Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 04. Okt 2015 22:03:46

Mne sa to pretransformovanie Giantu nepaci rovnako ako to ze na grand tour ubudaju rovinate etapy.Ked som roky dobry v rozjizdani spurtov neviem preco by som to mal menit.Giant je idealny tim pre cisteho spurtera.Dobry,vysoky holandsky tempari Timmer,Curvers,Stamsnijder atd ktory vedia kedy maju udriet a ked to este zakonci sprinter ako Kittel je radost sa na tie vlacky pozerat.Ale je pravda ze monumenty su viac ako etapa na tour alebo inej grand tour a v tom je Degenkolb lepsi ako Kittel ale Dege zasa neporazi Cava,Greipela na ferovke v cistej rovine .K uzitocnosti si myslim ze aj Kittel mohol byt uzitocny pre vrcharskeho lidra tahat tempo na rovinach tak ako to robi v time SKY Stannard alebo Eisel v tinkoffe zas Bennati,Tossato tiez to niesu dobry vrchari ale su velmi potrebny pre tim.Degenkolb by vedel prejst viac kopcov ako Kittel ale aj tak by Dumoulinovi alebo inemu vrcharovi viac nepomohol.Giant mohol poslat Kittela na vueltu aspon kvoli tomu aby mal trojtyzdnovu zataz v nohach pre buducu sezonu.Na tdp vyzeral ze sa vracia do formy tak neviem preco ho nakoniec nezobrali.Dufam ze uvidime este toho zabijaka Kittela ktory neda nikomu v spurte sancu.Dufam ze ho ta choroba ktoru lekari v Giante zle odhadli nepoznaci do dalsich sezon.Giant sa mi vzdy spolu s fdj pacil pre nejaku svoju viziu fdj pracuje s domacimi francuzkymi jazdcami a Giant sa zameriaval na spurty tato nova tvar Giantu sa mi ale nepozdava.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Ned 04. Okt 2015 23:42:54

Ja sa troška čudujem, že sa tu spochybňuje Kittel, ktorý sa vraj (s Etixxom ???) nemusí dostať do koncoviek na GT. Aha, takže koľko GT etáp to vyhral John Degenkolb tento rok ? Naopak, nikde podľa mňa nie je napísané, že Degenkolb niečo vyhrá na klasikách budúci rok (ok, pravdepodobné to je, lenže favoritov je tam veľa a budúca sezóna môže byť práve v klasikách celkom iná ako tá predtým, tak ako sa myslím aj táto dosť líšila od minulej). Nechcem spochybňovať ani Doumolina, ale tiež nikde nie je napísané, že to bude také dobré ako tento rok na Vuelte. Môže sa stať, že bude bojovať "len" o prvú desiatku. Aj keď trebárs Giro vyzerá, že by mu ako top časovkárovi malo sedieť. (ale môže prísť u neho napríklad k zmene tréningu smerom k trojtýždňovým etapákom a kto vie ako sa prejaví; a ako písal berloq Giant nie je nastavený týmto smerom).
Naopak Kittel ak sa dokáže dostať späť do formy môže priniesť 20 a viac víťazstiev za sezónu, z toho slušnú porciu vo WT pretekoch. Ja by som ho zďaleka nepodceňoval, budúcu sezónu môže byť opäť najlepším šprintérom a predsa len je vekovo na tom o niečo lepšie ako Cav a Gorila.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 05. Okt 2015 1:07:12

@ifčo

No pokiaľ dobre vidím tak píšeš, že je na nič keď nie sú rovinaté preteky. Áno to je, ale to je aj Cavendish a bol aj Cipollini a dnes majú na GT vyhraných viac ako 20 etáp. GT, teda minimálne TdF, mu obetovali 2x a z toho bolo 8 čiarok, to by som povedal, že sa celkom vyplatilo, teda celkovo si myslím, že sa do šprintov máličko dostával, ou aha, on ich pár vyhral... Degenkolb pri všetkej jeho snahe, nedokázal pomôcť lídrovi k udržaní dresu a v tíme ani nikto ďalší nie je, kto by to dokázal.

A ešte raz, vôbec si to nepochopil. Neporovnávam ich... ani som z tým nezačal. O Degenkolbovi a Dumoulinovi som písal v tom zmysle, že naraz bude bremeno úspechu iba na nich. Zatiaľ čo, Kittel bol záruka úspechu (a nie, že sa do šprintov nedostával...) Dumoulin sem tam vyhral časovku a Degenkolb nejaké šprinty, jednoducho často boli prekvapením. Teraz nebudú... Nepísal som o tom, čo je za tým, že mu nedali dôveru tak sa pohádali. Príliš sa tomu nedivím, len mi išlo o to, že takto vyskladaný tím potrebuje muža ako Kittel, byť manažérom asi by som sa snažil o udobrenie. Áno ten tím tvár stratil... pretože doteraz to boli elitní šprintéri, teraz môžeme len odhadovať ako sa budú chovať. Elitný vlak bez posledného vagóna. Taká škoda, s týmto tímom mohli napodobniť Highroad.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 05. Okt 2015 1:10:28

@bloy

Ani mne to príliš hlava nepobrala. Keď už začali porovnávať, prečo bol Kittel braný za to riskantnejšie zbožie. Tím trénuje celú existenciu jedinú vec, ktorá aj naozaj fungovala, tak sa tomu divím. Ale verejná mienka je pominuteľná.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 05. Okt 2015 1:10:55

berloq píše:@bloy

Ani mne to príliš hlava nepobrala. Keď už začali porovnávať, prečo bol Kittel braný za to riskantnejšie "zboží". Tím trénuje celú existenciu jedinú vec, ktorá aj naozaj fungovala, tak sa tomu divím. Ale verejná mienka je pominuteľná.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 05. Okt 2015 1:11:24

@bloy

Ani mne to príliš hlava nepobrala. Keď už začali porovnávať, prečo bol Kittel braný za to riskantnejšie zbožie. Tím trénuje celú existenciu jedinú vec, ktorá aj naozaj fungovala, tak sa tomu divím. Ale verejná mienka je pominuteľná.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Okt 2015 9:48:34

Marcel Kittel sa tento rok z 33 pretekov ktorých sa zúčastnil dostal do koncovky 5x s prižmúrením oka. Má jedno víťazstvo, jedno druhé miesto, jedno 6. miesto a jedno 7. miesto. Viem choroba, ale podľa neho bol pripravený ísť na TdF a čo dokázal odvtedy? Víťazstvo a druhé miesto v Poľsku. A 4 nedokončené jednorázovky, všetky profilovo pre neho.
Toľko reč čísel. A teraz sa opýtajme, keď nedokázal dokončiť ani tie jednorázovky, ako by skončil na Vuelte? Alebo na to výkonnostne mal a tie preteky odsabotoval?
Pre jediný nemecký tím vo WT je nemecká hviezda ako je Kittel veľmi potrebná preto si myslím že si ho chceli udržať, samozrejme nevidím do kuloárov, ale predpokladám to. Tvrdiť že sa mali viac mi príde dosť úsmevné keďže do rokovaní sme nevideli.
TdF išli na Kittela 3x, nie 2x ako píšeš berloq, v roku 2012 nedokončil pre chorobu a bol bez víťazstva. Ale aj tak je 8 zárezov skvelých, to nepopieram. Giro 2014, nedokončil aj keď dve etapy sú fajn. Má 27 rokov, absolvoval 5 GT, dokončil 2. Čo tým chcem povedať? Marcel je excelentný šprintér ale je dosť krehký a neustále na ňom stavať celý tím je asi riskantné.
Porovnanie John a Marcel z hľadiska víťazstiev. Kittel ich má 60 a John 40, ale čo sa týka víťazstiev na pretekoch WT tak bilancia je 19 - 18 pre Johna, ak som sa nepomýlil. Užitočnosť. Ako keby ste trochu nechceli pochopiť čo tým chcem povedať, Marcel je užitočný ak víťazí, John dokáže byť užitočný aj keď nezvíťazí. A že Marcel môže ťahať na rovinách? Mal by vedieť, veď nakoniec do Giantu prišiel ako časovkár. Ale nezobralo by mu to sily? Veď napríklad na Tour 2014 nemusel ťahať pre nikoho ale už v 6. etape sa neudržal ani vlastného vláčika a to dovtedy bola iba jedna kopcovitá etapa ;) A napriek tomu že do konca Tour boli ešte 4 flat etapy do šprintu sa dostal iba v jednej.
Zmena tímu mu môže prospieť a ja mu držím palce, súboje špičkových šprintérov sú zážitok a Marcel tam patrí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 05. Okt 2015 11:40:45

Ifčo? Ja absolútne nechápem načo ich stále porovnávaš... oni si nevyberali medzi nimi dvomi, či pôjde jeden preč a druhý zostane. Tvoje štatistiky sú úplne krásne, avšak ja trošku niečo poviem z hľadiska ako to cítim a ako to cíti celý cyklistický svet. Marcel Kittel je najrýchlejší muž pelotónu, keď sa dostane do šprintu z 10 pokusov ho tak 6x nezastaví nikto, o to, aby sa do šprintu dostal, sa stará najlepší šprintérsky vlak na svete. Ja končím... vidím, že to s tebou nemá cenu, trepeš o niečom inom.

PS: Za ten trapas s tým 3x odoslaným príspevkom sa ospravedlňujem. Nemal som včera akosi dobré pripojenie a hento je toho asi výsledok, takže prosím admina o zmazanie.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Okt 2015 12:11:31

berloq píše:Ifčo? Ja absolútne nechápem načo ich stále porovnávaš... oni si nevyberali medzi nimi dvomi, či pôjde jeden preč a druhý zostane. Tvoje štatistiky sú úplne krásne, avšak ja trošku niečo poviem z hľadiska ako to cítim a ako to cíti celý cyklistický svet. Marcel Kittel je najrýchlejší muž pelotónu, keď sa dostane do šprintu z 10 pokusov ho tak 6x nezastaví nikto, o to, aby sa do šprintu dostal, sa stará najlepší šprintérsky vlak na svete. Ja končím... vidím, že to s tebou nemá cenu, trepeš o niečom inom.

PS: Za ten trapas s tým 3x odoslaným príspevkom sa ospravedlňujem. Nemal som včera akosi dobré pripojenie a hento je toho asi výsledok, takže prosím admina o zmazanie.


Len si ťa dovolím poopraviť, najrýchlejší muž peletónu BOL v predchádzajúcich dvoch sezónach Kittel, v tejto to bol asi Greipel, na budúci rok uvidíme.
Prečo som sem zatiahol Degenkolba? Ja som to nebol, porovnávať ich začal Focus. :roll: Nechápem načo je diskusné fórum ak nie na výmenu názorov, nebuď nasdený že niekto niečo vidí inak ako to vidíš ty napriek tomu že za tebou je celý cyklistický svet.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti -Kittelove plusi a mínusi

Poslaťod Miki » Pon 05. Okt 2015 14:06:19

V prospech Kittela hovorí 1. vysoká rýchlosť v záverečných koncovkách etáp/asi najväčšia v peletone/2.vysoká marketingová hodnota so zameraním na veľký marketingový trh v Nemecku aj s ohľadom na to,že TDF v roku 2017 asi začne v Nemecku.
V neprospech Kittela hovorí1.doslova nulová schopnosť prejsť akékoľvek kopce.2.slabá orientácia v záverečných koncovkách bez vláčika 3.absolútna neschopnosť domestikovať pre iných/aspoň sa to zatiaľ neprejavilo,to aj Cav.sa mi zdal v tomto smere užitočnejší/4.neschopnosť sebakritiky/hodnotím podľa toho,že sa cítil ukrivdený,že ho nenominovali na Tour,Vueltu aj keď výsledky a tréningové ukazovateľe športovým riaditeľom ukazovali niečo iné.
Záver:Ťahať takýto balvan do cieľa bude poriadna drina.Myslím si,že nie všetci v Etixe sa plne stotožnia z touto úlohou.Ja osobne by som ho do teamu nechcel.Ani do tých čo spolu hráte.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 05. Okt 2015 14:59:12

A tu je Majster sveta, dúhový Peter. :) http://www.cyclingnews.com/news/sagan-s ... -and-bike/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti - Basso

Poslaťod Miki » Pon 05. Okt 2015 16:41:28

Basso ukončil kariéru,ale bude pokračovať vo vedení Tinkoffu.Další odchod a nákupy nikde.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Pon 05. Okt 2015 16:42:59

kazdopadne je to zo strany giantu podla mna risk velky risk a moze znamenat obrovsky prepad na buduci rok, degenkolb nebude horsi cyklista ako je lenze monumenty su monumenty a kludne moze buduci rok urobit tak dvakrat top10 a je po slave dumolin ako leader na gt vyhori a maju hovno, v tomto suhlasim s berloqom ze je to zo strany giantu nekoncepcne a riskantne, ja osobne nepovazujem totiz degenkolba pri vsetkej ucte k jeho vysledkom za tak famozneho cyklistu aby roky kraloval klasikam ako milano san remo, flandry a roubaix ... a ozaj staci ze buduci rok neurobi ani podium na ziadnej z nich a nejake umiestnenia v top 10 su velmi malo pre team ktory GT nebude moct robit a cistokrvneho elitneho spurtera nebude mat
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti- Giant,motýliLET

Poslaťod Miki » Pon 05. Okt 2015 17:41:57

Udržať spolu Degenkolba ,Kittela,Doumulena bolo myslím nereálne.Už Vuelta ukázala, že Doumulen nemôže útočiť na grand tour bez patričnej podpory.ČI Doumulén uspeje v budúcnosti na grand tour,nikto nevie.V každom prípade to chcú v Giante skúsiť.Takže postaviť team aj na Kittela aj na Daumolena a ešte podporiť Degenkolba trebars na zelený dres,je sci-fi.Sagan je iný pretekár, ako Kittel a predsa tú podporu by potreboval v Tinkoffe väčšiu.A Kittel bez svojich domestikov by bol skoro bez šancí.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Okt 2015 18:03:39

motyliLET píše:kazdopadne je to zo strany giantu podla mna risk velky risk a moze znamenat obrovsky prepad na buduci rok, degenkolb nebude horsi cyklista ako je lenze monumenty su monumenty a kludne moze buduci rok urobit tak dvakrat top10 a je po slave dumolin ako leader na gt vyhori a maju hovno, v tomto suhlasim s berloqom ze je to zo strany giantu nekoncepcne a riskantne, ja osobne nepovazujem totiz degenkolba pri vsetkej ucte k jeho vysledkom za tak famozneho cyklistu aby roky kraloval klasikam ako milano san remo, flandry a roubaix ... a ozaj staci ze buduci rok neurobi ani podium na ziadnej z nich a nejake umiestnenia v top 10 su velmi malo pre team ktory GT nebude moct robit a cistokrvneho elitneho spurtera nebude mat


Jediný kto mal v Giante obrovský prepad bol práve Marcel. Majú šikovného Barguila, Arndt sa tiež zlepšuje a z ušetrených peňazí za Marcela môžu ešte nejakého cyklistu získať, je ich ešte veľké množstvo bez zmluvy na budúci rok apod zmluvou majú zatiaľ iba 20 cyklistov. Neverím že John vybuchne ako Marcel, netvrdím že vyhrá nejaký monument ale WT víťazstvá si pripíše ak sa nič mimoriadne nestane. A zopakujem to, podľa mojich informácií chcel odísť Kittel, ja keby som bol za tím zodpovedný nechcel by som v tíme cyklistu ktorý chce ísť preč. Ako písal Miky, Marcel chcel ísť na Tour ale na pretekoch pred Tour sa ani raz ani len nedostal do šprintu. Jeho jediné šťastie je že na Tour nešiel, takto si môže spolu so svojimi neobjektívnymi fanúšikmi nahovárať že by uspel. Tu sú cyklisti bez zmluvy
http://www.procyclingstats.com/statisti ... ree_riders
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pon 05. Okt 2015 18:30:01

Tak otázka môže byť položená aj tak, či je objektívne hodnotiť sezónu o ktorej ani úplne nevieme nakoľko bola poznačená zdravotnými problémami.
Tiež si nemyslím, že by boli neobjektívni v Etixxe. A len tak na margo, osobne nie som Kittelov fanúšik.

V šprintoch som držal palce buď našim, alebo podľa tímovej príslušnosti.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti- Giant,motýliLET

Poslaťod berloq » Pon 05. Okt 2015 18:47:29

Miki píše:Udržať spolu Degenkolba ,Kittela,Doumulena bolo myslím nereálne.Už Vuelta ukázala, že Doumulen nemôže útočiť na grand tour bez patričnej podpory.ČI Doumulén uspeje v budúcnosti na grand tour,nikto nevie.V každom prípade to chcú v Giante skúsiť.Takže postaviť team aj na Kittela aj na Daumolena a ešte podporiť Degenkolba trebars na zelený dres,je sci-fi.Sagan je iný pretekár, ako Kittel a predsa tú podporu by potreboval v Tinkoffe väčšiu.A Kittel bez svojich domestikov by bol skoro bez šancí.

Chcú to skúsiť? A to si zistil podľa čoho? Pustili Craddocka, ktorý vládal v naozajstných horách aspoň do polovice etapy, mimochodom tam kde už ostatní členovia tímu rozprávali o ďalšom dni tak štvrťhodinu za hlavnou skupinou. Áno možno to naozaj skúsiť chcú, ale odchod Kittela to nenaznačuje. Momentálne je Giant, šprintérskym tímom, bez šprintéra... majú lídra na GT, no nie ľudí do hôr.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti- Doumulen-berloq

Poslaťod Miki » Pon 05. Okt 2015 19:12:37

Nech to budú akýkoľvek pretekári ,stále to pre Daumuléna bude lepšie,ako tí ktorí budú Kittelovi rozbiehať šprint.A za ušetrené peniaze za Kittela si môžu niekoho dovoliť aj so slušných vrchárov.Zoznam voľných je strašne dlhí.Ak sa vážne zaoberajú prípravou Daumolena na celkové poradie, budú musieť nakupovať.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Okt 2015 22:11:52

bloy píše:Tak otázka môže byť položená aj tak, či je objektívne hodnotiť sezónu o ktorej ani úplne nevieme nakoľko bola poznačená zdravotnými problémami.
Tiež si nemyslím, že by boli neobjektívni v Etixxe. A len tak na margo, osobne nie som Kittelov fanúšik.
V šprintoch som držal palce buď našim, alebo podľa tímovej príslušnosti.


Len je tu rozpor medzi jeho rečami a jeho výsledkami. Podľa neho bol v takej forme že mal na to vyhrávať na Tour, či na Vuelte ale on okrem jedného víťazstva na Okolo Poľska v šprintérsky dosť slabej konkurencii nedokázal nič a mnoho pretekov nedokončil, z posledných 5 pretekov 4 nedokončil a v jedných skončil na 91. mieste. Ja neviem či na to mala vplyv choroba alebo nie, poukazujem len na ten rozpor. A neviem čo je horšie, či keď na to mal a preteky teda odsabotoval, alebo na to skutočne nemal a potom je k sebe značne nekritický.

Neviem prečo by mali byť neobjektívni v Etixxe, oni, podobne ako celý cyklistický svet vedia čo v Marcelovi je a keď prišli o Cava a ušetrili prachy a tak ho radi zobrali, Tony Martin je určite spokojný, ten za neho orodoval aj pred Tour. A určite pre neho aj dušu vypustí, keď to dokazoval aj prácou pre Cava či Kwiatka.
Ja samozrejme tiež držím palce v prvom rade našim, ak neštartujú očakávam krásne súboje šprintérov a preto dúfam že Marcel sa dá dokopy buď fyzicky alebo psychicky pretože on zárukou perfektných súbojov je.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pepe » Uto 06. Okt 2015 21:14:08

elviska píše:A tu je Majster sveta, dúhový Peter. :) http://www.cyclingnews.com/news/sagan-s ... -and-bike/

Katastrofa, Peter v tom vyzera ako keby isiel na pyzamovu party :(. Chapem, ze to ma iste striktne pravidla (šortky len biele alebo timove, nie cierne), ale mne sa ten overal nepaci. Aspon gatky mohli byt cierne, a len spodok 20cm biely.
Absencia statneho znaku by sa dala vyriesit mozno narodnou prilbou.
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia