Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Tímy a cyklisti

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 18:47:53

Táto téma je venovaná diskusii o profesionálnych tímoch a cyklistoch. S čitateľmi portálu sa môžete podeliť o Vaše názory / prognózy / rôzne informácie o cyklistoch.
Profily jednotlivých tímov World Tour nájdete tu - http://www.cycling-info.sk/timy-world-tour
Profily hviezd súčasnosti nájdete tu - http://www.cycling-info.sk/najznamejsi-cyklisti
Životné príbehy 24 slávnych pretekárov minulosti tu - http://www.cycling-info.sk/najznamejsi-cyklisti-historie
Aktuálny UCI World Ranking - http://www.cycling-info.sk/world-ranking
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Feb 2015 13:45:33

Celkom zaujímavý prestup, do Etixxu prišli dvaja Kolumbíjci, Gaviria a Contreras. Najmä Gavíria je zaujímavý, nebudú s Cavom dvaja kohúti na smetisku ? Bude robiť Cavovi rozbiehača ? Bude pretekať na iných pretekoch ako Cav ? Čo myslíte ?
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Togo » Štv 26. Feb 2015 19:14:03

Ja si myslím, že zo začiatku sa budú snažiť Gaviriu dávať na menšie preteky, a pokým vyspeje tak s Cavom už asi ani počítať nebudú. Jeho finálová rýchlosť už nie je to čo bývala, a pochybujem, že ešte zažije sezónu v ktorej by dominoval ako kedysi.
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 27. Feb 2015 10:13:04

Velmi zaujimava sprava http://www.tv2.no/2015/02/27/sport/6624309 pise sa tam ze Astana mozno pride o licenciu to by bol pre Nibaliho a spol velky problem
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Feb 2015 23:00:12

Ja len dúfam že Nibali a Aru nebudú mať problémy a dostanú sa na preteky, bolo by to škoda keby chýbali na dôležitých pretekoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 28. Feb 2015 12:24:16

Ak by malo byt prostredia Astany dovodom pre koniec sezony pre Nibaliho, Arua a dalsich skvelych jazdcov, ktorych maju, tak by to bola obrovska skoda. :?
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Sob 28. Feb 2015 12:26:47

mna najviac zaraza forumulacia dovody ktore uci poskytuje, nerozumiem tomu , strasna byrokraticka masina je mi z toho zle pretoze v astane je momentalne kopec vybornych cyklistov na ktorych sa dobre pozera
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 28. Feb 2015 13:17:10

A pozeram, ze najnovsie je spajany s dopingom aj van Avermaet skrze udajne napojenie na Dr. Mertensa; snad sa tam ziadny doping nepotvrdi, ale aj z hladiska dnesneho zavodu je to neprijemne.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 28. Feb 2015 14:59:34

Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Thor » Uto 03. Mar 2015 22:51:19

Podľa mňa je lepšie do toho dopingu rýpať niekedy aj zbytočne, ako to prehliadať
Obrázok užívateľa
Thor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Paris - Nice: prológ - jazdci

Poslaťod berloq » Pon 09. Mar 2015 13:38:13

Čo je to profesionálna cyklistika pre Vás? Pre mňa sú to:

Precízna technika
Obrázok

Krásne čisté dresy
Obrázok

Všetko dokonale zabezpečené a zaobstarané
Obrázok

Prekvapenia
Obrázok

Perfektné zábery
Obrázok

Ohromné výkony cyklistov
Obrázok

A po novom aj rýchle autá
Obrázok

Nedalo sa odolať, krásne zábery. (Dúfam, že to tu nikomu nevadí)
Zdroj: FB-Paris-Nice, cyclingnews.com
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pon 09. Mar 2015 14:12:33

Nádherné fotky.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Pon 09. Mar 2015 14:17:54

@berloq
Dobre, že si to sem dal, aspoň sa môžem vyjadriť k takýmto fotkám. Ja som žurnalistiku študoval a viem, že v EÚ platí taký zákon, že vlastník internetovej stránky (online periodika) zodpovedá za celý obsah, teda aj za to, čo je v diskusii, kdekoľvek. Teda ak by autor fotografí alebo jeho ľudia narazili na takúto sériu fotografií, mohli by podniknúť právne kroky, z ktorých by sme sa nespamätali. My nie sme sociálna sieť, kde platia akurát tak pravidlá bezmedznej džungle.
Myslím, že je jasné, čo som tým chcel povedať.
Bohužiaľ, nás tiež mrzí, že nemáme kvalitný fotoservis, ale najnižšia cyklistická fotobanka z aktuálnych pretekov stojí 600 € / mesiac, a to si zďaleka nemôžeme dovoliť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 09. Mar 2015 16:09:31

@lukas
Dobre s tým množstvom fotografií som to asi prepálil (ale nemohol som si pomôcť 8-) ), ale veď predsa ja som tie obrázky neukradol. Keď sa pod prebratý alebo citovaný materiál píše zdroj, píše sa práve preto, aby sa vedelo odkiaľ je materiál čerpaný a zároveň sa tým ošetria "autorské práva". Tu na fóre existuje funkcia, že vložený link zobrazí ako obrázok. Teda on ho iba zobrazí, jeho kód neprepíše, keby že ten obrázok stiahnem k sebe na disk a následne ho uploadnem a zmením tým jeho adresu vtedy by to bolo jasné, ale takto... Nehádam sa, asi tomu príliš nerozumiem, lenže mne toto pripadá tak isto spravené ako keby som sem len nahádzal linky tých obrázkov a to predsa trestné nie je... Rozdiel je v tom, že tu sa ten link aj zobrazí v grafickej podobe. Pripadalo mi zbytočné pod každý obrázok hádzať ešte aj link, keď som ho tam vlastne vložil. A koniec koncov, som pod to zdroj dal, aj keď si uvedomujem, že absolútne nekorektne a neprijateľne uvedený. Na druhú stranu poznám seriózne spravodajstvá, pre ktoré autorstvo tiež veľa neznamená.

Ale vyhovárať sa nebudem, ak je to naozaj problém, dajte to preč...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pon 09. Mar 2015 22:28:16

Bohužiaľ len citovať zdroj nestačí, musíš mať pri zdroji vyslovene napísané že ho môžeš zverejniť aj inde, inak môžeš dať akurát tak odkaz na stránku, nie fotky. Tie pravidlá sú celkom zložité. (A aj nás za to v škole riadne drbali :D )
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Uto 10. Mar 2015 11:35:37

@berloq
Bohužiaľ, ako píše MichalJ, uvedením zdroja sa nič nerieši. Určite by som takéto profesionálne obrázky z pretekov nezverejňoval. Samozrejme, ak sa jedná o fanúšika, nejakú zaujímavú fotografiu, môže sa to sem pokojne dať. Žiaľ, je to tak, že zodpovední za čitateľov sme my.

O serióznych spravodajstvách, ktorým autorské práva nič nehovoria, sa nemusíme baviť. Je ich veľmi veľa. Napríklad denník SME to vymyslel šikovne a začal v článkoch používať fotografie zo sociálnych sietí, lebo za to ich nikto nebude postihovať. My zatiaľ nechceme ísť touto cestou.
Pre sezónu 2015 sa nám podarilo vybaviť, že nám vyšli v ústrety tímy Etixx - Quick-Step, Lampre-Merida, Movistar, Can-Garmin a z Giant-Alpecin sa nám dokonca ozvali sami. Môžeme zverejňovať ich pekné fotky s presným odzdrojovaním bez zásahov, ale vo veľmi obmedzenom množstve (zvyčajne iba ich víťazstvá) a často až niekoľko hodín po daných pretekoch. Viaceré ďalšie celky sa s nami baviť nechceli.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 10. Mar 2015 16:00:05

Pritom reálne cycling-info nemá ako nikoho zverejnením týchto fotiek poškodiť.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Soviet Union

Poslaťod berloq » Pon 23. Mar 2015 23:39:43

Tak... nechcem povedať, že som to rozprával. Ale je to tak :) ...

Začínajú sa diať veci, a šialený mozog cíti, že má málo, a čo je v tej chvíli najlepšie urobiť? No predsa odstrániť kostru tímu. To je ono, potom to pôjde dozaista lepšie... kúpi niečo "lepšie", hlavne drahšie, aby ľudia videli, že prostriedky sú!... to je rozum, ktorý nemá len tak bárs kto...

Ale toto je len začiatok, bude horšie, oveľa horšie. Ale ako som povedal, čakal som to...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Soviet Union

Poslaťod ifčopifčo » Uto 24. Mar 2015 11:06:54

berloq píše:Tak... nechcem povedať, že som to rozprával. Ale je to tak :) ...

Začínajú sa diať veci, a šialený mozog cíti, že má málo, a čo je v tej chvíli najlepšie urobiť? No predsa odstrániť kostru tímu. To je ono, potom to pôjde dozaista lepšie... kúpi niečo "lepšie", hlavne drahšie, aby ľudia videli, že prostriedky sú!... to je rozum, ktorý nemá len tak bárs kto...

Ale toto je len začiatok, bude horšie, oveľa horšie. Ale ako som povedal, čakal som to...


Dúfajme že ak je to odvolanie Riisa pravdivé tak je to pre problémy ktoré má v rodnom Dánsku a nie pre výsledky v sezóne ktorá sa prakticky iba rozbieha. Je to veľká škoda, ja som si myslel že práve on môže Petra posunúť ďalej najmä čo sa týka správnej taktiky na pretekoch, bola to osoba ktorá bola na miske váh v prospech prestupu k Olegovi. Jeho problémy s dopingom neriešim, ak by sme mali byť prísni, asi by v cyklistike nemohli vôbec pôsobiť bývalé cyklistické hviezdy pretože pri ktorom z nich by človek mohol s určitosťou povedať že bol čistý.
Oleg je hlupák ak nechápe že v športe napriek tomu že do prípravy môžeš dať všetko tak sa výsledky nemusia dostaviť v krátkom horizonte, ak si myslel že Sagan zrazu bez problémov vyhraje 3 monumenty tak je naivnejší jak panna pred defloráciou.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Pet » Uto 24. Mar 2015 12:27:58

@ ifčopifčo - Dve poznámky: 1/ Osobne si myslím, že ak vedel ako to skončí s Cannondale mal zostať a v Garmine by mu bolo hádam lepšie.
2 / S tou pannou si nie som celkom istý - :D
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia