Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti -Kittelove plusi a mínusi

Poslaťod pepe » Uto 06. Okt 2015 21:35:28

Miki píše:V prospech Kittela hovorí 1. vysoká rýchlosť v záverečných koncovkách etáp/asi najväčšia v peletone/2.vysoká marketingová hodnota so zameraním na veľký marketingový trh v Nemecku aj s ohľadom na to,že TDF v roku 2017 asi začne v Nemecku.
V neprospech Kittela hovorí1.doslova nulová schopnosť prejsť akékoľvek kopce.2.slabá orientácia v záverečných koncovkách bez vláčika 3.absolútna neschopnosť domestikovať pre iných/aspoň sa to zatiaľ neprejavilo,to aj Cav.sa mi zdal v tomto smere užitočnejší/4.neschopnosť sebakritiky/hodnotím podľa toho,že sa cítil ukrivdený,že ho nenominovali na Tour,Vueltu aj keď výsledky a tréningové ukazovateľe športovým riaditeľom ukazovali niečo iné.
Záver:Ťahať takýto balvan do cieľa bude poriadna drina.Myslím si,že nie všetci v Etixe sa plne stotožnia z touto úlohou.Ja osobne by som ho do teamu nechcel.Ani do tých čo spolu hráte.

Videl som dokument o Giante na netflixe o TdF 2013, pre Marcela tam makal cely tim. Na mna posobil v pohode, az na to ze si moc potrpel na vzhlad. V jednej etape ( 6etapa 2013, Montpellier) total dodrbal clena timu za nenastudovany dojazd. Dovodom bolo to, ze zaver finishu nebol cista rovina, ze mu to mali povedat! Chlapik cumel ako vyvaleny? Ze fakt? Kittel, dosiel 3 az za Gorilou a Saganom :-). No bolo tam take male prevysenie, do cca 50m myslim, ked som to davno pozeral na steephille...
No vtedy som si povedal, ze kurnik chlape, na teba verobovat tolko pomahacov...to je velky luxus...
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 06. Okt 2015 22:00:38

pepe píše:
elviska píše:A tu je Majster sveta, dúhový Peter. :) http://www.cyclingnews.com/news/sagan-s ... -and-bike/

Katastrofa, Peter v tom vyzera ako keby isiel na pyzamovu party :(. Chapem, ze to ma iste striktne pravidla (šortky len biele alebo timove, nie cierne), ale mne sa ten overal nepaci. Aspon gatky mohli byt cierne, a len spodok 20cm biely.
Absencia statneho znaku by sa dala vyriesit mozno narodnou prilbou.


Aspon bude dobre viditelny :D Hoci Sagan je viditelny vzdy. Bud ma slovensky dres alebo nejaky za vedenie nejakej sutaze. Tentoraz majstrovsky. Dufam ze sa mu bude v nom darit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Okt 2015 22:44:49

Čo poviete, mal by Sagan skúsiť na budúci rok Giro a vynechať Kaliforniu pripadne Švajčiarsko?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Okt 2015 22:48:05

pepe píše:Katastrofa, Peter v tom vyzera ako keby isiel na pyzamovu party :(. Chapem, ze to ma iste striktne pravidla (šortky len biele alebo timove, nie cierne), ale mne sa ten overal nepaci. Aspon gatky mohli byt cierne, a len spodok 20cm biely.
Absencia statneho znaku by sa dala vyriesit mozno narodnou prilbou.


Tak to je otázka individuálneho vkusu, aj tuto sa prihovárajú za tmavé nohavice
http://www.roadcycling.cz/index.php5?st ... 3488&zpz=1
mne by sa asi tiež viac páčili trochu kontrastnejšie nohavice ale táto varianta nie je podľa mňa zlá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 07. Okt 2015 0:30:55

ifčopifčo píše:Čo poviete, mal by Sagan skúsiť na budúci rok Giro a vynechať Kaliforniu pripadne Švajčiarsko?

Mal či nemal. To je taká Hamletovská otázka, o ktorej môžme fakt len diskutovať v rámci vlastných názorov, pretože rozhodnuté je už asi dávno.

Nevidím, jediný dôvod prečo by mal niečo meniť na svojej príprave pred tdf, ktorá je jeho jeden z hlavných vrcholov sezóny. Roky sa mu tam darí, prichádza na tdf perfektne pripravený, evidentne je to pre neho tá najlepšia možnosť.

Jasné, budúcoročné giro láka svojim profilom aby sa zúčastnil, ale ak by tam mal bojovať o víťazstvá ako na poslednej tdf tak na nasledujúcu tdf po gire by bol asi trochu vyšťavený, a nemusíme sa baviť, čo pre neho znamená zelené na tdf, hlavne teraz keď má na dosah rekord. Predsa len California a Suisse sú kratšie preteky, po ktorých môže regenerovať. Plus prirátajme k tomu popularitu v juesej (rozumej pračka na peniaze) tak neni inej možnosti.

Za mňa v tejto fáze sezóny nič nemeniť, aspoň zatial. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 07. Okt 2015 0:37:01

ifčopifčo píše:
pepe píše:Katastrofa, Peter v tom vyzera ako keby isiel na pyzamovu party :(. Chapem, ze to ma iste striktne pravidla (šortky len biele alebo timove, nie cierne), ale mne sa ten overal nepaci. Aspon gatky mohli byt cierne, a len spodok 20cm biely.
Absencia statneho znaku by sa dala vyriesit mozno narodnou prilbou.


Tak to je otázka individuálneho vkusu, aj tuto sa prihovárajú za tmavé nohavice
http://www.roadcycling.cz/index.php5?st ... 3488&zpz=1
mne by sa asi tiež viac páčili trochu kontrastnejšie nohavice ale táto varianta nie je podľa mňa zlá.

Aj mne sa v tom zdá ako vystrihnutý z perinbaby :D tie trencle by mali fakt zmeniť. Stač si porovnať keď nosil biele na tdf z firemným spodkom. To vyzeralo x krát lepšie. Ale možno je to len o zvyku a po pár etapách to budeme chváliť. V závode a pelotóne to môze vypáliť úplne inak.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 07. Okt 2015 12:09:45

dexterko píše:Mal či nemal. To je taká Hamletovská otázka, o ktorej môžme fakt len diskutovať v rámci vlastných názorov, pretože rozhodnuté je už asi dávno.
Nevidím, jediný dôvod prečo by mal niečo meniť na svojej príprave pred tdf, ktorá je jeho jeden z hlavných vrcholov sezóny. Roky sa mu tam darí, prichádza na tdf perfektne pripravený, evidentne je to pre neho tá najlepšia možnosť.
Jasné, budúcoročné giro láka svojim profilom aby sa zúčastnil, ale ak by tam mal bojovať o víťazstvá ako na poslednej tdf tak na nasledujúcu tdf po gire by bol asi trochu vyšťavený, a nemusíme sa baviť, čo pre neho znamená zelené na tdf, hlavne teraz keď má na dosah rekord. Predsa len California a Suisse sú kratšie preteky, po ktorých môže regenerovať. Plus prirátajme k tomu popularitu v juesej (rozumej pračka na peniaze) tak neni inej možnosti.
Za mňa v tejto fáze sezóny nič nemeniť, aspoň zatial. ;)


Súhlas, tiež si myslím že priority by mali ostať také aké boli, najmä klasiky, TdF a potom MS ak sú na vhodnom profile. OH na budúci rok nie sú pre neho, kopec ktorý sa ide 3x je náročný a puncheri-klasikári sú podľa mňa bez šance. Otázka je čo po TdF, či ísť na Vueltu alebo radšej absolvovať preteky v USA a Kanade či to prípadne neskombinovať s európskymi klasikami Vattenfall či Plouay.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 07. Okt 2015 12:55:30

ifčopifčo píše:
dexterko píše:Mal či nemal. To je taká Hamletovská otázka, o ktorej môžme fakt len diskutovať v rámci vlastných názorov, pretože rozhodnuté je už asi dávno.
Nevidím, jediný dôvod prečo by mal niečo meniť na svojej príprave pred tdf, ktorá je jeho jeden z hlavných vrcholov sezóny. Roky sa mu tam darí, prichádza na tdf perfektne pripravený, evidentne je to pre neho tá najlepšia možnosť.
Jasné, budúcoročné giro láka svojim profilom aby sa zúčastnil, ale ak by tam mal bojovať o víťazstvá ako na poslednej tdf tak na nasledujúcu tdf po gire by bol asi trochu vyšťavený, a nemusíme sa baviť, čo pre neho znamená zelené na tdf, hlavne teraz keď má na dosah rekord. Predsa len California a Suisse sú kratšie preteky, po ktorých môže regenerovať. Plus prirátajme k tomu popularitu v juesej (rozumej pračka na peniaze) tak neni inej možnosti.
Za mňa v tejto fáze sezóny nič nemeniť, aspoň zatial. ;)


Súhlas, tiež si myslím že priority by mali ostať také aké boli, najmä klasiky, TdF a potom MS ak sú na vhodnom profile. OH na budúci rok nie sú pre neho, kopec ktorý sa ide 3x je náročný a puncheri-klasikári sú podľa mňa bez šance. Otázka je čo po TdF, či ísť na Vueltu alebo radšej absolvovať preteky v USA a Kanade či to prípadne neskombinovať s európskymi klasikami Vattenfall či Plouay.

Podľa mňa Peter jarné klasiky určite pôjde, ale mám taký pocit že pôjde Giro namiesto TDF.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Str 07. Okt 2015 13:05:04

Ja osobne si zase myslím že časť sezóny po TdF sa až tak veľmi nezmení. Hlavne by som bol veľmi prekvapený keby šiel Giro namiesto Tour. Už tento rok bolo vidno že Sagan spravil pre Contadora parádnu robotu, a popritom vyhral svoj zelený dres. Budúci rok hlási Contador boj o Tour, Sagan v tíme mu môže len pomôcť. A nejak sa mi nezdá že by Peter nechcel bojovať o ďalší zelený. Plus dúhový dres, neukázať sa v ňom na Tour?
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 07. Okt 2015 14:48:17

ifčopifčo píše:Čo poviete, mal by Sagan skúsiť na budúci rok Giro a vynechať Kaliforniu pripadne Švajčiarsko?


Podla mna sa mu Giro "nehodi do kramu". Skoda vynechat Tour. A zase absolvovat jarne klasiky a potom duo Giro a Tour nie je podla mna velmi stastna volba. Ked uz nieco zmenit tak by mohol skusit sezonu potiahnut az do LBL :D S tym ze AGR a Valonsky sip nemusi ist naplno. Az potom Liege :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Str 07. Okt 2015 16:16:38

Giant ma pre Dumoulina prveho domstika z lotto jumbo prichadza Laurens ten Dam
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod slovakpro » Str 07. Okt 2015 16:57:38

dexterko píše:
ifčopifčo píše:
pepe píše:Katastrofa, Peter v tom vyzera ako keby isiel na pyzamovu party :(. Chapem, ze to ma iste striktne pravidla (šortky len biele alebo timove, nie cierne), ale mne sa ten overal nepaci. Aspon gatky mohli byt cierne, a len spodok 20cm biely.
Absencia statneho znaku by sa dala vyriesit mozno narodnou prilbou.


Tak to je otázka individuálneho vkusu, aj tuto sa prihovárajú za tmavé nohavice
http://www.roadcycling.cz/index.php5?st ... 3488&zpz=1
mne by sa asi tiež viac páčili trochu kontrastnejšie nohavice ale táto varianta nie je podľa mňa zlá.

Aj mne sa v tom zdá ako vystrihnutý z perinbaby :D tie trencle by mali fakt zmeniť. Stač si porovnať keď nosil biele na tdf z firemným spodkom. To vyzeralo x krát lepšie. Ale možno je to len o zvyku a po pár etapách to budeme chváliť. V závode a pelotóne to môze vypáliť úplne inak.


ešte nech si dá biele tretry ;)
JoacHim_team!
attack by Purito Rodríguez!
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 07. Okt 2015 19:02:49

slovakpro píše:ešte nech si dá biele tretry ;)


Nieco na tento sposob? :D
http://www.steephill.tv/2014/giro-d-italia/photos/stage-19/012-a00d85b9-c233-4ebe-8c57-d140e4d6db4b.jpg
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Str 07. Okt 2015 20:46:57

Giro je svojim terminom pre peta uplne nevhodne potrebuje orazit medzi jarnymi klasikami a tdf to je jasne a gt na to nie je vhodne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod slovakpro » Štv 08. Okt 2015 9:10:40

Keram píše:
slovakpro píše:ešte nech si dá biele tretry ;)


Nieco na tento sposob? :D
http://www.steephill.tv/2014/giro-d-italia/photos/stage-19/012-a00d85b9-c233-4ebe-8c57-d140e4d6db4b.jpg


Jo, to by bola paráda :-)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Miki » Štv 08. Okt 2015 10:31:42

motyliLET píše:Giro je svojim terminom pre peta uplne nevhodne potrebuje orazit medzi jarnymi klasikami a tdf to je jasne a gt na to nie je vhodne

Tiež si myslím ,že by to nebol vhodný program pred TDF.Amerika je pre Sagana zem zasľúbená,preteky nie sú také náročné,jazdí sa na širokých cestách a predovšetkým to už má odskúšané a príde na TDF v dobrej forme.Na Gire by to bolo,úplne iné.Koncovky etáp budú oveľa náročnejšie,hrozí väčšia možnosť pádu a tým aj zranenia a mne osobne sa profil budúcoročného Gira nezdá príliš vhodný.Sú,tam síce niektoré etapy napr,4,11čo by mu sedeli,plus rovinaté placky,ale aj tak sa mi to nezdá .Tohtoročná Vuelta bola pre neho profilovo lepšia.Dalšia vec je tá,že na Gire budú skladať team pravdepodobne pre Majku a na Kalifornii,resp.okolo Švajčiarska pôjde Team na neho a môže sa stať rekordérom v počte vyhratých etáp okolo Švajčiarska.Určite by som bol tiež rád,keby niekedy v budúcnosti išiel aj Giro, ale teraz ešte asi nie.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nomad » Ned 11. Okt 2015 11:11:42

ja to vidim tak,ze ked vyhra konecne nejaky jarny monument a stane sa rekorderom zelenych na TdF, tak potom moze zmenit program na Giro + Pologne + Vuelta.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Ak1n0m » Ned 11. Okt 2015 11:32:46

Chcem sa opýtať, je prestup Marka Cavedischa krokom späť? Nezdá sa mi MTN-Q na takej úrovni ako Etixx? či...
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 11. Okt 2015 12:45:25

Ak1n0m píše:Chcem sa opýtať, je prestup Marka Cavedischa krokom späť? Nezdá sa mi MTN-Q na takej úrovni ako Etixx? či...

Urcite je MTN horsi ako ETIXX ale vlacik pre Cavendisha mozu mat dobry
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia

cron