaký nudný bežecký maratón, kde vyhrá ten najsilnejší :shock:

A netreba zabúdať, že na pijavičenie vždy treba minimálne dvoch a každý z nich má na tom svoj podiel viny. Ten čo sa vezie, ale aj ten čo to ťahá, hoci dobre vie, že je tam za ním nalepená tá pijavica :o

Všetci čo sa celý pretek vozia v balíku a nepotiahnú ani milimeter, a svoj nos vystrčia do vetra až niekde okolo posledných 10 km alebo dokonca až posledných 500 m (šprintéri) - to sú predsa paraziti a pijavice! :ugeek: Ako k tomu prídu všetci tí cyklisti, čo ťahali špicu počas celého preteku? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Str 14. Sep 2016 3:28:34

Focus-Shimano píše:Áno Sagana v Quebecu ho nebolo vidno išiel defenzívne ale bolo to prvú krát túto sezónu že sa vôbec nepodielal na vývoji závodu. Ináč Giant-Alpecin dnes potvrdil zostavu na Eneco a na moju radosť je v zostave sám veľký Johny. V štartovke je aj Cav,Viviani,Kristoff,Tomeke pribudne zrejme Kittel,Greipel,Bouhanni,Groenewegen dúfam že pribudne aj Arnaud Démare pretože by to bolo gala predstavenie špurtérov a špurtérskych vláčikov na najlepšom etapáku na svete :)

Chudak Peto, prave ked potrebuje nahanat body pride na Eneco uplne hviezdna zostava. :shock:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 14. Sep 2016 9:54:45

nat píše:Chudak Peto, prave ked potrebuje nahanat body pride na Eneco uplne hviezdna zostava. :shock:

Myslím si, že to nie je až také dramatické pretože podľa mňa je pre cyklistov dôležitejší a hlavne vypovedajúcejší UCI World Ranking ako WorldTour Ranking, ktorý je zase dôležitejší pre posúdenie tímov z hľadiska licencie WT.
Jasné že by bolo lepšie keby Peter v závere roku kraľoval obidvom, ale v tom dôležitejšom ho už ťažko niekto prekoná.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 14. Sep 2016 12:20:21

nat píše:
Focus-Shimano píše:Áno Sagana v Quebecu ho nebolo vidno išiel defenzívne ale bolo to prvú krát túto sezónu že sa vôbec nepodielal na vývoji závodu. Ináč Giant-Alpecin dnes potvrdil zostavu na Eneco a na moju radosť je v zostave sám veľký Johny. V štartovke je aj Cav,Viviani,Kristoff,Tomeke pribudne zrejme Kittel,Greipel,Bouhanni,Groenewegen dúfam že pribudne aj Arnaud Démare pretože by to bolo gala predstavenie špurtérov a špurtérskych vláčikov na najlepšom etapáku na svete :)

Chudak Peto, prave ked potrebuje nahanat body pride na Eneco uplne hviezdna zostava. :shock:


Myslis ze tato hviezdna zostava ma aj na celkove? Su tam aj dve kopcovite etapy kde to neuvisia podla mna a ak zajazdi Tinkoff dobre TTT a Peter aj ITT ktora ma nieco cez 9 km kludne moze skoncit do top 5 celkovo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 14. Sep 2016 13:23:22

Určite sa pôjde malé flámsko cez Geraardsbergen ,malé L-B-L a zrejme aj amstel čiže toto Saša,Dege a ďalší učrite neuvysia takže podľa mňa je Petrová šanca na top 10 veľmi veľká. Som veľmi zvedavý ako zvládne etapy v ardénach bude to určite krásny závod.Démare,Kittel a Greipel potvrdili účasť a do štartovky pribudli napr. Caleb Ewan, Michael Matthews , Edvald Boasson Hagen . Bože to budú nádherné špurty všetci top špurtéri :!:
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Konkurencia

Poslaťod Miki » Str 14. Sep 2016 13:50:37

Ja som naopak,teraz tou konkurenciou šprintérov moc nie nadšený.Bude to tam v záveroch veľmi husté a na tesno a bojím sa pádov.Ak sa do záverov bude hnať Dimension,Loto,Etix,Orika,Giant,plus další a Sagan tak neviem neviem ako to dopadne.Vyzerá to na väčšiu konkurenciu ako na Tour.Tam kde je Cav tam to smrdí prúserom.Už raz Sagan na Cava doplatil.Nerád by som bol,aby sa tak stalo pred MS.Asi najlepšie by bolo,keby sa do záverov vôbec nemiešal a zameral sa na celkové poradie.Tie bonifikácie mu aj tak nepomôžu.Rozhodovať sa bude v časovkách a posledných kopcovitých etapách.Trocha sa obávam TTT,pretože neviem v akej zostave tam vôbec Tinkoff príde.Nikde som sa to zatiaľ nedočítal.Nech len ostane Sagan zdravý,aj ked to nevýjde a tie body do World Tour nezíska.Ináč to vyzerá,že Eneco budú tento rok vynikajúce preteky.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Konkurencia

Poslaťod Focus-Shimano » Str 14. Sep 2016 14:51:37

Miki píše:Ja som naopak,teraz tou konkurenciou šprintérov moc nie nadšený.Bude to tam v záveroch veľmi husté a na tesno a bojím sa pádov.Ak sa do záverov bude hnať Dimension,Loto,Etix,Orika,Giant,plus další a Sagan tak neviem neviem ako to dopadne.Vyzerá to na väčšiu konkurenciu ako na Tour.Tam kde je Cav tam to smrdí prúserom.Už raz Sagan na Cava doplatil.Nerád by som bol,aby sa tak stalo pred MS.Asi najlepšie by bolo,keby sa do záverov vôbec nemiešal a zameral sa na celkové poradie.Tie bonifikácie mu aj tak nepomôžu.Rozhodovať sa bude v časovkách a posledných kopcovitých etapách.Trocha sa obávam TTT,pretože neviem v akej zostave tam vôbec Tinkoff príde.Nikde som sa to zatiaľ nedočítal.Nech len ostane Sagan zdravý,aj ked to nevýjde a tie body do World Tour nezíska.Ináč to vyzerá,že Eneco budú tento rok vynikajúce preteky.

Sagan ako špurtér sa nemá púšťať do špurtov? Prepáč ale peknú blbosť si napísal
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Konkurencia

Poslaťod elviska » Str 14. Sep 2016 15:14:14

Focus-Shimano píše:
Miki píše:Ja som naopak,teraz tou konkurenciou šprintérov moc nie nadšený.Bude to tam v záveroch veľmi husté a na tesno a bojím sa pádov.Ak sa do záverov bude hnať Dimension,Loto,Etix,Orika,Giant,plus další a Sagan tak neviem neviem ako to dopadne.Vyzerá to na väčšiu konkurenciu ako na Tour.Tam kde je Cav tam to smrdí prúserom.Už raz Sagan na Cava doplatil.Nerád by som bol,aby sa tak stalo pred MS.Asi najlepšie by bolo,keby sa do záverov vôbec nemiešal a zameral sa na celkové poradie.Tie bonifikácie mu aj tak nepomôžu.Rozhodovať sa bude v časovkách a posledných kopcovitých etapách.Trocha sa obávam TTT,pretože neviem v akej zostave tam vôbec Tinkoff príde.Nikde som sa to zatiaľ nedočítal.Nech len ostane Sagan zdravý,aj ked to nevýjde a tie body do World Tour nezíska.Ináč to vyzerá,že Eneco budú tento rok vynikajúce preteky.

Sagan ako špurtér sa nemá púšťať do špurtov? Prepáč ale peknú blbosť si napísal

Prečo blbosť? Ja s Mikim aj súhlasím, Peter nie je čistokrvný špurtér a v špurtérskych dojazdoch je aj dosť pádov. Pre Peťa budú skôr dôležité klasikárske etapy aj s kopcom a 2 časovky (TTT, ITT). A viacej bodov do UCI rebríčka získa za celkové poradie, len nevieme či Peter pôjde na celkové alebo na víťazstvá v etapách. Ale ešte máme pred sebou majstrovstvá Europy. Hlavne nech zdravie slúži.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 14. Sep 2016 15:32:23

Aj keby Peter išiel na celkové aj tak by sa musel držať vpredu so špurtérskymi vláčikmi.Možno nie je čistokrvný špurtér ale rýchlostne je na tom podobne ako Kristoff,Dege,Démare takže pochybujem že Peter sa tam bude len tak vyvážať bola by škoda keby nevyužil svoju rýchlosť a šikovnosť v dojazdoch navyše Petra takéto vyvážanie sa nudí.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Str 14. Sep 2016 16:30:31

Plus v Enecu bývajú často aj zaujímavé a technické dojazdy, nie len čisto rovinky. Neverím, že by Peter vypustil šancu na etapu kvôli nejakej možnosti pádu (ktorá zase až tak prehnaná nie je, ako to tu hovoríte).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 14. Sep 2016 17:21:16

MichalJ píše:Plus v Enecu bývajú často aj zaujímavé a technické dojazdy, nie len čisto rovinky. Neverím, že by Peter vypustil šancu na etapu kvôli nejakej možnosti pádu (ktorá zase až tak prehnaná nie je, ako to tu hovoríte).

Určite môže zabojovať v šprintérskych etapách aj v technických dojazdoch, len si myslím že má šancu aj na top 10 v celkovom poradí, teda ak bude mať dobrú formu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Str 14. Sep 2016 18:30:28

Osobne si myslím že je top favorit, ak bude mať dobrú formu ;) Eneco je etapák šitý presne na neho. Jediná otázka je TTT.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 14. Sep 2016 22:23:10

hahhhahaaa to si tu naozaj niekto mysli ze peto vypusti nejaky spurt...a duplom pri takej konkurencii?...ale no...jasne ze tam vzdy bude a mozno prave to ze tam bude tak sprint konkurencia by im mohol vypalit rybnik lebo sa bude mat za kym vyviest...kludne to nazvem tym vasim oblubenym slovom ze "pijavicenie" ktore je podla v cyklistike totalne nemiestne...pri takej konkurencii aspon nebudu tak pozerat nanho lebo budu mat sa co obzerat na seba a on moze odniekial vypalit plus urcite nebude musiet sam stahovat nejaky unik pretoze top sprint teamu to spravia zanho...a to ze moze prist pad...no bohuzial taka je cyklistika...uz sme videli tento rok pady aj pri jazde hore kopcom cize s padmi sa rata aj ked aj ja samozrejme dufam ze ziadne nebudu...no ale ak by sa ocitli vedla seba bouhani ewan a cav tak to si mozno navzajom aj prilby porozbijaju hlavickami :D :D :D a co sa tyka tych rebrickov tak toho sa nebojim...tie body peto urcite nazbiera
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Konkurencia

Poslaťod West » Štv 15. Sep 2016 14:08:42

Miki píše:Ja som naopak,teraz tou konkurenciou šprintérov moc nie nadšený.Bude to tam v záveroch veľmi husté a na tesno a bojím sa pádov.Ak sa do záverov bude hnať Dimension,Loto,Etix,Orika,Giant,plus další a Sagan tak neviem neviem ako to dopadne.Vyzerá to na väčšiu konkurenciu ako na Tour.Tam kde je Cav tam to smrdí prúserom.Už raz Sagan na Cava doplatil.Nerád by som bol,aby sa tak stalo pred MS.Asi najlepšie by bolo,keby sa do záverov vôbec nemiešal a zameral sa na celkové poradie.Tie bonifikácie mu aj tak nepomôžu.Rozhodovať sa bude v časovkách a posledných kopcovitých etapách.Trocha sa obávam TTT,pretože neviem v akej zostave tam vôbec Tinkoff príde.Nikde som sa to zatiaľ nedočítal.Nech len ostane Sagan zdravý,aj ked to nevýjde a tie body do World Tour nezíska.Ináč to vyzerá,že Eneco budú tento rok vynikajúce preteky.

Na TTT podľa všetkého niečo stratí. Tinkoff má len priemernú časovkársku zostavu a keď vidím zostavy Etixxu (Martin, Jungels, Terpstra, Boonen, Štybar, Vandenbergh) ale aj BMC a SKY tak to nevyzerá moc dobre. Ale Etixx tam teda bude mať fakt brutálnu klasikársku zostavu.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Štv 15. Sep 2016 15:27:06

Podľa štartovej listine tam sú v Tinkoffe Bodnar, Gatto, Valgren, Blythe ... ja by som to tak pesimisticky nevidel. Samozrejme, niečo tam stratia, ale s tou zostavou by to nemuselo byť tak veľa, že by to bolo už beznádejné.

Každopádne, kto mi tam vážne chýba je Spartakus. Určite tam bude nejaká etapa na kockách a rád by som si pozrel ešte nejaký súboj s ním. Nehovoriac, že vo forme ako mal na olympiáde, by bol tiež veľkým favoritom na celkové.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 15. Sep 2016 19:05:17

Najtechnickejsi dojazd na Enecu bude v Ardooie to je ten zaver kde si v roku 2014 Stybar vybil zuby a minuly rok porazil Tomeke Demara.Tam vlaciky velmi sancu nemaju v uzkych klukatych ulickach sa tam jazdci pletu medzi sebou.Dufam ze Arnaud a Dege ziskaju nejaku etapu a Peter okrem etapy zajazdi dobre aj v GC aj ked bude mat proti sebe tazkych superov Stybar,Terpstra,Wellens,Dumoulin.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 15. Sep 2016 19:19:04

Focus-Shimano píše:Najtechnickejsi dojazd na Enecu bude v Ardooie to je ten zaver kde si v roku 2014 Stybar vybil zuby a minuly rok porazil Tomeke Demara.Tam vlaciky velmi sancu nemaju v uzkych klukatych ulickach sa tam jazdci pletu medzi sebou.Dufam ze Arnaud a Dege ziskaju nejaku etapu a Peter okrem etapy zajazdi dobre aj v GC aj ked bude mat proti sebe tazkych superov Stybar,Terpstra,Wellens,Dumoulin.

Zabudol si ešte na GvA.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 15. Sep 2016 20:08:21

Ak chce Peter vyhrať WorlTour Ranking musú skončiť do 7. miesta alebo 8. + jednu etapu vyhrať alebo byť 2x druhý za predpokladu že Nairo nezaboduje na Lombardii.
Problém môže byť to TTT, Peter, Bodnar, Valgren je dobrý základ, mal by ísť aj Erik, mne by sa tam páčil McCarthy, Brutt, Gatto a Tosatto keď nepôjde Boaro unavený po Vuelte.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Štv 15. Sep 2016 20:11:56

ifčopifčo - na stránke už je štartová listina, z hlavnej stránky, panel vľavo :D Gatto a Tosatto ti idú ;)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 15. Sep 2016 20:16:11

MichalJ píše:ifčopifčo - na stránke už je štartová listina, z hlavnej stránky, panel vľavo :D Gatto a Tosatto ti idú ;)

Som voľajaký zmätený ako major Terazky, kde to je? Na PCS je písaných 10 cyklistov, na ofiko stránkach Tinkoff ešte nie je nič.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia