Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 22. Feb 2019 12:35:16

@ifco
To až teraz si prišiel na to ze Sagana bulvár neznáša.
@eres
Možno nevieme podaktorí dobre po anglicky, ale naše média, (bulvárne) chcú zaujať titulkami. Napr aj dneska pravda.sk a to tuším bulvár nie je . Vieme ze Peter nebude taký ako Merckx, že nevyhra celkovo. A vieme aj to ze žltý dres je cennejsi jak zelený. Ale do titulkov dávajú také veci, co ľudí troska naštve, napr Eddy spomenul aj to, že Peter podobne útočí jak on, pochválil ho za Paris Roubaix, a okrem Petra fandí ešte aj Bernalovi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 22. Feb 2019 13:17:59

ono odhliadnuc od nasho trápneho bulvaru, podla mna taketo vyjadrenia nie su velmi stastne resp. legendy vacsinou zvyknu dodat ze sa zmenila doba atd... dnesna cyklistika je tak zviazana taktikou a specializaciou ze je nemozne mat take uspechy ako mal Eddy v GC a jednorazovkach zaroven. Nie som si isty ci by dosiahol vôbec polovicu svojich palmares v dnesnej dobe.

Nuz ale aj v tom je velkost legendy, ved vieme o tom svoje mame takého jedneho aj na Slovensku resp. aj dvaja hokejisti mi hned napadli:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 22. Feb 2019 14:05:03

@simko
Mne nevadí vyjadrenie Merckxa, aj pochválil. Ja skôr nechápem média, prečo dávajú do titulkov, len to negatívne (kritiku) a nie to pozitívne. Pozitivne sa vyjadrujú len vtedy keď dačo vyhraje športovec. Minule ma nahnevali keď písali o Vlhovej, že odišla z MS a Petra len išla inde trénovať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pia 22. Feb 2019 15:15:45

@elviska:
- to s tou angličtinou bol z mojej strany pokus o humor.

Čo písal bulvár o Vlhovej netuším, ale typický príklad je dnes na sport.sk článok "Kluby schválili revolučnú zmenu vo Fortuna lige..." a keď si človek ten článok prečíta, tak sa dozvie akurát to, že sa len zmení vyžrebovanie zápasov...
Bulváru nejde o nič. len o čítanosť a kliky na stránku, žiadna forma ani súvislý obsah. Najlepší recept na to je ignorovať, nečítať, neklikať.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 22. Feb 2019 16:03:36

@elviska, toto je neskutočná schizofrénia... Na jednej strane čítaš bulvár. Podľa tvojich reakcií súdim, že bulvár čítaš pravidelne a často (keďže vieš, čo písali o Saganovi a o Vlhovej). Na druhej strane bulvár kritizuješ. Uvedomuješ si, že ty vlastne ten bulvár živíš a podporuješ?
Ja bulvár nečítam. Neviem, čo píšu o Saganovi. Neviem, čo píšu o Vlhovej. A je mi jedno, čo o nich píšu. Navštevujem web, ktorý mi dodáva plnohodnotné informácie. Názor na našich športovcov (ale aj na ostatné témy) si viem spraviť sám... Žijem spokojný a pokojný život ;) To ber len ako takú malú radu na záver...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 22. Feb 2019 16:19:28

@eres
Však hej, pochopila som neboj.
A v pravde je dneska takýto titulok : Merckxov odkaz Saganovi: Zelený dres nemá žltú farbu, ale ja by som napr doplnila ešte, že jazdí podobne jak ja (Merckx). V článku je to spomenuté, ale titulky majú dost často bombastické, aby ludia sa vyjadrovali, či už pozitívne alebo negatívne. Pluska, Nový čas, oni majú stále bombastické, bulvárny titulky a aj články. Ale napr taká pravda.sk, šport.sk by mali písať rozumnejšie bez bombastických titulkov. Ak tento rok získa Peter 7 zelený dres, tak sa zapíše do historie, že prekoná Zabela, ale TDF je ešte ďaleko. Aj ked 7 zelený dres by už mal asi minulý rok, škoda roku 2017.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 22. Feb 2019 16:25:00

Za Slušný Svet píše:@elviska, toto je neskutočná schizofrénia... Na jednej strane čítaš bulvár. Podľa tvojich reakcií súdim, že bulvár čítaš pravidelne a často (keďže vieš, čo písali o Saganovi a o Vlhovej). Na druhej strane bulvár kritizuješ. Uvedomuješ si, že ty vlastne ten bulvár živíš a podporuješ?
Ja bulvár nečítam. Neviem, čo píšu o Saganovi. Neviem, čo píšu o Vlhovej. A je mi jedno, čo o nich píšu. Navštevujem web, ktorý mi dodáva plnohodnotné informácie. Názor na našich športovcov (ale aj na ostatné témy) si viem spraviť sám... Žijem spokojný a pokojný život ;) To ber len ako takú malú radu na záver...

Nerieišim len bulvár, čitaj presne. Pravda a šport.sk nie je bulvár, ale dakedy sa tak chovajú. A doplnila by som aj Sme, atd. Ja tiež navštevujem web ktorý mi dodáva plnhodnotné informácie, aj ked nie vždy súhlasím.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Ak1n0m » Pia 22. Feb 2019 17:02:54

Nečítam bulvár! Prečo by som to robila?
Ale urobila som výnimku a prečítala som si link na nový čas ktorý tu dal Ifčo.
Je písaný tak, aby vyvolal senzáciu a zvýšil čítanosť. Ľudia, ktorí chápu princíp na akom bulvár stojí, tak sa ani nezamysleli a prešli to bez povšimnutia, nakoniec tam nič také hrozné ani vôbec nebolo.
A možno im je Sagan aj ukradnutý, ale články kde je v nadpise Sagan idú na dračku.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Feb 2019 19:44:31

Ani ja nečítam bulvár, ale ten článok linkol jeden antisaganovec v diskusii na SME. A tu je ďalší
https://sport24.pluska.sk/cyklo/svetozn ... position=3
Tí zúfalci musia Sagana až nenávidieť keď sa uchyľujú k takejto manipulácii, urazená samoľúbosť hlupákov nepozná hranice.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti-Eddy

Poslaťod Miki » Pia 22. Feb 2019 23:24:03

Aj ja som si prečítal ten článok a začal som si myslieť,že na starosť nám Eddy už začal senilnieť.Takže som rád,že to ifčopifčo uviedol na pravú mieru.No výčitku pre Eddyho mám aj tak.Bol by som veľmi zvedavý,ako by sa tá jeho univerzálnosť z tej doby prejavila dnes v súboji na Tour z Froomom,Nibalim resp.na klasikách zo Saganom ,Bonnenom,Cancelárom.Na 99% by neuspel ani tam ,ani tam.Teraz nie sú 70 roky.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Ned 03. Mar 2019 13:06:31

Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Mar 2019 14:51:53



Denifl - okamžite som si spomenul na jeho víťazstvo na Vuelte v roku 2017 v ťažkej horskej etape. Minulý rok však nezajazdil takmer nič a je bez zmluvy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 03. Mar 2019 18:06:05

ifčopifčo píše:


Denifl - okamžite som si spomenul na jeho víťazstvo na Vuelte v roku 2017 v ťažkej horskej etape. Minulý rok však nezajazdil takmer nič a je bez zmluvy.

Nemal náhodou prestupit k CCC? Ale nebolo z toho nič.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pon 04. Mar 2019 10:09:20

Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Pon 04. Mar 2019 14:03:47

Denifl, Preidler ... Zdá sa, že (východo)nemecký doktor mal nemecky hovoriacu klientelu. Dúfam, že to nepreskočí aj do Bory.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Pon 04. Mar 2019 15:03:50

Dúfam, že z Bory nikto. Aj keď Marcus tento rok ešte nesúťažil, vlani išiel OHN naplno a K-B-K na rozohriatie... Azda je to len tohtoročným programom a šetrením... :?:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 04. Mar 2019 20:02:27

Co mna najviac prekvapuje je, ze este fici krvny doping. Som myslel ze tento sposob je uz davno pochovany v minulosti. A biologicky pas sa zrejme da tiez lahko oklamat. Cyklistika asi nebude cistejsia ako sa prezentuje. Hned som si mohol mysliet ked povedali ze okrem lyzovania su zapletene aj ine sporty ze tam bude cyklistika. Ja len dufam ze uz ich vela nebude a tato kauza obide Boru :( . Sorry za vylevy ale som z toho celkom sklamany.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 05. Mar 2019 11:36:32

Keram píše:Co mna najviac prekvapuje je, ze este fici krvny doping. Som myslel ze tento sposob je uz davno pochovany v minulosti. A biologicky pas sa zrejme da tiez lahko oklamat. Cyklistika asi nebude cistejsia ako sa prezentuje. Hned som si mohol mysliet ked povedali ze okrem lyzovania su zapletene aj ine sporty ze tam bude cyklistika. Ja len dufam ze uz ich vela nebude a tato kauza obide Boru :( . Sorry za vylevy ale som z toho celkom sklamany.


Sklamaný je asi každý fanúšik cyklistiky, na druhej strane nie sme naivní. V profi cyklistike (WT + prokonti) je v súčasnosti okolo 950 cyklistov + ďalší v kontinentálnych tímoch a to je obrovská masa ľudí, takže je vysoká pravdepodobnosť, že sa v takom množstve ľudí nájdu takí ktorí budú podvádzať. Preidler a aj Denifl patria i do skupiny cyklistov ktorí pochopili svoje limity, ale nechceli ostať ako domestici a tak si vybrali tú najhoršiu možnosť. Náš Mišo Kolář si našťastie vybral inú. Ono práve tým, že nemali nejaké výsledky tak až tak často kontrolovaní neboli, čo im dávalo priestor. Biologický pas asi neoklameš, ale aplikovaná vlastná krv má zrejme iba krátkodobý vplyv na ukazovatele a keď mu neurobia odber hneď po pretekoch, tak je to asi ťažko zistiteľné. Ostáva dúfať, že do toho nie sú zapojení nejakí Rakušania či Nemci z Bory, to by bol už väčší prieser.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Mar 2019 23:46:25

V najnovšom 53x11 je rozhovor s Petrom Saganom, Uboldim a Valachom, odporúčam. Dá sa kúpiť elektronická verzia na alza.sk a ihneď čítať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 10. Mar 2019 10:52:30

nooo rad by som sa videl nejake vyhodnotenie SB od Bory...nebol to pre nich prace vydareny pretek...schachman bojoval to treba uznat ale ostatnym to moc neslo...no treba uznat ze nove posily sa ukazuju zatial celkom slusne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia