Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Uto 19. Apr 2022 21:28:57

Tak zajtra klasika, kde si stačí pozrieť posledných 5 minút. :D Alaphilippe jasný favorit, ale verím, že by ho mohol prekvapiť Pogačar a zrušiť jeho dominanciu v posledných rokoch. Takisto Hirschi ako čierny kôň, ktorý vyhral ročník, keď Ala chýbal, ale to by musel ísť proti slovinskému kolegovi, tak uvidíme. Zvedavý som aj na Pidcocka, vlani ho limitoval pád počas pretekov, Mur by mu mohol tiež sedieť. A, samozrejme, starý pán zo Španielska sa bude lúčiť s milovaným Šípom, 6. víťazstvo ale asi nebude už v jeho silách. Veľká škoda, že Šíp je po P-R, rád by som videl súboj Ala vs. WVA vs. MvdP, hlavne pre explozívneho Holanďana je to klasika tiež šitá na mieru. Ale chápem, že na prestíž P-R alebo Ronde sa Valónsky šíp nechytá, navyše po nedeli sú obaja radi, že sú radi... :D Môj tip: 1. Alaphilippe, 2. Pogačar, 3. Valverde. Aké pódium by som rád videl: 1. Pogačar, 2. Pidcock, 3. Valverde.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 20. Apr 2022 16:30:09

Valonsky sip skoncil dnes nejak skoro. Usiel mi zaver :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 20. Apr 2022 16:48:40

V jeden moment som si myslel ze to Valverde vyhra. Velky sampion. Neviem ako vy, ale ja tuto sezonu Alaphilippovi neverim. Z nejakeho dovodu sa nevyhravaju casto 3 MS po sebe a keby mal valcovat aj tuto sezonu tak by to bolo statisticky velmi zvlastne :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 20. Apr 2022 21:51:59

hujhe píše:V jeden moment som si myslel ze to Valverde vyhra. Velky sampion. Neviem ako vy, ale ja tuto sezonu Alaphilippovi neverim. Z nejakeho dovodu sa nevyhravaju casto 3 MS po sebe a keby mal valcovat aj tuto sezonu tak by to bolo statisticky velmi zvlastne :D


Celú sezónu sa bude šetriť na MS ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Štv 21. Apr 2022 8:02:26

ifčopifčo píše:
hujhe píše:V jeden moment som si myslel ze to Valverde vyhra. Velky sampion. Neviem ako vy, ale ja tuto sezonu Alaphilippovi neverim. Z nejakeho dovodu sa nevyhravaju casto 3 MS po sebe a keby mal valcovat aj tuto sezonu tak by to bolo statisticky velmi zvlastne :D


Celú sezónu sa bude šetriť na MS ;)


to si nemyslím, taká taktika neviem či existuje, lebo MS sú tak nevyspytateľný pretek, že Alaphilippe v súčasnej forme môže vyhrať tak v kurze 1/100. Sú tam omnoho väčší adepti na dúhový dres a rokmi ich pribúda. Už nemá ako protivníka len Van der Poela alebo Van Aerta, je tam široký okruh favoritov, a ešte veľa jzdcov druhého sledu čo to môžu vyhrať kľudne z úniku alebo šprintu malej skupiny. Navyše ak by celú sezónu podriadil MS tak riskuje, že ak ich nevyhrá tak celá sezóna je v háji :roll: a to už pre QS momentálne celá jar je v háji :D takže pochybujem že Lefevre sa bude so založenými ručičkami pozerať ako sa Alaphilippe vozí a hádže grimasy
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 21. Apr 2022 8:08:04

Nikdy som nebol nejakym velkym Valerdeho fanusikom ale ten vcerajsok som mu fakt zelal…je jasne ze hned ako obnovil treningy po vianociach tak sa cielene pripravoval na ten vcerajsi posledny kilometer ale bohuzial sa nasiel jeden silnejsi jazdec…ze to ale bol Teuns to ma celkom prekvapilo…netusim ohodnotit ako reaguju telo a nohy v takchto pretekoch ale ja mam pocit ze si to valverde prehral v prvej polovici stupania…dylan siel v podstate cely mur na spici hned za Masom kym valverde bol este pol km pred paskou pekne daleko a uz len to prebitie sa za Masove koleso ho muselo stat vela sil…ale tych poslednych 100m bolo fakt zaujimavych…najprv a sa dedusko v pohode dostal na dylanovu uroven aby mu nasledne bahrajnec este pekne na par metroch odisiel
Tadej bol vcera prefackany ale mozno je to aj dobre a este viac ho to nakopne…v nedelu mu verim
Juliena by som neodpisoval vobec…ok mozno ma slabsiu jar ako zvycajne ale ved vsetci dobre vieme ze to nieje nic vynimocne…na MS bude pre mna aj tak top favorit a zatial som stale presvedceny ze moze Peta dorovnat…sice si to nezelam ale myslim ze na to bude mat
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Štv 21. Apr 2022 10:47:48

majo píše:Nikdy som nebol nejakym velkym Valerdeho fanusikom ale ten vcerajsok som mu fakt zelal…je jasne ze hned ako obnovil treningy po vianociach tak sa cielene pripravoval na ten vcerajsi posledny kilometer ale bohuzial sa nasiel jeden silnejsi jazdec…ze to ale bol Teuns to ma celkom prekvapilo…netusim ohodnotit ako reaguju telo a nohy v takchto pretekoch ale ja mam pocit ze si to valverde prehral v prvej polovici stupania…dylan siel v podstate cely mur na spici hned za Masom kym valverde bol este pol km pred paskou pekne daleko a uz len to prebitie sa za Masove koleso ho muselo stat vela sil…ale tych poslednych 100m bolo fakt zaujimavych…najprv a sa dedusko v pohode dostal na dylanovu uroven aby mu nasledne bahrajnec este pekne na par metroch odisiel
Tadej bol vcera prefackany ale mozno je to aj dobre a este viac ho to nakopne…v nedelu mu verim
Juliena by som neodpisoval vobec…ok mozno ma slabsiu jar ako zvycajne ale ved vsetci dobre vieme ze to nieje nic vynimocne…na MS bude pre mna aj tak top favorit a zatial som stale presvedceny ze moze Peta dorovnat…sice si to nezelam ale myslim ze na to bude mat


Tak Julian bude isto veľký favorit, ale ak si obaja cyklokrosári dobre naplánujú formu, čomu verím, tak na Mount Pleasant (1,1 km a priemer 7,7 %: https://assets.auscycling.org.au/s3fs-p ... IpAC6Vq8fH) im neutečie. Ako spomínal CyclingGeek, tak okruh isto sedí aj iným - paradoxne aj pre lúčiaceho sa Valverdeho alebo v zálohe je Bilbao; ak niečo ostane v Slovincoch po Vuelte, tak jeden z dvojice Pogačar - Roglič; pre domáceho Matthewsa tiež jedinečná príležitosť; potom aj Vlasov, Woods, A. Yates sa ukazujú pekne na jednorazovkách. Belgičania sa po vlaňajšku isto poučili a budú rozumnejšie útočiť alebo ťahať, takže jazdci ako Teuns, Evenepoel môžu tiež dačo predviesť. Samozrejme, verím, že dá sa aj Peter dokopy a bude medzi najlepšími aj on. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Štv 21. Apr 2022 12:15:46

zakliata.panna píše:
majo píše:Nikdy som nebol nejakym velkym Valerdeho fanusikom ale ten vcerajsok som mu fakt zelal…je jasne ze hned ako obnovil treningy po vianociach tak sa cielene pripravoval na ten vcerajsi posledny kilometer ale bohuzial sa nasiel jeden silnejsi jazdec…ze to ale bol Teuns to ma celkom prekvapilo…netusim ohodnotit ako reaguju telo a nohy v takchto pretekoch ale ja mam pocit ze si to valverde prehral v prvej polovici stupania…dylan siel v podstate cely mur na spici hned za Masom kym valverde bol este pol km pred paskou pekne daleko a uz len to prebitie sa za Masove koleso ho muselo stat vela sil…ale tych poslednych 100m bolo fakt zaujimavych…najprv a sa dedusko v pohode dostal na dylanovu uroven aby mu nasledne bahrajnec este pekne na par metroch odisiel
Tadej bol vcera prefackany ale mozno je to aj dobre a este viac ho to nakopne…v nedelu mu verim
Juliena by som neodpisoval vobec…ok mozno ma slabsiu jar ako zvycajne ale ved vsetci dobre vieme ze to nieje nic vynimocne…na MS bude pre mna aj tak top favorit a zatial som stale presvedceny ze moze Peta dorovnat…sice si to nezelam ale myslim ze na to bude mat


Tak Julian bude isto veľký favorit, ale ak si obaja cyklokrosári dobre naplánujú formu, čomu verím, tak na Mount Pleasant (1,1 km a priemer 7,7 %: https://assets.auscycling.org.au/s3fs-p ... IpAC6Vq8fH) im neutečie. Ako spomínal CyclingGeek, tak okruh isto sedí aj iným - paradoxne aj pre lúčiaceho sa Valverdeho alebo v zálohe je Bilbao; ak niečo ostane v Slovincoch po Vuelte, tak jeden z dvojice Pogačar - Roglič; pre domáceho Matthewsa tiež jedinečná príležitosť; potom aj Vlasov, Woods, A. Yates sa ukazujú pekne na jednorazovkách. Belgičania sa po vlaňajšku isto poučili a budú rozumnejšie útočiť alebo ťahať, takže jazdci ako Teuns, Evenepoel môžu tiež dačo predviesť. Samozrejme, verím, že dá sa aj Peter dokopy a bude medzi najlepšími aj on. ;)


ja by som medzi tých Slovincov zaradil najmä Mohoriča, možno má najväčšiu šancu vyhrať dúhový dres, máva vždy ku koncu roku fajn formu, a tento rok je fakt dobrý, ten profil mu sedí a môže to rozhodnúť rovnako ako Milano San Remo :idea: Akurát je otázne ako pojmú jazdci ten posledný kopec, lebo tam sa dá narobiť riadna paseka, ale zároveň ho môžu isť a jveľmi konzervatívne a pozerať jeden na druhého, kto skôr čo spraví... :? ale predpokladám že niekto dojde sám do cieľa, alebo malinká skupina. Máme sa na čo tešiť
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 21. Apr 2022 12:44:35

Samozrejme tych favoritov na tej trati bude dost plus sa mozu vytiahnut tak ako vzdy aj necakane mena lebo duhu chce kazdy…ja pridam dalsie meno: Grmay
Co sa mohorica tyka tak urcite by vyhrat mohol on ma ale paradoxne on ma momentalne asi “smolu” na narodnost lebo asi by musel dokazat este neviem co aby sa stal lidrom slovinska na MS…samozrejme cesta tu pre neho je…skory utok ktorym by odlahcil lidrov a teoreticky by to mohol dokazat dotiahnut az na pasku…slovinci maju este Tratnika a dalsich borcov cize Mohoric by mohol dostat volnu ruku aby to skusil z dialky…no uvidime
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 14. Máj 2022 11:49:04

Len pripomínam, že veľká cyklistika dnes opäť líže slovenskú hranicu - preteky Okolo Maďarska prechádzajú cez Bánréve :)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Máj 2022 18:15:27

Dnes na Vuelte Burgos Nora Jenčušová na peknom 5. mieste, gratulujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 20. Máj 2022 19:52:49

Parada…len nech sa jej dari co najviac
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 20. Máj 2022 19:55:56

majo píše:Parada…len nech sa jej dari co najviac


Tak som si pozrel vysledky tak na tom dnesnom profile porazila tale mena ako Kopecky ci Niewiadoma a dalsie tak to je fajt super vysledok…velke gratulace
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 07. Jún 2022 20:05:02

To fakt nikto nic? To som tu naozaj dnes jediny skodoradostny “tiez” fanusik? 8-)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 07. Jún 2022 20:07:53

majo píše:To fakt nikto nic? To som tu naozaj dnes jediny skodoradostny “tiez” fanusik? 8-)


Asi áno :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 07. Jún 2022 21:05:40

@ifco
Nevadi…ja to zo sebou nejako vydrzim :lol:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Pon 13. Jún 2022 11:09:59

Teda neviem ako vnímate Dauphine
ale tie vyjadrenia čo sa dnes vyrojili z tábora Jumbo mi prídu akoby už vopred vyhrali Tour :lol:
Vingegaard tvrdí, že má skvelú šancu vyhrať Tour, Roglič tvrdí že je späť, a že je jedno kto z nich dvoch to vyhrá,
prakticky oni ani nepočítajú s tým že by to mohol niekto iný vyhrať :roll: :D
neviem neviem
ale trošku mi to pripomína minulé roky...prílišná dominancia mesiac pred vrcholom sezóny, a tými vyjadreniami na seba strhli všetkú pozornosť a tlak pred Tour, čiže Pogačar si zase pokojne príde na Tour bez žiadneho tlaku a stresu :lol: :roll: už neviem či to robia v Jumbo Visma schválne, ale akoby sami proti sebe šli v niektorých veciach :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pon 13. Jún 2022 14:36:30

Ja si tiež myslím že Roglič vyhrá tento rok Tour :D A Pogačar bude mať nad sebou obrovský tlak, nemyslím že vyjadrenia hockoho to zmenia. Pogi 2 roky lieta a všetci čakáme to isté znova. Giro som nesledoval lebo skúškové, ale toto si už užijem. Pokiaľ sa Roglič nezrýpe už prvý týždeň :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Jún 2022 14:37:45

CyclingGeek píše:Teda neviem ako vnímate Dauphine
ale tie vyjadrenia čo sa dnes vyrojili z tábora Jumbo mi prídu akoby už vopred vyhrali Tour :lol:
Vingegaard tvrdí, že má skvelú šancu vyhrať Tour, Roglič tvrdí že je späť, a že je jedno kto z nich dvoch to vyhrá,
prakticky oni ani nepočítajú s tým že by to mohol niekto iný vyhrať :roll: :D
neviem neviem
ale trošku mi to pripomína minulé roky...prílišná dominancia mesiac pred vrcholom sezóny, a tými vyjadreniami na seba strhli všetkú pozornosť a tlak pred Tour, čiže Pogačar si zase pokojne príde na Tour bez žiadneho tlaku a stresu :lol: :roll: už neviem či to robia v Jumbo Visma schválne, ale akoby sami proti sebe šli v niektorých veciach :idea:


Pogačar ich poraziť môže ako to už neraz dokázal, ale na Dauphine si robili čo chceli a mali to plne v réžii, takže z toho pramení optimizmus. Kto by s nimi ešte mohol súperiť? Ineos ako tím je silný, ale kto má na to individuálne poraziť Rogliča či Pogačara? Obrovská škoda zranenia Bernala a Froomieho, veľmi som túžil vidieť jeho súboj v plnej forme so Slovincami, ale toho sa už nedočkáme. Ak sa niečo mimoriadne nestane, tak víťaz bude Slovinec.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 13. Jún 2022 15:55:55

@ifco
Suhlasim…egan by mohol byt momentalne asi jediny realny super pre slovincov…ja som dufal v dannyho martineza zeby sa mohol chytit sance ale vcera tiez padol velmi rychlo
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia