Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 23. Apr 2019 21:29:05

Tak po Roubaix so Saganom strielaju ci nahodou nebude mat den. Keby aj tak myslim ze Huy mu nesedi. To by musel mat zazracne mega formu. Zajtra drzim palce chalanom z Bory a potesilo by ma keby Sagan vystrelil daleko pred cielom v prospech kolegov ako niekedy Oss pre GVA.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 23. Apr 2019 21:43:18

Určite aj Bora aj Peter, to zanalyzujú prečo nevyšli klasiky, ale tiež si myslím, že tragickejšie to berú fanúšikovia, podaktorí diskutéri ho posielajú, viete kde. Mne nevadí že zajtra pôjde Valonský šíp, možno to pôjde tréningovo, uvidíme no. Skôr nechápem ten Hammer Stavanger po Kalifornii.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Str 24. Apr 2019 8:08:41

Gaučový profesionál píše:Mal som skôr na mysli mančaft okolo Sagana. Keď tvoj líder, okolo ktorého je poskladaný tím a berie 50% tímovho budgetu neskončí ani na pódiu v pretekoch, ktoré sú jeho vrcholom tak to pekný výsledok nie je. Dúfam, že Peter zachráni sezónu v Yorkshire, mne osobne by to úplne stačilo. Dúhový dres mu sedí a dáva mu víťaznú auru.

v tom máš pravdu. Peter je bez výsledku. Aj keď 4. a 5. miesto na monumentoch by niektorí cyklisti brali, pre Petra je to prehra. Podľa rozhovorov čo som videl tak to v BORE tragicky neberú. Skôr si myslím že fans sú z toho nejakí podráždení. V rozhovore pred dnešným pretekom vyzeral že sa mu ani nechce ísť ale BORA to chce. Viem že najdôležitejšie sú víťazstvá ale na každej jednej klasike bol Saganov dres veľmi dlho v záberoch. Dokonca aj na Amstli si ho v réžii všímali ako odpadá. Takého Grega prípadne Valverdeho ani nevieme kedy sa stratili z čela pretekov.

Všetci chceme aby bol Sagan v pretekoch dominantný. No z jeho pohľadu to môže byť jedno. zmluvu má do 2021. Sagan je furt niekde strčený ( neviem o žiadnom preteku kde by ho neanalizovali ) sprchy a sporáky idú na dračku. Saganov Facekuuk a twajtr bežia na plné obrátky. Reklamy fičia. AK budú za dva roky takéto výsledky treba začať robiť paniku ale aj tak to našu cyklistiku nezachráni, dojazdí Sagan a zhasne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Str 24. Apr 2019 19:23:11

ohladne petovej formy rozpraval dnes jens voigt na eurosporte… ze je to asi dan za tie roky, v ktorych podaval senzacne vysledky, jeho telo si vyzaduje oddych

zavesim sem rozhovor s maxom schachmannom odhladne strategie a silnej konkurencie v time,
.... jazdia na toho, kto ma v den preteku najlepsie nohy…

https://www.deutschlandfunk.de/radprofi ... _id=446903
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 24. Apr 2019 20:55:23

paula@sile píše:ohladne petovej formy rozpraval dnes jens voigt na eurosporte… ze je to asi dan za tie roky, v ktorych podaval senzacne vysledky, jeho telo si vyzaduje oddych

zavesim sem rozhovor s maxom schachmannom odhladne strategie a silnej konkurencie v time,
.... jazdia na toho, kto ma v den preteku najlepsie nohy…

https://www.deutschlandfunk.de/radprofi ... _id=446903

To co hovori Jens dava zmysel. A podla mma k tomu najviac prispela Petova ucast na celej Vuelte minuly rok. Jemu vzdy vyhovovali sezony s menej pretekovymi dnami. Prave preto lebo on mal mnoho tych dni intenzivnych. Napriklad Froome trenuje cely rok a prve preteky ktore napali naplno je Dauphine. Podla mna nie je nahoda ze hned ako prvykrat absolvoval Peto dve GT v jednom roku tak hned nasledujucu jar je akoby bez sily.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Str 24. Apr 2019 21:30:29

Tak a Saganova klasikarska Jar sa skončila . Liege je out .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 24. Apr 2019 21:36:59

Focus-Shimano píše:Tak a Saganova klasikarska Jar sa skončila . Liege je out .

spravne rozhodnutie. ucast na FW teda vnimam ako test ci sa nieco zazracne udeje. akoze mohli sa k tomu odhodlat uz po AGR ale cakali asi na nejaku definitivu, ktoru si museli skusit na FW. inak si neviem dnesnu ucast vysvetlit.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 24. Apr 2019 22:02:59

v podstate toto zrusenie ucasti na LBL je asi najviac co nam Bora ponukne ako uznanie ze Petova forma nebola dobra a ze bol niekde problem. ja uz som veril tomu ze to tvrdohlavo dotiahnu do LBL. lebo doteraz to boli len reci ze Petova forma prichadza, ze je lepsi a lepsi, a Peto taktiez nepovedal ze sa trapi. hovoril ze stale je vpredu a ze nie vzdy to vyjde ze taka je cyklistika. este aj po AGR hovoril ze v podstate je to ok, lebo ze z tych co isli Roubaix aj tak nikto nebol vpredu...cize mlzenie zo vsetkych stran a nepriznanie si ze forma sa nedostavila.
takze toto stiahnutie ucasti na LBL je najviac coho sa dockame, urcite by som necakal v najblizsom obdobi nejaku analyzu pre fanusikov ze kde urobili chybu...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 24. Apr 2019 22:13:13

Mozno sa to dozvieme po sezone alebo v dalsej knihe :) . V kazdom pripade mam teraz take zmiesane pocity. Tato cela jar sa prisposobila LBL s tym ze vynechali uvodny belgicky tyzden aj Strade a nakoniec tam ani nejde. Ale je to zbytocne to teraz silit. Peter si da nejaku pauzicku a pomalicky sa cez Kaliforniu pripravi na Tour. Zbytocne k tomu nieco dodat. K tomuto pasuje najvacsie sportove klise a sice Peter a jeho tim musia tuto jar zahodit za hlavu a musia sa z toho poucit. Cokolvek domrvili :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Apr 2019 22:32:44

Áno, v podstate uznali to, čo sme všetci videli, že Peter je mimo svojej obvyklej formy a že žiadne neustále zlepšovanie sa nekonalo a že nám mazali medové motúzy pod nosom ;) Ja len dúfam, že vedia čo so stlalo, kde sa stala chyba a že to nie je definitívna záležitosť (s tým, že telo povedalo dosť) a Peter nás ešte bude baviť cyklistikou.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 24. Apr 2019 22:35:08

@Keram
ano v podstate to tiez tak vnimam so zmiesanymi pocitmi. ja si myslim ze za jeho formu je z polovice zodpovedna experimentalna priprava na jarne klasiky a z polovice odjazdenie celej Vuelty este aj so zranenim. a kedze cela ta priprava sa podriadila cielu potiahnut to az k LBL, tak teraz je z toho trpka chut v ustach ked to, kvôli comu to cele bolo, sa aj tak neuskutocni. ale uprimne Peto by tam nemal sancu. ak by tam isiel v minulorcnej forme tak by som sa nebal snivat bars aj o vitazstve. ved na AGR bol vyborny a k LBL by bol uz iba tyzden. neexistuje aby Peto vo forme nedokazal prist pod posledny Mur de Huy s hlavnej skupine. on si dnes nevystupil z tempa dobrovolne. on bol utrhnuty rovnako aj na AGR.
este by niekto mohol vyvratit ten Hammer 24.maja lebo to je snad uplna blbost.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Dominik » Štv 25. Apr 2019 10:39:07

Dominik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 25. Apr 2019 13:12:42

ja som zatial optimista verim ze sa Peto vrati v top forme podobne ako Djokovic:) ktorého uz odpisovali. pridu teraz etapaky a tam snad pookreje. predsa len etapaky v januari vôbec nenaznacovali ze by sa nieco malo pokazit. je pravda ze klasiky su omnoho viac narocne ale naozaj v januari to vyzeralo na pomerne klasického januárového Petra. verim tomu ze sa len spojilo viacero faktorov. jednak absolvovana cela Vuelta so zranenim, podla mna ucast v Argentine taktiez nemuselo byt stastne rozhodnutie, a samozrejme viroza na konci kempu, plus zrejme upraveny treningovy plan. ktovie ci Sylwester Szmyd ako prava ruka Patxiho Vilu nenaordinoval nieco nove co v podstate malo kontraproduktivny ucinok. podla mna na ToC to este nemusi byt nutne stary dobry Peto ale verim ze na TdS uz bude vo svojom zivle. ak by nie tak potom sa zacnem obavat smerom k TdF a vôbec celej sezone.
ale nie je v sporte nic neobvykle mat zle obdobia. ved napríklad taky Kwiato zvykol mat kludne uplne mizivu hoci aj polovicu sezony. Gilbert ani nehovoriac. aj ked niekedy sa ten navrat az tak neuskutocni. pamatate si napriklad Morena Mosera?
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Dominik » Štv 25. Apr 2019 14:49:01

Verim tomu ze Peter sa vrati a vsetkym demostruje svoju silu. Urcite ho tato jarna kampan poriadne namotivuje a v amerike sa na sustredeni restartne.
Dominik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod martyn26 » Pia 26. Apr 2019 19:30:07

@simko
Moser bol obrovský talent, možno niečo ako teraz Lambrecht. A keď som sa teraz pozrel, on mal len jednú dobrú sezónu, keď vyhral TdP a 2. bol na GP Montreal v 21 rokoch! Potom už len Strade a jeho forma úplne zmizla. Videl som ho niekedy v top 5 na GT etapách, alebo v Richmonde na ITT, ale inak je skoro neviditeľný. Celkom mi ho je ľúto, keď sa pozriem na jeho výsledky v posledných rokoch.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 29. Apr 2019 12:38:00

Dúfam, že Vám nebude vadiť, ak dám sem tento článok, aj ked je to z konkurenčného portálu. http://www.sportnewscycling.sk/blog/pet ... XmAVgVKjnA

Troška je čudné, že média aj ludia, riešia len Petrovu formu, čo napr taký Kwiatek alebo GvA. Valverdeho radšej nespomeniem, lebo on je už starší, a vela kritiky si nezaslúži.
A napr pán Šebela zo SME, sa môže hanbiť za takýto titulok: https://sport.sme.sk/c/22109121/cyklist ... -2019.html
Na virózu sa dva mesiace vyhovárať nedá. Prišiel Saganov koniec? - Ten koniec si mohol odpustiť.
Kľudne to mohla byť aj viróza, schudol náhle, tak si telo muselo aj zvykať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Pon 29. Apr 2019 13:04:51

Bulvár SME by som vôbec neriešil. To je plátok ktorý je zameraný na propagandu jediného prúdu a objektivita nulová. Čo sa ich športového spravodajstva týka je to ešte trikrát horšie :mrgreen: :mrgreen:
nenadarmo si hovoria smetiari a ani sa za to nehanbia ( ospravedlňujem sa všetkým zamestnancom spracúvajúcich odpad ).

Greg Van Olympijský víťaz celú jar vykrikuje akú má skvelú formu a.... pán neviditeľný. Petrovi jar nevyšla podľa predstáv ale život ide ďalej.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 29. Apr 2019 13:38:05

@elviska
ano je to trapny nadpis ktory ma len jeden ucel, aby ludia klikli. je to grc ale je to priznacne pre sucasnu novinarcinu. dost by som sa hanbil keby studujem zurnalistiku a výsledkom mojej prace su potom taketo ucelove clanky/nadpisy. najhorsie je ze v podstate je to prenho uspech lebo dosiahol co chcel.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 01. Máj 2019 19:27:39

Vrátim sa k Petrovi a pýtam sa, ak sa v kopcoch nezlepší, má zmysel aby išiel TdF? Pretože s takou lezeckou formou by ťažko obhájil bodovačku a aj nádej na nejakú etapu by bola podľa mňa minimálna a ktovie či by nemal problém Tour vôbec dokončiť. Kalifornia naznačí a Švajčiarsko ukáže či nastane zlepšenie, ale v podstate od pádu na TdF je Peter asi najslabší v kopcoch čo si pamätám.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 19:54:48

ifčopifčo píše:Vrátim sa k Petrovi a pýtam sa, ak sa v kopcoch nezlepší, má zmysel aby išiel TdF? Pretože s takou lezeckou formou by ťažko obhájil bodovačku a aj nádej na nejakú etapu by bola podľa mňa minimálna a ktovie či by nemal problém Tour vôbec dokončiť. Kalifornia naznačí a Švajčiarsko ukáže či nastane zlepšenie, ale v podstate od pádu na TdF je Peter asi najslabší v kopcoch čo si pamätám.

Podla mna zatial nie je dovod mat taketo obavy. Netreba zabudat ze Peto po pade bol schopny dokoncit Vueltu. Podla mna zas nerobme z Petra nejakeho Kittela. Nebolo to vrcharsky dobre od Peta tuto jar ale urcite to nebolo podla mna take zle ze by nebol schopny dokoncit Tour. A sprinty v rovinatych etapach boli tento rok uplne v poriadku. Zeleny dres je realny ciel si myslim. Nerobme paniku kym nie je dovod:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia