Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 09. Jan 2022 21:54:20

@pmts
cisto moj subjektivny nazor…
Ja si myslim zeich navrat moze byt uspesny a mozu podavat skvele vykony ako to bolo kedysi ale…ak by sa aj dostali tam kde boli tak velke veci ocakavam len od Frooma kedze on vie ako pracovat so svojimy moznostami on vie nepanikarit a udriet v spravny moment…ano on by mohol prikurit slovincom ak sa vrati na svoju uroven spred zranenia…a Pinot?…tohto chlapika mam fakt rad a vzdy som mu fandil ale bohuzial je to traged a smoliar a nikdy nedokazal naplno vyuzit svoj potencial a moznosti…on aj keby sa vratil spat na svoju najvyssiu uroven tak by podla mna sa mal vykaslat na GC(na GT urcite, tyzdnovky by mohol dat) a zemarar sa skor na kralovske etapy, dresy ore najlepsieho vrchara popripade horske jednorazovky(napr. Lombardiu a podobne)
Nech uz to ale bude akokolvek budem im drzat palce nech sa im dari
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Pon 10. Jan 2022 0:36:28

Za Slušný Svet píše:23) TotalEnergies - žiadne prekvapenie sa nekoná, na tom drese nie je nič originálneho, ale to sme v podstate všetci čakali, že Peter bude pretekať v nevkusných dresoch, takže žiadne sklamanie sa nekoná.

Wanty, Androni, Bardiani (a ešte zopár nádejných kandidátov) sú na tom ešte horšie. Im sa to však dá prepáčiť, lebo pre tie tímy dresy zjavne nie sú témou. Kým sa to dá obliecť a je na tom meno sponzora, tak je všetko v poriadku a sú spokojní. Total sa zrejme aj snažili, ale nevedia :)

@pmts
Rozum vraví, Froome ako top jazdec skončil. Ak by sa ale stal nejaký zázrak, až taký prekvapený by som nebol (ak si tie zázraky už neminul).

Pinot si to zhodnotil sám, a myslím, že dosť realisticky. Žltý je pasé, a aj ten ružový spomenul len v súvislosti s nosením, nie že by ho chcel vyhrať. Ak sa teda niečo nestratilo v preklade. Ja by som ho rád videl v tej polohe, ktorú spomína majo - etapy, vrchárske dresy, jednorazovky...

Pridal by som aj Dumoulina, ktorý sa chystá na Giro. A zatiaľ to vyzerá na Giro ďalších a posledných šancí, keďže veľa z tých mien, ktoré vidno na predbežnej štartovke je po zlej sezóne, alebo sezónach. Pinot, Dumoulin, Landa, Geoghegan-Hart, López a posledný krát to skúsia Porte, Valverde, Nibali (?) Ešte by tam mohli Naira nejako prepašovať...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Jan 2022 20:32:49

pmts píše:No keďže sa nám čo nevidieť začne nová sezóna, mám na vás fanúšikov cyklistiky otázku ohľadom dvoch cyklistov, ktorý tvarovali minulú dekádu ale zranenia im zabránili v posledných rokoch výraznejšie prehovoriť do výsledkov... Myslíte že sa tento rok Froome a Pinot vráti a ako prehlasujú, budú schopní zaútočiť na Tour resp. Giro? Prípadne aký veľký progres myslíte že dosiahnu oproti minulej sezóne (ak vôbec nejaký...)?


Veľmi by som si prial vidieť súboj Froomieho s mladými puškami, ale myslím si, že je to len sen. Nevidím šancu, že sa Froome dostane na takú úroveň, aby reálne bojoval o GC, prepad výkonnosti po páde je obrovský, nepamätám si jedny preteky, kde by bol konkurencieschopný. Pinot na GC tiež nie, ale na etapy, vrchárske klasiky možno áno, aj keď tie problémy s chrbátom ktoré ho brzdia ho môžu stále limitovať, kto mal niečo s chrbticou vie o čom píšem.
Veľmi rád by som videl aj súbor starých pánov klasikárov (Vanmarcke, GVA ...) s cyklokrosármi na klasikách, ale aj v tom som skeptický.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Uto 11. Jan 2022 21:33:55

Tak @majo - veľmi príjemná predpoveď, od pravého fanúšika cyklistiky :D .
@ifčo to zobral trocha pesimistickejšie a vpodstate asi podvedome súhlasím, ale nepripúšťam si to, lebo ich chcem oboch ešte vidieť pretekať o víťazstvá... Už viac-krát som rozmýšlal, čo všetko mohlo byť teraz inak keby to Froome vtedy na tom tréningu neprehnal (už len fakt že Bernal by nikdy nevyhral Tour, Froome by mal pravdepodobne 5 titulov a zdravý by sa po lockdowne v 2020 stretol s Rogličom a Pogačarom v priamom dueli ktorý by skončil ktovie ako atď...). Čo sa klasikárov týka, tak ťažko povedať, oni nemali žiadne zranenia z ktorých by mohli dať comeback, jednoducho roky pribúdajú a výkonnosť odchádza. Grega v jeho momentálnom maxime sme mohli vidieť túto jar, no a hoci výsledky mal celkom super, tak reálne na tých bergoch to už na cyklocrossárov nestačilo...

@phobos tu súhlasím do bodky. Ohľadom toho Gira... Myslím že bude veľmi zaujímavé, hoci vynechal si dve podstatné mená, ktoré si to najviac pravdepodobne rozdajú v dueli o titul - Almeidu a Carapaza. Ale chápem, nezapadali do tvojej kategorizácie ,,posledných šancí" :D . Z tebou menovaných, Valverde, Porte aj Nibali pôjdu ako čisto domestici. Zvyšná pätica môže aktívne bojovať o pódium... Som veeľmi zvedavý na Taa a taktiež Hindleyho, či to Giro 2020 bol úplný hybrid a náhoda, alebo reálne vtedy v tých kopcoch tak lietali a budú to vedieť zrekapitulovať... A načo to bude stačiť v konkurencii Landu, Carapaza, Lópeza a omnoho silnejšieho Almeidu... Okrem toho na Giro ide aj Simon Yates, no a tentoraz mám pocit žeby mu to mohlo konečne klapnúť, tá trasa je preňho ako robená - jedine žeby ho juhoameričania porobili v tej nadmorskej výške, ktorej tam ale zas nebude až toľko, čiže uvidíme...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Uto 11. Jan 2022 22:19:37

zakliata.panna píše:2.) Chybu treba hladat aj na strane nasho zvazu, ked nevie redizajnovat majstrovsky dres - biely s malou vlajkou v strednej casti. Z neho povinne musia vychadzat aj timove dresy. Takze TE nic nepokazil, iba dodrzal pravidla. Mozno by ludia na zvaze mali porozmyslat nad zmenou - napr. biely dres s vacsou trikolorou, ktora by isla zhora dole + vacsi znak

Máš pravdu, aj podľa UCI smerníc a tohto SZC manuálu musia tímové dresy vychádzať zo šablóny, a predtým než idú do výroby, musia byť schválene zväzom.

To prvé “musia” treba samozrejme brať s rezervou, keďže v praxi sa to v mnohých prípadoch nedeje, zväzy to možno ani nezaujíma, takže aj druhá podmienka prebieha zrejme len ako formalita. Zdá sa, že Total dres základné náležistosti spĺňa, no na mieste zväzu by som podal aspoň formálnu námietku voči celkovému estetickému vyzneniu :)

pmts píše:Z tebou menovaných, Valverde, Porte aj Nibali pôjdu ako čisto domestici.

No ja som niekde čítal, že Porte chce ísť na výsledok. Alebo sa mi to len zdá? Lebo je pravda, že pred návratom do Ineosu spomínal len pomoc kolegom. Valverde má vždy vlastnú agendu a Nibali je príliš hrdý na domestikovanie :)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 12. Jan 2022 21:21:52

Pocujte ja som v tych statistikach a podobnych zalezitostiach magor alebo len neviem googlit tak vas poprosim prezradite mi ako to je pre tuto sezonu s Marcusom Burghartom…ukoncil karieru ci ostava v Bore alebo niekde prestupil? Dakujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Štv 13. Jan 2022 1:22:22

majo, nevieš gúgliť :P podľa tohto článku je zatiaľ bez zmluvy https://www.radsport-news.com/sport/spo ... 127617.htm
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Pon 24. Jan 2022 20:18:33

Ach jaj, Bernal mal dnes vážnu nehodu, podľa prvých informácií to dokonca vyzerá na zlomenú panvu :cry: . Keď si predstavím že Evenepoel sa vrátil po panve až po 9tich mesiacoch a Froome už poriadne nikdy :cry: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 24. Jan 2022 20:21:02

pmts píše:Ach jaj, Bernal mal dnes vážnu nehodu, podľa prvých informácií to dokonca vyzerá na zlomenú panvu :cry: . Keď si predstavím že Evenepoel sa vrátil po panve až po 9tich mesiacoch a Froome už poriadne nikdy :cry: ...


Klikol som si asi po týždni na cyclingnews a
– Egan Bernal je hospitalizovaný po kolízii s autobusom
– MvdP – zdá sa, že mu dochádza čas, aby bol konkurencieschopný na jarných klasikách, pričom jeho otec Adrie prezradil, že jazdec stále pociťuje bolesti chrbta a „len sedí doma na gauči“
– Jungels – strávil veľkú časť posledných šiestich mesiacov riešením následkov zranenia, ktoré v podstate zničilo posledné dva roky jeho kariéry
:?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Uto 25. Jan 2022 11:47:27

no chlapci a to k tej panve má ešte zlomené jablčko v kolene a stehennu kosť, k tomu jeho nekonečné trable s chrbtom...obávam sa, že Egan má asi najlepšie za sebou po tejto zrážke, príde mi to ako fatálny pád Froomea, a čo potom nasledovalo všetci vieme...Toto sú pre cyklistov najhoršie zranenia a vyhrabať sa z tých následkov môže trvať roky
Ale v Ineose sa mi zdajú až moc časté, veď panvu mali zlomenú Froome, Thomas a už aj Bernal, a ten počet pádov Thomasa v minulom ročníku ani nehovorím..neviem čo to je, ale viac by sa mali zamerať na techniku jazdenia na biku
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Uto 25. Jan 2022 11:49:30

ifčopifčo píše:
pmts píše:Ach jaj, Bernal mal dnes vážnu nehodu, podľa prvých informácií to dokonca vyzerá na zlomenú panvu :cry: . Keď si predstavím že Evenepoel sa vrátil po panve až po 9tich mesiacoch a Froome už poriadne nikdy :cry: ...


Klikol som si asi po týždni na cyclingnews a
– Egan Bernal je hospitalizovaný po kolízii s autobusom
– MvdP – zdá sa, že mu dochádza čas, aby bol konkurencieschopný na jarných klasikách, pričom jeho otec Adrie prezradil, že jazdec stále pociťuje bolesti chrbta a „len sedí doma na gauči“
– Jungels – strávil veľkú časť posledných šiestich mesiacov riešením následkov zranenia, ktoré v podstate zničilo posledné dva roky jeho kariéry
:?


Van der Poel si to riadne pokašlal, ale myslím že si môže za to sám...mal si dať pauzu keď to bolo potrebné a keď mu to odporúčali, teraz ho to môže limitovať do konca kariery, a hej čas nehrá v jeho prospech...všetci zbierajú formu a kilometre do nôh aby boli v top forme na jarných klasikách a on musí sedieť na zadku doma, to neni moc dobrá príprava :mrgreen:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 25. Jan 2022 12:06:13

Och joj hrozne spravy…tazke zranenia bernala ktore mu kludne mozu ukoncit karieru…obrovska skoda…ja ho mam velmi rad…bojim sa ze Tadej prisiel o jedineho realneho supera o zlty dres(pri vsetkej ucte k vsetkym ostatnym)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Uto 25. Jan 2022 12:08:09

CyclingGeek píše:no chlapci a to k tej panve má ešte zlomené jablčko v kolene a stehennu kosť, k tomu jeho nekonečné trable s chrbtom...obávam sa, že Egan má asi najlepšie za sebou po tejto zrážke, príde mi to ako fatálny pád Froomea, a čo potom nasledovalo všetci vieme...Toto sú pre cyklistov najhoršie zranenia a vyhrabať sa z tých následkov môže trvať roky
Ale v Ineose sa mi zdajú až moc časté, veď panvu mali zlomenú Froome, Thomas a už aj Bernal, a ten počet pádov Thomasa v minulom ročníku ani nehovorím..neviem čo to je, ale viac by sa mali zamerať na techniku jazdenia na biku


Nemalujme ešte čerta na stenu, tie zlomeniny sa zatiaľ navyše ani nepotvrdili... Na túto sezónu ale Egan asi dojazdil chudák no :cry: . Čo sa techniky týka, Bernal je jeden z najlepších technikov v pelotóne, bývalý biker, vlani na Strade a na Gire v Montalcino etape bol ako doma. Jeden z top zjazdárov, bike má v ruke... Ten autobus bol vraj odparkovaný na kraji cesty a vyzerá to tak, že ho proste nevidel?? Išiel na časovkárskom špeciály, takže je jasné že to musel bombiť akurát - koniec-koncov, tí čo ste videli ten pokrčený autobus jak po zrážke s autom, tak vám je asi jasné že musel letieť.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Uto 25. Jan 2022 13:49:13

pmts píše:
CyclingGeek píše:no chlapci a to k tej panve má ešte zlomené jablčko v kolene a stehennu kosť, k tomu jeho nekonečné trable s chrbtom...obávam sa, že Egan má asi najlepšie za sebou po tejto zrážke, príde mi to ako fatálny pád Froomea, a čo potom nasledovalo všetci vieme...Toto sú pre cyklistov najhoršie zranenia a vyhrabať sa z tých následkov môže trvať roky
Ale v Ineose sa mi zdajú až moc časté, veď panvu mali zlomenú Froome, Thomas a už aj Bernal, a ten počet pádov Thomasa v minulom ročníku ani nehovorím..neviem čo to je, ale viac by sa mali zamerať na techniku jazdenia na biku


Nemalujme ešte čerta na stenu, tie zlomeniny sa zatiaľ navyše ani nepotvrdili... Na túto sezónu ale Egan asi dojazdil chudák no :cry: . Čo sa techniky týka, Bernal je jeden z najlepších technikov v pelotóne, bývalý biker, vlani na Strade a na Gire v Montalcino etape bol ako doma. Jeden z top zjazdárov, bike má v ruke... Ten autobus bol vraj odparkovaný na kraji cesty a vyzerá to tak, že ho proste nevidel?? Išiel na časovkárskom špeciály, takže je jasné že to musel bombiť akurát - koniec-koncov, tí čo ste videli ten pokrčený autobus jak po zrážke s autom, tak vám je asi jasné že musel letieť.


hej videl som tu fotku na twitteri. musel do toho autobusu vletieť...červený autobus sa nedá len tak prehliadnuť, musel mať dlhšie dole hlavu, alebo neviem čo...ale vzhľadom k tomu čo sa stalo môže byť rád že to dopadlo ako dopadlo....
tie zlomeniny sú potvrdené, už má aj po operácii chrbtice https://www.cyclingnews.com/news/egan-b ... l-surgery/ to koleno a stehno, či panvu to mu asi ešte len budu operovať
V každom prípade momentálne neviem kto bude Pogačarovi konkurovať na Tour :roll: :idea: mal jedného možného rivala aj ten sa dochrámal
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Uto 25. Jan 2022 14:14:50

Keď už spomínate aj s majom Tour de France a že Bernal bol jediný Pogov rival... Niečo mi ušlo :D ? Kde ste nechali druhého zázračného Slovinca :D ? Ineos stratil svoju najväčšiu zbraň, no a keďže Carapaz zrejme teraz pôjde na Tour, tak stratili aj veľmi dobrú možnosť vyhrať Giro. Celá sezóna takto vyzerá že bude iba duel Pogačar vs. Roglič. Ale s Rogličom určite ešte aspoň dve sezóny počítať treba... A to vo veľkom! Stále Roglič predstavuje aj tri krát takú hrozbu pre Pogačara, ako je Bernal... Bernala by som (aspoň do včera :cry: ) označil za jasne najslabšieho z veľkej trojky, prípadne ani ho nedával na úroveň Slovincov a označil ho len ako Best of the Rest. Aj tak ale jeho absencia bude obrovským ochudobnením Tour, to je pravda...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 25. Jan 2022 20:02:11

pmts píše:Keď už spomínate aj s majom Tour de France a že Bernal bol jediný Pogov rival... Niečo mi ušlo :D ? Kde ste nechali druhého zázračného Slovinca :D ? Ineos stratil svoju najväčšiu zbraň, no a keďže Carapaz zrejme teraz pôjde na Tour, tak stratili aj veľmi dobrú možnosť vyhrať Giro. Celá sezóna takto vyzerá že bude iba duel Pogačar vs. Roglič. Ale s Rogličom určite ešte aspoň dve sezóny počítať treba... A to vo veľkom! Stále Roglič predstavuje aj tri krát takú hrozbu pre Pogačara, ako je Bernal... Bernala by som (aspoň do včera :cry: ) označil za jasne najslabšieho z veľkej trojky, prípadne ani ho nedával na úroveň Slovincov a označil ho len ako Best of the Rest. Aj tak ale jeho absencia bude obrovským ochudobnením Tour, to je pravda...


Ja som dal predsa do zatvorky ze pri vsetkej ucte k ostatnym a tym som myslel aj roglica…pre teba je najvacsim superom tadeja pre mna to bol do vcera prave bernal…ale to je len rozdiel nasich nazorov noc viac nic menej…aj ked mam tadeja radsej tak samozrejme dufam v skvelu formu roglica na tdf a ze uvidime skvelu bitku ale v egana som proste veril viac…viem ze este donedavna som tu hykal nad primozovymi schopnostami a le posledne roky v boji o gc vacsinou len tienoval na metu 200m a potom nasadil super sprint do kopca a a dvihal ruky co mu v kombinacii so skvelou casovkou prinasalo uspechy ale u mna stratil sympatie kym naopak bernal si ma dokazal ziskat viac…kazdopadne uvidime co to bude…kazda sezona prinesie nejake prekvapenia ci uz novymi menami alebo aj starsim a mozno sa najde niekto kto zamota slovincom hlavu viac ako si momentalne dokazeme predstavit…no uvidime…kazdopadne uz sa na novu sezonu strasne tesim a dufam ze si ju uzijem podstatne viac ako tu poslednu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 25. Jan 2022 21:34:30

Ajaj. Cyklistika je sialeny sport. :( . Tie zranenia su ako po autonehode. Zostava len popriat vela stastia a skore uzdravenie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Str 26. Jan 2022 12:33:40

pmts píše:Keď už spomínate aj s majom Tour de France a že Bernal bol jediný Pogov rival... Niečo mi ušlo :D ? Kde ste nechali druhého zázračného Slovinca :D ? Ineos stratil svoju najväčšiu zbraň, no a keďže Carapaz zrejme teraz pôjde na Tour, tak stratili aj veľmi dobrú možnosť vyhrať Giro. Celá sezóna takto vyzerá že bude iba duel Pogačar vs. Roglič. Ale s Rogličom určite ešte aspoň dve sezóny počítať treba... A to vo veľkom! Stále Roglič predstavuje aj tri krát takú hrozbu pre Pogačara, ako je Bernal... Bernala by som (aspoň do včera :cry: ) označil za jasne najslabšieho z veľkej trojky, prípadne ani ho nedával na úroveň Slovincov a označil ho len ako Best of the Rest. Aj tak ale jeho absencia bude obrovským ochudobnením Tour, to je pravda...


Rogliča by som rátal ako hrozbu pre Pogačara, keby sa naučil jazdiť na bicykli :D :roll: s jeho historiou budeme na začiatku Tour zase počítať kolko krát sa bude zbierať zo zeme a či to nebude fatálne...Pogačar má okrem skvelej konzistencie výsledkov počas celej GT aj perfektné ovládanie biku, čo vela chlapom chýba, a to sa len tak nedoučíš, viď Evenepoel, Roglič a podobne...
Bernala by som nebral ako best of the rest... on je skôr z tej Pogačarovej generácie asi jediný reálny vyzývateľ Tadeja :idea: Bohužial po včerajších správach asi Pogačarovi na dlhšie ubudne aj ten jediný protivník :roll: :mrgreen: Ešte uvidíme ako Jumbo vymieša ten koktejl Vingegard, Roglič, Van Aert. Ale po tom čo Van Aert avizoval utok na zelený, a Vingegard si môže robiť po minulom roku zálusk byť lídrom...neviem či v tom tíme nebude viac jednotlivcov ktorí sa budu sústrediť na seba ako tímovej práce :roll: :?
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 26. Jan 2022 15:34:45

IMHO Rogličovi ťahá na 33 rok takže tam nevidím nejaký veľký priestor na zlepšovanie (okrem techniky jazdy, ktorá ho zráža dole), Bernal mal čerstvo 25 a tak je tam predsa len väčší priestor na zlepšenie, veľmi som sa tešil na ich súboj, žiaľ nedočkám sa. Uvidíme čo Remco, teraz mal 22, nejaká nádej, že by postupne konkuroval Pogačarovi tam asi je, aj keď to v minulej sezóne tak nevyzeralo. Na Pogačarovi sa mi páči, že ide skúsiť Ronde, sympatické od neho, že si ide vyskúšať aj kocky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Str 26. Jan 2022 16:04:39

ifčopifčo píše:IMHO Rogličovi ťahá na 33 rok takže tam nevidím nejaký veľký priestor na zlepšovanie (okrem techniky jazdy, ktorá ho zráža dole), Bernal mal čerstvo 25 a tak je tam predsa len väčší priestor na zlepšenie, veľmi som sa tešil na ich súboj, žiaľ nedočkám sa. Uvidíme čo Remco, teraz mal 22, nejaká nádej, že by postupne konkuroval Pogačarovi tam asi je, aj keď to v minulej sezóne tak nevyzeralo. Na Pogačarovi sa mi páči, že ide skúsiť Ronde, sympatické od neho, že si ide vyskúšať aj kocky.


presne tak, tá účasť na Ronde je velmi sympatická, asi to posunie aj jeho o level inde a najde svoje limity, ...ale v zimnej časti sezóny vyhral doma cyklokrosový pretek, čiže dá sa očakávať že bude dosť dlho v predu :? :lol: a ešte by som upozornil na jeho účasť na Milano San Remo...tam sa to trošku opomína, ale rok dozadu v 2020 skončil na svojej prvej a jedinej účasti 12ty, čo je dosť slubny výkon...ak sa utrhne s maličkou skupinkou,.. má špurt, ktorým môže prekvapiť v závere aj favoritov :idea: :geek:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia