Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 06. Apr 2018 9:09:26

Mino píše:http://sporza.be/cm/sporza/extra/opvallend/1.3174655

Boonen zelf reageerde ook snel: "Succes zondag, broer!"

Boonen si podla mna ked je v belgickej televizii nevie pomoct:) a potom ked zisti ako to vyznelo resp. ako to novinári prezentovali tak vidi ze je to blbost.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Pia 06. Apr 2018 9:34:36

ostrihaneofce píše:@Mino
Ja by som Vanmarcka ešte neodpisoval.

Sepa môžeme ťažko odpísať. On je chudáčisko skoro ako Sagan. Výborný cyklista bez tímu. No na rozdiel od Petra mu chýba aj šprint a zmysel pre načasovanie útoku.
Ak by mal Sep za sebou QSF už má kopec víťazstiev. Úspech Terpstru a Quickstepu "zavisí na Sepovi". Minulý rok na RVV treskol a zobral zo sebou Bodnara, na E3 bol opäť v páde a podlahári to využili ( zneužili ). Teraz na Ronde pri útoku Terpstru mal technické problémy ( alebo defekt ). On je nešťastník ja by som mu úspech aj prial. Ale nezabudnem mu obrovskú snahu po Paterbergu, keby sa tam s Petrom udržal bolo by ronde úplne iné ( ale to je zase keby pes nesrau tak ho roztrhá )

Neviem ako chceš aby vyhral Štybar. Bude čakať na Gilberta a zašívať sa, za kým? Zdenek by potreboval obrovské šťastie ( nebol by prvý). Jeho štýl pretekania je až "nechutný". Ale ak to má vyhrať niekto z QSF nech je to ZŠ, pretože tá jeho záškodnícka cyklistika podlahárom vyhrala minimálne niekoľko klasík.

Po Roubaix si želám jediné: aby som od Petra nepočul nič o spolupráci - nespolupráci
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 06. Apr 2018 12:42:19

S tou poslednou vetou úplne súhlasím, presne to som si povedal aj ja.

K tomu Štybymu...práveže si myslím, že P-R je jediná väčšia klasika, kde on je schopný vyhrať. Jemu pavé veľmi chutí a hlavne si tu na to verí. Kľudne to môže niekde trhnúť.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Pia 06. Apr 2018 13:59:15

ostrihaneofce píše:S tou poslednou vetou úplne súhlasím, presne to som si povedal aj ja.

K tomu Štybymu...práveže si myslím, že P-R je jediná väčšia klasika, kde on je schopný vyhrať. Jemu pavé veľmi chutí a hlavne si tu na to verí. Kľudne to môže niekde trhnúť.


no tak ja si skor myslim ze ak styby dokaze vyhrat pr tak jedine ze sa s niekym zvezie a ospurtuje ho podla toho aky super to bude styby ma ihromnu silu a je ho skoro nemozne urvat z haku na pave pr ale neviem si predstavit aby sam sa trhol ak uvisi napr sepovi alebo nejakemu inemu dobremu kockarovi ktory ma slabsi spurt tak moze vyhrat inu moznost ako by vyhral nevidim
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pia 06. Apr 2018 21:15:24

ostrihaneofce píše:@Mino
Ja by som Vanmarcka ešte neodpisoval. Áno, je zatiaľ taký jalový výsledkovo, ale P-R mu podľa mňa sedí najviac. On má na kockách silu ako divočiak a myslím, že na nejakom ťažkom úseku je schopný utrhnúť kohokoľvek. Pokiaľ to bude v nedeľu selektívne, tak má veľkú šancu.
Aj keď sa hovorí, že na Roubaix môže potenciálne vyhrať veľa jazdcov, tak pre mňa by bolo obrovským prekvapením ak by nevyhral niekto zo štvorice Terpstra, Sagan, Štybar, Vanmarcke.


Sepovi hlavne chyba motor. Na kockach sa mozno odtrhne a potom ho dobehnu. Tusim aj ked vyhral Hayman tak im na kockach nastupil a nasledne ho na ceste lahko dobehli. A naviac nema sprint. On je vzdy tam ale jedine co vyhral je Omloop 2012 a to je uz sakra davno. Ale na klasikach mava kusisko smoly. Mozno aj z premotivovanosti. Ale doprial by som mu uz vysledok.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 13. Apr 2018 13:05:40

mohli by sme si dat taku anketu teraz po vitazstve na P-R:) to ze Petovym velkym cielom do konca kariery bude stvrty titul z MS to je bez debaty. ale co tie ostatne?

Naco by sa v buducnosti Peto podla vas mal zamerat?
a) pokracovat presne v tom co doteraz
b) pokusit sa vyhrat vsetky monumenty - v modernej ere by to bolo neuveritelne
c) zamerat sa na GC
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Pia 13. Apr 2018 13:12:02

Jednoznačne A.
Možno skúsiť B, ale nie nasilu.
C je nereálne.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pia 13. Apr 2018 21:33:12

Vidím to podobne ... zatiaľ určite ešte A ... časom možno skúsiť B ... C je úplne mimo.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Sob 14. Apr 2018 19:28:03

Este vyhrat MSR.. a potom sa asi aj sam zacne vekom menit na vytrvalost , tak jednoznacne na zvysne monumenty.
Prave LBL.a Lombardia mi pridu menej zavisle na stasti takze do 36 by sa to mohlo podarit :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Sob 14. Apr 2018 20:50:45

nat píše:Este vyhrat MSR.. a potom sa asi aj sam zacne vekom menit na vytrvalost , tak jednoznacne na zvysne monumenty.
Prave LBL.a Lombardia mi pridu menej zavisle na stasti takze do 36 by sa to mohlo podarit :)

Vidím to podobne. Vyhrané San Remo je nutné - aby ho mohol časom prestať jazdiť a ďalej posúvať sezónu k Ardenám. LBL môže byť o pár rokov reálne, Lombardia snáď až keď ju prestane jazdiť Nibali a talianski organizátori trochu uberú kopce.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod arcoolka » Pon 16. Apr 2018 19:42:05

Máte niekto informácie čo je s Königom, Kennaughom?
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Uto 17. Apr 2018 14:16:39

arcoolka píše:Máte niekto informácie čo je s Königom, Kennaughom?

Kennaugh je formálne zaplánovaný onedlho na Romandiu, týždňové etapáky mu zvyknú sedieť. Ale môže to byť starý, neupdateovaný plán. Fakt je, že od januára nejazdil. Dúfajme, že to nie je nejaký vážny zdravotný problém či dokonca interná suspendácia.
Leo zrejme stále laboruje s kolenom, tohto roku takmer nič nedokončil.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 24. Apr 2018 17:03:42

Kniha o Petrovi vyjde aj v slovenčine. https://www.martinus.sk/?uItem=308189
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 27. Máj 2018 11:52:26

Už som dávno sem nič nedala, lebo človek dakedy ani nemá naladu. https://www.olympicchannel.com/en/playb ... a-concert/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Štv 31. Máj 2018 9:56:35

"UCI DALA NÁVRH FROOMOVI, ODMIETOL"

Tak toto už kde sme? Páni z Británie si môžu vyjednávať aké tresty dostanú. Keď máš peniaze a kontakty, môžeš všetko. :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 31. Máj 2018 22:38:42

Zutu píše:"UCI DALA NÁVRH FROOMOVI, ODMIETOL"

Tak toto už kde sme? Páni z Británie si môžu vyjednávať aké tresty dostanú. Keď máš peniaze a kontakty, môžeš všetko. :)


UCI dávala návrhy trebárs aj Romanovi Kreuzigerovi a iste aj iným cyklistom ktorí boli riešení......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 01. Jún 2018 7:12:25

ifčopifčo píše:
Zutu píše:"UCI DALA NÁVRH FROOMOVI, ODMIETOL"

Tak toto už kde sme? Páni z Británie si môžu vyjednávať aké tresty dostanú. Keď máš peniaze a kontakty, môžeš všetko. :)


UCI dávala návrhy trebárs aj Romanovi Kreuzigerovi a iste aj iným cyklistom ktorí boli riešení......

Ifco, troška má Zutu pravdu. Tiež si myslím, že nemal štartovať na Gire. A ťahá sa to. Podaktorí cyklisti, by už nejazdili. To čo som napísala minule, že anglicania sú chránený, je asi aj troška pravda. Roman nepretekal, keď mal zákaz, Froome stále jazdí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pia 01. Jún 2018 7:18:48

Ale ľudia, fakt chcete všetci stále ignorovať pravidlá? Roman zákaz dostal, Froome nie. Preto on nepretekal, ale Froome môže.

Froome neporušil žiadne pravidlo, za ktoré by mal dosť trest a zákaz ihneď. Froomea nechytili pri dopingu, Froome mal "len" vyššie hodnotu jednej povolenej látky (áno, povolenej v určitom množstve, ktoré prekročil). Ale podľa pravidiel to nestačí, aby mu dali stopku rovno do prešetrenia.

Prečo to blbo platí pre biologické pasy a športovci musia stáť, je druhá vec. Doplatil na to Roman, ale najmä napríklad náš Matej Tóth. To ale nijak nesúvisí s Froomeom, jemu údaje v biologickom pase problém nespravili.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Pia 01. Jún 2018 9:45:51

Problém je aj v neochote UCI sprísniť pravidlá. Veď ako prvý krok by stačilo zverejňovanie udelených TUE (terapeutických výnimiek) minimálne u jazdcov, ktorí sa postavia na WT preteky. Nehovoriac o prekročení povolených limitov, tam by suspendácia (do vyriešenia prípadu) mala byť samozrejmosťou. Veď o Froomovi sme nemali ani vedieť. A pritvrdzujúce zmeny v zozname zakázaných a sledovaných látok, napr. Tramadol (proti bolesti) tam mal byť už dávno. Plus dôsledná evidencia aplikovaných TUE na požiadanie k dispozícii pre kontrolórov by takisto mala byť samozrejmosťou.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia