Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Ak1n0m » Ned 21. Apr 2019 22:01:01

Je to celé také divné okolo Sagana,podľa Bory forma je, ale v pretekoch, za výsledkami zaostáva, vlastne nestíha s najlepšími a zvyknutí sme, že so Saganom málokto stíha. Áno pád na TDF, ale padali aj iní, sám Gilbert mal podobný pád a akosi sa vystrábil, potom tu máme virózu v najnevhodnejšom čase (vrchol prípravy), ale až tak by narušila celú jar?? Neviem, nejak mám pocit že Sagan má toho už dosť, potrebuje "reset". Možno je dobré že MvDP teraz zažiaril, môže to Sagana vyhecovať ku konfrontácii, kto je lepší ja či ty?? :P Nechcem si pripustiť že koniec Sagana, viac nedokáže, toto je jeho strop, nie neverím...
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 22:07:07

Keram píše:MVDP predviedol neskutocny zaver. Ziadny silny vykon nadpriemerneho cyklistu. Ja osobne som nieco take nevidel a po finisi som zostal s otvorenymi ustami. Jasne Julian a Fuglsang to pretaktizovali ale sposom akym to Matieu stiahol a nakoniec vyhral bol neskutocny. Az je skoda ze sa na cestu nesustredi uplne.Dokonca menej ako Van aert. Bohvie kedy ho uvidime znova na ceste :cry:

Kazdy tam vidi hlavne to co chce a pravda je niekde uprostred:) hlavne netreba MvDP vnimat ako zelenaca. On je hotovy 24 rocny cyklista. Nie je zarucene ze ak sa plne zacne venovat ceste tak jeho vykony pojdu este hore. Podla mna toto kludne moze byt jeho vrchol aky bude podavat aj nasledujuce roky. Ani nie viac ani nie menej. Napriklad Sagan 2013 bol brutalny a vobec nemozme povedat ze kazdu dalsiu sezonu bol lepsi a lepsi. Prave naopak podla mna v roku 2013 mal niektore vlastnosti na takej urovni ze ich odvtedy uz ani nedosiahol. Myslim tym okrem ineho aj viacnasobnu regeneracii pocas tazkych pretekov. Pre mna osobne bol napriklad jeho vykon na MS vo Firenze v celom kontexte aj tych technickych problemov heroicky. Ale ludia zabudaju kto co podal kedy ake vykony. Preto je aj tazke porovnavat jednotlive ery, roky a aj preteky. Dnes je MvDP za niekoho z inej planety. Ale rad sa pozriem ako si poradi v inych situaciach.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Apr 2019 22:07:28

simko píše:Ja neviem preco je taky problem priznat zlu formu, resp. ze nieco prekombinovali v priprave. Dnes Peto opat len povedal ze po narocnom Roubaix to nemalo velmi zmysel a ze vyznamne vpredu nebol nikto kto absolvoval P-R. Co ma celkom pravdu az na Trentina. GVA s Gilbertom nepodali az take zle vykony ale ano nikto nemutil vodu okrem Trentina. A navyse pridali este Fleche? Robia si z nas srandu? Tak ked uz tak Peto nemal ist AGR. Uplne ho chcu odpalit? Alebo vedia nieco co my nie a Peto vyhra FW a LBL:) srandujem. Naozaj tomu FW absolutne nechapem. Este rozumiem ist si pozriet kopce na LBL ale valonsky sip to je nonsense.


Minulý rok po náročnom víťaznom Roubaix skončil Peter na AGR 4. a dnes to nemalo veľký zmysel? Tak prečo Vila pres Amstlom niečo spletal o rastúcej forme? Toto nedáva zmysel. Nie sú to etudy pre vedenie Bory? Ja už jednoducho neverím, že táto jeho forma neforma je výsledkom choroby na sústredení, musí to mať podľa mňa nejaké iné príčiny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Apr 2019 22:20:41

@simko - pre mňa bol Peter na vrchole v roku 2016, skvelé výkony prakticky celú sezónu, klasiky kde bol v každej v popredí, fantastická Tour s pamätnou 11. etapou, Majstrovstvá Európy, Kanada, Eneco a druhé víťazstvo na MS, víťazstvá vo všetkých rebríčkoch, vtedy ma neskutočne namlsal ale zdá sa, že to bol jeho vrchol kariéry.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 22:20:50

ifčopifčo píše:Minulý rok po náročnom víťaznom Roubaix skončil Peter na AGR 4. a dnes to nemalo veľký zmysel? Tak prečo Vila pres Amstlom niečo spletal o rastúcej forme? Toto nedáva zmysel. Nie sú to etudy pre vedenie Bory? Ja už jednoducho neverím, že táto jeho forma neforma je výsledkom choroby na sústredení, musí to mať podľa mňa nejaké iné príčiny.

Myslim si ze vzhladom nato ze Peto nema fornu tak tym padom ma aj horsiu regeneraciu. Podla mna tento rok Roubaix dokoncil v brutalne cervenych cislach a prave preto aj ten zly vykon dnes, ktory by vsak bol iba o nieco lepsi keby na Roubaix nejazdil. Ale ano nerozumiem ani ja o co im ide. Tie vyjadrenia nedavaju zmysel. Ani Vilove ani Valachove. A ten valonsky sip na poslednu chvilu? Nemyslim si ze by to boli nejake krycie manevre pre vedenie bory. Ved to su rozumni ludia nemozu chciet si odpalit Sagana a nie su ani blbi aby verili vyjadreniam Vilu. A samotny Peter musi predsa mat ktomu co povedat. Ved ak citi ze to nie je dobre tak musi mat predsa nejake slovo a povedat: Ralph tak pocuj nie som vo forme zabalme tu jarnu cast a podme budovat smerom k TdF. Ved Peto je v kopcoch velmi tragicky. Uz na T-A to tak bolo ale to este zakryli tou virozou. Ale potom na kopcoch E3, RvV a teraz aj AGR bol biedny.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 22:28:14

ifčopifčo píše:@simko - pre mňa bol Peter na vrchole v roku 2016, skvelé výkony prakticky celú sezónu, klasiky kde bol v každej v popredí, fantastická Tour s pamätnou 11. etapou, Majstrovstvá Európy, Kanada, Eneco a druhé víťazstvo na MS, víťazstvá vo všetkých rebríčkoch, vtedy ma neskutočne namlsal ale zdá sa, že to bol jeho vrchol kariéry.

Ano tiez vnimam tuto sezonu ako naj. Neuveritelna. Dokonca aj v Kalifornii a TdS Peto podaval silne vykony a bavil sa tym. Ved to bolo tusim vtedy ked bol na ToC v dennom uniku v ktorom zostal sam a potom ho par km pred cielom dobehli a on takmer porazil oddychnuteho Kristoffa. Ale aj tak si myslim ze niektore veci ktore ho zdobili 2012/2013 uz potom akoby o ne prisiel. Mozno to suvisi este s takou mladickou dravostou a neunavnostou, aj ze este cerpal z MTB.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 21. Apr 2019 23:07:52

To Poitschkeho vyjadrenie ma trochu pobavilo. Vraj sa tešia na ďalšie preteky, a že sa Peter vráti ....
Vrátiť by sa mal domov do Monaka ,a čo najskôr zabudnúť na túto jar . Neviem o čo ide Bore , keď nechávajú Petra sa takto trápiť . Čakajú , že zrazu Peter vyletí na Múr de huy a v Liege bude bojovať o výhru ? Fakt tomu nechápem .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 22. Apr 2019 7:00:53

ano na peta sa zle pozera ako sa traoi ale ja stale verim ze vedia co robia a ze peta bude este cyklistika bavit lebo vsetci vieme co nastane ked to prenho uz nebude zabava...spekuluje sa tu o dovodoch jeho neformy...pad choroba zle nacasovanie atd no ja by som sa najviac priklonil k psychickemu problemu...ten rozchod s katkou ale hlavne odlucenie od syna nanho mpzno majubvacsi vplyv ako so myslime...a k valachovy vilovy a bore poviem len tolko ze ich vyjadrenia mna vobec nezaujimaju lebo vzhladom na to aky je peto artikul na trhu aku ma cenu aky ma vplyv aku ma sledovanost tak oni jednoducho musia hovorit to co hovoria...politika nepusti

este nieco k vcerajsku
o tom ze zmena trate amstlu jednoznacne prospela sa ani bavit nebudeme aj ked stale nechapem ze ako je mozne ze po 240km 10kach bergoch a 1000kach nastupanych metroch pride na posledny cauberg asi 50-60 clenny peloton a niektore teamy tam. maju v pohode 5-6 ludi...to si vsetci tak silny alebo sa neslo az taky srot? dalsie vec...mnohi tu pisete ako MVDP odtiahol poslednych 10km sam...kde ste to videli?...mate zaber nonstop kamery poslednych 10km?lebo ja nie...ano takmer vzdy tahal ked kamera na nich prepla ale neverim ze to bolo celych 10km...okrem toho ja by som netvrdil ze ta skupinla stiahla juliena s jacobom a kwiatom to sa oni stiahnut proste nechali...ak by sli dalej tak ako predtym tak ani 10 MVDP by ich nestiahlo...nejdem samozrejme znevazovat holandanov vykon to nie...siel skvele nespekuloval makal a nakoniec aj paradne zaspurtoval a zasluzene vyhral ale mal aj neskutocne stastie ze mu veduca dvojica-trojica dovolila o to vitazstvo zabojovat...kazdopadne vitaz zasluzeny a aj ja ho povazujem za zazracne dieta cyklistiky ale na porovnavanie so saganom a innymi si este pockam par rokov
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 22. Apr 2019 8:16:04

Tak tomuto už naozaj nerozumiem... Startlist je zatiaľ nekompletný, ale na La Flèche Wallonne je napísaný Sagan, ale chýba tam Schachmann. Existuje pre Maxa lepší finiš ako Mur de Huy??? Ak naozaj pôjdu na Sagana a Schachmanna nechajú sedieť doma, tak v Bore niekto padol na hlavu... A poriadne...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 22. Apr 2019 9:09:38

@majo
Ja by som sa zas k psychickym zalezitostiam priklonil az ako k poslednym. Ked to prepuklo na minulorocnej Tour tak Peto povedal ze uz teraz je dobre, zle obdobie bolo na jar. A prave teda v tom zlom obdobi vyhral Roubaix. Navyse on vidi syna rovnako vela/malo ci su so zenou spolu alebo nie su.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Pon 22. Apr 2019 9:44:55

Za Slušný Svet píše:Tak tomuto už naozaj nerozumiem... Startlist je zatiaľ nekompletný, ale na La Flèche Wallonne je napísaný Sagan, ale chýba tam Schachmann. Existuje pre Maxa lepší finiš ako Mur de Huy??? Ak naozaj pôjdu na Sagana a Schachmanna nechajú sedieť doma, tak v Bore niekto padol na hlavu... A poriadne...

No určitú logiku to má (ak je to teda pravda). Aj keď sa nám to nebude páčiť, tak Schachmannovi momentálne veria viac na dobrý výsledok a chcú ho šetriť na významnejší pretek.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Pon 22. Apr 2019 9:56:18

Za Slušný Svet píše:Tak tomuto už naozaj nerozumiem... Startlist je zatiaľ nekompletný, ale na La Flèche Wallonne je napísaný Sagan, ale chýba tam Schachmann. Existuje pre Maxa lepší finiš ako Mur de Huy??? Ak naozaj pôjdu na Sagana a Schachmanna nechajú sedieť doma, tak v Bore niekto padol na hlavu... A poriadne...


Schachmann by tam mal byť, má to v programe, len nieje napísaný v štartovej listine. Bora tam má len 6 pretekárov a ten 7. by mal byť asi Schachmann.
https://www.procyclingstats.com/rider/m ... schachmann
(na pravo je jeho program)
Nevidím dôvod prečo by sa pred L-B-L šetril. Nikto to nerobí a jemu LFW celkom sedí. Pred rokom tam bol 8.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 22. Apr 2019 10:21:46

Sa mi páči ako Sagana odpisuju vsetci. A pritom ti isti ho oslavovali ked vstupil do profi a vyhraval. To je dan za uspech. Tak co Peťo tento rok mozno sa bude trapit a mozno na buduci rok zas povyhrava a zas bude kral. Vidiet na nom ,ze nekasle na to a aspon sa snazi co to ide.
Viaceri sme si zvykli že Peter bude stále vyhrávať. Ale nie každá sezóna je rovnaká. Prichádzajú mladší,, ale keď čítam podaktore komenty v rôznych diskusiách tak mi je zle aj tu na forume, ale aj inde. Treba aj kritizovať, ale Peter si troska zaslúži aj podporu. A nielen hejt, že už nemá na to, už je za zenitom, je nulový, dôchodca atď. Ja stále mam taky pocit, že formu nemá najmä kvôli zdravotným problémom co mal , podaktorí spomínajú, aj psychiku , rozvod atď, ale hlavný problém bude niekde inde. Od minulorocneho pádu sa mi zdá ze ma stále problémy, pred klasikami mal črevné problémy, aj keď už to aktuálne asi nie je, ale určite to narobilo problémy tiež. Podaktorí až moc odpisujú Petra, raz skončí, ale písať to len kvôli tomu ze teraz sa mu nedarí, je čudné, smutné od fanúšikov (alebo sú to len fanúšikovia úspechu?) Ja tiež napíšem, že Peter nemá najlepšiu formu, ale nikde ho neposielam. Možno troska nechápem, prečo Bora Petra posiela na Valonsky šíp a LBL,, skôr potrebuje oddych. Aj keď možno, si myslia, že sa to zlepší, uvidíme no. Ja fandím aj keď sa darí,, aj keď sa nedarí. Forma sa určite vráti, len nevieme kedy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Apr 2019 10:23:28

Ja si nemyslím, že ide o psychické problémy, rozchádzal sa tuším takto pred rokom a nemyslím si, že to má nejaký vplyv na jeho fyzický stav v súčasnosti. Valachove a Vilove reči sú o ničom práve pre status ktorý Sagan má. Koho klamú? Cyklistickú verejnosť? Vedenie tímu? To nemá logiku, však všetci vidia ako na tom Peter je, naopak, tie vyhlásenia v konečnom dôsledku prinášajú len väčšie sklamanie ktoré vyplýva z očakávaní ktoré svojimi vyhláseniami vytvárajú. Sagan povie, že to nemalo zmysel a Poitschke hovorí, že išli na víťazstvo so Saganom, tak ako to vlastne bolo?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 22. Apr 2019 10:35:06

ifčopifčo píše:Ja si nemyslím, že ide o psychické problémy, rozchádzal sa tuším takto pred rokom a nemyslím si, že to má nejaký vplyv na jeho fyzický stav v súčasnosti. Valachove a Vilove reči sú o ničom práve pre status ktorý Sagan má. Koho klamú? Cyklistickú verejnosť? Vedenie tímu? To nemá logiku, však všetci vidia ako na tom Peter je, naopak, tie vyhlásenia v konečnom dôsledku prinášajú len väčšie sklamanie ktoré vyplýva z očakávaní ktoré svojimi vyhláseniami vytvárajú. Sagan povie, že to nemalo zmysel a Poitschke hovorí, že išli na víťazstvo so Saganom, tak ako to vlastne bolo?

Suhlasim. Rozchadzal sa pred rokom, urcite to bolo tazke ale zjavne to nemalo ziadny vplyv na jeho vykonnost, lebo P-R aj AGR boli famozne a TdF tiez top forma. Tak preco by to nanho malo vplyv teraz. Skor by som povedal ze problem je vtom, ze Peto vyzera aj teraz v kopcoch ako na Vuelte 2018. Podla mna tie 2 GT v jednej sezone navyse po tom pade neboli dobrym rozhodnutim. Ked uz si to LBL stanovili ze to tam potiahnu tak chapem ze nechcu nejako zmenit plany ale naco tam pridali FW. Co stale dufaju v zazrak?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Pon 22. Apr 2019 10:41:24

martyn26 píše:
Schachmann by tam mal byť, má to v programe, len nieje napísaný v štartovej listine. Bora tam má len 6 pretekárov a ten 7. by mal byť asi Schachmann.
https://www.procyclingstats.com/rider/m ... schachmann
(na pravo je jeho program)
Nevidím dôvod prečo by sa pred L-B-L šetril. Nikto to nerobí a jemu LFW celkom sedí. Pred rokom tam bol 8.


No je to dvojsečná zbraň. Jasne v týždni pred monumentom je dobré absolvovať nejaký pretek a FW sa veľmi dlho jazdilo konzervatívne, čiže celý pretek pekne v balíku za domestikmi a na poslednom kopci to rozbaliť naplno. Takto sa to dá v pohodičke skombinovať s LBL. Ale ak sa to zmení na vyhladzovací boj a v poslednej dobe aj vďaka QS a Astane je to takmer pravidlo a aj posledná edícia FW niečo naznačila, tak tie sily môžu na LBL chýbať. Napokon sme videli ako obyčajne dopadnú jazdci z PR na Amstli. Ale samozrejme v takom prípade vždy môže vzdať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 22. Apr 2019 12:48:21

@simko @ifco

ja samozrejme netvrdim ze je to urcite tak ale osobne si myslim ze to vplyv ma...peto povedal ze je po rozchode v pohode a co mal povedat ze nie? to by sa paparazi uz od katky a marlona nepohli a hladali senzacie aby mohli ukazat ze peto sa trapi a co zatial robi katka a podobne...simko hovoris ze peto je s malym tak ci tak malo ale ak by boli spolu tak by to malo casu co by mohol stravit v monaku tak by bol s nim...mozno teraz ked su cyklisti uz mesiac v belgicku tak by nejaky cas boli aj tam...neviem ako to beru iny ale ja mam syna necely rok starsieho od marlona a ked ho nevidim 2-3 dni tak som rozhadzany...nedajboze ked je chory tak vsetko ide bokom a xcem byt s nim co najviac...a peto mi pripada podobny typ v tomto a to ze nemoze byt s nim ani to minimum ktore by teoreticky mohol moze mat nanho vplyv vacsi ako si mnohi myslime...psychika je svina...sportovali ste niekedy povedzme vrcholovo?...ja ano...v treningoch som bol rovnocennym superom mojim konkurentom neraz som ich aj porazal ale ked prisiel pretek na starte som bol odpisany a oni ma porazali na celej ciare...vedomie ze xcem nieco dosiahnut ze xcem vratit aspon nejako rodicom to co do mna vkladali ze 15 rokov neboli na dovolenke lebo ich syn sportoval ze jazdili na starej ziguli ked uz vsetci naokolo mali oktavky a to len preto ze ich syn sportoval ze stavba domu sa pretahovala do nekonecne lebo ich syn sportoval to vsetko mi tak zvazovalo ruky ze som bol vacsinou na pretekoch len statista...tvrde treningy odriekanie si a cisla co som dosahoval v treningoch boli pase ked som to kvoli psychike nedokazal pretavit na vysledky...a potom ked v 19ich prislo zranenie ktore mi ukoncilo karieru to ma skoro zlomilo a zas len rodina ma z toho dostala...cize ja by som to fakt nepodcenoval ale to je len moja teoria

@elviska
pekne napisane...suhlasim...ja som v zivote nehejtoval ziadneho sportovca a ani nebudem ale taky sme my slovaci...co sa dialo ked sa Nasti prestalo darit kolko hejtu sa znieslo na nu...bojim sa aby Vlhova buducu sezonu nevyhorela lebo to zas bude hysteria...dufam ze nasi hokejisti daco zahraju lebo to zas bude odbornikov na hokej na slovensku a podobne
Peto sa potrebuje jednoznacne dat dokopy...ci uz po psychickej alebo fyzickej stranke to je uplne jedno ale nieje v pohode a to je jasne...a co ked sa sam pyta na tie dalsie preteky lebo je presvedceny ze mu to pomoze? to tiez nevieme...ja mu verim a verim aj teamu Peter a ak by to nedajboze vsetko skoncilo tak no a co? why so serious??
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Pon 22. Apr 2019 13:03:21

West píše:
martyn26 píše:
Schachmann by tam mal byť, má to v programe, len nieje napísaný v štartovej listine. Bora tam má len 6 pretekárov a ten 7. by mal byť asi Schachmann.
https://www.procyclingstats.com/rider/m ... schachmann
(na pravo je jeho program)
Nevidím dôvod prečo by sa pred L-B-L šetril. Nikto to nerobí a jemu LFW celkom sedí. Pred rokom tam bol 8.


No je to dvojsečná zbraň. Jasne v týždni pred monumentom je dobré absolvovať nejaký pretek a FW sa veľmi dlho jazdilo konzervatívne, čiže celý pretek pekne v balíku za domestikmi a na poslednom kopci to rozbaliť naplno. Takto sa to dá v pohodičke skombinovať s LBL. Ale ak sa to zmení na vyhladzovací boj a v poslednej dobe aj vďaka QS a Astane je to takmer pravidlo a aj posledná edícia FW niečo naznačila, tak tie sily môžu na LBL chýbať. Napokon sme videli ako obyčajne dopadnú jazdci z PR na Amstli. Ale samozrejme v takom prípade vždy môže vzdať.


Absolvujú to ale skoro všetci, tak neviem či sa oplatí šetriť na L-B-L. Tým pádom prísť o kvalitné umiestnenie v top 5 alebo top 3 a na L-B-L byť o kúsok silnejší a viac oddýchnutý. Schachmann nieje nejaký ostrieľaný pretekár, ktorému záleží len na tých najväčších pretekoch ako Nibali, Froome. Potrebuje dobré výsledky, zatiaľ ich nemá veľa, lebo ich zbiera približne len 1 rok. Je pravda, že Bora má na Ardény dosť silnú zostavu, ale bez neho by nemali úplne jasného lídra. Konrad, Formolo, McCarthy a Muhlberger sú dosť silný a nepochybujem, že by na LFW aj LBL dokázali dať top 10, ale top 5 alebo pódium je bez Schachmanna nepravdepodobné. Aj keď Formolo na LBL pred rokom predviedol silný výkon.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Pon 22. Apr 2019 13:12:19

Co sa týka Petra mi to pripadá že niekde v príprave spravil chybu. Minulé roky jazdil kocky od Omloopu a teraz začal až na Tirrene.
Je ťažké udržať super formu 10 rokov v kuse a tento rok je evidentne mimo svôjho normálu. Valach a Bora hovoria že je OK a bla-bla. Ale čo majú hovoriť? Čo by ste na ich mieste robili? " Naša hviezda je mimo, nepôjde Roubaix aby sa dal do kopy dáme plán B a ten skončí 25" Pozrite sa napr. na GVA a jeho reči..

Bora nedopadla ani na jednej klasike katastrofálne a včera išiel Schachman skvele, mal smolu že sa vystrelil sám za vedúcimi skupinami ale aj tak skončil piaty.

Saganov problém je že akonáhle začne strácať, kamery si ho nájdu a je v TV. Grega alebo Valverdeho si včera nikto ani len nevšimol.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 22. Apr 2019 13:45:11

@majo
Psychika je sviňa, viem to aj ja sama, ale nemyslím si ze Peter má až taku slabú psychiku. Ja si napr myslím, že od toho pádu ma problémy, išiel aj celú Vueltu.
Budem, teraz možno troska bulvarna,, ale keďže to už riešite aj Vy v diskusii. Peter aj Katka oznámili rozchod v júli, ale zle chvíľe, určite prežívali skôr. Katku už nebolo vidno na jarných klasikach minulý rok, v máji začala používať instagram. Naše denníky aj z fotiek urobia bulvárny článok. Ja nemyslím si, ze hlavná príčina je psychika, môže to byť,, ale prikláňam, sa skôr k zdravotným problémom čo mal , alebo zlý súťažný program. A nezdá sa mi ze, Peter aj Katka posielajú po sebe rôzne nenávistne veci, ako napr Vondrackova, Plekanec cez médiá, sociálne siete. S Marlonom tuším bol teraz pred Amstlom, spomínali to na Rtvs. Plus ešte doplním, že aj Gilbert sa rozvádza a ma novu priateku, víťaz Paris Roubaix. No, ale už dosť bolo bulváru.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 83 hostia