Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Apr 2016 21:35:56

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Apr 2016 21:42:59

Ešte by som dodal že zverejnenie tohto prvoaprílového žartu Tinkoff-a by bolo asi to najmenej čo by som našim informačným portálom čo sa týka cyklistiky vyčítal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pia 01. Apr 2016 22:27:48

ifčopifčo píše:@berloq- a neočakávame trochu priveľa? Možno šport.sk ako špecializovaný športový portál mal pristupovať k tejto správe pozornejšie ale iné? Neverím že tam majú ľudí ktorí sa extra venujú cyklistike. Uvideli agentúrnu správu ktorá sa týkala Sagana a tak po nej skočili ako hladný po žranici, veď "čítanosť" je zaručená. Z toho totiž žijú.


No šak áno. Ale odpoveď na predchádzajúcu otázku je: áno, sú babráci. To sú jednoducho portály, ktoré opíšu čo nájdu... Vraj športové. Mať uložených pár portálov a prekladať, to nie je novinarina, to môže robiť každý, to robíme aj my tu... @bloy má pravdu, bol to fail a veľká hanba pre tieto portály! Prečo to ostatné známe portály, ktoré sa naozaj venujú cyklistike nezdieľali? CI, cyclingnews, inrng, cyclingqotes, roadcycling... ja neviem, ja to zase všetko nepoznám... tieto sem tam pozriem. Dokonca ani bulvár Gazzetta to nepráskla na titulku...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Apr 2016 22:54:54

Ak je to hanba, tak je to hlavne hanba tejto organizácie
http://www.sita.sk/sk/o-sita/
a hlavne ste nepovedali ako mali ostatní k tejto informácii pristupovať. Ak si chcel niekto skontrolovať či je informácia OK išiel na stránku Tinkoff a tam na prekvapenie tú informáciu našiel, čo mal ešte robiť?
berloq - portály ktoré spomínaš sú predsa úplne iného charakteru ako tie ktoré ten joke zverejnili no a Gazzeta asi čerpá z iných zdrojov ako je sita. Týmto to z mojej strany uzavriem pretože to už je len mlátenie prázdnej slamy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Sob 02. Apr 2016 7:58:36

ifčopifčo píše:hlavne ste nepovedali ako mali ostatní k tejto informácii pristupovať.


Keď už do pustili do sveta, mali dať dole poznámku o tom že to môže byť 1.aprílový žart. Pretože stačilo kliknúť na "sociálne siete" ( na sme ktorý som ja spomínal bol odkaz na Twitter ) a v diskusii bod tým 8 z desiatich ľudí písalo o 1.aprílovom humore. Neviem či si videl tú orig správu ale stačí ti "translator" a minimálne jedna vec je divná " Shanghai on May 2nd, coinciding with the Labour Day Holiday " Sviatok práce je všade na svete 1.mája.


SITA vydala info po 12. Pozri čo som sem dával o11:
Mino píše:Na osemdesiat percent je to 1.apríl. ale pri Tinkovovi človek nikdy nevie


Nechajme/te to tak nevyriešime to všetky informácie ( nielen športové ) ktoré sa objavujú v mediách ( hlavne tých čo si vypísal ) treba brať s rezervou. peace
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Apr 2016 9:44:28

Ešte dodám že to oficiálne vydala aj četka ČTK a je strašne naivné si myslieť že tí ktorí správu preberajú zo servisnej organizácie ako je sita alebo čtk majú čas skúmať sociálne siete, vyhľadávať originálny zdroj a špekulovať či to môže alebo nemôže byť pravda. My vieme aký šašo je Tinkov, vidíme do cyklistiky, podobne to vedia na cykloportáloch ale tieto všeobecné informačné portály tam nemajú ľudí ktorí do toho vidia. Myslím si že nič také strašné sa nestalo, žartík je žartík, myslím si že nikomu nevznikla škoda, nakoniec aby sme sa nečudovali keď Číňania vstúpia do svetovej cyklistiky. Informácie o ich snahe kúpiť si práva na preteky už prebleskli, možno budeme prekvapení ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Sob 02. Apr 2016 10:32:28

takze Trek a Nibali sa neuskutocni. Nibali je asi uz dohodnuty s bahrajnskym princom. som zvedavy kde nakoniec pojde Peto aj ked moznosti je este velmi vela ako sa to vsetko vyvrbi. ale taky Trek by nebol zlou volbou podla mna.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 02. Apr 2016 18:06:21

ifčopifčo píše:@bloy - a stále si nenapísal ako mali overiť tú správu zo sita, čakám na nápad.


Tak ešte posledný krát k tejto téme. Ifčo nešaškuj, schválne koľko je za hodinu relevantných správ zo športu, ktoré slovenské média uverejňujú, rád by som vedel čísla, keď sa tým oháňaš?

Novinár, ktorý za niečo stojí si správy overuje, zvlášť na 1. apríla by bol pritom opatrný (je na to hneď niekoľko možností, nepochybne nielen web Tinkoffu, keď žiadne napriek premúdrelosti s ktorou poučuješ nepoznáš, tak Ti poradím aspoň http://www.tinkoffteam.com/press/, samozrejme ak sa vyznáš v danom prostredí tak máš aj ďalšie kontakty, ktoré v tom prostredí pracujú a vyznajú sa v tom), nahodiť na web agentúrnu správu nie je žiadny problém. Z novinárskeho prostredia, aj keď nie zo športu mám viacero známych, aj jedného člena rodiny, takže nejaké informácie mám. O tom ako pracujú viaceré naše média, ktoré väčšinu článku nakompilujú bez zdrojov do troch odsekov o štyroch vetách, často nepodpíšu, podpíšu redakcia, neuvedú zdroje, etc. sa tu ani nechcem baviť.

A keď chceš vedieť, čo je naivné, tak naivné je myslieť si že takéto transakcie sa udejú zo dňa na deň a rovno 1. apríla. Taký predaj trvá týždne, mesiace a spravidla sa o tom vie dávno pred transakciou.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Apr 2016 19:40:50

@bloy - nebudem si z tebou merať pipíka kto pozná viacej novinárov, ale s jedným som žil v spoločnej domácnosti 26 rokov :D Reči o šaškovaní si nechaj, na túto úroveň neklesnem. Howgh.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pon 04. Apr 2016 23:20:36

@ifčo
Prepáč, ale musím do tejto témy doplníť, že šport.sk ani zhola nie je špecializovaný športový portál. Je to najväčší slovenský športový bulvár. Stačí si pozrieť nadpisy článkov, ak to nestačí, tak pri otvorení článku a prečítaní prvého, max druhého odstavca som vybavený. Tí špecializovaní športoví novinári urobili aj z takého slávneho brdku ,,paterburg,,.
Myslím, že taký všeobecne športovo zameraný solídny portál ani na svk nemáme, a to z dôvodu, o ktorom píšeš - málo ľudí, málo peňazí.
Preto sa aj táto info, ako písal aj berloq, na žiadnom cykloportáli neobjavila.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 05. Apr 2016 20:29:48

dexterko píše:@ifčo
Prepáč, ale musím do tejto témy doplníť, že šport.sk ani zhola nie je špecializovaný športový portál. Je to najväčší slovenský športový bulvár. Stačí si pozrieť nadpisy článkov, ak to nestačí, tak pri otvorení článku a prečítaní prvého, max druhého odstavca som vybavený. Tí špecializovaní športoví novinári urobili aj z takého slávneho brdku ,,paterburg,,.
Myslím, že taký všeobecne športovo zameraný solídny portál ani na svk nemáme, a to z dôvodu, o ktorom píšeš - málo ľudí, málo peňazí.
Preto sa aj táto info, ako písal aj berloq, na žiadnom cykloportáli neobjavila.


Nastastie specializovane su. Najlepsi asi CI a BI. Co sa tyka autorskych clankov tak nemaju konkurenciu. Na hokej su najlepsie slovaknhl a hokejportal aj ked na HP je to vo velkej miere SITA.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod moskalenko » Uto 05. Apr 2016 23:55:23

ifčopifčo píše:https://www.youtube.com/watch?v=KDB2bHDQzjw
Celkom podarené :lol:


Další šašo
Obrázok užívateľa
moskalenko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 06. Apr 2016 9:09:26

A toto kde mám dať? Malé, veľké dieťa. No Peter ešte tú detskú hravosť má v sebe. :lol: :) https://www.facebook.com/tinkoffsport/v ... =2&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Apr 2016 11:23:42

moskalenko píše:
Další šašo


Nie ďalší šašo ale ďalší imitátor. A celkom dobre vystihol jednotlivé osobnosti cyklistiky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tornado

Poslaťod berloq » Str 13. Apr 2016 1:04:12

Takže Boonen ide ďalej? Jo!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Str 13. Apr 2016 6:08:25

Najnovšie sa Sagan spája s Etixxom a Vanmarcke s Trekom.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tornado

Poslaťod sportovec » Str 13. Apr 2016 9:41:08

berloq píše:Takže Boonen ide ďalej? Jo!

Pozrel som si ešte raz posledné kilometre Paris - Roubaix a pri tom záverečnom šprinte Stannard zavrel Boonena.

Keby to nebolo na tom šikmom ovále, ale na ceste ... alebo keby toľko v úplnom závere nešpekuloval a ťahal špicu ako ťahal Hayman, tak by to asi vyhral. A Boonen toto vie. Takže keďže len tak málo chýbalo k víťazstvu, tak prečo to neskúsiť aj o rok? ;-)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tornado

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Apr 2016 10:13:17

berloq píše:Takže Boonen ide ďalej? Jo!


Roubaix ho namlsalo, 2. miesto po nie celkom ideálnej príprave po hrôzostrašnom páde, nie je sa čo čudovať. Určite je to dobrá správa pre fanúšikov cyklistiky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Str 13. Apr 2016 17:23:23

Neviem kam to úplne dať, ale povedzme sem.

Netrvalo to dlho. Francisco Ventoso z Movistaru na Paris-Roubaix schytal hlbokú reznú ranu do nohy od kotúčovej brzdy. A pripravil verejné vyhlásenie o tom, ako je blbosť, že boli vôbec povolené. Samozrejme chce, aby sa opäť zakázali v profi pelotóne
Okrem Ventosa mal reznú ranu od kotúčovky aj Nicola Maes z Etixxu. A ako poznamenal Ventoso, to kotúčovky malo len 32 jazdcov, čo by sa stalo, keby ich mali všetci.

Viac tu http://www.cyclingnews.com/news/ventoso ... he-peloton
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 14. Apr 2016 9:51:48

Neviem, či tam bol tlak výrobcov, ale už pred ich nasadením do pelotónu viacerí jazdci upozorňovali na to, že tie brzdy sú nebezpečné, takže je fajn, že v ďalších závodoch už by nemali byť.

Inak Gilbert ide na Amstel aj napriek nedávnemu incidentu, akurát nepíšu, či si so sebou zoberie aj ten sprej. :lol:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia

cron