Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 29. Jún 2018 13:09:30

podla mna by sa debata nemala uberat tym smerom ze ci salbutamol nejako extra pomaha lebo je to celkom irelevantne. Froome dosiahol, ak sa nemylim najvyssiu hodnotu aku kedy namerali medzi cyklistami. mnohokrát bol testovany a nikdy sa nedostal cez hranicu 1000 ng/ml. iba v ten jeden den a dostal sa cez nu brutalne. ta hranica je kvoli niecomu stanovena. cize ak nie je ochotny/schopny podstupit nejake testy pri ktorých by boli nasimulovane podmienky toho dna tak potom podla mna Froome nevyviazne bez trestu. ak sa naozaj opieraju o nejaky vyskum na zvieratach ako sa niekde pisalo resp. o tvrdenia lekara, ktory prisiel s vyskumom o tom ako je EPO neucinne tak v tom pripade to uz davno malo byt zmetene zo stola.

Este taky dodatok k tejto tematike. som velmi rad ze od budúcej sezony je Tramadol na listine zakazanych latok WADA. konecne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI

Poslaťod nat » Pia 29. Jún 2018 13:23:34

MichalJ píše:Toto je najhorsi mozny "dokaz" vo vede aky len moze byt ... Ukazka napriklad tu - http://www.cyclingweekly.com/news/lates ... ezDY4xf.99 - Kde pisu presne o studii, kde dali atletom s astmou aj bez nej vdychnut 1600μg Salbumatolu, cize nie uz daleko od hodnoty co namerali Froomeovi. Vysledok? Atleti mali pocit ze sa im dycha lepsie, ale testy neukazali ziadne zlepsenie vykonu.

Ak to chces este viac vedecky - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21142283 - Tu kontrolovali niekolko desiatok vedeckych studi o β₂-Agonists, kam patri aj Salbutamol, o vplyve na fyzicky vykon. Vysledok? Neukazali sa ziadne efekty na zvysenie vydrze, sily ci sprintu u zdravych atletov. Konstatuje ale ze su nejake vysledky ktore naznacuju ze by to nejaky efekt mat mohlo, ale dokazy na to su strasne slabe.

Ano, salbutamol pouzivaju ako doping v kulturistike, ale za prve v neporovnatelne vacsich davkach, za druhe ani tam nie je ziadny suvis s vytrvalostnym vykonom.


Coze? salbutamol podobny ucinok clenbuterol ..svaly steroid, uz len jedna zakladna vec. A tie studie, sami potvrdia ze sa im lepsie dycha, ale rovnaky vykon, asi preto lebo vedlajsie ucinky lieku?
na vzorke 20 ludi .Aj tych 26 studii z priemerom 15.5 cloveka na studiu? To moja byvala robila testy na vacsich vzorkach medicinske ked bola prvacka na vyske.

Myslim, ze wada aj uci dobre vedia preco je Salbutamol na liste, urcite to nejake studie, co dokazuju o.i., ze ani EPO nepomaha na vzorke s velkostou statistickej odchylky nezmenia.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Jún 2018 21:10:21

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 30. Jún 2018 10:29:58

ifčopifčo píše:Rozhovor s Romanom
https://www.youtube.com/watch?v=gCSf-LORTgo

Príjemný rozhovor. Dik.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36



Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 02. Júl 2018 11:35:11

http://www.uci.org/pressreleases/uci-st ... er-froome/

takze Froome je oficialne ocisteny. výsledok toho je podla mna taky ze ti co jemu a Sky neverili tak po tomto sa to urcite nezmeni. ba prave mozno ich pribudne. ja tiez urcite nezmenim svoj nazor na tuto kauzu a ostatne ktore maju Sky na svedomi. inak podla mna je velmi divne ze den po tom, ako sa objavila informacia ze ASO chce zabranit jeho ucasti, tak sa zrazu vsetko nejako urychlilo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 02. Júl 2018 11:51:32

simko píše:http://www.uci.org/pressreleases/uci-statement-anti-doping-proceedings-involving-christopher-froome/

takze Froome je oficialne ocisteny. výsledok toho je podla mna taky ze ti co jemu a Sky neverili tak po tomto sa to urcite nezmeni. ba prave mozno ich pribudne. ja tiez urcite nezmenim svoj nazor na tuto kauzu a ostatne ktore maju Sky na svedomi. inak podla mna je velmi divne ze den po tom, ako sa objavila informacia ze ASO chce zabranit jeho ucasti, tak sa zrazu vsetko nejako urychlilo.


mal som si tento tvoj prispevok precitat skor nemusel som vypisovat hluposti v inom vlakne :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Pon 02. Júl 2018 12:20:12

simko píše:http://www.uci.org/pressreleases/uci-statement-anti-doping-proceedings-involving-christopher-froome/

takze Froome je oficialne ocisteny. výsledok toho je podla mna taky ze ti co jemu a Sky neverili tak po tomto sa to urcite nezmeni. ba prave mozno ich pribudne. ja tiez urcite nezmenim svoj nazor na tuto kauzu a ostatne ktore maju Sky na svedomi. inak podla mna je velmi divne ze den po tom, ako sa objavila informacia ze ASO chce zabranit jeho ucasti, tak sa zrazu vsetko nejako urychlilo.

hej cele to vysetrovanie mi pride ako fraska. Najprv mu daju navrh na trest ktory Sky odmietne. Tiahne sa to 9 mesiacov. ASO mu zakaze ucast na TdF. Den na to UCI uzavrie vysetrovanie bez trestu, hoci najprv im ten trest navrhli :D aspon uz je koniec
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Pon 02. Júl 2018 13:52:00

Je to fraška. Nášho experta na Froomovu kauzu Tomáša Šandora som sa hneď po zákaze štartovať od ASO opýtal, čo si o tom myslí off record a jeho odpoveď bola jednoznačná, že sú to všetko brušné tance, ASO by na CAS určite prehralo, čo všetci zainteresovaní vedia, a určite na štarte bude. ASO si len povinne umýva ruky. To sme ešte ani nevedeli o verdikte UCI.
My sme touto celou fraškou úplne frustrovaní. Nevieme, čo a kedy publikovať, aby to malo nejakú váhu. Tomáš mal pripravený článok, no menia sa veci z hodiny na hodinu. Navyše, Tomáš má tento týždeň krátku dovolenku pred Tour. Ale aj napriek tomu zrejme niečo vydáme.

Posielam link na článok, ktorý sme mali pripravený v piatok, že sa dnes doťukne, ale už je pasé a nebudeme ho teda vydávať. Aby to len úplne nevyšlo navnivoč, tak kto chce, môže si ho prečítať.
https://www.cycling-info.sk/ine/6738
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Pon 02. Júl 2018 19:31:05

Toto je dobry trapas. Problemom SKY a teraz Frooma su tie nahody. Nahodou mu vyskocili hodnoty akurat tak v etape kde drtivo zvitazil, zazracne rekonvalescencoval.
Nahodou sa stratili data z legedarnej 19tej etapy Gira, aby ich pohol dat dokopy o 3 dni ... tim SKY.

To su take nahody, ze im veri iba zaslepeny fanusik .
A ten vysledok z WADA ... u potrestanych hriesnikov ako Ullissi by som sa teraz s nimi sudil.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 02. Júl 2018 22:35:26

Nechcem byt zly ale bojim sa aby Froomeyho netrafil nejaky ten moc alebo v horsom pripade ho niekto zhodi z bicykla. Tymto divnym koncom tejto kauzy asi bude u fanusikov este vo vacsej nemilosti ako doteraz.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 03. Júl 2018 7:28:58

Keram píše:Nechcem byt zly ale bojim sa aby Froomeyho netrafil nejaky ten moc alebo v horsom pripade ho niekto zhodi z bicykla. Tymto divnym koncom tejto kauzy asi bude u fanusikov este vo vacsej nemilosti ako doteraz.

Keram, prosím ťa... Pred Girom sa tiež hovorilo, že ho Taliani zožerú a riadne ho vypískajú... Nič sa nestalo. Mám taký pocit, že Froome by sa teraz mohol z výšky pekne krásne všetkým fanúšikom cyklistiky vys*ať na hlavu a nikto by mu nič nepovedal... Vychcaným podvodníčkom patrí svet. Žiaľ, tak to dnes funguje... Smutné, že aj v športe...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Uto 03. Júl 2018 11:10:22

akekolvek dovody uvedu nevysvetlili preco pri podobnych pripadoch v minulosti cyklistov potrestali a froome je cisty taky ulissi by vedel rozpravat je to nechutne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Uto 03. Júl 2018 12:30:02

Ale veď Ulissi sa priznal že užil väčšiu dávku tak čo tam mali robiť...

Každopádne ma toto rozhodnutie nepotešilo, v podstate otvára priestor na takéto riešenia podobných situácií v budúcnosti, ak si cyklista/tím explicitne neprizná vinu. Frooma mám rád a viac-menej som bol zmierený s odobratím Vuelty a 6 mesačným banom, Giro a Tour by šiel s čistým štítom.
Skončilo to tak ze nikto, ozaj nikto okrem neho samého nevie čo sa vtedy na Vuelte stalo a ostáva to na ľudoch či mu veriť budú alebo nie. Ak bola hranica prekročená vedome alebo z nedbanlivosti... tak prúser. Ale ak je nevinný (oficiálne je a ja by som túto možnosť vôbec tak bohorovne nevylučoval) tak mi je Frooma ľúto - v prvom rade sa o tomto prípade verejnosť nemala vôbec dozvedieť. V tomto ohľade ho obdivujem, ustáť ten tlak, vyhrať Giro... V roku 2016 (najčerstvejšie údaje) bolo 161 prípadov AAF - môžme len špekulovať koľko známych cyklistov bolo medzi nimi a užívali si ten luxus, ktorý Froomovi dopriaty nebol - nevedemosť zo strany verejnosti.

Dúfam len že Tour ostane bez vážnejších incidentov.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 03. Júl 2018 13:13:59

Za Slušný Svet píše:
Keram píše:Nechcem byt zly ale bojim sa aby Froomeyho netrafil nejaky ten moc alebo v horsom pripade ho niekto zhodi z bicykla. Tymto divnym koncom tejto kauzy asi bude u fanusikov este vo vacsej nemilosti ako doteraz.

Keram, prosím ťa... Pred Girom sa tiež hovorilo, že ho Taliani zožerú a riadne ho vypískajú... Nič sa nestalo. Mám taký pocit, že Froome by sa teraz mohol z výšky pekne krásne všetkým fanúšikom cyklistiky vys*ať na hlavu a nikto by mu nič nepovedal... Vychcaným podvodníčkom patrí svet. Žiaľ, tak to dnes funguje... Smutné, že aj v športe...


Si za slušný svet ale bez dôkazov ho považuješ za podvodníka, naozaj nepripustíš, že podvod neurobil a nezobral si väčšiu dávku ako je povolená?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 03. Júl 2018 13:31:59

ifčopifčo píše:
Za Slušný Svet píše:
Keram píše:Nechcem byt zly ale bojim sa aby Froomeyho netrafil nejaky ten moc alebo v horsom pripade ho niekto zhodi z bicykla. Tymto divnym koncom tejto kauzy asi bude u fanusikov este vo vacsej nemilosti ako doteraz.

Keram, prosím ťa... Pred Girom sa tiež hovorilo, že ho Taliani zožerú a riadne ho vypískajú... Nič sa nestalo. Mám taký pocit, že Froome by sa teraz mohol z výšky pekne krásne všetkým fanúšikom cyklistiky vys*ať na hlavu a nikto by mu nič nepovedal... Vychcaným podvodníčkom patrí svet. Žiaľ, tak to dnes funguje... Smutné, že aj v športe...


Si za slušný svet ale bez dôkazov ho považuješ za podvodníka, naozaj nepripustíš, že podvod neurobil a nezobral si väčšiu dávku ako je povolená?


Stále (už šesť mesiacov) dávaš to isté... Obdivujem tvoju vytrvalosť a vieru. Ten nick som si dal už dávnejšie na inom fóre, bol som mladý a naivný... Myslel som si, že slušnosť môže zmeniť svet k lepšiemu, ale teraz, keď som už starý a zjazvený viem, že to tak nefunguje...
Ja tomu neverím, ale pripúšťam, že za určitých okolností nemusel zobrať väčšiu dávku ako je povolená.
Som zvedavý, či ty na oplátku pripustíš, že Sky je totálne netransparentný a podozrivý tím... :|
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Alex » Uto 03. Júl 2018 13:58:25

https://twitter.com/faustocoppi60/statu ... 4451779584

Treba zložiť ružové okuliare. Celý tento prípad je jedna veľká šaškáreň. Aj to nedeľnajšie vyhlásenie ASO, ktorá už určite vedela, že Froome bude očistený. Froome je nepochybne veľký cyklista, ale pravidlá platia pre všetkých rovnako a keď ich človek raz poruší, musí za to pykať. My, bežní ľudia sa 100% pravdu nikdy nedozvieme.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Uto 03. Júl 2018 18:59:32

Alex píše:https://twitter.com/faustocoppi60/status/1014083914451779584

Treba zložiť ružové okuliare. Celý tento prípad je jedna veľká šaškáreň. Aj to nedeľnajšie vyhlásenie ASO, ktorá už určite vedela, že Froome bude očistený. Froome je nepochybne veľký cyklista, ale pravidlá platia pre všetkých rovnako a keď ich človek raz poruší, musí za to pykať. My, bežní ľudia sa 100% pravdu nikdy nedozvieme.


Kazdy kto si vie spocitat dva a dva, vie vytusit kde priblizne sa pravda nachadza. Este je dost naiviek ktori veria, ze Sky by mohli byt cisti, ale myslim si, ze uroven programu US Postal posunuli do uplne novych dimenzii. Ak niekedy v buducnosti cela pravda vyplava na povrch asi budeme velmi prekvapeni. :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 03. Júl 2018 20:35:17

uz ma to trochu nebavi ale este raz napisem aj ja svoj nazor

1. sam si o sebe uvedomujem ze som asi trosku hlupak a naivka ze este stave verim v ludskost a v poctivost...uz som sa raz popalil ked som do poslednej chvile bol na milion percent presceny ze Lance je nevinny...bol som jeho skalny fanusik a v tom case dokonca presvedceny ze na slovensku najvacsi fanusik :D v pripade Chrisa to tak nieje...nikdy som jeho fanusikom nebol aj ked za posledne 2 sezony predviedol niekolko tahov za ktore moje sympatie k nemu vzrastli...zhrniem ja stale verim ze by mohol byt nevinny a vsetko to bola nestastna nahoda...ale...ale uznavam ze je tam prilis vela ale

2. kedze bol oslobodeny tak mne jeho ucast na tour ci inych pretekoch vobec nevadi

3. niesom odbornik na pravo a pravidla UCI v takychto pripadoch...neviem ci sa daju jednotlive pripady porovnavat(Ullisi atd) neviem ci mal dostat automaticky ban alebo spatne nejaky trest ale ocividne nie a ked to kompetentny takto vyhodnotili a uzavreli to tak ja to budem akceptovat

4. nech uz si ja myslim cokolvek aj tak to nic nezmeni
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 266 hostia