Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 01. Máj 2019 20:02:58

simko píše:
ifčopifčo píše:Vrátim sa k Petrovi a pýtam sa, ak sa v kopcoch nezlepší, má zmysel aby išiel TdF? Pretože s takou lezeckou formou by ťažko obhájil bodovačku a aj nádej na nejakú etapu by bola podľa mňa minimálna a ktovie či by nemal problém Tour vôbec dokončiť. Kalifornia naznačí a Švajčiarsko ukáže či nastane zlepšenie, ale v podstate od pádu na TdF je Peter asi najslabší v kopcoch čo si pamätám.

Podla mna zatial nie je dovod mat taketo obavy. Netreba zabudat ze Peto po pade bol schopny dokoncit Vueltu. Podla mna zas nerobme z Petra nejakeho Kittela. Nebolo to vrcharsky dobre od Peta tuto jar ale urcite to nebolo podla mna take zle ze by nebol schopny dokoncit Tour. A sprinty v rovinatych etapach boli tento rok uplne v poriadku. Zeleny dres je realny ciel si myslim. Nerobme paniku kym nie je dovod:)


Kittela z neho určite nerobím a len sa pýtam, pretože podľa mňa ani v šprintoch nie je Peter v poriadku, veď kedy naposledy vyhral nejaký špurt? On na Tour ťažil z klasikárskych etáp kde jeho súperi nebodovali, ťažil z únikov v kopcovitých etapách, to ale v súčasnej forme asi nebude schopný robiť a ani v šprintoch na tom podľa mňa nie je na úrovni predchádzajúcich sezón.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 20:16:07

@ifcopifco
na TDU bola zvlnena etapa, vyhral ju. na Vuelte San Juan bola etapa s kratkym stupanim na konci, skoncil na tretom mieste. ano na Vuelte v auguste/septembri nebol este vo svojej kozi co sa tyka sprintov ale bolo kratko po TdF a teda aj po pade na TdF.
viem akym sposobom vyhraval Peto zelene dresy, ale to ze by nedokoncil Tour je uz prilis. spomen si ake vykony podaval na Vuelte 2014 v kopcoch a aj sprintoch, vtedy mal tusim v tele dokonca nejaky virus. a napriek tomu par tyzdnov pred tym vyhral na TdF zeleny dres. mne sa zdali sprinty proti Gaviriovi ci uz v Argentine alebo ten jeden na T-A uplne v poriadku, dokonca ten jeden v Argentine bol velmi silny uplne ako v Petovej top forme.

ja uz napríklad o pade na TdF ani velmi nerozmyslam ako o dovode jeho jarnej formy. cital som rozhovor s Valachom, neviem kde presne to bolo, mozem dohladat, a tam sa vyjadril ze ana Peto schudol ale ze vie za tie roky ako pracovat s vahou. a priznal ze ano nieco k tomu prispela aj viroza. cize z toho jasne vyplyva ze tam bolo okrem virozy aj ucelove chudnutie na lepsiu vykonnost v kopcoch ktore jednoducho sa obratilo proti nim.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 01. Máj 2019 20:51:43

@simko
Na TDU ho skoro prešprintoval LL Sanchez a tá etapa nebola príliš ťažká ani profilom a ani dĺžkou. V San Juane mu zdrhol Alaphilippe a v šprinte ho prekonal aj Consonni, konkurencia tam nebola bohvieaká a ten 8% kilometrový kopček, ktorý by vo forme z minulých rokov prešiel v čelnej skupine tak už tam vyliezol z veľkými ťažkosťami, vtedy som tomu neprikladal nejaký význam, však bol začiatok sezóny. To, žeby neskončil Tour som úmyselne prehnal, ale bodovačka a etapa by bola v súčasnej forme podľa mňa skoro nemožná. Nechám sa prekvapiť, Kalifornia je tento rok, aspoň čo som sa narýchlo pozrel dosť hornatá a pochybujem, že za dva týždne mu nejako extra stúpne forma, podľa mňa je dosť vysoká pravdepodobnosť, že bude opäť bez víťazstva. Nádeje vkladám do sústredenia po Kalifornii, tam sa dúfam Peter postaví na nohy a vo zvyšku sezóny nás bude baviť. Valachovi už po tom ako nás vodil za nos neverím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 01. Máj 2019 21:17:43

@ifco
prirychlo lames nad nim palicu nemyslis? na san reme mal najvyssiu rychlost len to pos.al pozicne...a okrem toho v etapakoch sa zvacsa nejazdieva taky srot ako na klasikach aj dlzky etap niesu take ako klasiky cize aj so silou a vytrvalostou sa tam naklada inak...verim ze uz vedia kde nastala chyba a daju to do poriadku...ja mu verim 100%tne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 21:17:58

@ifcopifco
tak ano do detailu sa da analyzovat vselico. pravdou je ze minuly rok po tej vyhratej etape na TDU povedal ze necakal ze hned takto na zaciatku roka sa mu pojde tak dobre v kopcoch. takze mozno minuly januar bol vynimka a tento januar bol v podstate blizsie k jeho beznej januarovej forme. co sa tyka tej argentiny tak ano nebol v celnej skupine, na kamere som nevidel presne na akej pozicii ten kopec vysiel a v akých bol tazkostiach. to ze ho porazil Consonni to by som neriesil tam uz o nic neslo, skor to ze nebol v celnej skupine moze mat vacsiu vypovedaciu hodnotu. ale tak bol januar. keby to bol januar 2018 alebo 2017 zdal by sa nam ten vykon slaby? neviem podla mna nie, vôbec by sme to neriesili. navyse Peto si mohol povedat ze aj tak sa to spoji, nebudem riesit ziadne ataky, posetrim na sprint. ovela vacsiu vypovedaciu hodnotu ma, s akou lahkostou pokryl Alapphilippov atak na Poggiu. a kto takto pokryje atak od Alaphilippa jazdiaceho v takej forme, tak nemoze byt natom az tak zle ze zacneme riesit ci vôbec bude konkurencieschopny na TdF. to ako som Peta videl sprintovat v rovinatých etapách v januari alebo na T-A v marci mi hovori ze by nemal mat problem pravidelne sa umiestnovat v top 5 na TdF aj s takouto formou. otazne je v akej forme pridu sprinteri, ako si budu brat body a ci vôbec pridu do Pariza.

pravdou je ze vsetci nas vodili a vodia za nos takze nevypichol by som iba Valacha:) sam Peto hovori ze je spokojny s jarnou castou, ale ano priznava ze nebol v takej forme ako po minule roky. ale do hlbky uz nic viac neriesi a pritom by sa dalo...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 21:23:03

majo píše:@ifco
prirychlo lames nad nim palicu nemyslis? na san reme mal najvyssiu rychlost len to pos.al pozicne...a okrem toho v etapakoch sa zvacsa nejazdieva taky srot ako na klasikach aj dlzky etap niesu take ako klasiky cize aj so silou a vytrvalostou sa tam naklada inak...verim ze uz vedia kde nastala chyba a daju to do poriadku...ja mu verim 100%tne

presne tak etapaky maju mnoho etap kde sa ide ako na vylete. chcel by som vidiet priemerne BPM v nejakej rovinatej etape kde sa caka len na zaverecny sprint.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 01. Máj 2019 21:28:02

@majo
Ja nad ním nelámem palicu, keď to tak vyznelo tak sa ospravedlňujem. Ja VERÍM, že sa Peter dostane do pohody, ale podľa mňa to chce ešte čas, nejaký regeneračný a tréningový cyklus, ak ho ovšem nelimitujú nejaké zdravotné problémy.
@simko
Iste, do 5. miesta Peter zašprintuje, ale bude to stačiť, ak v klasikárskych nebude stíhať a nebude mať ani na úniky a bodovačky na prémiách? V tom vidím jádro pudla. Vo forme v akej sa doteraz v tejto sezóne prezentoval by mal podľa mňa problém vyhrať bodovačku, musel by mať šťastie, aby nikto zo šprintérov nejako výrazne nevynikal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 21:33:17

@ifcopifco
ale budu tie klasikarske az take narocne? nechce sa mi verit ze v nejakej klasikarskej hoci aj 200 km etape (ale budu aj kratsie) na TdF kde sa pojde skutocne tempo iba posledne kilometre bude mat Peto az taky problem sa udrzat. to by sa ta klasikarska etapa musela ist ako skutocna klasika a to tak nebude. a aj uniky by mal zvladnut. ved v jednom bol na G-W:) samozrejme beriem aj v uvahu ze Peto vylepsi o nieco vrcharsku formu, ved maju nato kopec casu...bud len o trochu alebo o hodne. ale neverim ze ostane na takej ako v aprili
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 01. Máj 2019 21:39:39

simko píše:@ifcopifco
ale budu tie klasikarske az take narocne? nechce sa mi verit ze v nejakej klasikarskej hoci aj 200 km etape (ale budu aj kratsie) na TdF kde sa pojde skutocne tempo iba posledne kilometre bude mat Peto az taky problem sa udrzat. to by sa ta klasikarska etapa musela ist ako skutocna klasika a to tak nebude. a aj uniky by mal zvladnut. ved v jednom bol na G-W:) samozrejme beriem aj v uvahu ze Peto vylepsi o nieco vrcharsku formu, ved maju nato kopec casu...bud len o trochu alebo o hodne. ale neverim ze ostane na takej ako v aprili


Tak dobre, presvedčil si ma :) Ale nechal som sa presvedčiť celkom rád ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 22:10:16

@ifcopifco
:) tiez vo mne obcas vzplanie nejaka pochybnost, ale Peto naozaj mal aj slubne vykony na jar aj ked len ciastkove. ale mas pravdu ze od Kalifornie este nemozme ocakavat zazraky. je to prilis kratko. ale na TdS sa to uz musi prejavit. verme:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 01. Máj 2019 22:54:13

@simko
Ja si nemyslím, že to bolo účelové chudnutie, ja stále si myslím, že forma nebola aj kvoli tej chorobe čo mal, aj ked to bolo pred Tirrenom. Mne u neho energia chýbala, a choroba, silný vírus, uberie troška energie. Ano Peter je športovec, ale aj tak. Plus prekopírujem Vám niečo v madarčine , podobný problém mal ževraj aj Hagen.
Volt egy hányós hasmenéses betegsége a klasszikusok előtt. Nemrég találkoztam Boasson Hagen edzőjével, ő mesélte, hogy mindenki, aki abban a hotelben lakott az egyik versenyen, ahol ő is elkapta, nem bírt menni a klasszikusokon. Pl. teljes Trek, Sagan, Dimension Data. Azt mesélte, hogy konkrétan tudják milyen vírus volt, és hogy hiába volt pár napra rá jó (érzésre) az Edvald, elképesztően visszaesett a teljesítménye. Az anaerob küszöb 80 wattot zuhant...

Peter spomenul na tlačovke, že je spokojný s jarnou sezonou, ale spomenul aj to, že nemal najlepšiu formu. Už trénuje v Monaku. https://www.instagram.com/p/Bw64GYjAGYc ... 0AAkgrTeKw
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 01. Máj 2019 23:11:52

@elviska
ja aj tak verim tomu ze to bola kombinacia. navyse Hagen to chytil na Algarve a ano tam sa to chytalo vo velkom. dalsi o ktorých viem su Valgren a Kragh Andersen. na druhej strane Hagen nie je dobry priklad lebo ten vyzera ze virus ma uz niekolko rokov. staci si pozriet jeho vysledky na jar 2018. ale u Valgrena a Kragha Andersena by to mohlo viacej vysvetlovat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 02. Máj 2019 7:36:56

simko píše:@elviska
ja aj tak verim tomu ze to bola kombinacia. navyse Hagen to chytil na Algarve a ano tam sa to chytalo vo velkom. dalsi o ktorých viem su Valgren a Kragh Andersen. na druhej strane Hagen nie je dobry priklad lebo ten vyzera ze virus ma uz niekolko rokov. staci si pozriet jeho vysledky na jar 2018. ale u Valgrena a Kragha Andersena by to mohlo viacej vysvetlovat.

Tak dobre, no.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 02. Máj 2019 7:48:11

@ifco
ano trosku to tak vyznelo ale je jasne ze tato jar mnohym ludom mohla privodit taketo myslienky...mna osobne tie (ne)dosiahnute az tak netrapia...na co sa mne pozeralo najhorsie bolo to ako sa obcas viditelne trapil a ten vyraz v tvari ked videl ze to nejde tak ako by sam xcel ten hovoril za vsetko...aj ja xcem ho vidiet opat vyhravat ale hlavne ho xcem vidiet spokojneho so sebov a vsetci vieme ze ked to petovy pojde tak aj tie vitazstva budu znova pribudat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 02. Máj 2019 9:12:35

inak tohtorocna sprinterska konkurencia na ToC nebude velmi velka, vyzera ze Ewan aj Gaviria idu na Giro, zatial je pre Kaliforniu potvrdeny iba Kittel, Jakobsen. snad sa tam Petovi nieco zadari. ak vyhra piatu etapu tak ja som pokojny pred TdF:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Štv 02. Máj 2019 11:19:04

Myslím že Peťov problém súvisí s vytrvalosťou. Čiže obavy mám možno o budúcoročné klasiky, ale nie o etapy na etapákoch. Ak môže ísť pekne v balíku a potom explodovať na nejakom kratšom stúpaní alebo v špurte, tak v tom bude IMO plus mínus rovnaký ako po iné roky.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 02. Máj 2019 11:52:21

West píše:Myslím že Peťov problém súvisí s vytrvalosťou. Čiže obavy mám možno o budúcoročné klasiky, ale nie o etapy na etapákoch. Ak môže ísť pekne v balíku a potom explodovať na nejakom kratšom stúpaní alebo v špurte, tak v tom bude IMO plus mínus rovnaký ako po iné roky.

no v prvom rade by som teda mal obavu o tohtorocne MS nez buducorocne klasiky. da sa povedat ze Peto z hladiska klasik uz asi nebude v historickom rebricku nejako vysoko. super ze sa mu podarilo to Roubaix minuly rok. v podstate dva najprestiznejsie monumenty ma vo vrecku. oba v duhovom drese, oba dal elegantnym spôsobom. a videli sme ze na boj o MSR bude mat v hocijakej forme.
ale urcite vsetci hlavne dufame ze sa osamostatni na cele historického rebricka MS. uz samozrejme tie tri po sebe su z rise snov ale ten stvrty to mu prajem najviac. nemusi uz vyhrat ziadny monument, nemusi uz vyhrat ziadne zelene, len ten stvrty titul keby sa zadaril. ale ak by to nevyslo tento rok alebo v 2021 tak si niesom isty dokedy si Peto bude predlzovat karieru aby ho ziskal.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 02. Máj 2019 12:06:36

myslim si ze ten Hammer uz mozme povazovat za nezmysel. Peto v rozhovoroch povedal ze po skonceni ToC ho tam caka vysokohorska priprava. teda snad som to dobre pochopil.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Sob 04. Máj 2019 15:21:24

Van Aert vylucil svoju ucast na MS v Yorkshire. co je podla mna zaujimave pretoze ci uz on alebo MVDP dokazali byt v pohode konkurencieschopni na minulorocnych augustovych ME v Glasgowe. To znamena ze by nemusel nejaku specialnu pripravu venovat zvlast pre MS. on hovori ze sa chce pripravit na jesennu cyklokrosovu sezonu ale to sa podla mna vobec nevylucuje. mozno by sa to vylucovalo ak by islo o pripravu na GT ale nie ak ide o jednodnove preteky. ja si skor myslim ze v belgickom time je uz aj tak dost kohutov na jednom smetisku a podla mna nema chut sa do toho zatial miesat. Gilbert, Naesen, GVA a to je tam este Stuyven a ini. navyse podla mna GVA ma celkom silne slovo aj v belgickej repre a brusi si zuby na Yorkshire ako na jednu z poslednych sanci. bolo to tak aj v BMC, kedy Gilbert chcel jazdit aj kocky a mali s GVA v tomto smere nezhody.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 83 hostia