Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Sob 20. Apr 2019 16:24:02

martyn26 píše:Je pravda, že Viviani sa chystá na 3 GT? Veľmi tomu neverím, veď DQS má aj Jakobsena, ale na PCS sa to píše.
https://www.procyclingstats.com/rider/elia-viviani/2019

Tak urcite z Gira odstupi priblizne v polovici, TdF samozrejme absolvuje celu, a na Vueltu ak pojde tak to bude len priprava smerom k MS aby bol aspon ako zaloha pre talianov do sprintu ale zrejme bude bez sance, ta trat je nad jeho moznosti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 11:44:13

Viem ze sme uz viackrat rozoberali ze Petov program je najspolahlivejsie uvedeny na tejto stranke, ale ked PCS prida na poslednu chvilu nejake preteky do programu tak to hned vyvola otazky. Petovi tam pribudol Valonsky sip, co by som pochopil mozno ze roztocit nohy pocas tyzdna ale pribudol mu tam Hammer series 24.5 a to podla mna musi byt blud, lebo ak nie tak to znamena ist do USA ozaj iba kvoli ToC. To by znamenalo ze vysokohorsku pripravu by si pred TdF nedoprial v Utahu ako vzdy ale niekde v europe. Nie som si isty ci by bolo dobre menit osvedcenu pripravu pred TdF ktora prinasa vysledky rok co rok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Ned 21. Apr 2019 12:23:42

Dúfam, že na Hammer nepôjde. Je tam zapísaný aj Bennett, ktorý nemá veľa závodných dní, tak načo ísť s dvoma lídrami? LFW je pravdepodobnejšie, tiež tam ale bude Schachmann, Konrad a Formolo, ktorý majú na Mur de Huy väčšie šance. Možno len na rozjazdenie, ale ak má predĺženú klasikársku sezónu, tak by asi bolo lepšie keby išiel len tie najdôležitejšie preteky.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 21. Apr 2019 12:37:47

@simko
No ja tiež dúfam že Hammer nepôjde, dajak veľa pretekov. Dá sa veriť PCS? Ale na RTVS tiež spomínali, že teraz pôjde 3 preteky. A po Kalifornii zvykol mať vysokohorské sústredenie v Utahu.
https://www.facebook.com/sport.rtvs/vid ... 449995052/
https://www.facebook.com/sport.rtvs/vid ... 632934168/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Ned 21. Apr 2019 13:56:33

Ja dufam ze nepojde ani FW. Huy mu nikdy nesedel. Na Sagana to ma prilis velky sklon.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 21. Apr 2019 16:22:45

Peter by sa mal vykašľať aj na Liege , pretože v tejto forme tam nič nezajazdí.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 16:32:13

Focus-Shimano píše:Peter by sa mal vykašľať aj na Liege , pretože v tejto forme tam nič nezajazdí.

Presne tak. Momentalne vobec netusim o co im ide v Bore. Peter je natom vrcharsky mizerne. V minulom roku by tam bol bud v celnej skupine alebo v stihacej. Teraz nebol ani len v 30 clennom pelotone a nato sa zle pozera...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 21. Apr 2019 16:36:46

Ak sa nič nezmení a aj na tour by prišiel v takejto neforme , tak zbohom zelený dres . Naozaj treba túto jar už ukončiť , pretože Peter sa až priveľmi trápi .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Apr 2019 17:01:21

Tím Sagan si z nás robí dobrý deň, hlavne Vila a Valach, vraj forma stúpa ;-) Alaphilippovi vraj klesá, trochu mi to pripomína ako ekonomicky dobiehame západné štáty. Som zvedavý ako obkecajú toto fiasko, lebo inak sa to nazvať nedá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Roman » Ned 21. Apr 2019 17:11:41

Takto chcem vidiet jazdit Sagana ako jazdi MVdP...cele to sam dotiahol kde vynalozil obrovske mnozstvo energie, na nikoho nekulal aj ked mu nestriadali a na konci este zaspurtuje z prvej pozicii a to tak ze nikto mu ani v haku neuvisel
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Ned 21. Apr 2019 17:12:07

MVDP pekne ukazal co si mysli o taktizovani :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Apr 2019 17:13:51

Máme v peletóne nového "Sagana", MvdP je neskutočný, ako keby nemal limity.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Ned 21. Apr 2019 17:20:24

Peter by na LBL jednoznacne vynechat a riadne by sa mali zamysliet co s nim je lebo naj formu mal asi na PR a ani to nebolo na jeho standart bohvieco. K MVDP sa vyjadrim vedla :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 17:21:20

ifčopifčo píše:Máme v peletóne nového "Sagana", MvdP je neskutočný, ako keby nemal limity.

V kopcoch vsak nebol az taky silny bude mat aj on nejake limity. Ale dobre to dotiahol pripomenulo mi sprint Cavendisha pri jeho vitaznom MSR. Kazdopadne darovane vitazstvo ale myslim si ze ako najvacsi hlupak vyzera Fuglsang pretoze na konci bolo jasne ze Julian uz taku rezervu na sprint nemal.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 21. Apr 2019 17:27:05

Roman píše:Takto chcem vidiet jazdit Sagana ako jazdi MVdP...cele to sam dotiahol kde vynalozil obrovske mnozstvo energie, na nikoho nekulal aj ked mu nestriadali a na konci este zaspurtuje z prvej pozicii a to tak ze nikto mu ani v haku neuvisel

Ľahko sa ti to píše, ale keď nemá formu teraz, tak môžeš snivat ďalej.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Ned 21. Apr 2019 20:08:00

ifčopifčo píše:Máme v peletóne nového "Sagana", MvdP je neskutočný, ako keby nemal limity.


:shock: :shock: to vážne je toto niekto schopný napísať? :shock: :shock:

po jednej vydarenej jari, kde chlapík vyhrá dve druhotriedne klasiky? MVDP je určite výnimočný cyklista, možno v budúcnosti bude mať aj viac monumentov ako PS. Možno dá aj 3 tituly majstra sveta na ceste, ale 100% nebude mať v 25rokoch 65 profi víťazstiev a charizmu PS.

no je pravda že zatiaľ v každom preteku Petra s prehľadom porazil a jeho limit príde na prvom týždennom etapáku vo WT kategórii. :mrgreen: :mrgreen: konečne máme ( ďalšieho ) súpera o zelený dres :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Apr 2019 20:38:05

Mino píše:
ifčopifčo píše:Máme v peletóne nového "Sagana", MvdP je neskutočný, ako keby nemal limity.


:shock: :shock: to vážne je toto niekto schopný napísať? :shock: :shock:

po jednej vydarenej jari, kde chlapík vyhrá dve druhotriedne klasiky? MVDP je určite výnimočný cyklista, možno v budúcnosti bude mať aj viac monumentov ako PS. Možno dá aj 3 tituly majstra sveta na ceste, ale 100% nebude mať v 25rokoch 65 profi víťazstiev a charizmu PS.

no je pravda že zatiaľ v každom preteku Petra s prehľadom porazil a jeho limit príde na prvom týždennom etapáku vo WT kategórii. :mrgreen: :mrgreen: konečne máme ( ďalšieho ) súpera o zelený dres :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Je to v súčasnosti najvšestrannejší cyklista, kraľuje v cyklokrose kde bol prakticky celú sezónu neporaziteľný a vyhrával tak, že po pár kolách nebolo o čom, až mu vyčítali, že nemá byť taký dominantný. Na MTB je tiež výborný, dokázal ohrozovať legendu tohto športu a na ceste? V každých pretekoch podal vynikajúce bojovné výkony, bez špekulovania a bez tímu dokázal urobiť výsledky a baviť ľudí. Ja tu nebudem počítať víťazstvá, MvdP na to ide inak ako Peter a charizma? To nie je pre mňa také dôležité, mňa jeho cyklistika baví a to je dôležité, takže pre mňa áno, druhý Sagan svojou živelnosťou, technikou a talentom, ja tu nebudem špekulovať koľko a čo vyhrá, to je podľa mňa nezmysel. Tu nejde o to, že vraj vyhral dve druhotriedne klasiky, dnes vyhral aj AGR ak si si nevšimol, čo druhotriedne preteky teda nie sú, ide o to, že v každých pretekoch niečo ukázal, aj na Ronde bol výborný. Inak píšem o ňom ako o klasikárovi, takže týždenné etapáky ma až tak nezaujímajú, aj keď nepochybujem, že na takom Binck Bank by určite patril k najlepším.
Trochu v jeho tieni zanikli výborné výkony mladíkov Lambrechta a Madouasa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 20:54:42

Ja neviem preco je taky problem priznat zlu formu, resp. ze nieco prekombinovali v priprave. Dnes Peto opat len povedal ze po narocnom Roubaix to nemalo velmi zmysel a ze vyznamne vpredu nebol nikto kto absolvoval P-R. Co ma celkom pravdu az na Trentina. GVA s Gilbertom nepodali az take zle vykony ale ano nikto nemutil vodu okrem Trentina. A navyse pridali este Fleche? Robia si z nas srandu? Tak ked uz tak Peto nemal ist AGR. Uplne ho chcu odpalit? Alebo vedia nieco co my nie a Peto vyhra FW a LBL:) srandujem. Naozaj tomu FW absolutne nechapem. Este rozumiem ist si pozriet kopce na LBL ale valonsky sip to je nonsense.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Ned 21. Apr 2019 21:20:57

OK @ifčopifčo

prepáč že nezdielam tvoje nadšenie. Dnes som videl silný výkon nadpriemerného cyklistu. Ale okrem jeho víťazstva som videl aj dva (minimálne ) výkony ktoré boli nad ním. Ano mal chuť začať pretekať ako prvý ale pelotón rozpárali iný cyklisti. To že niektorí nemali záver ako MVDP je dôvodom že sa o nich nehovorí ale bude sa hovoriť len o Mathieuvi.
Poznám cyklistu ktorý vyštartoval ako kometa a v jeho veku bol v jarných klasikách najhoršie druhý, len potom si už na neho začali dávať pozor.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Ned 21. Apr 2019 21:48:46

MVDP predviedol neskutocny zaver. Ziadny silny vykon nadpriemerneho cyklistu. Ja osobne som nieco take nevidel a po finisi som zostal s otvorenymi ustami. Jasne Julian a Fuglsang to pretaktizovali ale sposom akym to Matieu stiahol a nakoniec vyhral bol neskutocny. Az je skoda ze sa na cestu nesustredi uplne.Dokonca menej ako Van aert. Bohvie kedy ho uvidime znova na ceste :cry:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia

cron