Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Štv 22. Sep 2016 11:40:24

MichalJ píše:A prišiel vôbec posledné 2 sezóny do Movistaru niekto zaujímavý (okrem "starého" Morena teda)? Tiež mám nejak pocit že skôr oslabujú ako posilňujú.


Betancur?
Ale s druhou vetou sa dá len súhlasiť...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Štv 22. Sep 2016 13:32:17

Bojím sa, že ten bol naposledy zaujímavý v 2014tom. Túto sezónu síce na jar vyhral dve etapy na 2.1 závodoch, ale potom ako v Gire odstúpil nastúpil akurát tento týždeň prvýkrát niekde. Má odjazdených len 39 dní, a podľa UCI World rankingu je na úrovni Patrika Tybora za Baškom, Čaneckým aj Jurajom Saganom.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 22. Sep 2016 13:46:16

MichalJ píše:Bojím sa, že ten bol naposledy zaujímavý v 2014tom. Túto sezónu síce na jar vyhral dve etapy na 2.1 závodoch, ale potom ako v Gire odstúpil nastúpil akurát tento týždeň prvýkrát niekde. Má odjazdených len 39 dní, a podľa UCI World rankingu je na úrovni Patrika Tybora za Baškom, Čaneckým aj Jurajom Saganom.


On je priam exemplárna ukážka že talent nestačí a ten teda má, len mu chýbajú morálno-vôľové vlastnosti. Myslel som si že keď dostal šancu v Movistare kde má svojich krajanov tak sa jej chytí. Prekvapil ma aj výkonnostný pokles Anaconu, nie taký ako u Carlosa ale tiež výrazný. Ktovie či za tým nie možnosť tráviť dlhší čas v Kolumbii kde sú za bohov a na tréning im neostáva čas.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 22. Sep 2016 14:08:56

Tomeke spadol a odstupuje z Eneca :(
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 22. Sep 2016 15:00:21

MichalJ píše:A prišiel vôbec posledné 2 sezóny do Movistaru niekto zaujímavý (okrem "starého" Morena teda)? Tiež mám nejak pocit že skôr oslabujú ako posilňujú.


Myslel som, že Anacona, ale na Tour bol veľmi slabý (nie že by teda mohol/mal výraznejšiu šancu Nairovi pomôcť).
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Štv 22. Sep 2016 22:02:03

bloy píše:Izagirre ako to vidím ja asi odchádza najmä za lepšími platovými podmienkami, neprekvapilo by ma, keby prišiel aj jeho brat a ani keby robili domestika Nibalimu. Robiť lídra na Tour, na to podľa mňa nedozrel a na Giro ho ako lídra mohol pokojne postaviť aj Movistar, hoci ani tu to nevidím na pódium (okrem toho na jednom podujatí bude lídrom Nibali, na druhom asi Henao). V každom prípade pre Movistar je to ďalšia silná rana. To oslabenie už začína byť poriadne znateľné: Visconti, Lobato, Izagirre. A nie je to moc čím nahradiť. Nehovoriac, že viaceré opory tímu sú už celkom matadori: Valverde 36, Moreno 35, Ventoso 34, Erviti 33, Rojas 31, Amador 30.

Ion Izagirre je podľa mňa takým typickým etapovým jazdcom, pre ktorého je GT skrátka moc dlhá. Preto nikdy nebol úspešný na veľkom etapáku, teda aspoň nie v poradí. Takže počítať s ním ako lídrom jednej Grand Tour je dosť risk... Lenže jeho pomáhanie je tiež pomerne pochybné. Na to akú sezónu na jar mal bol Quintanovi na Tour platný úplné hovno. Ja som teda myslel, že pri Quintanovi bude pokojne zostávať, keď Froome mal pri sebe 2-3 ľudí a išli takú "drvivú údržbu". Napriek tomu, že sa Quintana dosť trápil, Izagirre mu príliš nepomáhal. A ku koncu si skočil pre etapu... Ale samozrejme úspechy a body, ktoré by vedel získať v menších etapákoch budú chýbať a hlavne dôjde k takému celkovému oslabeniu tímu.

Ja som sa tak trošku bál, že prestúpi do Sky, ako napovedali zvesti z minulej sezóny. To by bolo definitívne zničenie konkurencie v prospech Sky. Je fajn, že sa tá sila trošku rozprestiera, aj keď teda je to na úkor Movistaru. Intxaustiho preplatili Sky a oslabili Movistar teraz odchádza aj Izagirre. Je to pravda, Movistar o dosť oslabol. Doteraz platili vždy v etapových pretekoch za najsilnejšie formácie, po týchto čistkách to budú mať zložité. Na druhú stranu taký Ruben Fernandéz je veľký objav, ktorý sa na Vuelte konečne ukázal na poriadnych pretekoch. Ale je to málo... Quintana by potreboval aspoň v zopár etapách podobný vlak ako má Froome. Ak bude chcieť vyhrať, tím mu bude muesieť aspoň v jednej etape očesať ľudí zo Sky, aby sa mohol snažiť utrhnúť Froomeho. Lenže takto nie... Quintana je asi rád, že má Valverdeho pri sebe. Je skúsený a s mnohými vecami mu pomôže. Ale neho za taký pravý vagón považovať nejde.

Od kiaľ je info, že Henao bude jazdiť za Bahrain?
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pon 26. Sep 2016 11:01:48

berloq píše:Od kiaľ je info, že Henao bude jazdiť za Bahrain?


Je to v prestupoch na http://cycling-info.sk/ine/cyklisticke-prestupy ale neskúmal som to hlbšie.
(šípka ktorá tam je ale znamená špekuláciu, resp. nepotvrdený prestup, takže to nemusí byť tak)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 01. Okt 2016 17:11:29

Do FDJ prichádza ďalší rychlík Davide Cimolai
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 04. Okt 2016 17:30:36

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 06. Okt 2016 5:33:59

Tak oleg Contadorovi celkom nalozil.... Ale musim povedat, ze presne toto si o nom myslim uz dlho. Ale tak to su iba moje pocity z neho.
Tie poznamky o tom ze im prehral rebricek a pod. si ale mohol odpustit
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 06. Okt 2016 7:44:45

Veď povedal pravdu Contador im prehral rebríček
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Štv 06. Okt 2016 7:58:13

Povedať o cyklistovi, ktorý skončil 5ty v rebríčku World Tour, že im prehral tímovú súťaž ... :roll:
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Alberto Contador

Poslaťod sportovec » Štv 06. Okt 2016 9:37:52

MichalJ píše:Povedať o cyklistovi, ktorý skončil 5ty v rebríčku World Tour, že im prehral tímovú súťaž ... :roll:

Pravda, Contador mal celkom peknú sezónu a nazbieral dosť bodov tohoto roku:
http://www.procyclingstats.com/rankings.php

Olega zjavne hnevá, že na obidvoch GT vždy kvalitne spadol, takže za svoj veľký plat nepredviedol na čo by reálne mal. Ale to sa stáva, Contadora to tiež neteší. Sagan dostával minulý rok od Olega rovnakú "hubovú polievku".

No a tým, že Alberto jazdil zbytočne tak dlho polámaný na TdF 2016, tak obral Romana o reálne 7. miesto v GC. To asi s Olega nasrdilo a pád na Vuelte bol už len posledný kliniec do rakvy vzťahov.

A takisto sa mu vzoprel a nešiel na Lombardiu. Určite by dopadol lepšie ako Gogl. Aj keď tie jednorazovky nie sú pre neho.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Ruská stoka

Poslaťod berloq » Štv 06. Okt 2016 18:52:32

Bože to je taký sajrajt ten Tinkov... Ako si vôbec môže otierať ten rypák o Contadora? Nesiaha mu ani po päty a zatiaľ čo Contadorove meno nebude nikdy zabudnuté, Po Tinkovovi za 5 rokov neštekne ani ten najviac zbastardelý pes na svete. Contador bude vyzerať hlúpo? To tvrdí on? Čo vždy bol za toho najväčšieho hlupáka? Deväť násobný víťaz GT nebude nikdy vyzerať hlúpo. Odchádza zosmiešnený snáď všetkými. Ale moment... Veď to tu už raz bolo... No, iba hlupák stúpi dvakrát do tej istej rieky, hlavne, keď v nej nevie chodiť.

Pán Tinkov... odzvonilo :D . Radšej nech napíše o koľko presne mohol byť bohatší a zbytočne to vyhodil za Sagana, Contadora, Majku :D . Úbožiak.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Ruská stoka

Poslaťod majo » Štv 06. Okt 2016 20:06:35

berloq píše:Bože to je taký sajrajt ten Tinkov... Ako si vôbec môže otierať ten rypák o Contadora? Nesiaha mu ani po päty a zatiaľ čo Contadorove meno nebude nikdy zabudnuté, Po Tinkovovi za 5 rokov neštekne ani ten najviac zbastardelý pes na svete. Contador bude vyzerať hlúpo? To tvrdí on? Čo vždy bol za toho najväčšieho hlupáka? Deväť násobný víťaz GT nebude nikdy vyzerať hlúpo. Odchádza zosmiešnený snáď všetkými. Ale moment... Veď to tu už raz bolo... No, iba hlupák stúpi dvakrát do tej istej rieky, hlavne, keď v nej nevie chodiť.

Pán Tinkov... odzvonilo :D . Radšej nech napíše o koľko presne mohol byť bohatší a zbytočne to vyhodil za Sagana, Contadora, Majku :D . Úbožiak.


chlope uz par dni bojujem sam so sebou lebo hned po vyjdeni toho rozhovoru som tu xcel na to napisat svoj nazor ale bolo by to urite nepristupne do 18r a asi aj necitatelne pre kazdeho slusneho cloveka...som rad ze tvoj dar reci tak pekne aj za mna vyjadril moj nazor lebo totalne do posledneho slova s tebou suhlasim...mozno ma ten blb v niecom pravdu co sa zmeny fungovania cyklistiky a UCI tyka ale to je tak vsetko...nech si tiahne kade lahsie debilko...mysi si ze za peniaze moze vsetko...mne chybat nebude...prave naopak som rad ze uz nebudem musiet kazdu chvilu pozerat na ten jeho hnusny arogantny rusky ksicht...huraaaa
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Štv 06. Okt 2016 20:40:40

Možno má pri niektorých veciach pravdu, ale z vety "Cycling will become much bigger, better and nicer to watch when it becomes a pure business." (Cyklistika sa stane väčšou, lepšou a krajšou na pozeranie, keď sa stane čistým biznisom) mi prišlo nenormálne zle :( V podstate z celého toho odseku...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Pon 10. Okt 2016 12:30:38

majka vynecha v novej sezone tdf ale pojde ako kapitan na giro a vueltu…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101089.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Okt 2016 18:25:37

paula@sile píše:majka vynecha v novej sezone tdf ale pojde ako kapitan na giro a vueltu…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101089.htm


Vďaka za info, Bora by ale mala ešte zapracovať na kádri, stále majú pod zmluvou iba 18 cyklistov, môžno by mohli siahnuť po dnešnom víťazovi časovky na MS keď nedokázali podpísať Kamnu či Schachmana. Z tohtoročnej Bory by mohli podpísať aspoň Konrada a prípadne Nerza, aj keď ten je v nejakom útlme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 10. Okt 2016 19:31:27

ifčopifčo píše:
paula@sile píše:majka vynecha v novej sezone tdf ale pojde ako kapitan na giro a vueltu…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_101089.htm


Vďaka za info, Bora by ale mala ešte zapracovať na kádri, stále majú pod zmluvou iba 18 cyklistov, môžno by mohli siahnuť po dnešnom víťazovi časovky na MS keď nedokázali podpísať Kamnu či Schachmana. Z tohtoročnej Bory by mohli podpísať aspoň Konrada a prípadne Nerza, aj keď ten je v nejakom útlme.

Ja som minule toto našla na twitteri, že jeden z týchto jazdcov pôjde do Bory, alebo všetci? No neviem. https://twitter.com/lucasaganronald/sta ... 3796698114
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 269 hostia