Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 17. Okt 2017 10:58:15

@simko
ospravedlnujem sa za tu blbost co som napisal ale nezvyknem sa velmi hrabat v minulosti a tak som napisal to co sa mi zdalo ze som niekde pocul...
este k tom vad der poel-ovy ja osobne si myslim zeby mohol byt aj dobrym cestnym cyklistom...urcite k lepsim kockovym klasikarom by sa zaradit mal...osobne sa mi paci ze sa na cestu az tak neponahla kedze momentalne sa mu ako nebelgicanovy dari vyborne a ma obrovsku motivaciu porazat armadu skvelych belgicanov na blate a snehu...a ked sa toho nabazi tak si pojde nieco zarobit na cestu :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 27. Okt 2017 13:24:45

Firma AG2R La Mondiale uverejnila ze z investicie 14 milionov eur co dali na sponzoring cyklsitickeho teamu zarobili len na reklame 100 milionov eur a to len na francuzskom trhu...cize v reale este urcite ovela viac...sledujem cyklistiku od nejakeho r.2000 a naozaj detajlne sa o nu zaujmam nejakych 6-7 rokov a oni sa tam pohybovali vzdy ale priznam sa ze netusim co ta firma vlastne robi...no ale ked takto dokazali zarobit na cyklistike oni preco to "vraj" nedokaze iny?...nevyznam sa v marketingu ale toto mi fakt nejde do hlavy
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pia 27. Okt 2017 13:43:16

@majo
https://www.cycling-info.sk/timy-world-tour?id=36

Ag2R a La Mondiale sú poisťovne.

Po francúzsky neviem, neviem, odkiaľ máš uvedené info, ale nebude to skôr rak, že ide o zisky poisťovní a cykloteam je len jedna z foriem reklamy?
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 27. Okt 2017 16:43:23

eres píše:@majo
https://www.cycling-info.sk/timy-world-tour?id=36

Ag2R a La Mondiale sú poisťovne.

Po francúzsky neviem, neviem, odkiaľ máš uvedené info, ale nebude to skôr rak, že ide o zisky poisťovní a cykloteam je len jedna z foriem reklamy?


heh to som necital :D

tie info mam oftialto: http://naszosie.pl/2017/10/27/ag2r-la-m ... finansowy/
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod slovakpro » Sob 28. Okt 2017 19:50:50

Ak ste nevideli celkom sranda Froome vs. Kittel :D
https://www.youtube.com/watch?v=zXSMbY0k-AM
JoacHim_team!
attack by Purito Rodríguez!
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti-Marlon

Poslaťod Miki » Sob 04. Nov 2017 8:58:06

Kedže sme tu všetci pospali,tak pridávam sem článok o Marlonovi.https://sport.aktuality.sk/c/303908/pri ... ie.c.x...B.
Je priam neskutočné,aby sa v dnešnej dobe známy človek,športový odborník,človek ktorý pozná vrcholový šport z každej strany vyjadril takýmto jednoznačným spôsobom.O to viac,že pozná život aj v tých západných športových kluboch,kedže tam trénoval.Palec hore Tomáš.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Marlon

Poslaťod elviska » Sob 04. Nov 2017 13:47:21

Miki píše:Kedže sme tu všetci pospali,tak pridávam sem článok o Marlonovi.https://sport.aktuality.sk/c/303908/pri ... ie.c.x...B.
Je priam neskutočné,aby sa v dnešnej dobe známy človek,športový odborník,človek ktorý pozná vrcholový šport z každej strany vyjadril takýmto jednoznačným spôsobom.O to viac,že pozná život aj v tých západných športových kluboch,kedže tam trénoval.Palec hore Tomáš.

Ja úplne s Tomášom Kutkom, nesúhlasím,. Na daktore veci mám iné názory. Na manažéra z Quickstepu a manažéra z Lotta mám svoj názor, tiež kritický. Ale žeby nás celý svet nemal rád to si nemyslím. Jedine možno belgičania, belgický rozhodca a pár cyklistov z Belgicka, najmä Naesen, ten tento rok somral na Petra dosť často a ešte podaktorí. Ale Peter má aj dosť početnú skupinu fanúšikov v Belgicku. Sagan je svojská a hravá povaha, a to podaktorim vadí aj na Slovensku. Dakedy mám taký pocit, že si ho viacej vážia v zahraničí, ako Taliansko, USA atď.
Ja som si najprv myslela, že tento komentár, článok napísal cyklistický tréner. Neviem čo má spoločné hádzanarsky tréner s cyklistikou a s Marlonom. Marlon je na svete týždeň a dačo , a podaktorí riešia už jeho budúcnosť.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Marlon

Poslaťod Milanj55 » Sob 04. Nov 2017 15:19:31

elviska píše:
Miki píše:Kedže sme tu všetci pospali,tak pridávam sem článok o Marlonovi.https://sport.aktuality.sk/c/303908/pri ... ie.c.x...B.
Je priam neskutočné,aby sa v dnešnej dobe známy človek,športový odborník,človek ktorý pozná vrcholový šport z každej strany vyjadril takýmto jednoznačným spôsobom.O to viac,že pozná život aj v tých západných športových kluboch,kedže tam trénoval.Palec hore Tomáš.

Ja úplne s Tomášom Kutkom, nesúhlasím,. Na daktore veci mám iné názory. Na manažéra z Quickstepu a manažéra z Lotta mám svoj názor, tiež kritický. Ale žeby nás celý svet nemal rád to si nemyslím. Jedine možno belgičania, belgický rozhodca a pár cyklistov z Belgicka, najmä Naesen, ten tento rok somral na Petra dosť často a ešte podaktorí. Ale Peter má aj dosť početnú skupinu fanúšikov v Belgicku. Sagan je svojská a hravá povaha, a to podaktorim vadí aj na Slovensku. Dakedy mám taký pocit, že si ho viacej vážia v zahraničí, ako Taliansko, USA atď.
Ja som si najprv myslela, že tento komentár, článok napísal cyklistický tréner. Neviem čo má spoločné hádzanarsky tréner s cyklistikou a s Marlonom. Marlon je na svete týždeň a dačo , a podaktorí riešia už jeho budúcnosť.

Zdravím Vás priatelia. Tomáš Kuťka vyslovil svoj názor, na ktorý má právo ako každý iný, tak mu ho nebudeme brať, ale samozrejme nikde nie je napísané, že s ním musíme súhlasiť. Elviska, prakticky súhlasím s Tvojim názorom, lebo čo sa týka hlavne vedenia Quickstepu , tak tam je to jednoznačné a dávajú to najavo vždy , keď sa im vyskytne príležitosť. Skrátka , nevedia prehltnúť horkosť neúspechov , keď im to Peter natrie v priamom súboji a oni mali možnosť ako prvý získať túto superstar do svojho tímu. Dopustili sa však veľkej chyby a Petra neangažovali a teraz trucujú a snažia sa všetko zahmliť takýmito rečičkami na adresu Petra. No a čo sa týka podpory pre Petra, tak to je viac ako samozrejmé, veď fanúšikov má prakticky na všetkých kontinentoch. Veď aj všade kde sa zúčastnil pretekov , mu to dávali na vedomie, či už usporiadatelia,alebo jeho obdivovatelia. S každou svojou účasťou priniesol pre usporiadateľskú krajinu nie len imidž úradujúceho majstra sveta pričom vzrástol kredit konkrétnych pretekov, ale aj kopu finančných prostriedkov a popri tom aj vyššiu divácku sledovanosť. Za všetkým čo sa tu počas roka odohráva sú samozrejme v prvom rade veľké peniaze ktoré hýbu celou touto mašinériou.Tak ako si opísala fanúšikov v Belgicku , tak máš z veľkej časti pravdu, ale aj tam je vytvorený Fan-club Petra Sagana, ktorý ho pravidelne podporuje a za žiadnu cenu nenechá na svoj idol dopustiť. Ako si už spomenula , že máš taký pocit, že si Petra vážia viac ľudia vonku ako doma, tak to nie si v tom sama. Ten istý pocit mám aj já, keď čítam niektoré príspevky po pretekoch. Stali sme sa maximalistami a od Petra už očakávame iba samé víťazstvá a keď sa tak nestane, že skončí druhý,či tretí , tak v tom momente ho začíname zatracovať. Podľa mňa tak robia hlavne tí ľudia , ktorí toho v živote moc nedokázali a týmto spôsobom si sem chodia prevetrávať svoje ego. Ešteže takýchto je tu iba mizivé percento a ostatné príspevky sú celkom vyvážené a na úrovni. No a Marlonove meno sa tu už spomenulo viackrát, tak mi nezostáva , iba jemu a jeho rodičom popriať do života len to najlepšie a tiež prianie , aby zdedil po otcovi čo najviac génov, ktoré v budúcnosti využije pre svoj rast a zdokonalovanie sa v tomto nádhernom športe. Priatelia, tak som trošku vyplnil toto hluché obdobie a očakávam , že sa ešte niekto z Vás opäť zapojí svojim príspevkom do fóra. Prajem Vám všetkým pekný zvyšok víkendu.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 06. Nov 2017 13:38:56

dnes som si precital zaujimavu myslienku ze ci by Dan Martin podpisal v UAE ak by vedel ze podpisu aj Arua? samozejme su typi pretekov kde mu Fabio nikdy nemoze byt konkurentom ale na tazsie etapaky ci GT je Aru predsalen asi vhodnejsi typ...vsetky sice absolvovat nemoze ale ich zaujmy sa kludne mozu stretnut
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pon 06. Nov 2017 16:17:51

Aru chce ist Giro, Martin Tour, nevidím tam veľký problém ;) A počas sezóny si tiež etapáky môžu medzi sebou rozdeliť, napríklad jeden pôjde Paris-Nice a Dauphine, druhý Tirreno-Adriatico a Švajčiarsko.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 06. Nov 2017 19:09:08

Toto je zrovna dvojka, kde si myslím problém nebude. Mám z nich pocit že každý si vyberie také preteky, že si to pekne rozdelia. Ešte keby Aru nebol Talian mohli by sa chytiť o Tour, ale pre neho je aj Giro minimálne rovnako hodnotné. Nasilu sa na tour asi tlačiť nebude.
Jednorazovky sú Martinova záležitosť a o ostatnych etapakov je hojne.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Str 29. Nov 2017 12:47:15

Hmmm, tak Bárta nakoniec na tri roky do Elkov-Author...

Je to síce pokles o dva stupienky, ale čo som čítal, tak majú ambíciu možno sa posunúť v ďalších rokoch do proconti a vzhľadom na kalendár som sa skôr obával, keďže bolo okolo neho dlho ticho, že to môže byť aj koniec kariéry...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti-Sagan kontra UCI

Poslaťod Miki » Uto 05. Dec 2017 19:33:58

Čítali ste už ten blábol na RoadCycling.cz od tzv.cykloodborníka Mareka Matejku,ktorý si opäť nezabudol kopnúť do Sagana,tak ako to spravil aj pri pamätnom zhodení motorkou na WUELTE 2015.Vtedy to bol myslím Libor.Sagan zapríčinil pád Cava,Sagan križoval dráhu atd.Nechcem mu upierať jeho uhol pohľadu,ale predsa sa mi zdá,že týto páni nemajú Petra Sagana príliš v láske a ich pohľad veľmi nekorešpenduje s pohľadom a vyjadreniami na roznych cykloportáloch,či už odborníkov,alebo priznivcov cyklistiky.http://www.roadcycling.cz/clanek/koment ... ala-predem
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Sagan kontra UCI

Poslaťod nat » Str 06. Dec 2017 4:12:38

Miki píše:Čítali ste už ten blábol na RoadCycling.cz od tzv.cykloodborníka Mareka Matejku,ktorý si opäť nezabudol kopnúť do Sagana,tak ako to spravil aj pri pamätnom zhodení motorkou na WUELTE 2015.Vtedy to bol myslím Libor.Sagan zapríčinil pád Cava,Sagan križoval dráhu atd.Nechcem mu upierať jeho uhol pohľadu,ale predsa sa mi zdá,že týto páni nemajú Petra Sagana príliš v láske a ich pohľad veľmi nekorešpenduje s pohľadom a vyjadreniami na roznych cykloportáloch,či už odborníkov,alebo priznivcov cyklistiky.http://www.roadcycling.cz/clanek/koment ... ala-predem

d
Dost divny clanok. Hlavne prekrucajuci realitu. Prave nie je podstatne, ci Peto bol alebo nebol vinny. Jedinny kto ustupil je Bora, nakolko UCI hrozil ozaj pruser , ze porusila vlastne predpisy a tj. pokutka 2 mega by ich ozaj bolela (vzhladom k rozpoctu) .
Takze velmi rada (skovavajuc sa za noveho prezidenta ktory za nic nemoze) vyhlasila hocico len aby nemusela platit. A to ze to bola pravda to bola len ceresnick. Ozaj divne kmentar.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti-Sagan kontra UCI

Poslaťod Milanj55 » Str 06. Dec 2017 12:46:43

Miki píše:Čítali ste už ten blábol na RoadCycling.cz od tzv.cykloodborníka Mareka Matejku,ktorý si opäť nezabudol kopnúť do Sagana,tak ako to spravil aj pri pamätnom zhodení motorkou na WUELTE 2015.Vtedy to bol myslím Libor.Sagan zapríčinil pád Cava,Sagan križoval dráhu atd.Nechcem mu upierať jeho uhol pohľadu,ale predsa sa mi zdá,že týto páni nemajú Petra Sagana príliš v láske a ich pohľad veľmi nekorešpenduje s pohľadom a vyjadreniami na roznych cykloportáloch,či už odborníkov,alebo priznivcov cyklistiky.http://www.roadcycling.cz/clanek/koment ... ala-predem

Zdravím Vás priatelia. Tak prečítal som si aj já ten blábol na RoadCycling.cz od toho tzv. odborníka Mareka Matějku, ktorý má k objektivite príliš ďaleko. Máš pravdu"Miki", keď si spomenul aj Libora Matějku, tak to je jeho otec, tiež redaktor už spomenutého plátku. Čakať od tejto dvojice korektné a nezaujaté články smerom k Saganovi, tak to je nemožné. Toľko zaujatosti voči Petrovi má málokto a písať takéto nezmysli môže iba takýto človek s klapkami na očiach. Cyklistiku berú iba ako biznis a vôbec ich nezaujíma tá druhá stránka "športová". Pod tým článkom boli dva príspevky v ktorých zjavne nesúhlasili s názorom redaktora. Som presvedčený o tom , že aj na tej webovej stránke prispievajú ľudia podobného zmýšľania , ako je u nás ja(CZ).Tohto človeka si nesmierne vážim za jeho vyvážené a fundované príspevky.
No a k samotnej dohode medzi UCI a BOH, tak to spôsobilo viacero faktorov. Výmena prezidenta, ktorý samozrejme za vzniknutý problém nemohol niesť zodpovednosť a hlavne dôkazový materiál ktorý mohla Bora poskytnúť v procese, bol nevyvrátiteľný. No a v neposlednom rade tu bol aj tlak športovej verejnosti, ktorý bol nespokojný s rozhodnutím komisárov a žiadal tento incident spravodlivo doriešiť.Musím dať za pravdu aj "natovi", lebo má pravdu v tom , že UCI by bola prišla o veľké finančné prostriedky, nebyť toho zmieru. Teraz to dopadlo podľa starého príslovia"aj baran celý, aj vlk sýty". Prajem Vám pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 06. Dec 2017 22:28:16

tak bolo tu k tomu uz napisane vsetko co som xcel aj ja cize dalej to nerozmazavam,,,ja uz poviem len ze tie ich komentare na sagana su takym ceskym ekvivalentom na tie slovenske v hokej typu: zas raz sme nemali sancu proti ceskemu elitnemu utoku Klika-Stesti-Nahoda a podobne...aj ked je pravda ze uz neraz som hladal tie 3 mena na ich dresoch :D :D
no a mna skor ako komenty nejakych zakomplexovanych novinarov by zaujimal nejaky koment do cava...lebo on este asi pred 2-3mi mesiacami v jednom rozhovore povedal ze mu sagan takmer ukoncil karieru
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Dec 2017 15:27:33

Ak si myslíte, že Peter bol najlepším slovenským športovcom v roku 2017, tak ho podporte na
www.sportovecroka.eu
prípadne podporte svojho favorita
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Štv 07. Dec 2017 16:53:13

ifčopifčo píše:Ak si myslíte, že Peter bol najlepším slovenským športovcom v roku 2017, tak ho podporte na
http://www.sportovecroka.eu
prípadne podporte svojho favorita

Zdravím Ťa priateľ môj.Už sa stalo a podporil som Petra, má tam do cela značný náskok, tak dúfam že to teraz bude isté. Dal som návrh aj na osobnosť športovca roka 2017, čiže krištáľové krídlo. Tam bola možnosť myslím že do 31.10.2017 dávať návrhy jednotlivým osobnostiam v rôznych odvetviach a víťaza vyhlásia niekedy začiatkom januára. Takto sa mala možnosť zapojiť verejnosť a prejaviť svoje sympatie jednotlivým osobnostiam za rok 2017. Som veľmi rád, priateľ"ifčopifčo", že si aktívny aj naďalej , lebo keď si sa odmlčal , tak si nám tu viacerým chýbal a tento portál už opustilo viacero skvelých ľudí. Ešteže tu máme aspoň"maja", ktorý má stále nové nápady a je aktívny na tomto fóre asi najviac zo všetkých. Priznám sa , že keby sa na čas odmlčal, tak by mi veľmi chýbali tie jeho príspevky.
Prajem Vám všetkým pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Štv 07. Dec 2017 17:45:28

ifčopifčo píše:Ak si myslíte, že Peter bol najlepším slovenským športovcom v roku 2017, tak ho podporte na
http://www.sportovecroka.eu
prípadne podporte svojho favorita

Tak už som si tiež splnil občiansku povinnosť :)
Ď za link.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 07. Dec 2017 18:49:45

Miňo ja som ako slovensky politik mna neumlcite...len nekradnem na to nemam gule :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Roman a 82 hostia

cron