Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 21. Mar 2019 8:36:58

MVDP chvalabohu len silno poobijany a tak je velka sanca ze este uvidime coho je schopny na klasikach
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 27. Mar 2019 20:29:54

Gatto zlomená ruka, vynechá celú jar. Celkom pekná rana pre Petrove ciele.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 27. Mar 2019 20:41:43

Gaučový profesionál píše:Gatto zlomená ruka, vynechá celú jar. Celkom pekná rana pre Petrove ciele.

tak ano samozrejme ale neviem ci je az takou dolezitou sucastou podpory pre Petra. tam hlavne vycnievaju dve mena a to je Daniel a Marcus. Oscar sa posledne sezony celkom trapi sa mi zda. urcite by nebol podporou pre Petra do zaverov pretekov. skor tak v nejakej strednej pasazi. je to samozrejme smola a zrovna na takýchto pretekoch.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 27. Mar 2019 21:58:12

urcite to nieje smrtelna strata ale za stratu to povazovat musim...oscar sa dostal do bory len vdaka petovy a to hlavne preto ze napriek tomu ze boli v inych teamoch tsk spolu pravidelne trenovali a boli(su) dobrymi priatelmi a vsetci dobre vieme amo vela to pre peta znamena a je iste ze gatto by za peta aj dusu vyplul
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Pon 01. Apr 2019 11:46:07

Pamätáte si na Kristoffa 2015? Vtedy to bol špinavý doper, dnes mám pocit, že mu ľudia celkom fandia. Pre mňa bol stále zaujímavou persónou, v podstate tým, aký je nezaujímavý. Za maskou introvertnejšieho severana s blbou horolezeckou prilbou nakrivo sa skrýva obyčajný, rodinne založený chlapík, pre ktorého neprichádza do úvahy Monako, ale chce si žiť pokojne so svojou ženou a deťmi kdesi v Stavangeri.
Pozoruhodná je jeho konzistencia výkonov na Ronde, na preteku, ktorý by mu podľa nejakých papierových predpokladov ani nemal sedieť. Predstava jeho silového, dlhého špurtu a zavalitej postavy, občas nejakého toho kila navyše v spojení s tými výsledkami zdanlivo nedáva zmysel. A predsa.. Hádam mu to raz vyjde aj na Roubaix. A páči sa mi ako prijal Gaviriu v tíme a myslím, že im to rozdelenie úloh môže celkom fungovať a obaja z toho budú profitovať.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Ineos

Poslaťod Phobos » Pon 01. Apr 2019 11:49:56

dexterko píše:Zrejme je to už isté, keďže to bolo teraz aj v GBS. Dokonca vraveli, že by mal stúpnuť rozpočet na 40M, čo som si myslel, že +/- mali aj doteraz.


Tá suma je v librách, nie? Teraz vraj majú rozpočet cca 40 mil. eur, a keď to stúpne na tých zhruba 46 miliónov tak Tour si môže akurát tak povzdychnúť a nie vydýchnuť, ako som tu niekedy nedávno písal. Fajn že našli sponzora, to je nepochybne dobrá správa, ale s ich zameraním to smerom k TdF neveští nič dobré. Brailsford je génius, ako sa mu toto podarilo...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Ineos

Poslaťod dexterko » Pon 01. Apr 2019 14:27:28

Phobos píše:
dexterko píše:Zrejme je to už isté, keďže to bolo teraz aj v GBS. Dokonca vraveli, že by mal stúpnuť rozpočet na 40M, čo som si myslel, že +/- mali aj doteraz.


Tá suma je v librách, nie? Teraz vraj majú rozpočet cca 40 mil. eur, a keď to stúpne na tých zhruba 46 miliónov tak Tour si môže akurát tak povzdychnúť a nie vydýchnuť, ako som tu niekedy nedávno písal. Fajn že našli sponzora, to je nepochybne dobrá správa, ale s ich zameraním to smerom k TdF neveští nič dobré. Brailsford je génius, ako sa mu toto podarilo...

Pravdu máš, je to v librách. Neviem či by som ho nazval rovno géniom. Evidentne v tej UK držia domáci pri sebe. Keďže stále sa to motá len okolo Britských sponzorov a Britských jazdcov. Génius by bol vtedy, ak by bol npr. Španiel či Talian. Vidíš ako sa rok čo rok trápi Lefevere so sponzormi. Ako Brit to má zrejem o niečo ľahšie, keďže je tam záujem z takýchto veľkých korporácií. Pochybujem, že by SKY či Ratcliffe zasponzoroval nejaký AG2R či Cofidis. Samozrejme, nič mu to neuberá na hodnote veľmi schopného manažéra.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Ineos

Poslaťod Phobos » Pon 01. Apr 2019 19:36:53

No neviem či sa to dá tak paušalizovať, že iba v UK je záujem korporácií o sponzorstvo. Zjavne ich musel Brailsford niečím presvedčiť, určite pomáha fakt, že si zmonopolizovali TdF, ale len kvôli tomu samotnému sa to nespustí, to musí byť súhra viacerých okolností, možno aj šťastie? Neviem... Takýchto megafiriem sú v Taliansku, Španielsku, USA, Francúzsku, Švajčiarsku, na celom svete mraky. Tak možno to je cesta - naklusať do kancelárií, požiadať o 50mil. a presvedčiť akcionárov že ide o super nápad. Pohoda...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pon 01. Apr 2019 22:54:00

Samozrejme, nechcem paušalizovať. Ale povedzme, že v prípade Ineosu sa nebavíme o firme ako takej, ale o konkrétnom človekovi. Resp. najbohatšom človekovi UK. A ten ak už má investovať do tímu, tak asi len do Britského, s Britskou tradíciou. Nevravím, že to bola pohodička, ale isto to mal o dosť uľahčené tou Britskou kartou. Veď nie je to ani zďaleka jediný príklad vo WT. Zoberme si Astanu, kde to financuje defacto štát. Väčší sponzor už ani nemôže byť. Ide zasa len o tie manažérske schopnosti, koľko z toho sokážu vytĺcť. Kaťuša, ďalší ,,štátny,, tím, ktorý siaha s prehnaním až k Putinovi. Takisto Gazprom do toho dáva peniaze, čo je megafirma. Potom tu máme Arabské tímy. Šejkovia a princovia s neobmedzenými možnosťami. Takže tých veľkofiriem je v pelotóne pomerne dosť. Movistar ďalší, celosvetová firma. Španielske či Talianske tímy možno doplácajú na onu finančnú krízu, ktorá ako vieme dosť zasiahla práve južné krajiny Európy. V budúcnosti možno prídu Americké firmy. Ale zatiaľ to pre nich asi nie je veľmi zaujímavý trh, i keď sú tu dva týmy s Americkou licenciou. Takže na margo tvojej poslednej vety, to nemusí byť zasa až tak komplikované zohnať veľkého sponzora, ide zrejme o to, koľko financií vieš vybojovať. A keď nájdeš takého čo má záujem podporovať svoj ,,národný,, tím, nedajbože najbohatšieho muža, nemusíme za tým hľadať nejaké zázračné schopnosti manažéra. Na druhú stranu, budem sa opakovať, samozrejme, že je to veľký počin od Brailsforda.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 02. Apr 2019 8:39:02

pochopil som to spravne ze Aru mal ten isty zdrav. problem ako Peto Velits?...no osobne dufam ze z toho vyjde lepsie ako nas Peter...budem mu drzat palce rovnako ako som drzal aj Petovy...Velits mi v pelotone velmi chyba...ten adrenalin ktory som vdaka nemu maval v kopcoch(pri pozerani v TV :D ) mi velmi chyba
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Uto 02. Apr 2019 18:46:41

majo, asi hej, zdá sa, že je to niečo podobné. Mal to myslím aj Kruijswijk, ten podstúpil dokonca až 2 alebo 3 operácie, takže zrejme sa z toho dá dostať, len na ako dlho.. Súhlas s Velitsom, navyše na mňa pôsobil aj ako veľmi inteligentný a sympatický človek, škoda že musel skončiť tak skoro. Ale jasné, tie posledné dve sezóny, to už bolo trápenie. Snáď sa mu darí.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Apr 2019 19:01:49

Tak konečne niekto z tímu Sagan povedal nahlas to, čo sme všetci tušili a aj videli, Peter je veľmi ďaleko od svojej top formy, Peter takýto "slabučký" nebol už dlho. Ešte aj na jar 2015 dokázal na Ronde prejsť posledný Paterberg ako 4. cyklista a v roku 2014 dokonca vyhral E3. Liezli mi na nervy Valachove slová o tom ako ide všetko ako má, ako je všetko v poriadku a forma rastie apod.., robil si z nás dobrý deň. Včera som si v pokoji pozrel ešte raz Ronde a len som sa utvrdil v tom, čo som si myslel aj pri premiére, Peter sa do finále dostal len vďaka taktickej šikovnosti a šťastiu. Strácal takmer na každom hellingene či stúpaní, pred stúpaním išiel dopredu aby sa mal kde precediť a iní látali diery ktoré nechával. Podobné to bolo aj na rovinách, nechytal takmer žiadne nástupy, vždy to lepil niekto iný, spoliehal sa na to, že sa to spojí a ono sa to spájalo, pretože vždy sa našiel niekto kto zabojoval. Keby bol Peter vo forme tak pri takomto priebehu by v záverečných stúpaniach musel súperov roztrhať. Takže smerom k Roubaix a ostatným klasikám ktoré ešte Peter pôjde nemám žiadne očakávania a verím, že Peter sa ešte v priebehu sezóny dostane do aspoň akej takej pohody, pretože takéto pretekanie ho určite nebaví. Nechcem si pripustiť jedno, že po skončení Petrovej kariéry ju budeme deliť na tú pred pádom na TdF a po páde.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Uto 09. Apr 2019 21:30:47

Hej pan Valach ma castejsie taketo vyjadrenia aj ked je jasne ze Peter nie je vo forme. Napr. posledne MS. Kto cital knihu Petrovi tak vie ze Peter chcel ukoncit karieru kvoli nejakemu zdravotnemu problemu. Jednoducho prenho nemalo zmysel sa nahanat o top 10. Snad sa da doporiadku. Jar by bola velmi ochudobnena bez Petra.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 09. Apr 2019 22:09:34

@ifcopifco
suhlasim aj nesuhlasim:) vsetci z Petovho timu mlzili. nebol to len Valach. a mozno sami verili ze forma konecne pride... tesne pred Ronde som cital na Velonews clanok s Vilom kde jasne ze povedal ze Peto je natom dobre. ze mali nejake vzostupy a pady pocas pripravy ale ze sa im to podarilo viacmenej doladit v posledných 3-4 tyzdnoch.
ja som si nepozrel cele Ronde odznovu, ale viackrát som si pozrel posledných 20 km. musim povedat ze napríklad na posledných 13 kilometroch sa mi Peto nezdal vôbec tragicky. aj vyraz tvare hovoril o tom ze nie je na limite. parkrat sa objavil na spici symbolicky, raz to tusim skusil roztrhat a raz tam pokryl Gregov nastup. ale inak sa netrhal lebo dobre vedel ze na vitazstvo nema sancu. ano nebola to v jeho podani aktivna cyklistika pocas závodu vôbec pretoze dobre vedel ze musi usetrit co najviac na posledne prejazdy Kwaremontom a Paterbergom aby aspon uvisel na chvoste. co mu vyslo dokonale lebo okrem Bettiola a asi MvDP tam nebol nikto dost silny nato aby to roztrhal. ved sam velky Van Aert top favorit isiel Paterberg tak tragicky ze sa tak precedil v jeho najstrmsich pasazach ze v podstate na vrchole bol Peto takmer na jeho zadnom kolese.

dnes som cital rozhovor s Petovym otcom, citujem pasaz: "V pondelok pred pretekmi absolvoval vyšetrenie s nohou, s ktorou má menšie problémy po páde na Tour de France. Ale nie je to nič mimoriadne, rieši to rôznymi cvičeniami, ktoré mu odporučili skúsení fyzioterapeuti,“
a tomuto teda nerozumiem. ak ho nieco obmedzuje, takmer rok od padu, tak akoze to nie je nic mimoriadne? naozaj ti lekari neurobili chybu? mal Peter po tom pade vobec dokoncit Tour? a ak uz aj dokoncil tak naco isiel na Vueltu a vobec na MS? naivne som si myslel ze je vsetko v poriadku ze Peto len trenuje a v Innsbrucku sa pokusi o nejaky neockavany manever. no ale samozrejme nic sa nekonalo. ano povieme si ze ved su to odbornici tak vedia co je pre Peta najlepsie. ale nebol by ani prvy ani posledny pri ktorom by urobili chybu a ovplyvnili dalsiu karieru. ak sa nemylim tak Cavendish mal napriklad nejaky problem s nespravnou diagnozou a tiez to prispelo k tomu v akom stave sa nachadza. toto ma najviac stve ze okolo toho padu su stale otazniky a nikto z Petovho okolia nic nespochybni, myslim tym ohladom toho co nasledovalo, cize normalna ucast na pretekoch a ziadny oddych. dokonca v takom stave absolvovat 2 GT v jednom roku. neverim tomu ze by Bora riskovala zmrzacenie svojho klenotu. takisto si nemyslim ze by Peto tvrdohlavo trval na absolvovani Vuelty. muselo to vyjst z nejakej analyzy a museli to vnimat ako dobru pripravu aj do dalsieho roka...

mam pocit ze sa spojilo viacero faktorov a preto je Peto momentalne v takejto "forme". na jeho obhajobu musim povedat, ze spociatku som neveril ze jedna viroza moze ovplyvnit celu jar ale ked pozeram na Kragha Andersena, ktory mal na Algarve brutalnu formu, potom ochorel a teraz je nemastny neslany tak asi nieco natom bude... ak sa nemylim tak Peto v knihe spominal ze v roku 2014 mal v tele nejaky virus ktory mu zistili az v Tinkoffe a ze to sposobilo jeho slabe vysledky na Vuelte 2014. mozno si treba overit ci sa nieco take nedeje aj teraz. aby este neskoncil s mononukleozou ako Cavendish.

aby som to zakoncil trochu pozitivne. to MSR sa mi jednoducho nezda. tak bud su to tak brutalne lahke preteky, ze Peto este aj s najhorsou formou v zivote dokaze lahko docvaknut Alaphilippov utok a potom bojovat o vitazstvo, ktore aj mohlo byt keby neurobil chybu, alebo to stou Petrovou formou nie je take zle...len to jednoducho nie je forma na kockove klasiky. ja este v kutiku duse verim. chcem vidiet to AGR, ze ci to naozaj bolo primarne len v tych kockach.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Str 10. Apr 2019 10:35:50

Opäť pár "nepodarených" pretekov a už Petra niektorí odpisujete. Priznám aj mne už na ROnde došlo že to nie je ten Sagan ktorého chceme ale ...
MSR bola len a len taktická chyba v závere, nebyť toho tak v šprinte bol najrýchlejší .. AK by bol na tom až tak blbo ako ho niektorí vnímate tak sa na GW netrepe 150 km v úniku a pochybujem že by reagoval 67km pred cieľom na nástup Teunissena či kto tam trhal tú skupinu.
Rovnako vyzeral na Ronde že ledva šlape do kopca ale nikto, opakujem nikto s favoritov ( ktorý majú že vraj mega formu Greg,MVDP, VanArt, )mu neutiekol dokonca v mega super forme jazdiaci Štybar, TRentin vypli 30km pred cieľom ..

Mne to skôr pripadá že kluci z BORY niekde v príprave spravili chybu, model bez Omloop a SB s posúvaním sa na LBL na prvý krát nejak nevyšiel. To s tou nohou môže byť len výhovorka pretože výkony nie sú super . Myslím že sa dalo očakávať že nejaký ten rok bude PS poslabší. Boonen a podobný tiež nemali každú sezónu TOP. Stačí pozrieť GVA 2017 a 2018. Nerobte z toho tragédiu.. Skôr by som bral že má problémy z rozchodom. Osobne mám problém keď mám víkend bez svojich detí nieto ešte 3-4 týždne ( to si neviem predstaviť )
Vyhlásenia Valacha treba brať z rezervou. Určite do médií nebude vykecávať ako im nevyšiel pretek, čo sa im pokazilo atď. Čudujem sa že sa v mediach objavilo Villove slová o Petrovi. Uvidíme čo prinesú ďalšie tri víkendy.
zostáva len držať palce a keď nič máme tu TDF a MS a ešte určite 2 jarné sezóny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 10. Apr 2019 11:13:13

Ja som ten posledný, kto by Petra odpisoval, ale telo môže povedať dosť, nebol by to prvý a ani posledný cyklista. Peter už ťahá 10 sezónu vo WT a tie roky sa na tele jednoducho podpíšu, u jedného menej, u iného viac, Valverde vyzerá, žeby mohol súťažne bicyklovať do päťdesiatky, Leo Konig zdá sa skončil ani nie tridsaťročný. Áno, sú to extrémne prípady ale ukazujú ako rôzne môže telo reagovať na opakovanú záťaž, na týranie, na fyzickú záťaž ktorá ide opakovane až cez bolesť a v tomto je cyklistika krutá. Netvrdím, že Peter už nebude mať na to aby niečo vyhral, otázka je, ako ho to bude baviť keď nebude dominantný, všetci vieme, že jeho to musí baviť, inak zrejme skončí, veď o tom písal aj v knihe.
K tomu Ronde Mino, áno, nikto nebol taký dominantný (okrem Bettiola) aby zdrhol, pretože sa vzájomne chytali, či už to bolo na hellingenoch alebo na rovnejších úsekoch. Častokrát nastupovali, Aert, MvdP, GVA ... ale vždy to ostatní docvakli, Peter prakticky nenastúpil ani raz (nepočítam úsek do Oudenaarde) a ani nástupy nechytal, len vyčkával a spoliehal sa na na to, že to urobia iní. Takticky výborne, ale z hľadiska výkonnosti to bolo slabšie, to treba priznať. Preto som napísal, že ak by bol Peter v slušnej forme tak by takomto priebehu zdrhol všetkým na Paterbergu alebo na ceste do Oudenaarde. Ono aj ten Bettiol im ušiel hlavne preto, že dovtedy jazdil úplne nenápadne, makali Vanmarcke, Langenveld a on sa iba "viezol", zatiaľ čo jeho súperi sa vzájomne vystrieľali.
Ešte raz zopakujem, že Petra neodpisujem, verím, že sa dá do poriadku, verím, že zistia príčiny slabšej formy a ešte nejaký ten rôčik budem pozerať preteky so zvýšeným tlakom a nervozitou v žalúdku ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 10. Apr 2019 11:43:05

@mino

dovolil mi podpisat sa pod tvoj posledny prispevok...uplne totalne maximalne do poslednej bodky s tebov suhlasim
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Arnold » Str 10. Apr 2019 11:55:58

@mino

Takto nejak som to chcel napísať aj ja , ale predbehol si ma. Rok 2017 bol neskutočne silný a ako to dopadlo, našťastie Bergen zachránil sezonu a takto isto by to mohlo dopadnúť na jeseň v tomto roku.,taktiež tu máme TDF , este je sa na čo tešiť. Ja mu verím.
Arnold
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 07. Aug 2018 13:14:30

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 10. Apr 2019 15:34:38

@Mino
suhlasim ze treba sa pozriet aj na MSR nielen kocky. ja vravim pockajme este do AGR a potom diskutujme o forme celkovo alebo len o forme na kockách. Petovi chybala ta jeho brutalna sila na kockach. ale na Poggiu to bolo vsetko v poriadku.

verim tomu ze najpravdepodobnejsi scenar bude ten experiment s posunom. podla mna ak ma Peto byt v top forme na RvV a P-R tak nech zopakuju pripravu 2016. vtedy bol neskutocny. od Omloopu az po P-R (aj ked ten rocnik P-R bol ovplyvneny Fabianovym padom). ak ale Peto chce nieco zajazdit v ardenach tak treba do toho ist naplno a treba vypustit kocky jednoducho. musi to vtedy ponat ako Alaphilippe. cize prvy vrchol SB, T-A a MSR potom chvilu regeneracia a nasledne AGR a LBL.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Peter Sagan

Poslaťod sportovec » Štv 11. Apr 2019 10:03:33

ifčopifčo píše:Tak konečne niekto z tímu Sagan povedal nahlas to, čo sme všetci tušili a aj videli, Peter je veľmi ďaleko od svojej top formy

Zvyknutí sme na iné koláčiky a hlavne na to že Peter stále vyhráva, ale z pohľadu bežného (slovenského) fanúšika a profi cyklistického pelotónu je to viac než výborné.

AUSTRÁLIA
4x top10 zo 6 etáp
Z toho bola jedna víťazná etapa ... a keby sám trochu chcel tak si vyhrá aj tú Points classification.

ARGENTÍNA
5x top10 zo 7 etáp

TIRRENO-ADRIATICO
2x top10 zo 7 etáp

JEDNORAZOVKY
Stále je vpredu a stále nás baví, ide na čo má, skúša príležitosti, drží nás v napätí, taktizuje ... a väčšinou do poslednej chvíle má šancu na víťazstvo.

Lepší takýto slovenský cyklista momentálne v profi pelotóne nebude. Nie je to síce ten top Sagan, čo všetko zomelie, ale nie je ani to zlé, stále je medzi najlepšími na svete.

ifčopifčo píše:Nechcem si pripustiť jedno, že po skončení Petrovej kariéry ju budeme deliť na tú pred pádom na TdF a po páde.

Je to možné. Po tom páde mi bolo zle ako sa trápil v každej ďalšej etape. Každý z nás by to zabalil a do jari 2019 nevysadol na bicykel. Mal to spraviť asi aj on.
To zelené tričko mohol pustiť a ďalšie preteky mohol v kľude vynechať. Na MS, by aspoň niekto z SK skúšal ísť do toho úniku a mohlo byť trošku viac zábavy.

ifčopifčo píše:Ja som ten posledný, kto by Petra odpisoval, ale telo môže povedať dosť, nebol by to prvý a ani posledný cyklista. Peter už ťahá 10 sezónu vo WT a tie roky sa na tele jednoducho podpíšu, u jedného menej, u iného viac ...

Pravda.

Podľa PCS bodov (All time) už prekonal Boonena, Fabiána, Cavendisha aj Gilberta - tak možno už sa jeho telo blíži ku koncu a toto je všetko čo bez dopingu dokáže.
https://www.procyclingstats.com/ranking ... l/all-time
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia