Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Poslaťod berloq » Uto 09. Jún 2015 0:16:15

Zutu píše:a vy si naozaj myslite, ze oni (profi cyklisti)su fakt "cisti"? :)

A ty si naozaj myslíš, že sa o tom bavíme? :roll:
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Uto 09. Jún 2015 0:22:56

@bloy
Disciplinárne konanie? Dobre... na základe niečoho. A to označenie "relevantné" tu práveže nejako nepasuje. Ostatne to vyústenie prípadu to dosť potvrdzuje.

Cookson vo svojom procese "očisťovania" potopí loď cyklistika na dno. Dúfam, že tam už dlho nepobudne.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 09. Jún 2015 10:13:54

berloq píše:@bloy
Disciplinárne konanie? Dobre... na základe niečoho. A to označenie "relevantné" tu práveže nejako nepasuje. Ostatne to vyústenie prípadu to dosť potvrdzuje.


však v tom sa zhodneme, že nemali relevantné dôkazy na takéto konanie, čo je zarážajúce nakoľko im muselo byť zrejmé, že to bude verejne prepieraná téma
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re:

Poslaťod Zutu » Uto 09. Jún 2015 10:58:18

berloq píše:
Zutu píše:a vy si naozaj myslite, ze oni (profi cyklisti)su fakt "cisti"? :)

A ty si naozaj myslíš, že sa o tom bavíme? :roll:


ja som reagoval hlavne na toto ""Odsoudit nevinného člověka" ja by som ruku do ohna za neho nedaval :)
ale urcite nie je jediny v pelotone a preto suhlasim, ze nie je spravne robit prave z neho exemlparny pripad
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Re:

Poslaťod eres » Uto 09. Jún 2015 11:17:13

Zutu píše:ja som reagoval hlavne na toto ""Odsoudit nevinného člověka" ja by som ruku do ohna za neho nedaval :)


Zutu, to prirovnanie o dávaní ruky do ohňa nemám rád. Na základe ozajstnej skúsenosti s rukou v ohni :(

Parafrázujúc toto: http://sk.wikipedia.org/wiki/Prezumpcia_neviny jedinými vhodnými označeniami pre RK boli "podozrivý" a "obvinený", teraz sa nemožno vysloviť inak ako, že Kreuziger bol a je nevinný.

Ale k veci. Myslieť si môžeš, samozrejme, čo len chceš, aj o Kreuzigerovi. Ja napriek tomu, že nie som jeho fanúšik, som v tomto spore stál na jeho strane, celé mi to pripadalo ako hon na čarodejnice. Terajšie (sprostredkované) vyjadrenie Cooksona, že cyklistiku chce očistiť aj za cenu, že dôjde k justičným omylom je pre mňa vrchol mocenskej arogancie, diktátorských sklonov a nechutnej sebestrednosti.

Neviem, či z Romana chceli spraviť odstrašujúci príklad, ale dopadlo to presne naopak, ako asi chceli. A terajšie strkanie hlavy do piesku zo strany UCI je veľavravné, skutočný chlap by nemal mať problém povedať aspoň "sorry". Zatiaľ to nevyzerá, že Cookson je rovný a férový chlap...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 09. Jún 2015 12:14:38

Zutu píše:a vy si naozaj myslite, ze oni (profi cyklisti)su fakt "cisti"? :)


Ako som cital knihu Loz na kolesach tak si nerobim iluzie o sporte vseobecne :D Snazim sa to brat s nadhladom a bavit sa cyklistikou ci inymi sportami. Nemienim sa zapodievat tym ci niekto podvadza ci nie. Na to su ine organy. Ja mam dost vlastnych starosti :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Uto 09. Jún 2015 12:49:33

@eres: jasne, nemam ziadne dokazy proti nikomu, tak si mozem iba mysliet :) nemyslel som to proti Kreuzigerovi, ale proti profi cyklistom vseobecne.

Dokonca je to asi tak ako pise Keram celkovo vo vrcholovom sporte, teda v kazdom kde ide o velke peniaze. Kym koli tomu neumieraju rovno na trati, alebo na ihriskach tak to ani mna velmi netrapi.
Len som sa zapojil do diskusie, lebo vsetci tu robia z Kreuzigera obetneho baranka a Cooksona zloducha. Ale kde je pravda to nevie nikto z nas. Ja tu Cooksonovu snahu chapem. A je pravda ze to tentokrat UCI velmi nevyslo, to pravdepodobne dopingovich hriesnikov do buducnosti iba posmeli.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Uto 09. Jún 2015 16:28:23

Ja to tiež beriem že profi športovci, hlavne vytrvalci moc čistý teda nie sú, a nielen cyklisti, ale napríklad aj maratónci. Tam sa tiež v bežeckých kruhoch berie že všetci Keňania niečo berú, ale nikto (asi radšej) nič poriadne nerieši. Zvyšok atletiky podobne, veď asi ste zachytili aké problémy mali Rusi.
Lenže riešiť sa mi to nechce, doping má isto náskok pred kontrolami, tak načo. Nechce sa mi tým kaziť zvyšok zážitku čo z cyklistiky mám.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Jún 2015 16:52:35

Zutu píše:@eres: jasne, nemam ziadne dokazy proti nikomu, tak si mozem iba mysliet :) nemyslel som to proti Kreuzigerovi, ale proti profi cyklistom vseobecne.

Dokonca je to asi tak ako pise Keram celkovo vo vrcholovom sporte, teda v kazdom kde ide o velke peniaze. Kym koli tomu neumieraju rovno na trati, alebo na ihriskach tak to ani mna velmi netrapi.
Len som sa zapojil do diskusie, lebo vsetci tu robia z Kreuzigera obetneho baranka a Cooksona zloducha. Ale kde je pravda to nevie nikto z nas. Ja tu Cooksonovu snahu chapem. A je pravda ze to tentokrat UCI velmi nevyslo, to pravdepodobne dopingovich hriesnikov do buducnosti iba posmeli.


Ono nie je zlé si niečo o prípade Kreuziger aj zistiť skôr ako začneš písať. A to že Cookson pripúšťa že v jeho hrdinskom boji proti dopingu je schopný obetovať aj nejakých cyklistov, to považujem za vrchol a nerozumiem ako s tým niekto môže súhlasiť a chápať to.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ivo » Uto 09. Jún 2015 18:20:24

Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Str 10. Jún 2015 14:55:26

Ja sa priznam, ze nie som 100% presveceny o Romanovej nevine. Hlavne ked si precitate nieco taketo: http://www.bbc.com/news/uk-scotland-32983932

Ale to ako sa k nemu UCI spravala to bol upny vrchol. 2 roky riesit jeden pripad stary 4 roky? Zastavit mu cinnost aj ked nie je dokazane nic?
Fakt sa mu cudujem, ze ich nezaluje.
Nechapem ako mozu vobec zastavovat cinnost ked nie je dobojovane. Nech zadrzia peniaze z pretekov kde preteka pocas vysetrovania, ci 50-90% mzdy . Pricom tie peniaze by sa uvolnili po rozhodnuti o nevine.
A hlavne to neriesit 2 roky.
2 roky v obdobi najlepsieho veku zivota cyklistu.

Fakt zm.di :evil:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ondro » Str 10. Jún 2015 20:42:07

Podľa mňa to v nemalej miere hodnotíme cez prizmu našich sympatií ku konkrétnemu jazdcovi. Kreuziger je sympoš a všetci sme si veľmi želali, aby to dobre dopadlo. Ktovie, keby takto boli namočení Cavendish alebo Kittel. Nehovoriac o množstve takmer bezmenných nosičov vody.
Vyjadrenie o ochote tolerovať pri očistení cyklistiky hoci aj justičný omyl je veľmi nešťastné, ale podľa mňa je to niečo, ako čo povedal Werich voľakedy, že nad hlúposťou sa nedá vyhrať, ale nemôžeme prestať bojovať (parafrázujem).
Asi ťažko očakávať, že cyklistika je už teraz úplne čistá, iba bolo treba nejako dotiahnuť ten Kreuzigerov prípad. Stále to bude tak trošku naháňačka medzi UCI a niektorými jazdcami. Najhorší možný stav je ten (ako to bolo predtým) - že všetci berú, tak prečo očierňujú práve mňa. Ten imperatív čistoty a rešpekt (strach?) jazdcov musí byť proste silný a nespochybniteľný.
Okrem toho v tímoch stále fungujú bývalí dopingoví hriešnici (Vinokurov...), je trošku naivné očakávať, že sa zmenili pod tlakom svedomia. Ak sa môže niečo zmeniť,tak pod tlakom okolia. Čiže nemôžeme si byť úplne istí, že to bolo tak, alebo tak, teda či si dával alebo nie. A že to na nás pôsobilo celé nechutne je proste trošku aj vecou našich sympatií. Ale nesledujem ten prípad podrobne, verím, že UCI mohla konať voči Romanovi viac z pozície sily, než v duchu pravidiel.
Pomôžu len jasné pravidlá a transparentné konanie všetkých zúčastnených. A tie jasné pravidlá sú asi najväčší problém, transparentnosť konania si netrúfam hodnotiť.

P.S. Contador - bol v tej zvláštnej Astane, potom ho viedol Riis, aj mal pozitívny nález, aj mal trest... Aj to beriem tak 50/50, či niečo bral alebo nebral, ale neviem sa zbaviť sympatií k nemu, za to ako jazdí. Hm...
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 10. Jún 2015 22:03:09

@Ondro - napíšem za seba, padni komu padni. Mne je to jedno, ak niekto dopuje a sú o tom dôkazy tak nech je potrestaný či je to Peter, Roman, Marcel alebo Mark. Ale keď niekoho vyslovene šikanujú a pán Cooksom dokonca pripustí že v rámci svojho svätého boja proti dopingu mu neprekáža keď budú trpieť nevinní tak to považujem za svinstvo a opäť mi je jedno či je to Peter alebo Pavol kto bude trpieť a komu to poškodí karieru. A ak si pán Cooksom myslí že takýmito nezmyselnými kauzami aká bola tá s Romanom očistí cyklistiku v očiach verejnosti či už cyklistickej alebo necyklistickej tak sa veľmi mýli. Nehovoriac o tom, že takýmito nešťastnými prípadmi len odradí potenciálnych sponzorov ktorí sú ochotní do cyklistiky dávať peniaze. V kauze Romana bolo všetko zlé, utrpel Roman, tím Tinkov a aj celá cyklistika. Takže ja za toho blbca a za blbosť proti ktorým treba viesť nikdy nekončiaci boj považujem pána Cooksona a jeho bolševícky postoj v štýle keď sa rúbe les tak lietajú triesky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ondro » Štv 11. Jún 2015 16:34:11

@ifčo...

Ja v podstate chápem to rozhorčenie okolo tohto prípadu. Ak tomu správne rozumiem, Kreuiziger dostal stopku za podozrivé hodnoty v biopase (alebo ako sa to volá), on sa bránil (a ubránil) zdravotnými okolnosťami.
Čo si myslím je, že ak má jazdec pozitívny nález - môže dostať dištanc (do vyriešenia, ale nech sa to rieši promtne - ak sa dá). Nezvyčajné hodnoty v biopase môžu byť tiež dôvodom na prešetrenie - ale jazdec by nemal byť nijako predbežne poškodený a nech preteká normálne ďalej.
Nesledujem podrobnosti týchto prípadov, ale pochopím hnev fanúšikov, ak sa také veci dejú u rôznych jazdcov inak, bez rovnakých pravidiel, podľa momentálneho popudu Coocksona a spol.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 12. Jún 2015 11:37:11

V inej diskusii bol spomínaný Taylor Phinney tu je niečo o ňom
http://cyclingtips.com.au/2015/06/taylo ... -and-life/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Jún 2015 20:32:51

Čo poviete na takýto netradičný spôsob hľadania šprintéra? :lol:
https://twitter.com/olegtinkov/status/6 ... 9028679680
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 15. Jún 2015 21:24:13

ifčopifčo píše:Čo poviete na takýto netradičný spôsob hľadania šprintéra? :lol:
https://twitter.com/olegtinkov/status/6 ... 9028679680


Oleg je cely netradicny :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 16. Jún 2015 22:31:20

Gilbert nepôjde na Tour, škoda!
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

kanibal

Poslaťod paula@sile » Str 17. Jún 2015 10:11:40

dnes oslavuje 70 narodeniny cyklisticka legenda eddy mercks, prajem vela zdravicka a este vela najazdenych km, vraj je to uz „len“ 7 tisic rocne :)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: kanibal

Poslaťod bloy » Str 17. Jún 2015 11:34:32

paula@sile píše:dnes oslavuje 70 narodeniny cyklisticka legenda eddy mercks, prajem vela zdravicka a este vela najazdenych km, vraj je to uz „len“ 7 tisic rocne :)


nie je to na 70tku trošku málo tých sedem tisíc ? :mrgreen:

tak veľa šťastia a zdravia Kanibalovi...
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia

cron