Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 14. Mar 2021 17:27:13

Žeby takto Bora získala prvé víťazstvo v sezóne :lol: ? No to som zvedavý na vyjadrenia po etape. Myslím že polka pelotónu je nahnevaná za Mädera, inak si to neviem vysvetliť :D .
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 14. Mar 2021 18:22:29

ifčopifčo píše:
pmts píše:Celkom epická etapa, toto Tirreno je lahôdkou.


Reklama na cyklistiku, WvA je predsa len človek a asi doplatil na včerajší výkon, MvdP vyzeral na záver skoro ako na MS v Harrogate, ale ustál to, aj keď bol totálne na šrot. Nech mu tá aktivita vydrží.


Clovek ako clovek :D Oproti Pogacarovi mozno ale oproti ostatnym tazko. Neuveritelne co ti traja zase predviedli. Ostatni dnes statistami. Cele toto Tirreno je absolutne o troch ludoch a ciastocne o Alaphillipovi. Snad zajtra vyhra niekto iny a v poslednej etape to bude zrejme Ganna. A to som si myslel ked som to zapol 34 km do ciela ze uz to bude nuda.

Na Paris Nice Roglic kontroverzne odstreleny z top 10. Inak by to bola dost nudna etapa.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 14. Mar 2021 18:33:12

Keram píše:
ifčopifčo píše:
pmts píše:Celkom epická etapa, toto Tirreno je lahôdkou.


Reklama na cyklistiku, WvA je predsa len človek a asi doplatil na včerajší výkon, MvdP vyzeral na záver skoro ako na MS v Harrogate, ale ustál to, aj keď bol totálne na šrot. Nech mu tá aktivita vydrží.


Clovek ako clovek :D Oproti Pogacarovi mozno ale oproti ostatnym tazko. Neuveritelne co ti traja zase predviedli. Ostatni dnes statistami. Cele toto Tirreno je absolutne o troch ludoch a ciastocne o Alaphillipovi. Snad zajtra vyhra niekto iny a v poslednej etape to bude zrejme Ganna. A to som si myslel ked som to zapol 34 km do ciela ze uz to bude nuda.

Na Paris Nice Roglic kontroverzne odstreleny z top 10. Inak by to bola dost nudna etapa.


No mne to teda také nudné neprišlo. Za prvé, ten okruh po ktorom sa dneska jazdilo bol nádherný, dostal som instatnú chuť vycestovať do Nice na týždňovú cyklistickú dovolenku :lol: . A za druhé, veď sa stále útočilo, striedali sa úniky a na záver veľmi pekná prestrelka medzi Astanou a Schachmannom, akurát proste príliš ľahký profil. Samozrejme, tú typickú poslednú etapu cez Col d'Eze to nahradiť nemohlo, ale myslím že vrámci možností vydarený záver a posledná etapa Paríž-Nice si tak udržala svoju prestíž. Roglič podľa všetkého dva krát spadol, no a Bora bude pravdepodobne argumentovať jeho vlastnými slovami zo včera; Načo by ho mali nechať vyhrať, keď celý tím makal 8 etáp a víťazstvo sa im takto ponúklo. Roglič nemal defekt, podľa všetkého dva krát jazdecká chyba.
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 14. Mar 2021 20:54:55

Na Tirrene z hľadiska Bory potešil Fabro, dostal sa do top 5 čo je slušný výsledok v takej konkurencii, snáď si to v časovke udrží.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 14. Mar 2021 22:23:34

No co zajtra sa Peter zapoji? Podla mna by sa mohol. Zrejme aj cyklokrosari prepnu na sprintersky mod ale mohol by uz vyhrat aj dakto iny :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 15. Mar 2021 7:21:42

ja som dlhodobo proti cakaniu akehokolvek lidra gc v akychkolvek pretekoch z akychkolvek dovodov...tuto debatu sme tu uz viedli casto hlavne pri problemoch na tour...pre mna cyklista ako cyklista ked nikto necaka toho 160eho dokonca ani toho 2eho v gc tak ja absolutne nevidim dovod cakat prveho...take trosku smiesne vitazstvo bory kedze bez vitaznej etapy ale aj to sa pocita no urcite si prve vitazstvo v teame predstavovali aj oni ine
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Mar 2021 11:01:26

majo píše:ja som dlhodobo proti cakaniu akehokolvek lidra gc v akychkolvek pretekoch z akychkolvek dovodov...tuto debatu sme tu uz viedli casto hlavne pri problemoch na tour...pre mna cyklista ako cyklista ked nikto necaka toho 160eho dokonca ani toho 2eho v gc tak ja absolutne nevidim dovod cakat prveho...take trosku smiesne vitazstvo bory kedze bez vitaznej etapy ale aj to sa pocita no urcite si prve vitazstvo v teame predstavovali aj oni ine


Dôvod tam je, asi žiadny cyklista nechce prísť o víťazstvo nejakou smolou, nezavinenými problémami ktoré nemohol ovplyvniť a preto je rozdiel medzi 1. a 160. cyklistom. Otázne je, či čakať keď si problémy cyklista zaviní sám, napríklad nezavinene spadne ako to asi bolo u Rogliča a technika jazdy patrí k cyklistike.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 15. Mar 2021 15:42:51

Ak dnes Peter pri predpokladanom férovom šprinte nebude v top 5, tak kovid ho musel poznačiť viac, ako sme si pripúšťali. :? V minulých rokoch počas štartov na austrálskom TDU dokázal vyhrávať etapy aj bez prípravy, aj keď rovno prišiel z ,,vianočnej dovolenky". Dokonca aj kritérium sa mu podarilo vyhrať proti čistokrvným šprintérom.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 15. Mar 2021 15:54:25

zakliata.panna píše:Ak dnes Peter pri predpokladanom férovom šprinte nebude v top 5, tak kovid ho musel poznačiť viac, ako sme si pripúšťali. :? V minulých rokoch počas štartov na austrálskom TDU dokázal vyhrávať etapy aj bez prípravy, aj keď rovno prišiel z ,,vianočnej dovolenky". Dokonca aj kritérium sa mu podarilo vyhrať proti čistokrvným šprintérom.

Top 5 je celkom vysoký cieľ, obzvlášť po tom čo je jasné že tu len trénuje. Na TDU zvykne každý okrem Austrálčanov a Impeyho prísť priamo z vianočnej dovolenky ;)
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pon 15. Mar 2021 16:34:41

Dnes to bude asi unik takze sa nic nove o Petrovi nedozvieme.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 15. Mar 2021 17:12:20

hujhe píše:Dnes to bude asi unik takze sa nic nove o Petrovi nedozvieme.

nedozvieme veru:) ja som bol zvedavy ci tam bude nejaky progres oproti prvej etape. nepozeral som zaver, pokusal sa Peto o nieco, ze vyskusat si aspon sprint? lebo podla vysledkov Merlier a Ballerini si to asi rozdali ale neviem ako Peto na 14.miesto ze ci mu o nieco islo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 15. Mar 2021 17:16:36

Zvlastna etapa v podani sprinterskych timov. Posobili unavene ako keby to bola 19ta etapa Tour. Cofidis pre Vivianiho absolutne nic. UAE sa na Gaviriu vykaslali a skor to udrziavali pre Pogacara. Setrit sa nemaju uz naco. Boru som nevidel tiez na cele a to som kukal poslednych 40km. Zeby az tak neverili Saganovi? QS pre Baleriniho tahali ale nemal im kto pomoct.

Peter sa neumiestnil ani raz v top 10. Dost nepredstavitelne v minulosti. V prvej etape bol zavrety. Dnes sa nespurtovalo. V tej co vyhral Van der Poel sa zamotal do padu. Vieme ze forma je asi slaba. Ale v podstate nevieme vobec nic.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 15. Mar 2021 17:18:43

simko píše:
hujhe píše:Dnes to bude asi unik takze sa nic nove o Petrovi nedozvieme.

nedozvieme veru:) ja som bol zvedavy ci tam bude nejaky progres oproti prvej etape. nepozeral som zaver, pokusal sa Peto o nieco, ze vyskusat si aspon sprint? lebo podla vysledkov Merlier a Ballerini si to asi rozdali ale neviem ako Peto na 14.miesto ze ci mu o nieco islo.


Vyzeralo ze chce ale potom zvesil nohy a kukal ako ostatni sprintuju o siedme miesto :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 15. Mar 2021 18:51:41

Áno, zvesil nohy a nešprintoval, ale aj keby došlo k šprintu, asi by nič svetoborné neukázal. Nie je sila, výbušnosť a asi ani kondícia. :roll: M-SR môže opäť vyškrtnúť, na jeho mieste by som tam vôbec nešiel. Na Poggiu nebude asi stíhať klasikárom (Alaphilippe, MvdP, WVA, budú sa chcieť pridať aj Gilbert a GvA), ak by došlo k šprintu, je tam mnoho rýchlejších jazdcov (opäť MvdP a WVA, ktorí by kvalitne dokázali šprintovať aj po nástupe na Poggiu a prípadnom dostihnutí, ďalej je tam Bennett, Ewan, Démare, Pedersen, Nizzolo, Matthews, Ballerini - títo všetci sú momentálne rýchlejší + kolega Ackermann).
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Mar 2021 19:21:14

Žiaľ vyzerá to podobne, ba možno aj horšie ako v roku 2019, vtedy si aspoň zašpurtoval (2. a 5. miesto), tento rok to bol fakt iba tréning. Škoda, tri roky 2019-20121 keď mal byť Peter na vrchole svojich síl ukázali problémy a asi sme si málo vážili časy keď sa mu vyhýbali zranenia, ťažké pády či choroby. Ostáva len veriť, že v neskoršej časti sezóny sa dokáže vrátiť aspoň do fazóny ako v roku 2019.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 15. Mar 2021 19:33:24

@zakliata.panna
je pravda ze my do toho uplne nevidime. nevieme ake su prikazy od lekarov, nevieme ake su cisla. ale ak cisla potvrdzuju to co vidime prostrednictvom kamier tak Peto naozaj nemusi ist na MSR. nechcem hadzat flintu do zita ale naozaj nemusi 7 hodin tocit pedalmi kvoli 15.miestu, radsej nech kvalitne potrenuje. ak by Bora mala nejaku nabitu zostavu tak by tam Peta asi ani nebrali. ale vzhladom nato ze Bora je natom tak ako je, tak Peto miesto na MSR bude mat aj keby mal len jednu nohu funkcnu. chcel by som vediet ako to on vnima. on musi predsa citit ci ma na nejaky vysledok alebo nie. a neverim ze Peto by tam isiel ak by nevidel nejaku iskierku nadeje. na druhej strane v tom roku 2019 to nebol az taky marny pokus. nemal vobec problem nasledovat Juliana. ale treba priznat ze teraz je natom asi horsie ako v 2019.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 16. Mar 2021 19:15:36

Van Aert zakoncil neskutocny tyzden. Neveril som ze moze byt celkovo tak vysoko a on by to aj vyhral keby tam nebol dalsi mimozemstan Pogacar. Vyhral hromadny dojazd, casovku v klasikarskej kopcovitej etape bol treti a v horskom dojazde osmy. Neskutocne co ten dava.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 16. Mar 2021 20:13:25

@keram
presne ako vravis...wout je naozaj nenormalny borec...mne je len luto ze tam nemohol byt aj remco...to by bolo priam epicke T-A
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pia 19. Mar 2021 13:03:00

Píšem až teraz, 2 dni po skončení klasiky Danilith Nokere Koerse, ale nedalo mi to. :D Klobúk dolu pred každým jazdcom, pred výkonmi atď. Ale keď vidím Vanmarcka útočiť alebo jeho snahu o vytvorenie ,,dačoho", je mi často do smiechu. Ten chalan jednoducho dodnes nevie, kedy má utočiť, resp. ani za tých x rokov nie sú jeho nástupy dostatočné. To isté aj v stredu, keď sa snažil zaútočiť v najmenej logickej situácii - za ním ešte štrvrtina pelotónu s domestikmi pre šprintérov, pred ním ešte x jazdcov z úniku dňa, ktorí tiež mali ešte dosť síl... Ak túto sezónu alebo nasledujúce vyhrá nejakú kockovú klasiku, tak zjem kefu. :D Belgičania ho v minulosti označovali za najväčší talent za posledné roky... :o 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 19. Mar 2021 14:46:21

zakliata.panna píše:Píšem až teraz, 2 dni po skončení klasiky Danilith Nokere Koerse, ale nedalo mi to. :D Klobúk dolu pred každým jazdcom, pred výkonmi atď. Ale keď vidím Vanmarcka útočiť alebo jeho snahu o vytvorenie ,,dačoho", je mi často do smiechu. Ten chalan jednoducho dodnes nevie, kedy má utočiť, resp. ani za tých x rokov nie sú jeho nástupy dostatočné. To isté aj v stredu, keď sa snažil zaútočiť v najmenej logickej situácii - za ním ešte štrvrtina pelotónu s domestikmi pre šprintérov, pred ním ešte x jazdcov z úniku dňa, ktorí tiež mali ešte dosť síl... Ak túto sezónu alebo nasledujúce vyhrá nejakú kockovú klasiku, tak zjem kefu. :D Belgičania ho v minulosti označovali za najväčší talent za posledné roky... :o 8-)


Myslím si, že pre neho sú preteky ako tie ktoré boli v stredu len prípravou, doťahoval ho Pepa Černý a to je výborný tempár, ale je fakt, že na útok bolo skoro a Sepovi vždy trocha chýba k úplnej špičke. Ale ako si docvakol Petra a Kwiatka na Ronde v roku 2016, to bolo výborné a pomohol Petrovi ;)
Ja som nepochopil taktiku Podlahárov, ísť takéto preteky s takým záverom na Cava, dnes má podľa mňa oveľa väčšiu šancu a takisto nemohúcnosť peletónu dobehnúť dvoch cyklistov z denného úniku boli záležitosti ktoré ma prekvapili.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia