Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 20. Sep 2016 11:15:54

ifčopifčo píše:Tak Leo Konig podľa očakávania do Bory. Ešte by mohli podpísať mladého rakušana Gogla, ten chalan má talent a mohol by byť jedným z pomocníkov Petra.


Nechápem SKY ako ho mohli pustiť. :?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 20. Sep 2016 11:21:59

BORA je zrejme kráľom tohtoročného prestupového obdobia. Skvelé nákupy a obrovský potenciál do budúcnosti.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Sep 2016 11:43:42

bloy píše:
Nechápem SKY ako ho mohli pustiť. :?


Oni ho nemajú ako držať, jedine peniazmi ale Leo bude lídrom Bory na TdF, to by v SKY nikdy nebol, tam je veľa psov na tri kosti. ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 20. Sep 2016 12:22:21

Mne je oveľa sympatickejší Majka ako Konig dúfam že Konig pôjde Giro a Rafa tdf.Predsa len Majka sa vie viac obetovať pre kolegov ako Konig.Majka pomohol Petrovi pri víťazstvách na tds 2015, tento rok na GP Quebecu a Montreal pre Petra nechal na trati dušu. Samozrejme vie zajazdiť veľmi dobre GC narozdiel od Koniga má pódium z grand tour.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 20. Sep 2016 12:29:11

ifčopifčo píše:Tak Leo Konig podľa očakávania do Bory. Ešte by mohli podpísať mladého rakušana Gogla, ten chalan má talent a mohol by byť jedným z pomocníkov Petra.

Urcite Gogl by bol dobrý prínos do budúcnosti a podľa nejakého Twittroveho statusu sa očakáva prestup so bory ku Petrovi. Peter mu bude skvelým učiteľom. Ešte keby Peter na rok 2018 priniesol Čaneckého ktorý išiel skvelo v Bretagni na ME. Keďže jazdí v rakúskom tíme tak ovláda aj nemčinu čo môže byť malé + :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Sep 2016 12:32:04

Focus-Shimano píše:Mne je oveľa sympatickejší Majka ako Konig dúfam že Konig pôjde Giro a Rafa tdf.Predsa len Majka sa vie viac obetovať pre kolegov ako Konig.Majka pomohol Petrovi pri víťazstvách na tds 2015, tento rok na GP Quebecu a Montreal pre Petra nechal na trati dušu. Samozrejme vie zajazdiť veľmi dobre GC narozdiel od Koniga má pódium z grand tour.


Neviem odkiaľ si prišiel na to kto sa vie lepšie obetovať pre kolegov, Konig Petrovi zatiaľ mohol veľmi ťažko pomôcť keďže spolu nejazdili. Problémom Lea je zdravie, ale keď je OK tak je na úrovni Majku, vrchárske schopnosti majú podobné, Leo je oveľa lepší časovkár.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Sep 2016 12:35:19

Focus-Shimano píše:Urcite Gogl by bol dobrý prínos do budúcnosti a podľa nejakého Twittroveho statusu sa očakáva prestup so bory ku Petrovi. Peter mu bude skvelým učiteľom. Ešte keby Peter na rok 2018 priniesol Čaneckého ktorý išiel skvelo v Bretagni na ME. Keďže jazdí v rakúskom tíme tak ovláda aj nemčinu čo môže byť malé + :D


Pri všetkej úcte k Markovi nemyslím si že by mal na tím WT. Uvidíme kde skončí tento rok, Amplatz je podľa mňa pre neho ideálny tím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 20. Sep 2016 12:39:58

Ináč farma Etixxu Klein constantia definitívne končí
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Uto 20. Sep 2016 19:09:37

Focus-Shimano píše:Mne je oveľa sympatickejší Majka ako Konig dúfam že Konig pôjde Giro a Rafa tdf.Predsa len Majka sa vie viac obetovať pre kolegov ako Konig.Majka pomohol Petrovi pri víťazstvách na tds 2015, tento rok na GP Quebecu a Montreal pre Petra nechal na trati dušu. Samozrejme vie zajazdiť veľmi dobre GC narozdiel od Koniga má pódium z grand tour.

Tiež sa čudujem kde si to zobral. Áno, Majka sa vie obetovať, ale len vtedy ak nejde o nič jemu samotnému. Koľko krát pomohol Contadorovi na GT? Minimum. To už pomaly aj Sagan mu viac pomáhal. Vždy si šiel ako keby vlastné preteky, na svoj vrchársky dres. Ale to mohol byť aj zámer SD, takže nemožno súdiť. Nevravím, že je to nejaký sebec, to len na margo prirovnania s Leom, ktorý sa úplne obetoval pre Frooma (ale tak, čo iné mu zase ostávalo v takom tíme). A či je Majka lepší vrchár? No neviem. Leo zatiaľ nemal nejakú veľkú možnosť to ukázať, v kariére ho dosť brzdia zdravotné patálie. Tohtoročnú Vueltu išiel parádne, až po salám párky etapu atakoval TOP5 a v akej konkurencii. Ja som len zvedavý či budú jazdiť spolu GT a ako to vyriešia ak áno. Skôr si myslím, že nebudú.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Uto 20. Sep 2016 21:31:31

Je to určite jeden z tých podstatnejších prestupov, aj keď sa to týmto slovom bojím označiť, pretože momentálne prestupy vytvárajú poriadne zemetrasenie v cyklistickom prostredí. A pri tom posledné dve "uhorkové sezóny" sa tiež nespalo. Keď k tomu pridáme momentálnu dynamiku, čo sa tímov týka, je to také rozdrvenie súčasných štruktúr.

Leo Konig bol určite zaujímavým artiklom na trhu. Osobne som rád za to, že prestúpi, čím aspoň trošku povolí neskutočná koncentrácia hviezd a sily v jednom tíme. Nie, naozaj, jazdci, ktorí sú schopní jazdiť top10 na GT by nemali ťahať roviny 100km pred cieľom. Epizódka v Sky Konigovi príliš nevyšla, myslím si, že v tíme ako je/bude Bora sa viac uplatní. Namiesto 6 konkurentov na líderskú pozíciu v etapákoch sa tam rozdelí s Majkom a to by malo byť ľahké.

Podľa článku od ČT by mal byť lídrom na TdF. Je to asi tak, že absolútny (ten titulný) líder tímu bude Sagan, ktorý tentokrát asi bude chcieť mať na Tour niekoho k ruke - a priori. A žeby Majka vynechal Tour? To sa mi nejako nezdá. Majka už niekoľkokrát dokázal, že Tour mu sedí a to aj napriek tomu, že pred ňou zvládol Giro. Uvidíme, Majka je určite agilnejší, taký "modernejší" vrchár. Konig to vie kompenzovať časovkou... Ale je to jedno, nejako si to podelia.
http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/cyklistika/341020-leopold-konig-opousti-tym-sky-vraci-se-do-staje-bora/
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 20. Sep 2016 22:03:03

ifčopifčo píše:
bloy píše:
Nechápem SKY ako ho mohli pustiť. :?


Oni ho nemajú ako držať, jedine peniazmi ale Leo bude lídrom Bory na TdF, to by v SKY nikdy nebol, tam je veľa psov na tri kosti. ;)


Máš pravdu, ak bol úplne pevne rozhodnutý, že chce byť lídrom, tak asi nemali ako keďže to mu určite nemohli garantovať, ale na druhej strane SKY určite ponúka
viac ako len najlepšie finančné prostriedky - lepšie zázemie a podmienky na tréning ako BORA, ktorá predsa len ešte niektoré veci len buduje.
Ale predsa mám pocit, že u SKY to nebola úplne top priorita, podľa mňa by ho ešte počas Tour podpísali, ale dovtedy to bola nepodarená sezóna.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 20. Sep 2016 22:10:39

Inak nástup nových tímov asi spôsobí, že SKY bude budúcu sezónu slabšie ako bolo tento rok, čo sa myslím ešte doposiaľ ani nestalo. Odchod Henaa, Rochea a Königa (+Swift) to je celkom slušné osekanie zostavy.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Str 21. Sep 2016 7:48:27

Nečudoval by som sa, keby TdF v podaní Bory vyzerala nejak takto: Sagan ako líder a nejakí 4-5 ľudia k nemu, Konig na GC plus 1-2 k nemu do kopcov a Majka na etapy či vrchársky dres. S tým, že Majka by na GC šiel Giro alebo Vueltu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Str 21. Sep 2016 16:36:55

MichalJ píše:Nečudoval by som sa, keby TdF v podaní Bory vyzerala nejak takto: Sagan ako líder a nejakí 4-5 ľudia k nemu, Konig na GC plus 1-2 k nemu do kopcov a Majka na etapy či vrchársky dres. S tým, že Majka by na GC šiel Giro alebo Vueltu.

Vlastne to tak nejako podobne vidí aj Matejka z roadcycling.cz, v dnešnom článku.

Až na to, že naozaj im chýbajú domestici do kopcov, pretože aj keby Konig niekoho dostal, Majkovi by na inú GT žiadny nezostal. Majú dvoch lídrov a na to treba viac schopných ľudí, pretože títo domestici nebudú schopní kvalitne odjazdiť 2 GT za sebou.

Movistar stráca jednu z kľúčových opôr, Izagirreho, to je si myslím slušný zárez do živého. Tento rok je na tom trhu cyklistov extrémne rušno.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Str 21. Sep 2016 16:55:53

Tak Gogl ide nakoniec za Degem do Treku-Segafredo
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Sep 2016 19:46:35

Sagan sa ešte nerozhodol či pôjde na MS ?
http://sporza.be/cm/sporza/wielrennen/WK/1.2774002
som zvedavý či vtipkuje alebo to myslí naozaj :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 21. Sep 2016 20:07:09

ifčopifčo píše:Sagan sa ešte nerozhodol či pôjde na MS ?
http://sporza.be/cm/sporza/wielrennen/WK/1.2774002
som zvedavý či vtipkuje alebo to myslí naozaj :)

Asi len vtipkuje, lebo v nedeľu povedal ešte toto: "Už teraz je to riadne dlhá sezóna, veď jazdím od januára do polovice októbra. Sám netuším, čo môžem na šampionáte od seba čakať. Ale zle to pre mňa skončiť aj tak nemôže. Ak vyhrám, tak to bude niečo extra. V opačnom prípade sa nič nestane, pretože tento rok som vyhral toho viac, ako som čakal. Dres majstra Európy je pre mňa poistka v prípade, že neobhájim dúhový dres (svetového šampióna),"

https://www.youtube.com/watch?v=LWqttcPZ-WA
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Štv 22. Sep 2016 8:41:59

berloq píše:Až na to, že naozaj im chýbajú domestici do kopcov, pretože aj keby Konig niekoho dostal, Majkovi by na inú GT žiadny nezostal. Majú dvoch lídrov a na to treba viac schopných ľudí, pretože títo domestici nebudú schopní kvalitne odjazdiť 2 GT za sebou.

Movistar stráca jednu z kľúčových opôr, Izagirreho, to je si myslím slušný zárez do živého. Tento rok je na tom trhu cyklistov extrémne rušno.


1. zaujímavo sa k tomu vyjadril sám Leo vo včerajšom rozhovore na idnes.cz:

Ze Sky odcházíte do stáje s menší silou v kopcích. Nevnímáte to jako problém?
Vždycky jsem říkal, že v menším týmu, když nejedete vyloženě o vítězství a nejedete ve žlutém trikotu od desáté etapy, potřebujete nejvíc lidi na roviny, ne do kopců. Movistar, Sky, Astana, to jsou tak silné týmy, že tu práci udělají za vás. Jasně, může se stát, že někde člověk zůstane v horách sám, když zrovna tu pomoc bude potřebovat. Ale podle mého jsou mnohem důležitější lidé na roviny.
A v kopcích pak budete využívat vláčků Sky, Movistaru a Astany?
Přesně tak. Té pomoci už v tu chvíli tolik nepotřebujete, protože to odvedou právě tyhle týmy. Nedovedu si představit, že by každý tým, který má cyklistu na celkové pořadí, měl stejný vláček jako Sky a Movistar, tolik jezdců ani není, to není reálné.

viac na: http://sport.idnes.cz/rozhovor-leopold- ... istika_mt2

2. Ten Izagirre prekvapil aj mňa, asi má nejaké osobné ambície, pre ktoré pri Quintanovi a Valverdem nevidí priestor. Ale momentálne to vyzerá ako "nakupovanie WT bodov" od Bahrajčanov...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 22. Sep 2016 8:55:30

Izagirre ako to vidím ja asi odchádza najmä za lepšími platovými podmienkami, neprekvapilo by ma, keby prišiel aj jeho brat a ani keby robili domestika Nibalimu. Robiť lídra na Tour, na to podľa mňa nedozrel a na Giro ho ako lídra mohol pokojne postaviť aj Movistar, hoci ani tu to nevidím na pódium (okrem toho na jednom podujatí bude lídrom Nibali, na druhom asi Henao). V každom prípade pre Movistar je to ďalšia silná rana. To oslabenie už začína byť poriadne znateľné: Visconti, Lobato, Izagirre. A nie je to moc čím nahradiť. Nehovoriac, že viaceré opory tímu sú už celkom matadori: Valverde 36, Moreno 35, Ventoso 34, Erviti 33, Rojas 31, Amador 30.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Štv 22. Sep 2016 11:17:53

A prišiel vôbec posledné 2 sezóny do Movistaru niekto zaujímavý (okrem "starého" Morena teda)? Tiež mám nejak pocit že skôr oslabujú ako posilňujú.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 266 hostia