Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 21. Dec 2017 21:00:32

majo píše:
elviska píše:A toto čo bude? Našla som to na stránke RTVS. https://www.rtvs.sk/televizia/program/12953/144802


sikovna si ale daj ten link potom este raz ze to kuknem zo zaznamu lebo ja hlava derava urcite zabudnem ze to ma byt :D

No ja neviem, či to bude v archíve.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 24. Dec 2017 10:47:18

Celkom dobrý rozhovor s Petrom, z denníka šport od pána Lučaniča. Ked nepreberajú články a rozhovory od TASR, Sita, tak ešte majú celkom v pohode články. Aj slzička mi vyšla pri tomto rozhovore, ale čo už som žena. https://sport.aktuality.sk/c/312051/pet ... na-dalsiu/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Froome

Poslaťod sportovec » Str 27. Dec 2017 17:39:19

Zutu píše:Porovnajte si ten pristup s pristupom ku Kreuzigerovi.


Pravda.
Veľmi veľa závisí na tom či máš za sebou všemocné SKY a ich financie (či nejaký taký podobný mega valec) alebo si napríklad pod krídlami ZSSR (Astana, Tinkoff) - vtedy ti UCI nič nedaruje. Prípadne ešte aké máš iné páky a možnosti ...

Aj keď trebárs taký Rossoneri a ifcopifco ti budú donekonečna omielať sprostosti typu, že ku každému je rovnaký prístup a každý má predsa rovnaké možnosti :mrgreen:
To je predsa jasná Kreuzigerova chyba, že išiel do takého divného teamu + najlepšie roky premárnil superdomestikovaním Contadorovi :D

Sám som zvedavý ako to s Froome-om nakoniec dopadne.
Z toho čo som videl na Vuelte, tak ochorel z počasia - chladné počasie mu nikdy nesedelo a plus kumulovaná únava z TdF. A následne si asi "šľahol" trošku viac ako bolo dovolené ... prípadne si šľahol rovnako ako obvykle, ale telo (ktovie koľko mal kg telesnej hmoty) to už nestihlo vstrebať pri tých ťažkých podmienkach ...

Keď sú cyklisti chorí majú odstúpiť a liečiť sa - ale ten tlak na Frooma a podobných býva obrovský ... no a potom to skončí takto ...

A tiež keď je počasie hnusné - ako bolo trebárs na MS 2013, kde sa išla väčšina cyklistov pozabíjať.
Tak to treba zrušiť (pretek alebo etapu). Niekedy sa ide fakt do extrémov ...
https://www.youtube.com/watch?v=XOl2OPjewOE
https://www.procyclingstats.com/race/wo ... nship/2013 DNF, DNF, DNF, ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Froome

Poslaťod ifčopifčo » Str 27. Dec 2017 19:13:02

sportovec píše:Aj keď trebárs taký Rossoneri a ifcopifco ti budú donekonečna omielať sprostosti typu, že ku každému je rovnaký prístup a každý má predsa rovnaké možnosti :mrgreen:
T


Ja som si naivne myslel, že aspoň na tomto fóre si to udrží určitú úroveň, ale vidím, že je to márne. Športovec, prečítaj si
viewtopic.php?f=5&t=20&view=unread&sid=73952ce395650d0eb8c4df95db56f6de#unread
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Froome

Poslaťod dexterko » Str 27. Dec 2017 22:37:12

sportovec píše: ...
A tiež keď je počasie hnusné - ako bolo trebárs na MS 2013, kde sa išla väčšina cyklistov pozabíjať.
Tak to treba zrušiť (pretek alebo etapu). Niekedy sa ide fakt do extrémov ...
https://www.youtube.com/watch?v=XOl2OPjewOE
https://www.procyclingstats.com/race/wo ... nship/2013 DNF, DNF, DNF, ...


Já ti dám rušiť. Keď som tam ja mohol stáť a moknúť celý deň, tak sa rušiť nič nebude :D :D Tie DNF sú na WCH viac menej logické. A tiež si neviem predstaviť ako by sa dal zrušiť resp. presunúť sveťák. Okrem toho je veľa športov kde sa hrá nech je jak je, npr. taká NFL, vonku -20, fujavica, sneh po kolená, ale ide sa. No dobre, veľa ich nie je, ale nájdu sa :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Froome

Poslaťod sportovec » Štv 28. Dec 2017 9:58:07

dexterko píše:Já ti dám rušiť. Keď som tam ja mohol stáť a moknúť celý deň, ...

Som zvedavý koľko normálnych ľudí by išlo jazdiť na cestný bicykel ...

Gent - Wevelgem 2015
Tour de Pologne 2016 Stage 5
a podobne ...

dexterko píše:Tie DNF sú na WCH viac menej logické.

Hej pri tom počasí je to logické. DNF celé tímy - to sa tak často nevidí.

dexterko píše:Okrem toho je veľa športov kde sa hrá nech je jak je, npr. taká NFL, vonku -20, fujavica, sneh po kolená, ale ide sa. No dobre, veľa ich nie je, ale nájdu sa :D

V cyklistike sa to niekedy strašne tlačí všetko cez hranu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 28. Dec 2017 12:55:33

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 28. Dec 2017 14:11:41

EWP sa uz pouzil viackrát, je dobre ze cyklisti maju v sucasnosti takuto "ochranu". ja osobne tomu rozumiem v niektorých pripadoch, na druhej strane v sucasnosti je cyklistika velmi takticky zviazana a naozaj nie je velmi na co sa pozerat az do poslednych kilometrov. preto chapem nadseniu fanusikov pre zle pocasie, ktore uplne vynuluje nejake takicke timove zamery poprípade silu niektorých timov kontrolovat preteky.
EWP je uplne v pohode pouzit pocas nejakých etapových pretekov, myslim si ze vtedy to nikomu neprekaza. aj ked pamatam si tu zrusenu horsku etapu na T-A 2015 kvôli snehu , kedy sa mnohi fanusikovia burili, pretoze na druhy den uz po snehu nebolo ani stopy, resp. ze tie podmienky neboli take zle ako sa prezentovalo.
ale co sa tyka jednodnovych pretekov tak podla mna tak lahko neuvidime zrusene podujatie bez ohladu na podmienky. navyse by sme prisli o skutocne skvosty:) MSR 2013, G-W 2015, takisto LBL 2016 bolo velmi zaujimave z hladiska pocasia
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 28. Dec 2017 22:08:35

elviska píše:
majo píše:
elviska píše:A toto čo bude? Našla som to na stránke RTVS. https://www.rtvs.sk/televizia/program/12953/144802


sikovna si ale daj ten link potom este raz ze to kuknem zo zaznamu lebo ja hlava derava urcite zabudnem ze to ma byt :D

No ja neviem, či to bude v archíve.

Majo, video pre teba, ale to je len úputavka. https://www.youtube.com/watch?v=cLlZOE98How
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 31. Dec 2017 12:31:35

@elviska

tak som to zvladol a nezabudol som na to a pozrel som si to...diky este raz ze si to nasla lebo inac by som to urcite nevidel...je to zolik ten nas peto co vam poviem :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 31. Dec 2017 22:46:30

majo píše:@elviska

tak som to zvladol a nezabudol som na to a pozrel som si to...diky este raz ze si to nasla lebo inac by som to urcite nevidel...je to zolik ten nas peto co vam poviem :D

Ja som tiež pozerala a bol to celkom dobrý rozhovor. Aj ked určite sa nájdu aj ludia, ktorým sa tento rozhovor nepáčil. Peter je stále svojský, ako vždy. Jedna pani celkom dobre napísala na FB: Stretli sa dvaja úplne rozdielni muzi. Merčiak chcel všetko analyzovať a Peto nic neanalyzuje,nic neplanuje. :) https://www.youtube.com/watch?v=G8S4kwz8Jqo Jej, už sa mi odoslal prispevok, popoludni som mal s tým problém.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Ned 31. Dec 2017 23:52:59

Zdravím Vás priatelia. Prihlásil som sa na základe toho rozhovoru Merčiaka s Petrom Saganom .Peter bol ako vždy v pohode , žiadne hviezdne maniere , je stále rovnaký vo svojom vyjadrovaní.Je bezprostredný , priamy a ako vždy mňa osobne jeho odpovede nesklamali. Merčiak ho chcel trochu viac načať , aby sa viac otvoril vo svojich odpovediach, ale inak musím priznať, že celkovo viedol rozhovor s Petrom veľmi korektne a slušne. Po kratšej diéte prídu v januári dlho očakávané zápolenia , ktoré nás budú držať v napätí a dúfam že sa prejaví aj kvalita nakúpených posíl.Veľa šťastia do Nového roku 2018 a veľa skvelých zážitkov pri sledovaní tohoto nádherného športu priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 01. Jan 2018 17:04:21

tak a mame tu dalsie "dielo" s podpisom Matejka...samotny clanok nieje zly aj ked takmer v kazdom odstavci si autor neodpustil kopnutie si...treba objektivne uznat ze tie kopnutia neboli vymyslene ci prekrutene ale pre mna davaju tomu clanku nadych sarkazmu...uznavam ze tieto moje pocity mozu byt dosledkom toho ze sme so saganom rovnakej narodnosti ale nemozem sa zbavit pocitu ze to bolo napisane cielene prave takto


http://www.roadcycling.cz/clanek/2017-m ... m-rok-2018
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Pon 01. Jan 2018 18:31:44

majo píše:tak a mame tu dalsie "dielo" s podpisom Matejka...samotny clanok nieje zly aj ked takmer v kazdom odstavci si autor neodpustil kopnutie si...treba objektivne uznat ze tie kopnutia neboli vymyslene ci prekrutene ale pre mna davaju tomu clanku nadych sarkazmu...uznavam ze tieto moje pocity mozu byt dosledkom toho ze sme so saganom rovnakej narodnosti ale nemozem sa zbavit pocitu ze to bolo napisane cielene prave takto
http://www.roadcycling.cz/clanek/2017-m ... m-rok-2018


No na to, že to písal Matějka, je ten článok v zásade vecný. Jasné, niektoré formulácie by sa dali voliť inak, ale oproti autorovmu štandardu pri písaní o PS to celkom ujde.
Akurát s tým "nesprávnym" trestaním Terpstru celkom nesúhlasím, Peťo už Wevelgem vyhral a potreboval presvedčiť, že nebude za všetkých makať, ani za cenu nevyhratia. Že dostať sa do Saganovej skupiny a príživníčiť nie je zaručený recept.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Jan 2018 20:31:56

S článkom v podstate súhlasím a nie je tam podľa mňa nič kontroverzné. Možno iba to BB Tour, kde mal Peter v rozhodujúcich chvíľach smolu takže to mal Dumo uľahčené.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 03. Jan 2018 16:07:26

podla La Gazzetta by Bora rada videla Peta tento rok na AGR
http://www.cyclingnews.com/news/peter-s ... r-success/

zachvilu zacina urcite nami vsetkymi uz netrpezlivo ocakavana sezona 2018 :) aj ked vieme ze tie prave preteky kde z nasho pohladu o nieco pojde zacinaju az Omloopom.
z hladiska klasikarskej casti sezony je nastolených velmi vela otázok, bude zaujimave sledovat ake odpovede dostaneme:)
udialo sa vela prestupov, uvidíme ako si budu pocinat Kristoff, Trentin v novych timoch.
ci Tony Martin zvladne reparat a presvedci ako klasikar lider alebo uz ostane navzdy "iba" casovkar a pomocnik na klasiky ako tomu bolo v QS.
Stuyven, Naesen su urcite adeptami aby sa opat o nieco zlepsili.
Gaviria nanho sme urcite mnohi zvedavi. cital som s nim rozhovor kde spomenul velke ciele Flamsko a Roubaix. kedze na nich startuje prvýkrát neocakavam top výsledok ale urcite jeho vykony nam napovedia ci v buducnosti bude bojovat o vitazstvo na tychto dvoch monumentoch.
Gilbert sa uz netaji svojim cielom #StriveForFive ale pred sebou ma dva monumenty na ktorých bude mat asi najvacsiu konkurenciu, a oba monumenty su z velkej casti o stasti.

a este mnohe ine ktore ma teraz nenapadaju ale tak este je vela casu aby sme ich tu prediskutovali:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 04. Jan 2018 0:42:06

@simko
mne už tiež klepe nohami rukami kým to všetko vypukne :D
Keby aspoň to počasie vonku sa nejako ustálilo, že sa človek môže ísť vyblázniť naostro von :D Už pomaly začínam zaklínať trenážér :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Štv 04. Jan 2018 20:48:31

matejkovu tendencnost nemam rad ale tento clanok majo mi pride vpohode az na na ten wewelgem pre petra tam nebolo dolezite zvitazit ale naozaj ukazat ze nebude zo seba robit taznu mulicu
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 05. Jan 2018 8:06:01

motyliLET píše:matejkovu tendencnost nemam rad ale tento clanok majo mi pride vpohode az na na ten wewelgem pre petra tam nebolo dolezite zvitazit ale naozaj ukazat ze nebude zo seba robit taznu mulicu


ved aj ja som sa predsa vyjadril ze clanok je na jeho pomery ok...aj ked je tam par podj..avok...ale nic strasne to nieje...v podstate jedina vec co sa mi tam trosku nepaci a nad ktorou by sa dalo polemizovat je ze napisal o podceneni kwiata na M-SR na taketo tvrdenie musis mat nejaky zaklad...je absolutne nerealne aby akykolvek pretekar vo finale monumentu podcenoval svojho supera...som si isty ze to by sa nestalo ani keby peto mal spurtovat proti mne a nieto proti takym borcom ako su kwiato a julien...taku blbost by som si ja keby som bol novinar nikdy nedovolil napisat...jedine zeby to dany pretekar sam priznal ze ano podcenil som supera podcenil som sprint
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia