Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 01. Jan 2019 22:18:51

ifčopifčo píše:Zaujímavé, dvaja redaktori (či skôr redaktorky) naszosie.pl nedali Petra Sagana do top 10 cyklistov v sezóne 2018, čo sa mi zdá trochu úlet :o
https://naszosie.pl/2018/12/30/najlepsi ... szosie-pl/


tiez ma to trochu prekvapilo lebo treba povedat ze cely ten ich portal je dost SaganFriendly ale co uz je to ich osobny nazor
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 02. Jan 2019 0:22:12

Zaujimavy clanok. Michael je zrejme podobna povaha ako Peter a keby on nevletel do profi cykliatiky ako kometa tak uz tiez asi nejazdi na ceste. Cyklistika je specificky sport. Je to timovy sport ale v konecnom dosledku sa tvari ako individualny. Neviem ci je este na svete taky sport. Nie kazdy ma povahu na to byt dobry domestik. Na druhej strane vyzera ze je stastny a spokojny so svojou volbou a o tom by to predovsetkym malo byt.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Sob 05. Jan 2019 21:50:17

Nová akvizícia Jempy si zlomila kosť. Do klasík by mal byť ok, ale v akej forme..?
https://twitter.com/jempy_drucker/statu ... 0312621058
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pon 07. Jan 2019 15:11:26

Ak bude počas liečenia jazdiť na trenažéri môže byť v celkom slušnej. Ronde a Roubaix sú až 7., resp. 14. apríla tento rok, to už bude v pohode aj mesiac a pol normálne vonku na bicykli. Čiže stále na tom bude lepšie ako Mathew Hayman predtým ako vyhral Roubaix :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 07. Jan 2019 23:57:15

Inak Sagan resp. Villa vyhlasili utok na MSR ale zaroven Sagan chce ist na LBL a preto vynechava prvy belgicky tuzden aj Strade Bianche. Na jednej strane chce mat formu posunutu na druhej strane chce mat formu uz na MSR. Nejak mi to nevychadza. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Uto 08. Jan 2019 1:08:35

Ono bude pravda zrejme niekde v strede. A možno to nevie ani sám Patxi, alebo je to hokus pokus.

Na druhej strane, Ardeny pôjde už len skúšobne, ako dorazenie jary. Čiže tam už bude ťažiť zo zvyškov formy. A ako sme videli minulý rok, na takom Amstli mu to skoro vydalo na winner.

Plus na San Remo zasa netreba nejaké špeciálne ladenie. Nemusí tam byť už na vrchole formy, aby vyhral. Viď menoslov niektorích víťazov. Fabian, Vincenzo, Ciolek... Tam je to o šetrení sa po čas tých neskutočných 300km. Potom to buď víde na Poggiu alebo v ,,chaotickom,, špurte. To zas ale nechcem tvrdiť, že tam môže prísť na blink. Nieco už v nohách musí byť. No, uvidíme jak to nakoniec vypáli.

Takže budú podľa mňa ladiť na kocky, ako vždy, s tým že sa viac takticky zamerajú na San Remo. A Ardeny ako budú tak budú.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 08. Jan 2019 15:34:03

neviem ako Vy ostatni ale ja kazdym dnom ocakavam video od rrYana za sezonu 2018 a zatial stale nic, a vzdy tusim zverejnil 6.januara.

@rrYan
mozme sa tesit a ocakavat nieco este pred TDU alebo tentokrat ani nie? Viem ze nemusel vyjst nato cas a tak... ale bola by to skoda lebo Tvoje videa su majstrovske:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod rrYan* » Uto 08. Jan 2019 16:36:48

simko píše:neviem ako Vy ostatni ale ja kazdym dnom ocakavam video od rrYana za sezonu 2018 a zatial stale nic, a vzdy tusim zverejnil 6.januara.

@rrYan
mozme sa tesit a ocakavat nieco este pred TDU alebo tentokrat ani nie? Viem ze nemusel vyjst nato cas a tak... ale bola by to skoda lebo Tvoje videa su majstrovske:)



Mrzi ma to, ale video som neplanoval urobit, a ani som ho teda neurobil.

Aj ked sa na prvy pohlad moze zdat, ze taketo video vyjde kazdy rok (do konca Petovej kariery?), ale nikdy som to tak nemyslel. Uz 2017 som robil tak trochu nasilu, a v podstate len preto, ze vyhral MS. Keby vyhral aj Insbruck, tak by ma asi kleplo, ale snad by som sa este premohol. Ale bolo by to narocne, kedze to vyzaduje naozaj vela casu a energie, ktore, vzhladom na zmeny v praci, ale hlavne v sukromi (deturence), uz nemam tolko ako trebars v tom 2015...

Takze je mi to luto, ale trilogia o troch Petovych sezonach so ziskom titulu MS, vychadzajuca trikrat, symbolicky na troch kralov, je uzavreta. :(

Ked sa mi bude dat, snad nieco v buducnosti este zbucham, ale uz nieco, co pre mna nebude take stereotypne.

Takze este raz sa ospravedlnujem, a vopred dakujem za pochopenie.

rrYan
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 08. Jan 2019 21:57:41

rrYan* píše:
simko píše:neviem ako Vy ostatni ale ja kazdym dnom ocakavam video od rrYana za sezonu 2018 a zatial stale nic, a vzdy tusim zverejnil 6.januara.

@rrYan
mozme sa tesit a ocakavat nieco este pred TDU alebo tentokrat ani nie? Viem ze nemusel vyjst nato cas a tak... ale bola by to skoda lebo Tvoje videa su majstrovske:)



Mrzi ma to, ale video som neplanoval urobit, a ani som ho teda neurobil.

Aj ked sa na prvy pohlad moze zdat, ze taketo video vyjde kazdy rok (do konca Petovej kariery?), ale nikdy som to tak nemyslel. Uz 2017 som robil tak trochu nasilu, a v podstate len preto, ze vyhral MS. Keby vyhral aj Insbruck, tak by ma asi kleplo, ale snad by som sa este premohol. Ale bolo by to narocne, kedze to vyzaduje naozaj vela casu a energie, ktore, vzhladom na zmeny v praci, ale hlavne v sukromi (deturence), uz nemam tolko ako trebars v tom 2015...

Takze je mi to luto, ale trilogia o troch Petovych sezonach so ziskom titulu MS, vychadzajuca trikrat, symbolicky na troch kralov, je uzavreta. :(

Ked sa mi bude dat, snad nieco v buducnosti este zbucham, ale uz nieco, co pre mna nebude take stereotypne.

Takze este raz sa ospravedlnujem, a vopred dakujem za pochopenie.

rrYan


Ach jaj, to je škoda :/ Posledné 3 dni som refreshoval tvoj profil. Budú mi tvoje videá chýbať :) Hlavne 2016ku si častokrát púšťam. Vďaka Ti za tie 3 videá. Si talentovaný a nech sa TI teda v súkromí darí :) Všetko dobré
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Str 09. Jan 2019 14:25:19

Technika pre tímy 2019 - http://www.sportnewscycling.sk/blog/wor ... -roku-2019, je síce tak volnejšie napísané, ale komplet som nikde nenašiel (a vlastne ani nehľadal).

U AG2R sme si už zvykli na časté striedanie rámov. Napriek tomu ma to tentokrát trošku prekvapilo, nakoľko sa z AG2R stal v posledných rokoch špičkový tím. Factor im ponúkal vrchársky, aero a tiež úplne nový časovkársky model. A zmenili tiež dodávateľa power metra z SRM na Rotor, čím samozrejme vymenili celý crankset. Doteraz jazdili na originál SRM kľukách v kombinácii s prevodníkmi DA.
Dimension Data vymenili asi len rámy za BMC, komponenty a kolesá asi zostávajú od ENVE a pohon stále Shimano + crankset od Rotoru. Cervélo prešlo k Sunwebu (komponenty aj pohon rovnaký ako vlani) a Giant sa posunul k van Avermaetovému CCC. Giant, hodný svojho mena, je zrejme najväčším hráčom na poli cyklistických výrobcov, nakoľko okrem sád vyrába asi všetko, a tak nie je náhodou, že začne dodávať aj kolesá. Uvidíme či nebudú prelepovať...
A asi poslednou zmenou je návrat Treku k SRAMu po dlhých rokoch.

Inak to asi zostáva pri starom.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Jan 2019 20:29:08

Štatistika sezóny 2018 Macieja Bodnara, zaujímavé čísla
https://drive.google.com/file/d/1xk3ukf ... htvOK/view
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 11. Jan 2019 20:59:08

ifčopifčo píše:Štatistika sezóny 2018 Macieja Bodnara, zaujímavé čísla
https://drive.google.com/file/d/1xk3ukf ... htvOK/view

Dik, pivo 386 litrov. :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Ned 13. Jan 2019 21:18:05

Ja ešte doplním k tej technike. Borci z GCN nesklamali - https://www.youtube.com/watch?v=QZFMrcNA1v0&t=571s

Takže AG2R nakoniec prechádzajú na Campu.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Jan 2019 20:45:41

berloq píše:Ja ešte doplním k tej technike. Borci z GCN nesklamali - https://www.youtube.com/watch?v=QZFMrcNA1v0&t=571s

Takže AG2R nakoniec prechádzajú na Campu.


Toto vyzerá byť celkom solídny článok o technike tímov WT
https://cyclingtips.com/2019/01/pro-bik ... worldtour/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 22. Jan 2019 21:14:21

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 24. Jan 2019 0:09:24

nova sezona sice uz zacala ale do ostrého startu (belgického otvaracieho vikendu) este par tyzdnov chyba. ani si vsak nepamatam kedy naposledy sme sa mohli tesit na tolko novych impulzov. uz sa neviem dockat ake budu odpovede na vsetky tie otazky:
- ako zamiesa MVDP kartami na pretekoch ktore absolvuje? Urcite ma potencial nato aby hned v tejto jeho premierovej jarnej casti sezony na ceste sa dokazal dostat do zaverecnej selekcie. Mozno monument ako RvV mu bude prilis, ale ak to viacmenej zvladal WvA tak je vysoky predpoklad ze u MVDP to nebude inak.
- aky progres zaznamena WvA oproti minulemu roku? Z mojho pohladu on uz cyklokros neberie uplne vazne a preto nedokazal porazit MVDP ak sa nemylim ani raz v tejto sezone. Jednoducho on uz berie toto ako pripravu a top formu chce mat v marci. A urcite chce mat cestnu vytrvalost cize nie hodinove usilie.
- Evenepoel. Asi nie je ocakavanejsi debut pre tento rok. Ako sa ukaze v prvej sezone medzi muzmi? Potvrdi svoju vynimocnost, alebo bude mat pomalsi a problematickejsi prechod bez vysledkov? Coho sa ja najviac obavam je jeho pohyb v pelotone kedze medzi juniormi toho vramci balika vela nenajazdil. Snad nezapricini nejake pady.
- aku bude mat Valverde sezonu s duhovym dresom? Nadviaze na Petove sezony alebo sa skor bude podobat na sezony Gilberta, Kwiatkowskeho ci Ruia Costu v duhovom?
- co sa GT tyka tak je tiez sa na co tesit. Bernal a jeho liderstvo na Gire, interny suboj Thomas-Froome na TdF, potvrdi Dumoulin svoju konzistenciu, resp. prida este nejaky progres oproti minulej sezone? Vstanu Quintana a Aru z popola? MAL a Landa urcite budu cihat na svoju sancu, ak minimalizuju svoje slabe stranky tak mozu prekvapit.
- a co "stari" klasikarski mazaci Degenkolb, Kristoff, Gilbert, GVA. V podstate uz sa s nimi akoby ani velmi nepocita (pri tej rastúcej konkurencii) na nejake velke vitazstva ale to moze byt prave ich sanca. Hlavne co sa tyka GVA.
- v neposlednom rade urcite bude velka pozornost upriamena na Gaviriu. Toto moze byt kludne sezona kedy upusti od svojho sna byt klasikarom. Alebo prave naopak kedy nas presvedci ze potencial tam je slusny. Uvidime.

Co sa Petra tyka tak verim tomu ze ak bude zdravy a budu sa mu vyhybat pady a technicke problemy tak urcite sa mozme tesit na skvele vykony a nepochybujem ze aj pekne vitazstva:)

Tych ocakavani je urcite viac ale tieto su take top, ktore ma napadli.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 24. Jan 2019 9:25:27

@simko
pekne zhrnutie ocakavani celkom sa s nin stotoznujem len jedna otazka...ktoje to MAL? nejako si to neviem vyskladat

s este by som doplnil dslsie ocakavania do novej sezony ktore mna zaujimaju...a to ci a ako sa dolazu vrstit nestastnici minulej sezony...konkretne napriklad Chaves a Vakoc...Vakoc prezentuje svoj navrat velmi aktivne na instagrame a vidim ze je naozaj namotivovany a maka poriadne...budem mu drzat palce...Chavesovy fandim od zaciatku lebo je to jeden z predstavitelov tej cyklistiky aku man rad...jazdi stylom bud-alebo serie na cisla a podobne...a s takym Simon Yatesom v tandeme mozu robit naozaj velke veci

kazdopadne aj ja uz tuzobne ocakavam moj milovany otvaraci belgicky vikend a tyzdne ktore nasleduju po nom
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Bubo » Štv 24. Jan 2019 9:44:42

majo píše:@simko
pekne zhrnutie ocakavani celkom sa s nin stotoznujem len jedna otazka...ktoje to MAL? nejako si to neviem vyskladat

s este by som doplnil dslsie ocakavania do novej sezony ktore mna zaujimaju...a to ci a ako sa dolazu vrstit nestastnici minulej sezony...konkretne napriklad Chaves a Vakoc...Vakoc prezentuje svoj navrat velmi aktivne na instagrame a vidim ze je naozaj namotivovany a maka poriadne...budem mu drzat palce...Chavesovy fandim od zaciatku lebo je to jeden z predstavitelov tej cyklistiky aku man rad...jazdi stylom bud-alebo serie na cisla a podobne...a s takym Simon Yatesom v tandeme mozu robit naozaj velke veci

kazdopadne aj ja uz tuzobne ocakavam moj milovany otvaraci belgicky vikend a tyzdne ktore nasleduju po nom



MAL- Miguel Ángel López tipujem
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 24. Jan 2019 11:56:27

@Bubo
jasne bude to on...nanho som pozabudol...dakujem

tych nadejnych vrcharov ci gc jazdcov je monentalne v pelotone naozaj dost uvidime kolky sa dokazu presadit
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia

cron