Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 11. Sep 2022 22:36:50

ifčopifčo píše:Smutný pohľad ako Peter odpadáva medzi prvými 70km pred cieľom a v stúpaní okolo neho prefrčí domestik naložený bidónmi, ale tím Sagan nás bude presvedčovať, že všetko je v pohode a Peter má výkonnosť ako za starých časov :cry:

A ty to stále len opakujes, aj keď to nepovedali teraz, ale počas TDF. A Thomas tiež odpadol medzi prvými.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 11. Sep 2022 22:38:25

Parádne posledné kolo, Tadej opäť ukázal, že vie zašprintovať najmä po ťažkom priebehu a MS ťažké bude, výrazne dlhšie ako Montreal, veľmi sa na tie preteky teším a potom aj na Lombardiu.
@zakliata panna - som rád, že aspoň niekto to vidí podobne ako ja, naberať kilometre v zlom zdravotnom stave je najlepšia cesta ako si už aj tak slabú imunitu ešte zhoršiť, Peter tento rok viac nalietal medzi USA a Európou ako nabehal na bicykli zdravý :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 11. Sep 2022 22:43:59

Suhlasim s viacerymi. Ak ma Peter problemy a je chory na Montreal nastupoval uplne zbytocne.

Tadej uzasny sprint. Nepovedal by som ze dokaze presprintovat WVA aj ked to bolo do kopca. Pre mna sa tymto stal top favorit na MS. Remco ma super formu ak si ju udrzi ale Tadej ma urcite lepsi sprint.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 11. Sep 2022 22:57:17

elviska píše:
ifčopifčo píše:Smutný pohľad ako Peter odpadáva medzi prvými 70km pred cieľom a v stúpaní okolo neho prefrčí domestik naložený bidónmi, ale tím Sagan nás bude presvedčovať, že všetko je v pohode a Peter má výkonnosť ako za starých časov :cry:

A ty to stále len opakujes, aj keď to nepovedali teraz, ale počas TDF. A Thomas tiež odpadol medzi prvými.

Opravujem po TDF.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 29. Sep 2022 21:15:14

Videli ste dnes etapu v Chorvatsku? Famózny záver, taký vueltovský, Jonas ladí na Lombardiu a bomba výkon od ešte stále 19 ročného brita Onleyho.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 18. Jan 2023 7:26:59

Svrco dnes dosiel 111ty…je to vobec mozne? ;) :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Str 18. Jan 2023 21:51:07

majo píše:Svrco dnes dosiel 111ty…je to vobec mozne? ;) :D

S časom víťaza, prečo nie. Tak trochu som dúfal, že by ho mohli v niektorej etape poslať do úniku, lenže už ich je menej a budú domestikmi šetriť. Jeho tímový kolega Knox bol vylúčený za ťahanie sprievodným vozidlom nazad do pelotónu.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 19. Jan 2023 4:11:44

@menovatel
Ten unik podla mna vobec nieje neralny no mne skor islo o to ze aj v prologe aj v prvej etape dosiel zhodne 111ty…nahoda jak svina…to snad sa ani neda vypocitat pravdepodobnost s skou je nieco take mozne ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 22. Jan 2023 20:26:28

Nova sezona, nova motivacia. Dnes pri velkom stasti mozno vyhra, pri tradicnom top 3, neuspech mimo top 5. Realne su lepsi od Petra len Jakobsen (Nr. 1) a Bennett (Nr. 2), zarovno s Petrom zase Viviani, Gaviria, Nizzolo. Vyhodou bolo, ze Peter byval silny aj v uvode sezony, ked dokazal porazat aj top sprinterov. Tak uvidime.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 22. Jan 2023 21:26:52

zakliata.panna píše:Nova sezona, nova motivacia. Dnes pri velkom stasti mozno vyhra, pri tradicnom top 3, neuspech mimo top 5. Realne su lepsi od Petra len Jakobsen (Nr. 1) a Bennett (Nr. 2), zarovno s Petrom zase Viviani, Gaviria, Nizzolo. Vyhodou bolo, ze Peter byval silny aj v uvode sezony, ked dokazal porazat aj top sprinterov. Tak uvidime.


Zaujímavý súboj Morkow - Jakobsen versus van Poppel - Bennett, dvaja top rozbiehači v minulej sezóne. Som zvedavý aj na Gaviriu, toho covid poznačil podobne ako Petra.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 22. Jan 2023 21:28:59

Neviete prečo Svrčo nedokončil? Bolo to plánované, alebo nebodaj mal nejaký pád?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 22. Jan 2023 22:22:09

ifčopifčo píše:Neviete prečo Svrčo nedokončil? Bolo to plánované, alebo nebodaj mal nejaký pád?

tiez som sa snazil dopatrat, neuspesne. mozno Lukas by nam mohol v tomto pomoct.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 23. Jan 2023 8:36:59

V ten den som bol hore dost skoro a tak som pozrel na livestats a svrco s niekolkymi dalsimy vypadol z pelotonu uu dost skoro…nepamatam presne ale zda sa mi ze boli v tretom vystupe na ten kopec co tam bol a on uz s dalsimy tvoril akesi grupeto cize predpokladam ze nestihol limit…asi doplatil na robotu v predchadzajucom dni a uz to potom bolo na neho v tom kopci moc
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 25. Jan 2023 18:30:47

Dnesok na Mallorke pre Ruia Costu...normalne ma to potesilo...presila QS dnes nanho nestacila...to si zas coraz senilnejsi Patrick zgustne na Julienovy :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Str 25. Jan 2023 20:30:15

simko píše:
ifčopifčo píše:Neviete prečo Svrčo nedokončil? Bolo to plánované, alebo nebodaj mal nejaký pád?

tiez som sa snazil dopatrat, neuspesne. mozno Lukas by nam mohol v tomto pomoct.

Martin nič zásadné, odpracoval a nedošiel. Ostal v Austrálii, ide Cadela Evansa a plánujú s ním toho dosť. Mal by ísť aj Omán, ale ešte to nie je úplne jasné. Jeho problémom je, že v takomto tíme je 6/7/8/9. v hierarchii na dané preteky, takže píšu ho skoro na všetky menšie preteky. Bude to teda dosť veľká pakáreň, že kde všade bude a tesne pred pretekmi zrazu nebude štartovať. V marci má asi päť klasík zapísaných.
Máme dohodnutý rozhovor budúci týždeň. Snáď to sprocesujeme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 25. Jan 2023 20:34:44

Vďaka lukas.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Feb 2023 0:02:33

Mame 11 dni do ,,Maleho Ronde", bohovia z cyklo Olympu pojdu az Strade, tak jedinecna moznost pre niekoho ineho vyhrat Omloop. Poviem to priamo, okrem Milano - San Remo prajem Petrovi vyhru prave na uvodnej kockovej klasike - uz ani nic nemusi vyhrat, iba tieto 2 vyhry. Som velmi zvedavy, v akom vykonnostnom stave bude, ci bude na bergoch medzi favoritmi.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Feb 2023 21:50:06

zakliata.panna píše:Mame 11 dni do ,,Maleho Ronde", bohovia z cyklo Olympu pojdu az Strade, tak jedinecna moznost pre niekoho ineho vyhrat Omloop. Poviem to priamo, okrem Milano - San Remo prajem Petrovi vyhru prave na uvodnej kockovej klasike - uz ani nic nemusi vyhrat, iba tieto 2 vyhry. Som velmi zvedavy, v akom vykonnostnom stave bude, ci bude na bergoch medzi favoritmi.


Bol by som veľmi rád, keby Peter na Omloope niečo predviedol, ale aposledy bol na bergoch konkurencieschopný v roku 2018 a to už bude 5 rokov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 16. Feb 2023 21:52:45

Tak tento rok uz vyhral Rui Costa a aj Kristoff tak preco by nemohol aj Peto? Priprava podla vsetkeho vraj vysla podla planu plus je to posledna sezona cize motivacia poriadna a tak treba verit a fandit a hlavne si to uzit ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Feb 2023 11:17:38

majo píše:Tak tento rok uz vyhral Rui Costa a aj Kristoff tak preco by nemohol aj Peto? Priprava podla vsetkeho vraj vysla podla planu plus je to posledna sezona cize motivacia poriadna a tak treba verit a fandit a hlavne si to uzit ;)


Iste, ja sa teším, aj keď to bude mať trochu smútočný nádych. Kristoff mal v minulej sezóne 27 umiestnení v top 10, Peter ich mal 10, Kristoff aj v predchádzajúcich sezónach dokázal končiť trebárs na Ronde v top 3, Peter nie. Len pre zaujímavosť a demonštráciu Petrovej straty formy, v roku 2018 len na TdF dokázal byť 13x v top 10. Covid, asi aj únava či iné okolnosti ho žiaľ celkom výrazne poničili a urobili z neho v podstate priemerného cyklistu ktorý prakticky ničím nevyniká (z pohľadu svetovej cyklistiky), ale opakujem, že budem šťastný ako blcha keď výkonmi dokáže ako veľmi sa mýlim. Takže dúfam, že sa tak stane už o 8 dní a ja budem za somára a budem ním veľmi rád :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia