Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Cavendish

Poslaťod sportovec » Štv 24. Aug 2017 9:43:31

Miki píše:Rosoneri nechcel som veľmi s Tebou diskutovať/treba by mi bolo na to veľa času,podľa diskusií pod článkami

Tak, tak. Je to zbytočné.

Miki píše:Alebo, postihol by stejný osud Cava v obrátenom garde?

Neviem či by sa stalo obrátené garde. Asi len Cav je dostatočne šialený na to, aby sa pchal niekam, kde vidí, že sa mu to zatvára ako pevnosť Boyard. Sagan by to asi vypustil (ako to spravil následne Degenkolb pri Matthewsovi). Však ho ešte čaká skvelá budúcnosť - škoda aby sa dorantal na jednej etape.

Ale tak Cav je postavička sama o sebe. Napíšem len čo si narýchlo spomeniem (zvyšok nech si dohľadá každý sám):
Na poslednej olympiáde predviedol skvelé domino s cyklistami. A aký dostal trest? Olympijská medaila na krku.
TdF 2011: vozenie sa za autom, lepkavé fľaše a OTL. Trest? Slávnostné oblečenie zeleného trička v Paríži.
(Sagan by bol v takom prípade z Tour vypráskaný ako prašivý pes.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Rossoneri » Štv 24. Aug 2017 11:23:43

dexterko píše:
Rossoneri píše:Amen. :-) Myslel som ze toto uz pomalicky dostavame prec,takuto narodnu samolutost silnejsieho a slabsieho.Ved predsa temna doba je uz 27 rokov prec.Aj ked priznavam ze na Slovanov bezne v spolocnosti sa vo svete stale hladi s urcitym odstupom,tak v tom co spominas si to neviem dost dobre predstavit.Ako je mozne ze Christo Stoickov,Hagi,Djokovic,Klickovci,Zuzulka,Hamsik,Hossa,Chara,Satan,Jagr,Bondra,Kopitar,Martikan,Zelezny,Malysz,Prevc,atd atd maju legendarny status,vsade vo svete uznavany,aj medialne,ekonomicky,ich slova maju obrovsku moc.Sagana nevyhodili preto ze je Slovak a uz vobec nie to,ze ma preto ,,len,,99 vitazstiev,to je prepac paranoja slabeho naroda.Je to tvoj nazor,ja ti ho nevezmem,ale musel som..Udat svoj.


Počkaj počkaj, ešte raz sa skúsim vrátiť tam kde sme začali, lebo už zasa začínaš priveľmi používať tvoje obľúbené filozofické točky a oháňaš s nesúvisiacimi frázami a skúsenosťami. Znovu sem dám tvoju prvú citáciu, (teraz radšej kompletnú, aby sme sa vyhli možnosti vytrhnutia z kontextu), na ktorú som reagoval. Pôvodná myšlienka bola, že Froome to a to lebo je Angličan, Sagan to a to lebo je Slovák. Frooma teraz kašlem, ten bol v trochu inej súvislosti v tejto celkovej debate spomínaný. Myslím, že ty si skôr reagoval na to, že Sagan sa porúčal z TDF lebo je Slovák, že Slováci sú vo svete znevýhodňovaný a pod. Hájil si to nejakými legendami, že majú veľké slovo vo svete. Šak jasné, že majú. Teraz. Ale mali ho aj keď začínali? Myslím, že nie. Majú ho až teraz, keď sú legendy. A presne na to som sa ťa pýtal. Mal Hamšík nejaké svetové slovo keď začínal v Brescii? Trt makový. Mal nejaké slovo Kopitar keď hral vo Švédsku či v zaprdenej Jesenici? Nemal. Má ho Sagan v cyklistike? Nemá. Možno až raz skončí, ho môžeš zaradiť do zoznamu. Možno potom už bude mať to slovo, bo teraz ho nemá. Nikto ho nemal, majú ho až teraz keď sú legendy. Čiže dať ich ako merítko či prirovnanie k Saganovej situácii mi prišlo od veci. Na to bola moja otázka, aby si mi to vysvetlil. Vysvetlil to prepojenie so Sagnovou situáciou a celkovým ponímaním Slovákov vo svete so zoznamom legiend.

To ty si tam už potom začal hladať blchy a ťahať do extrému, že sme všetci utláčaný, nič nám nedovolia a pod. Veď toto nikto v debate nespomínal. Bavili sme sa čisto o tom, že ak by nebol Sagan Slovák, ale npr. Nemec, Brit, Frantík mal by to aj on o veľa jednoduchšie, nemyslím tým teraz športovú stránku (i keď samozrejme, že aj tam, ale o to nejde teraz), ale tú mimo športovú, politickú, zákulisnú, nazvime to ako chceme. Musíš byť veľký optimista ak to mu neveríš. Nibaliho kde vyhodili, v Taliansku? Ja si pamätám len Vueltu, asi mám ale slabú pamäť (to je možné). Bardeta si tiež nepamätám, budem rád ak mi pripomenieš. Tiež mi prosím pripomeň nejakú Francúzsku ikonu vyhodenú z TDF. Démara nerátam, po tom precedense nemali inú možnosť.

Vyťahuješ tu nepodstatné veci o tom ako sa bláhovo žije Slovákom vo svete. Kde prosím ťa? Skladníkom v Bristole? Oberačom v Andalúzii? Či vysokoškolákom v Nemeckom mekáči. Jasné, sú výnimky, kde sú šikovný Slováci úspešní. Ale to je zrnko z tých čo odišli von. Nie, nežijem vonku, a ti pravdu poviem, ani by som nechcel a dúfam, že ma osud von nikdy nezaveje. Nežijem síce vonku ako ty, ale za život som toho už pochodil po svete dosť, a nemyslím tým desaťdňové polpenzie na pláži. Pochodil som či už rekreačne alebo pracovne hádam pol európy a nikde som ešte nestretol takú mentalitu národa resp. spôsob života, ktorý by mi sedel. Dokonca ani tí bratia Česi. Neviem, možno ešte natrafím. Len toľko k tomu ,,žitia vonku,,.


:-) Skutocne budem k tebe uz len krátky a jednoduchy.Aspon sa posnazim.Bardeta vyhodili z domaceho Paris -Nice,Nibaliho vyhodili ano z Vuelty,pri tomto narazam na to,ze velmoc vyhodila velmoc,nie Slovaka.Prikladov je dost.Poskladaj si to.Ja som tu nevytahoval narody a ich pohrdanie,len som reagoval,nadväzoval na to,zrovnaj si to.K tvojej prvej pasazi o legendach a ich ,,neslove,,v zaciatkoch.Uplne logicke ze slovo,vyznam dosiahnutých uspechom.Vsetko mas uvedene uz v predoslych odpovediach.Kopirovat ti to uz nebudem.

K dalsej pasazi o,,blahovom zivote v zahranici,,.To je tvoje vyjadrenie a hlupo prevedene,napisane,nic take som nepovedal ja.Pretoze by som si to nikdy nedovolil takto prosto,malicherne uviest,napriklad aj z dovodu ze sam som tam.Ja neuvadzam moj zivot vonku ako uspech(som priemerny clovek),ale skusenost,ktoru ty nemas a postradat to napriklad aj pri tvojom hodnotení sveta,sportu atd.Ze si pochodil,neznamena ze si zil,na zdravy usudok,respektive posudok(a ty posudzujes vonkajsi vplyv) o zivote vonku potrebujes zit v cudzej komunite,starat sa tam o seba,zdielat ich kulturu dlhodobo bez rodinnych put,navykov atd,aby si mohol pochopit ako sa pozeraju na sport,narody,profesionalizmus,rozhodovania,verdikty atd.Tvoj argument o Bristolskych skladoch,Andaluzskych oberacoch(mimochodom v Bristole som zil,Andaluziu navstevujem pravidelne),ci vysokoskolskym mekacom v Nemecku je ubohy,streleny,unahleny,nerozhladny,populisticky,dost tradicny nasmu zmyslaniu.Hrdo nesies nasu narodnu pecat(mame vzdy jasno,o nic sa nechceme obohatit aj ked by bolo kde) :-) Ze je zrnko uspesnych a vzdelanych ludi vo svete,je absolutna pravda,to si trafil.Lenze to zrnko plati vsade na svete,aj medzi zapadnymi narodmi,lebo byt uspesny a vzdelany je vzdy tazsie ako naopak.Aj ty zberaci,skladnici,ci hamburgeri ziju dostojnejsie ako nasi zberaci,skladnici atd.Pointa nie je zosmiesnit nekvalifikovanu pracu v zahranici a ani oznacit za uspech podobnu profesiu,ale vediet rozlisit uspech,dostojnost,zivotnu skusenost.Takyto mlady ci starsi ludia s podobnou skusenostou z vonku(aj z mekacu,skladu atd.)budu urcite neporovnatelne zivotne vyzretejsi.Ze si nenasiel vonku este raj,mi je jedno,ani nehladaj,lebo neexistuje,zalezi co ocakavame,aky zmysel a co chceme sami od seba,aj doma ho niekto najde.To ale vobec nie je podstatne a tema preskocila od podstaty,,Sagan,ublizenia,narody,slaby,silny,,Mne to sice nevadi v diskusii,ale nemozno ta presviedcat o niecom,o com mas jasno v nejasnom priklade.Toto mam s tebou odpisane,ked bude dalsia zaujimava,najma spotova tema,mile rad sa zapojim do nazoru.ps: netvar sa ze vies co nevies,lebo ti to skusenost este nedovolila,napriklad pri teme zahranicie,zivot v nom.Urcite je pasaz kde sa mozem poucit ja od teba,toto to ale nie je. :-) zdravim
Rossoneri
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 30. Jún 2017 9:07:03

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Aug 2017 0:07:51

Zlé správy z Cannondalu, majú finančné problémy a hrozí strata licencie na rok 2018.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Ned 27. Aug 2017 20:48:24

ifčopifčo píše:Zlé správy z Cannondalu, majú finančné problémy a hrozí strata licencie na rok 2018.

Na trhu by sa ocitli dvaja zaujímaví borci - Uran a Vanmarcke. Sep moc nevyhráva, ale jazdí konzistentne závery jarných klasík. Neviem, či by chcel on alebo Bora, ale pre PS by to bola super posila.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 27. Aug 2017 22:00:57

Sep by isto nešiel robiť pomocníka Petrovi, sám chce byť lídrom. Že sa mu počas tohtoročných jarných klasík nedarilo, je jedná vec, ale on patrí spolu s Petrom a Gregom k topfavoritom pre kockové klasiky. Ak by náhodou CDT zanikol, tak by bol horúcim artiklom na trhu - zbežne som pozrel súpisky tímov, tak flámskeho topklasikára pre sezónu 2018 nemajú Movistar (aj keď oni nikdy nebrali kockové vážne), Kaťuša (T. Martin zatiaľ sklamaním), Sunweb (aj keď podpísal Theuns a všestranný Dumolin ukázal silu na BBT).
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 28. Aug 2017 13:28:07

tak ja dufam ze cannoni to rozchodia a v tej ich hlupej amerike sa konecne najde silny sponzor co by xcel byt v top cyklistike...vzdy som bol a aj budem ich fanusikom a bola by fakt skoda ak by zanikli...co sa sepa tyka tak pisal som tu pred niekolkymi mesiacmi nazor ze ak Sep v tomto roku nezacne vyhravat tak uz tazko nejaky team vsadi prave na neho...no a on nezacal...ak by sa cannondale predsalen rozpadol bojim sa ci bude Sep v pozicii ze by si vyberal ci kladol podmienky...kludne sa moze stat ze si bude musiet vybrat...alebo worldtour team ale byt "len" domestikom popripade nahradou za lidra alebo proconti najpravdepodobnejsie nejaky belgicky cim by JK neboli prenho stratene...dufam vsak ze k takymto situaciam nedojde
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 28. Aug 2017 14:18:08

@majo
ja si myslim ze taka Katusha by mala byt pre Sepa v pohode. nemaju ziadneho lidra na kockove klasiky. Tony Martin tuto sezonu nepresvedcil. ak by siel do proconti timu tak by mal uplne v pohode zabezpecene vsetky prenho dolezite jarne klasiky. ale zvysok roka by bol otazny a podla mna Sep by si nerad odpisal zvysok sezony. takisto Sunweb je bez lidra. takisto Orica - Trentina nepovazujem za nespochybnitelneho lidra. urcite nie na P-R. naslo by sa vela timov. Lotto-Soudal taktiez - Benoot sa trochu vzdialil od klasik, momentalne sa nachadza niekde medzi klasikarom a GC jazdcom ale ani v jednom nepatri medzi top. alebo navrat do LottoNL. Sep nebude mat o ponuky nudzu. tato jarna sezona bola prenho velmi smolna, nebolo to o vykonnosti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 28. Aug 2017 20:40:43

@simko
uprimne si zelam aby si mal pravdu ale ja som trosku vacsi pesimista v tomto ako ty :D idealne by bolo ak by zohnali sponzora a sli dalej
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Uto 29. Aug 2017 22:26:41

Sep skončí v Bore :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 30. Aug 2017 7:48:22

dexterko píše:Sep skončí v Bore :lol:


to by som celkom bral :P
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 03. Sep 2017 8:17:53

Tak Martin Velits po tejto sezóne končí kariéru. Povedal to Peter v rozhovore pre sport.sk
Mohol aspoň on ešte potiahnuť. Aj keď teraz nad tým rozmýšľam, zaregistrovali ste vôbec niekto, že Martin túto sezónu jazdí? Pôsobí celkom neviditeľne, a to si myslím, že som toho odsledoval dosť. Škoda, že sa zasa nedostal aspoň na Vueltu, no Quickstep má tento rok na všetkých GT takú fazónu, že asi vedia ako to vyskladať.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 04. Sep 2017 18:32:46

no skoda...na peloton bez mena velits si budem musiet chvilu zvykat...zeĺam mu len to dobre v mimosportovom zivote
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Str 06. Sep 2017 7:40:11

Talansky dosť prekvapujúco oznámil koniec kariéry :o
S Cannondalom to nevyzerá moc dobre. Zasa sa im minimálne v amerike bude ťažšie zháňať sponzor.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 11. Sep 2017 22:52:25

cannondale prezije...super sprava
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 15. Sep 2017 14:01:10

Tak Honzik nam odchadza z Bory...skoda...ale budem mu drzat palce aj nadalej
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 15. Sep 2017 18:21:18

majo píše:Tak Honzik nam odchadza z Bory...skoda...ale budem mu drzat palce aj nadalej

Tiež som čítala o tom. Ževraj Enrico Poitschkem nevychádzal dobre, pred dvoma rokmi mal s ním problém.. Na idnes.cz som čítala o tom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 15. Sep 2017 19:46:36

elviska píše:
majo píše:Tak Honzik nam odchadza z Bory...skoda...ale budem mu drzat palce aj nadalej

Tiež som čítala o tom. Ževraj Enrico Poitschkem nevychádzal dobre, pred dvoma rokmi mal s ním problém.. Na idnes.cz som čítala o tom.


co narobime...kazdy sme nejaky a nie kazdy dokaze s kazdym vychadzat...som si isty ze zamestnavatela si najde hravo a ze este ukaze co je v nom
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 15. Sep 2017 19:47:40

majo píše:
elviska píše:
majo píše:Tak Honzik nam odchadza z Bory...skoda...ale budem mu drzat palce aj nadalej

Tiež som čítala o tom. Ževraj Enrico Poitschkem nevychádzal dobre, pred dvoma rokmi mal s ním problém.. Na idnes.cz som čítala o tom.


co narobime...kazdy sme nejaky a nie kazdy dokaze s kazdym vychadzat...som si isty ze zamestnavatela si najde hravo a ze este ukaze co je v nom
no a za seba musim povedat ze som sa pocas sezony aj cudoval ako malo ho vidim v zostave bory
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 21. Sep 2017 12:56:08

gerrans do BMC...ach joj :(
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 21. Sep 2017 13:35:04

no celkom nerozumiem tejto podpisovej politike BMC.
Zbavili sa starnúceho Gilberta, ktorý nemal až tak dobré výsledky (ešte v BMC), navyše tým vyriešili situáciu dvoch kohútov na jednom smetisku a vyzerá to tak, že sa im to vyplatilo vzhľadom na výsledky Avermaeta....Teraz podpíšu starnúceho Gerransa, ktorý má ešte horšie výsledky ako mal Gilbert a tiež je známy tým, že nerád pracuje na niekoho iného. Neviem na aké preteky ho chcú nominovať... na Ardeny a podobné preteky, ktoré sú/boli vyslovene Gerransova špecialita, majú aj po odchode Hermansa a Sancheza slušný tím. Talentovaní Teuns, Vliegen, potenciál má aj Van Avermaet + skupina vrchárov.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 42 hostia

cron