Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 12:33:42

ifčopifčo píše:
elviska píše:Neviem či to sem dať, ale dám. https://www.nrc.nl/nieuws/2020/08/07/pe ... r-a4008189 Toľko skepticizmu som tu necakala od viacerých. Ale súhlasím aspoň zo simkom a s majom.


Len to dávaj Elviska, aspoň teda ja som vďačný keď sem dáš odkaz na niečo s Petrom a určite nebudem sám. Inak aj v tom rozhovore (ak mi to translátor dobre preložil) Peter hovorí, že má tento rok tri vrcholy Primaveru, Tour, Giro a po pretekoch povie, že nie je taký silný. Bude silný o tri týždne po absolvovaní vrchárskeho Dauhine kde bude určite bez výsledku? Nečuduj sa skepse, už od minuloročnej jari počúvame ako sa Peter dostáva do formy a nejako to nevychádza, prakticky od toho pádu Peter neukázal nič, čo by bolo primerane značke Sagan. Stále je to vynikajúci cyklista, ale boli sme navyknutí na niečo iné. Predtým aj keď nevyhral bol jedným z tých ktorí preteky robili, teraz ako keby skôr vyťažil z minima maximum.

Ano napíšem aj ja, nie je to tak ako kedysi, ale aspon troška pozitivizmu, simko aj ked je kritický, tak dáva tomu ešte nádej, a tak to vidím aj ja a vidí troška aj pozitívne veci u Petra, či už kanadské klasiky, MS v Anglicku. Pre mňa píšete viacerí skepticky, až to deprimuje človeka, teda mna hej. A sú pre mňa v živote aj iné dôležité veci, moje osobné, ale ked čítam príspevky tak..........Ano aj Sarnemo bol asi pre neho vrchol sezony, ale asi sa na to necítil, ale treba aspon troška veriť že sa to zlepší, vety tipu, že už nemá na to, je za zenitom atd, píšte skor vtedy, ked skončí a povie to on sám, nie média a ľudia v komentároch. Su aj iní cyklisti, čo už nemali dávno viťazstva, a majú tolko rokov jak Peter, teda okolo 30tky, Kwiatek, Dumoulin........ A nerieši sa to až tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Aug 2020 12:47:14

Elviska je to iba šport, nedeprimuj sa tým, to za to nestojí. Aj ja som sklamaný keď sa Petrovi nedarí, ale iba chvíľku, potom zo seba dostanem teoretizovaním prečo sa mu nedarí :) Ono náznaky, že je za zenitom sú, tie pripomienky MS a nejakých pretekov kde bol aktívnejší mi tak trochu pripomínajú scénu z filmu "Marečku podejte mi pero" a asi nemusím vysvetľovať ktorú ;) Napriek tomu verím, že fénix vstane z popola a ešte nám niečo predvedie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Pon 10. Aug 2020 17:47:28

Za toho trištvrte roka, čo Jumbo oznámilo zostavu na Tour (a tým aj úmysel ju vyhrať), som sa ešte nestretol so špekuláciami o zelenom drese pre Van Aerta, alebo že by ju mal odjazdiť nejako voľnejšie. Ale pobavilo :)

Bude tam kľúčovým domestikom, a pravdepodobne nielen na rovinách a zvlnených, nervóznych profiloch (také chyby, aké robil Roglič na Vuelte sa na Tour neodpúšťajú). Na tréningovom sústredení sa ho vraj nevedeli zbaviť ani na najťažších kopcoch, takže by mal byť ozaj platný na rôznorodom teréne. Áno, ak bude šanca na etapu bez extrémneho vynaloženia síl, tak si myslím, že ju využije, ale na nejaké systematické zbieranie bodov to nevidím. Vieme si predstaviť v zelenom niekoho z Ineosu? Asi nie. Van Aert bude na Tour v top forme (teraz v nej ešte nie je podľa mňa) a pôjde ju naplno, keďže v prvom rade sú záujmy tímu. Ak by nevyhrali Tour a Van Aert by to dokázal vo Flámsku, alebo Roubaix, bola by to pre Jumbo slabá náplasť.

simko píše:apropo Jumbo Visma. su brutalne silni. preco aj ostatne timy sa nedaju na tie ketony?:) alebo ich uzivaju aj ostatni?

Môj názor - všetky bohaté tímy. Ale asi iba na Grand Tours, keďže cena je stále vysoká a na GT majú ketóny najväčšie využitie.
Ani neviem, prečo sa to tak tají, nie je to ani medzi zakázanými látkami. Ale tak cyklistika... Bieloruské voľby sú transparentnejšie ako tento šport.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Peter Sagan

Poslaťod sportovec » Uto 11. Aug 2020 7:37:27

ifčopifčo píše:Stále je to vynikajúci cyklista, ale boli sme navyknutí na niečo iné.

A na čo sme boli teda navyknutí pri Saganovi a pretekoch Milano-Sanremo?
10x bol na týchto pretekoch. Z toho 8x top10. (2x druhé miesto a 4x štvrté)

https://www.procyclingstats.com/rider.p ... refilters=
Čiže zašiel presne na chlp podľa svojich doterajších štatistík. Podal tu rovnaký výkon ako v posledných rokoch.

Že sa nehrabal niekde dopredu by som mu nevyčítal. Zvolil si svoju stratégiu, ale tá mu opäť nevyšla na víťazstvo. Na to aby sa na krv s Matthewsom preťahoval o tretie miesto pri jeho úspechoch je asi zbytočné.
Navyše ho čaká vražedná kombinácia TdF + Giro.

Ale Peter si už rovnako ako Cavendish môže prdieť v pelotóne - aj tak na ňom budú kamery :mrgreen:
Tešme sa z toho čo je, lebo za pár rokov už nebude slovenský cyklista, čo by sa ukazoval v pelotóne, dokončoval profi-preteky a do poslednej sekundy nás držal v napätí.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 11. Aug 2020 9:28:31

ifčopifčo píše:Elviska je to iba šport, nedeprimuj sa tým, to za to nestojí. Aj ja som sklamaný keď sa Petrovi nedarí, ale iba chvíľku, potom zo seba dostanem teoretizovaním prečo sa mu nedarí :) Ono náznaky, že je za zenitom sú, tie pripomienky MS a nejakých pretekov kde bol aktívnejší mi tak trochu pripomínajú scénu z filmu "Marečku podejte mi pero" a asi nemusím vysvetľovať ktorú ;) Napriek tomu verím, že fénix vstane z popola a ešte nám niečo predvedie.

ifco, ja budem verit az pokym Peto neohlasi odchod z cestnej cyklistiky:) cize pred kazdymi dalsimi pretekmi budem dufat ze teraz to pride, ze teraz uvidime stareho Petra. toho ktory bude tvrdit muziku a nie toho ktory bude vyckavat v pelotone a ani to neprinesie vysledky. trochu ma mrzi ze Peto stale spomina tu show pre divakov ale on ju momentalne nerobi cize to co hovori nekoresponduje s tym ako jazdi.

ja by som si ale naozaj netrufal velmi spominat MS v Yorkshire. ano niekto by mohol povedat ze ti najsilnejsi boli vpredu a bodka. ale podla mna to nie je take jednoznacne co sa Peta tyka lebo naozaj tych belgicanov tam bolo este dost a naozaj to ma logiku ze sa rozhodol nenasledovat utocnikov. ale na konci dna, podla mna vyvstavaju otazky ze ako velmi bol Peto silny v dany den a ako by to vyzeralo keby sa pripojil k MvdP a Trentinovi. kdezto po tohtorocnom MSR ziadne otazky nevyvstavaju. a zato som rad:) je to take pozitivum v tejto povedzme ze nie az tak radostnej situacii. keby Peto vyhral sprint tych zostavajucich o 3 bicykle pred Matthewsom a keby som aj videl ze je aktivny v tej skupine tak si poviem ze mal na viac a jednoducho nezachytil nastup alebo sa zle rozhodol pre vyckavanie. ale toto nie je ten pripad. cize ja osobne po tomto MSR nemam zdaleka tak trpku chut ako po minulorocnom kedy sme riesili to ze Peto si to pokazil v sprinte.

co sa tyka vitaznej etapy na TdF 2019 tak tam podla mna bol jasny zablesk. ta vybusnost pri sprinte v podstate tam nemal velmi konkurenciu, WvA sa dotahoval ale to zato ze isiel zozadu. jednoducho vtedy som videl stareho Petra samozrejme co sa podobnej koncovky tyka.

a este jedna vec. neverim tomu ze na TdF 2018 mozes byt silny v top forme a s chutou k pretekaniu a o par mesiacov tomu uz tak nie je z prirodzenych vykonnostnych dovodov ze jendoducho sa dostavas za zenit. cize ostava ten pad. podla mna neobolo vsetko povedane a raz sa dozvieme vsetko. ked uz nebude zmluva s Borou a ani nebude Peto aktivny v cestnej cyklistike. dozvieme sa o tych nasledujucich mesiacoch ze ako to vlastne bolo. ano mozno bolo jedno ci Peto dalej preteka alebo nie. mozno to lekari timovi vsetko vyhodnotili spravne. ale jednoducho od tej TdF 2018 to nie je ono a to nemoze byt nahoda. sukromny zivot by som nespominal lebo v podstate ked mali najtazsie obdobie s manzelkou tak vyhral P-R, G-W a mal fantasticky Tour az do padu. ved on vtedy kludne mohol vyhrat 5 etap vratane sprintu v Parizi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 11. Aug 2020 11:37:00

a este by som k tomu celemu pridal aj odchod Patxiho Villu, co mohlo byt trochu zvlastne. myslim si ze tam nastali nejake nezhody medzi Borou a Sagan teamom vramci Bory. podla mna kludne nech Peto ide po 2021 inam. bude novy impulz. len bude treba vyriesit ten Specialized.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 11. Aug 2020 12:40:27

lopez s kelderman do bory? ak by sa toto potvrdili tak majka ako lider definitivne konci a aj emo sa moze zacat bat o svoj post
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 11. Aug 2020 12:50:31

@simko
Baviť divákov sa dá aj inak. Napr minulý rok podpísal knihu na kopci atď. Nie je až taky aktívny,, ako kedysi, ale počas MS, kanadských klasik,, aj počas TDF išiel do úniku. Aj na, Paris Roubaix bol minulý rok v predu, len vieme, že jar mu nevyšiel aj kvôli črevnej viroze. A s prvou vetou súhlasím úplne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 11. Aug 2020 13:55:13

elviska píše:@simko
Baviť divákov sa dá aj inak. Napr minulý rok podpísal knihu na kopci atď. Nie je až taky aktívny,, ako kedysi, ale počas MS, kanadských klasik,, aj počas TDF išiel do úniku. Aj na, Paris Roubaix bol minulý rok v predu, len vieme, že jar mu nevyšiel aj kvôli črevnej viroze. A s prvou vetou súhlasím úplne.

no keby v sobotu podpisal knihu pri zjazde z Poggia tak nic nepoviem:)
ja len na margo toho ze Peto rad hovorieva ze dolezity je vykon pre divakov. to v podstate po MSR 2017 viackrat prizvukoval. ze nechcel by vyhrat stylom Kwiatkowskeho. ja nehovorim ze nebavi divakov priamo na trati nejakymi pozdravmi alebo podpismi ale to su sekundarne veci. ale ak Peto hovoril ze dolezita je show pre divakov tak si dovolim tvrdit ze narazal na utocny styl jazdy, ktora sa niekedy nemusi vyplatit ale dolezita je ta show. a ak sa nemylim povedal to aj pred sobotnajsim MSR. na trati ale ziadnu show nepredviedol. ale to nemyslim ako extra vycitku skor len take konstatovanie. ja som si vedomy ze byt v top forme uz 8.8 a potom to potiahnut aspon do polovice Gira co je niekedy okolo 15.10 je jednoducho priam nemozne. mozme zatial konstatovat ze urcite sa Peto nenechadza v mizernej forme. to by neskoncil stvrty. cize momentalne forma nie je zla. ale do TdF musi ist este hore. ak budeme vidiet aktivneho Petra na Tour, ako 2015 napriklad, v nieco ako 2016 si zatial netrufam snivat, tak mozme oznacit tuto "zvlastnu" sezonu za uspesnu. lebo TdF dokaze velmi vela zmenit.
inak co taki Gaviria, Kristoff, Garcia-Cortina, Colbrelli ti maju aku formu? lebo toto su borci ktori nejake tie kopceky zvladaju. jediny Demare sa tam zo sprinterov udrzal a to len potvrdzuje jeho slusnu formu. ale uz nemal nohy zabojovat o nieco, prisiel takmer posledny z tej skupiny.
jednoducho momentalne Alaphilippe a Van Aert su niekde inde a ak by tam tito dvaja borci z hocijakych dovodov chybali tak vlastne nie je tam nikto kto by to takto na Poggiu rozfofroval a teda Peto by kludne mohol MSR vyhrat. nuz ale tito dvaja tam nechybali:) to len tak som zateoretizoval...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 11. Aug 2020 14:20:20

@simko
A co sa týka Specializedu, to si nemyslím ze bude až taky problém. Teda 2 tímy majú ich bicykle, teda Bora a Quickstep tuším ..... Peter je tuším ich hlavná postava ešte aj teraz, aj keď nevyhrava až tak často.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 11. Aug 2020 14:41:49

@elviska
Peter je ich hlavna postava a podla mna oni to budu chciet aj zachovat tento stav. ale co to znamena, ze Peter pojde do QS? to asi tazko. cize bude musiet nejaky iny potencialny tim uzavriet zmluvu so Specialized. ale nevidim v tom problem, ak by to znamenalo nejake lepsie podmienky pre dany tim, co by osoba Petra Sagana kludne mohla so sebou priniest. Peter ma silne vazby a silne paky na Specialized uz velmi dlho. som si isty ze oni urobia v tomto smere velmi vela.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Peter Sagan

Poslaťod ifčopifčo » Uto 11. Aug 2020 17:39:54

sportovec píše:
ifčopifčo píše:Stále je to vynikajúci cyklista, ale boli sme navyknutí na niečo iné.

A na čo sme boli teda navyknutí pri Saganovi a pretekoch Milano-Sanremo?
Čiže zašiel presne na chlp podľa svojich doterajších štatistík. Podal tu rovnaký výkon ako v posledných rokoch.

Že sa nehrabal niekde dopredu by som mu nevyčítal. Zvolil si svoju stratégiu, ale tá mu opäť nevyšla na víťazstvo. Na to aby sa na krv s Matthewsom preťahoval o tretie miesto pri jeho úspechoch je asi zbytočné.
Navyše ho čaká vražedná kombinácia TdF + Giro.

Ale Peter si už rovnako ako Cavendish môže prdieť v pelotóne - aj tak na ňom budú kamery :mrgreen:
Tešme sa z toho čo je, lebo za pár rokov už nebude slovenský cyklista, čo by sa ukazoval v pelotóne, dokončoval profi-preteky a do poslednej sekundy nás držal v napätí.


Trochu si tú vetu vytrhol z kontextu, nemyslel som iba Primaveru. Ale keď sme pri tej Primavere, tento rok sa zaradil k tým keď nebol v skupine ktorá bojovala o víťazstvo, ale na rozdiel od iných edícii to bolo výkonnosťou a nie smolou či taktikou. Sám priznal, že na to nemal a podľa mňa určite nepodal výkon ako v posledných rokoch a to vôbec neriešim, že prehral šprint s Blingom.

Nech prdí a nech sú na ňom kamery, ale to sa celkom nezhoduje s tým "aby nás do poslednej sekundy držal v napätí". Takých pretekov práveže ubúda a ak nepríde zlepšenie, tak to baviť nebude ani samotného Petra, veď ten vo svojej knihe spomína, že vážne uvažoval o konci kariéra po roku 2014, keď sa mu tiež nedarilo. Ja sa samozrejme teším z každých pretekov na ktorých štartuje, ale svet sa mi nezrúti keď skončí, cyklistika bude zaujímavá aj bez neho.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 11. Aug 2020 18:47:57

@ifcopifco
Nech prdí :o , to čo more, nie som rómka, ale musela som to tak napísať. Ked skončí, tak to povie on, a nie my. A tak ako písal šimko, ja budem veriť až pokým Peto neohlási odchod z cestnej cyklistiky. Svet sa nezrúti keď skončí, zaujímavá cyklistika možno bude, ale už nikto nebude taký ako on, myslím to z viacerých hľadísk. A zase troška odbočím k SME, čo má spoločné Bora s Petrovým pádom? Žeby že jazdí ich v tíme, a pustili ho dalej pretekať na majstrovstvá Europy aj Vueltu, možno aj Peter chcel, ale mohli ho stopnut, najma lekári z tímu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 11. Aug 2020 19:40:59

@elviska
co ma stym bora? 4 melony rocne...to hovori za vsetko
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 11. Aug 2020 19:57:10

majo píše:@elviska
co ma stym bora? 4 melony rocne...to hovori za vsetko

Ja teraz nepíšem o peniazoch, ale o páde. A v roku 2018 jazdil v Bore.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 11. Aug 2020 20:31:02

elviska píše:
majo píše:@elviska
co ma stym bora? 4 melony rocne...to hovori za vsetko

Ja teraz nepíšem o peniazoch, ale o páde. A v roku 2018 jazdil v Bore.


ibaze bora je zamestnavatel a kazde zranenie je sportovca je pre zamestnavatela stratou...je uplne normalne asi v kazdom sporte ze sportovec musi makat aj so zranenim alebo ze sa po zraneni musi vratit hned ako mu to stav dovoli hlavne na ukor pourazovej rekonvalescencie...ako najlepsi priklad su hokejisti ktori bezne dohravaju zapasi playoff aj so zraneniami...viem ze sa to tazko porovnava s cyklistami kvoli ochranam tela a podobne ale faktom ostava ze zamestnavatel dost casto tlaci sportovca ist aj cez zuby ako sa hovori...a kedze peter Bore zaraba nielen vitazstvami ale uz aj svojou pritomnostou tak je logicke ze ho nenechaju len tak si vylihovat v monaku ked moze niekde inde prinasat zisky...peto nieje v bore preto zeby ho denk a spol milovali ale preto ze im zaraba peniaze...take su fakty
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Uto 11. Aug 2020 21:04:53

Ako píšete vyššie, cyklistika je biznis, Nemci sú kvalitní biznismeni. Preto očakávajú od Petra zlepšenie, alebo pôjde platovo dole, v krajnom prípade si bude hľadať nový tím. Podobný príklad s Froomeom - vyhral pre Sky 7 GT, vtedy bol ich miláčikom a velebili ho, lenže dnes je podľa všetkého výkonnostne ,,bežný domestik", nemôžu si dovoliť taký luxus - poďakujú mu, podajú si ruky a Froome odíde. To isté sa môže stať Petrovi. V Bore bude v 2021 piaty rok, 2 roky bol v Tinkoffe a 5 rokov v Liquigase - tak možno je to aj správny čas na zmenu prostredia. Ak mám pravdu povedať, vedel by som si ho predstaviť v nejakom talianskom Pro tíme, kde by nebol naňho tlak, Taliansko miluje, chýbajúce M-SR by chodil, chalanov by zobral so sebou takpovediac domov (Lombardi, Uboldi, Oss, Gatto), pretekal by teda stále blízko Monaka (syn) - nejaké talianske klasiky a menšie etapáky. Ak si vezmeme, že Peter nám už ,,klesá z vrcholu" - čo veríme, že nie - tak vyhrať Ronde alebo P-R by už pri dnešných mladších jazdcoch bolo veľmi náročné, prekonanie nejakého Boonenovho alebo Spartakovho rekordu absolútne nereálne, takže prípadný prestup by ho ani nemusel dajako mrzieť. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 11. Aug 2020 21:12:29

@majo
ale ak zamestnavatel niekoho tlaci aby isiel cez zranenie a cez bolest tak musi pocitat aj s tym ze tom cyklistovi sposobi trvle nasledky s vysledkom ze uz nikdy nebude dosahovat vykony ako predtym.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 11. Aug 2020 21:46:31

@majo - ja si nemyslím, že ho tlačili zraneného do pretekov, na ME určite nie, Vueltu bral ako prípravu na MS a ani Bora od neho veľa neočakávala, mal ju skončiť skôr. ale vydržal do konca. Podľa mňa je to nelogické mať v tíme cyklistu na ešte 3 roky a riskovať, že zranenie bude mať vážne následky, to mi práve na Nemcov nesedí. Pozri u Lea Koniga lekári nezistili doteraz čo sa s ním stalo, Bora s kontrakt dodržala a dávala dosť priestoru na to aby sa vyliečil, mal to byť s Majkom líder na GT.
@zakliata.panna - o rekordy až tak nejde, ale ak počítame aj víťazstvo na MS ako veľké víťazstvo, tak Peter veľa nezaostáva, Boonen má 4+3+MS, Spartakus 3+3+Primavera, Peter 1+1+3MS a to Spartakus a aj Boonen získali víťazstvá aj po 30 - Sparatkus 3 a Tommeke 2. Prokonti Taliani Petra nezaplatia a prokonti sú zväčša orientované ako národné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 11. Aug 2020 22:16:15

@simko
bohuzial mas pravdu ale v petovom pripade zaraba uz len jeho pritomnost(mozno aj viac ako samotne vitazstvo) a kedze zmluva s teamom je na cas urcity tak je vsetko mozne...to su ale len moje spekulacie a domienky nic viac

@ifco
ja netvrdim ze niekto niekoho do niecoho tlacil len som poznamenal ako to v sporte velmi casto byva a ze si myslim ze team(klub, druzstvo) proste zamestnavatel moze ovplyvnovat aj taketo veci
dam ti este jeden priklad sice trosku odveci a asi aj smiesny ale realny...ked som sa este ako junior venoval jednemu na slovensku mega uspesnemu sportu tak som sa musel zucastnit teamovej sutazi v 9 stupnovej teplote v dazdi a v asi 5 stupnovej vode aj ked som mal vyse 39 stupnove teploty a to len preto ze nas malicky bezvyznamny sportovy klub potreboval surne dotaciu smiesnych 8000 slovenskych korun bez ktorej by sme dalsi rok nedokazali fungovat lebo by sme nemali za co tankovat nasu 30 rocnu 1203jku...a kedze nam nevysli individualne preteky tak nas mohla zachranit len teamova sutaz...a v danom momente fakt nikoho nezaujimalo ako sa ja citim ani to ze o tyzden boli pre mna ovela dolezitejsie kvalifikacne preteky do reprezentacie...klub ma potreboval a ja som siel...viem neporovnatelna vec ale verte mi ze to o com som pisal sa realne deje ale samozrejme netvrdim ze to je aj petov pripad len vravim ze mozne to je
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

cron