Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 24. Mar 2015 13:24:56

Pet píše:@ ifčopifčo - Dve poznámky: 1/ Osobne si myslím, že ak vedel ako to skončí s Cannondale mal zostať a v Garmine by mu bolo hádam lepšie.
2 / S tou pannou si nie som celkom istý - :D


Ja si myslím že potreboval zmeniť vzduch, predsa len bol tam 6 rokov čo je dosť na to aby sa upadalo do stereotypov, okrem toho situácia tam nebola celkom jasná ako to bude, ktorí cyklisti tam budú atď.... On v podstate veľa alternatív nemal, ja dosť drahý a v iných tímoch ktoré by ho zaplatili majú zase klasikárov dosť (Etixx, BMC), ťažko vôbec povedať kam mal ísť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 24. Mar 2015 14:39:06

Pet píše:@ ifčopifčo - Dve poznámky: 1/ Osobne si myslím, že ak vedel ako to skončí s Cannondale mal zostať a v Garmine by mu bolo hádam lepšie.
2 / S tou pannou si nie som celkom istý - :D
No pod Vaughtersom by mu bolo dobre. Z celej knihy Loz na kolesach o Armstrongovi sa mi zdal z ludi okolo neho najrozumnejsi. Aj ked dopingu sa nevyhol samozrejme. No zarobil by menej a predpokladajme ze by mal aj horsich pomocnikov aj ked po predstaveni na MSR som si nie isty. Uvidime co ukaze Belgicko.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Soviet Union

Poslaťod lukas » Uto 24. Mar 2015 15:20:58

berloq píše:Tak... nechcem povedať, že som to rozprával. Ale je to tak :) ...
Začínajú sa diať veci, a šialený mozog cíti, že má málo, a čo je v tej chvíli najlepšie urobiť? No predsa odstrániť kostru tímu. To je ono, potom to pôjde dozaista lepšie... kúpi niečo "lepšie", hlavne drahšie, aby ľudia videli, že prostriedky sú!... to je rozum, ktorý nemá len tak bárs kto...
Ale toto je len začiatok, bude horšie, oveľa horšie. Ale ako som povedal, čakal som to...

Dobrá reakcia berloq, všetci to asi podobne vnímame. Zatiaľ nechceme publikovať článok, lebo kačíc a hlúpostí vedia médiá rozosiať jedna radosť. Chceme trochu počkať, kým sa to utrasie, ale rozhodne to nevyzerá jednoducho a dobre pre Petra. Vraj sa do tímu už chystá Omar Piscina, bývalý manažér z Tinkoff Credit Systems. To je v podstate tím, ktorý Oleg zabalil aj kvôli vzniku Kaťuše a chcel spolupracovať s ňou, ale rozhádali sa ešte skôr ako začali spolupracovať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 24. Mar 2015 16:43:34

Ahojte všetci, zvyčajne ja tu neprispievam, ale súhlasím s Vašimi komentármi, lebo si ich zvyknem čítať, ešte dobre že na tento fórum nechodia trollovia. A teraz k téme Tinkoff - Saxo , Riis a Tinkov. Súhlasím@ ifčopifčo. Ja si tiež myslím že Peťa práve Riis mohol posunúť ďalej najma čo sa týka taktiky na pretekoch, ale už asi nebude z toho nič. :cry: Mala by som otázku prečo práve pred klasikami odvolali Riisa? To sa asi nedozvieme. :x Najviac je mi ľúto pretekárov, na psychike im to nepridá.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 24. Mar 2015 19:37:28

Miestami som sa aj začudoval, že o čom sa diskutuje; predsa len od Riisa k pannám je to asi celkom ďaleko, ale nič proti farbistým metaforám. V každom prípade od Tinkova sa určite dajú čakať všelijaké kúsky, on zas nie je natoľko "tabula rasa", že by prekvapil nejakými unáhlenými excesmi; napokon podobné maniere sú často vidieť aj v iných športoch. A títo rýchlokvasení biznysmeni, ktorí vypúšťajú do sveta svoje bizarné športové teórie väčšinou nemajú paradoxne veľkú trpezlivosť pokiaľ ide o výsledky. Dávnejšie si myslím, že mať takéhoto šéfa nie je nič moc ani pre také hviezdy ako je Pistolero, alebo Sagan.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Rus? To bol, je a vždy bude postrach.

Poslaťod berloq » Štv 26. Mar 2015 18:35:36

Dobre, takže je to naozaj realita... a čo to znamená? Že ľudia ako Tiňkov nemajú v cyklistike čo robiť! Ale je to bohužiaľ tak, že cyklistický tím je absolútne nič... je to len reklama sponzorovi, žiadna dlhotrvajúca záležitosť, s vybudovaným plánovaným rozpočtom... nič. Jednoducho koľko dostanú toľko utratia, a potom to môže dôjsť aj do takého štádia, že ľudia ako Tiňkov môžu robiť to čo robia. V minulej sezóne vyšli na verejnosť podivné nabádania k zlepšeniu v tíme Astana, ale čo to je oproti tomuto? Tá klasická ruská nátura, to je teda extra materiál...

Po tom čo sa odbavoval na Contadorov účet v sezóne 2013, sa zdalo, že sa situácia zlepšila. Kúpil celý tím, Contador mu výsledkami zavrel hubu, aj keď si ciele svojej agresívnej povahy našiel, bolo to také "srandovanie" (aj keď poriadne trápne, smiať sa cyklistom, že nejdú ten istý program, ktorý zvolil Contador a snažiť sa ich uplatiť, to je tak detinské a primitívne až...). Ale asi už všetci vedia s akým dobytkom majú česť... No a tento rok, je to tu opäť na Twitteri a v médiách sa prezentuje ako magor prvého rádu. Verejná kritika a ponižovanie vlastných zamestnancov, jednoducho neverím, že je to cesta k víťazstvu. (ako je aj v článku písané...)

Osobnosť Riisa, je mierne povedané problematická. Ja ale nechápem, kde ten šialený Rus, berie to sebavedomie, že on ako fanúšik dokáže riadiť tím? Fanúšik som aj ja, ale vypisovanie na Twitteri a práca s ľuďmi to je trošku niečo iné. Za ďalšie vie asi totálne "nič" o závodných situáciách. A to, že si do tímu podováža svoje figúrky, to len vypovedá o jeho charaktere. Ale nemôže byť pochyb o tom, že ak v cyklistike zostane ešte pár rokov, z toho tímu sa stane ruský tím, to bez debaty, smeruje to k tomu od začiatku.

Čo ma na tých dresoch irituje ešte viac, okrem toho, že ich poobliekal do reflexnej farby, aby každý videl, že to je jeho tím, je tá ruská vlajka. To je trapas toho najhrubšieho zrna. Lenže čo si priať? Aby z cyklistiky vypadol? Bude zase o tím menej, navyše tím s už dosť veľkou tradíciou ako je Saxo, kam pôjdu pretekári? Kam pôjde Sagan?... To asi nie je vhodné riešenie... lenže človek tohto typu tu podľa mňa miesto nemá.

Je zaujímavé, že napríklad taký Murdoch, ktorý pozná zrejme všetky kombinácie od účtov, z ktorých tečú peniaze do Sky, nemá potrebu na tieto infantilné poznámky. Bakala tiež možno Lefeverovi posiela správy, že tím má málo víťazstiev – pridajte! (aj keď to momentálne asi nie je treba) Ale dočítali ste sa niečo také? Van Garderenovi sa zatiaľ tiež príliš nedarí, tlak na neho určite je, ale tím predsa svojich jazdcov chráni. Lenže toto... to je jednoducho chorá hlava, ja to inak nazvať nemôžem. Neviem povedať, ako ten človek došiel k peniazom, sám o sebe rozpráva, že to nebolo tým „klasickým ruským spôsobom“, teda zabratie si v divokých 90. rokoch nejaký zdroj, prípadne obrovský kapitál, ale podľa toho ako sa správa, to na to jasne ukazuje. Nemám príliš rád ľudí, ktorí chcú byť v každom okamihu stredobod pozornosti, ale znesiem to... ale keď sa niekto chvastá peniazmi, to je podľa mňa primitivizmus a v Rusku to je primitivizmus na druhú.

Uvidíme, ako na to naozaj zareagujú cyklisti, hlavne tí, ktorí boli naozaj Riisovou skupinou. Pretože verím tomu, že Contador, akonáhle na neho Tinkov spustí znova ostrú kritiku, ten sa s tým srať nebude. To, keď Tinkov kúpil Riisa v roku 2013 a tá tlačovka bola príznačná... Contador na nej vyzeral ako bez duše, čo sa to vlastne stalo. Roche ako ďalšia opozícia Rusa, sa snažil vyzerať prítomne no veľmi sa mu to nedarilo a možno ako vedel čo bude následovať, sa od z tímu rýchlo bral preč. A ono to naozaj vyzerá pre Sagana, nie úplne šťastne. Pretože Sagan to už je majetok, ktorý „bol kúpený za Tinkovove peniaze“, Sagan je časť, Tinkovovej idei o „super-tíme“. Pretože ja si myslím, nebyť Tinkova, Riis by Sagana nebral, bral by vrchára.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Mar 2015 19:18:42

@berloq- prakticky so všetkým sa dá súhlasiť, niečo podobné som napísal v diskusii pod článkom, dodám len, že na rok 2016 má Tinkov pod zmluvou podľa PCS 13 cyklistov, z Dánov iba Valgrena. Som naozaj zvedavý kto sa po týchto skúsenostiach bude zaujímať o miesto u tohto nevycválaného Rusa. Možno iní Rusi, kde ale zobrať kvalitných a nielen "výplň" je ťažko zodpovedateľná otázka. Chudák Peter, myslel si že ide k síce k žoviálnemu, ale predsa len civilizovanému Rusovi ktorý má za chrbtom odborníka ako je Riis, ale všetko sa hneď v prvej sezóne domrvilo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod emor » Štv 26. Mar 2015 21:40:50

ja by som to ešte predčasne neuzatváral, Tiňkov nie je úplny tupelo. A navyše - mám dojem že sa v momentálne v world tour dejú veci mimo chápanie bežných fandov cyklistiky. Od Romana K. cez astanu až po .... hlavne že SKY je úplne oukej a žiadny problém... Neverím že Rijs bude naozaj vyautovaný. Ono ke nie sú výsledky tak je aspoň propaganda :) A o to Olegovi ide :) ;)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

reakcia

Poslaťod berloq » Štv 26. Mar 2015 22:07:45

@ifčo
Áno, viem čítal som ;)
Ja som to však tak umiernene nedokázal napísať. Preto som sa rozhodol to hodiť radšej sem...
"A som zvedavý kto okrem Rusov bude chcieť k Tinkovovi, po týchto jeho excesoch prísť." Ono, takí sa nájdu, to bez pochyby. Predsa iba cyklisti sú tiež iba ľudia, a aj oni sa chcú "zabezpečiť na dôchodok", pretože "radoví cyklisti", teda nie "mená" sú oproti sledovanejším športom platení... mierne povedané biedne, za oveľa väčšiu drinu (ale nechcem debatu strhávať na nejaké porovnávanie športov teraz...). Jednoducho si myslím, že keby náhodou došlo k obmene kádra, problém s naplnením mať nebude. Či tam zavolá momentálne slabých Rusov (za zmienku možno stojí Trofimov, aj keď ani on nehrá prim v tíme...), alebo zahraničných... napr. Talianov, tých je veľa a ich tímy plné... Nebojím sa ani toho, že by dokázal navnadiť aj väčšie mená. Lenže to nemá postupnosť, to bude viesť len k ďalšiemu nezdaru a každý to dobre vie...

Ale tak mu treba, môže si za to sám. Tie jeho reči... to všetko čo stihol natárať pred sezónou, to ho teraz doháňa. To akože naozaj čakal, že ten jeho tím, bude vyhrávať pretek za pretekom? Diví sa dvom víťazstvám... pri tom ani nemajú šprintéra, ktorí vo väčšine zásobujú tímy víťazstvami. Contador má plán, ktorý by bol zrejme ohrozený ak by bol v nejakej okúzľujúcej forme teraz... (aj keď uvidíme...). A súdiť Sagana na základe Sanréma? Veď víťazstvo tam je na 50% náhoda a šťastie... Takže ako inak... odo mňa má palec dole. Ja môžem kludným srdom povedať, že som nič viac ako sa momentálne deje nečakal.

@emor
Veď to nikto netvrdí, že je vyautovaný. Ak vyhodí Tinkov aj ďalších ľudí, Riis bude prvý ktorý bude mať robotu...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Štv 26. Mar 2015 22:44:46

Ja za seba poviem ze som situaciou v time Tinkoff Saxo rozcarovany (samozrejme v ramci fanusikovania, mam ine problemy ako sa trapit nad cyklistikou) a az tak som to necakal. Nahnevany som najma ze tato zla klima v time je nacasovana presne vtedy ked ma Peter vrchol sezony. Ked prejdu klasiky tak co mu zostane? Tour? To nema v ziadnom pripade taku cenu ako monumenty to by ju musel vyhrat. Vkladal som velke nadeje prave do toho ze Peter vyspeje pod Riisom po taktickej stranke a ked mu pride najdolezitejsia cast sezony tak je suspendovany :x Ktovie co Oleg povie na dnesny vysledok Contadora a najma timu. Sky im to dnes natreli timovo na celej ciare hoci Porte na Alberta ziskal len minimum. Velmi by na tu jeho horucu hlavu pomohol zajtrajsi uspech na E3 tak drzme palce.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Tibi » Štv 26. Mar 2015 23:18:01

Uprimne z udalosti ktore sa udiali v poslednom tyzdni v TS som poriadne rozcarovany a sklamany. Sice vysledky timu v tomto roku su skutocne zatial miernym sklamanim.Treba si ale uvedomit,ze Contador ma vrchol sezony az od Gira a Peto mal prvy velky pretek az M-SR,kde je skutocne vitaztvo skor o stasti ako o umeni.Nejdem ani hovorit o tom,ako mohol Riis chybat Petovi na M-SR.To info,ze Riis nebol na M-SR,koli hadke s Tinkovom ma riadne zaskocila.Samozrejme forma cyklistu sa ladi s tyzdnovou presnostou na vrchol sezony,nehovoriac o tom ze pretekar sa musi aj setrit,preto ak sa Oleg aspon trochu rozumie cyklistike(o com zacinam silne pochybovat),tak by mal urcite nejake veci chapat.
Zatial by malo byt odvolanie Riisa docasne,takze je tu sanca ze by sa spor urovnal.Obzvlast ked sa o to snazi Saxo banka,ale ak sa aj spor urovna tak do buducna tieto maniere Tinkova nevestia nic dobreho.Aj ked ak prebehnu v niecom velke zmeny,tak vzdy na nich niekto ridne strati a naopak niekto riadne ziska.Chcem tym naznacit,ze za urcitych okolnosti moze mat Peto viac kvalitnych domestikov pre seba a mozno aj kvalitnejsich trenerov.
Lenze ako tu bolo velmi spravne poznamenane,kto pojde do tak nestabilneho pracovneho pomeru?
Realne ma,ale zacina opustat optimizmus po prestupe Sagana do TS.Neostava nic ine ako verit v to,ze sa veci v TS vyriesia a pojdu spravnym smerom.
Hlavne treba verit v to,ze tieto udalosti nezanechaju na Petovi ziadne negativne stopy(hlavne strata formy).A priat si to,aby ostal nad vecou a co najmenej sa rozptyloval hlupymi ludmi.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Sky is the limit!

Poslaťod berloq » Ned 29. Mar 2015 21:35:47

S dovolením sem prepíšem čo som pridal pod článok.

Porte berie ďalší etapák a trúfnem si tvrdiť, že momentálne je najsilnejší jazdec v pelotóne. Aj keď Quintana vyzeral v kopci suverénne, na Porteho časovky nemá. Contador má ešte čas, forma je dobrá, základ stabilný, teraz to musí vykrútiť hore. Lenže ako si niektorí mysleli, že to Giro bude automaticky jeho, možno teraz zisťujú, že to pravda byť nemusí. Súperi s ktorými teraz zápolí sa všetci chystajú na Giro a všetci sú vo forme, Porte, Urán, Pozzovivo. Ono ťažko si predstaviť, že by dokázal byť Contador ešte oveľa lepší ako je Porte momentálne... a vsádzať na nejaké ťažké krízy, sa asi neoplatí, Porte vyhral druhý etapák za sebou a formu drží na maxime už pomaly dva a pol mesiaca... alebo to nie je maximum a bude lepší? Uvidíme na Gire! Ale verím, že Contador bude na svojom "peaku".

Možno otázka na redakciu ( @lukas ), ako vy vnímate Porteho. V roku 2011 ste už tvorili portál, takže ste dianie museli sledovať detailne. Čo hovoríte na Porteho výkony? Z domestika do rovín je to jeden z najlepších vrchárov v pelotóne s akceleráciou, na ktorú nestačia ani iní "renomovaní" vrchári. Vnímali ste ho? Takýmto spôsobom, že by mohol útočiť teoreticky na víťazstvo na GT? Ja si pamätám, že o ňom rozprávali ako o talentovanom jazdcovi, ale skôr na časovky. Neverím, že o ňom niekto vtedy tvrdil, že môže byť takto dobrý! Ja určite nie, jazdec, ktorý Contadora kryl na vetre ho teraz masíruje v horách.

Froomeho spomínať nebudem, o tom to nevedel ani... ani on sám... a to mi nikto nevyhovorí.

Napríklad aj dnes sa p. Prívara vyjadril, že mu príliš nejde do hlavy ako môže byť Thomas univerzálny takýmto spôsobom. Dokáže jazdiť na všetkých pretekoch a na všetkých je lepší ako priemer. Je to naozaj divné, lebo Terpstra etapák s kopcami nevyhrá, a Contador E3 tiež nie. Mal som oňom mienenie, že bude taký nový Hincapie, ktorí bol skvelý v každej situácii, ale Thomas patrí vo všetkom k najlepším.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Uto 31. Mar 2015 18:55:53

Tak Riisa na jeho pozícii nahradil Stefano Feltrin
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Sky is the limit!

Poslaťod lukas » Str 01. Apr 2015 21:55:08

berloq píše:Možno otázka na redakciu ( @lukas ), ako vy vnímate Porteho. V roku 2011 ste už tvorili portál, takže ste dianie museli sledovať detailne. Čo hovoríte na Porteho výkony? Z domestika do rovín je to jeden z najlepších vrchárov v pelotóne s akceleráciou, na ktorú nestačia ani iní "renomovaní" vrchári. Vnímali ste ho? Takýmto spôsobom, že by mohol útočiť teoreticky na víťazstvo na GT? Ja si pamätám, že o ňom rozprávali ako o talentovanom jazdcovi, ale skôr na časovky. Neverím, že o ňom niekto vtedy tvrdil, že môže byť takto dobrý! Ja určite nie, jazdec, ktorý Contadora kryl na vetre ho teraz masíruje v horách.

Samozrejme, že dianie sledujeme dlho. Nemohli by sme vytvoriť portál bez predchádzajúcich znalostí. Nehovorím zasa, že vieme všetko. Tiež sa vyvíjame. Ja osobne nemám čas každý deň prečítať dvadsať článkov zo sveta cyklistiky, čo sa v nej deje.
Nechcem veľmi vyjadrovať svoje názory, lebo pri novinároch je to taká ošemetná vec, ale aspoň krátko, samozrejme, môžem. Ja som ho práve nevnímal ako domestika na roviny. On prišiel do svetovej cyklistiky až nepochopiteľným siedmym miestom na Gire v roku 2010 a získal tam aj biely dres (faktor Riis). Saxo Bank tam šiel bez lídra na celkové poradie a Porte takto vystrelil. (doplnil som to aj kolegovi do dnešného článku, uvidíme, či sa tam niekto vyjadrí k Portemu, lebo je to ozaj veľký zjav tejto sezóny) Myslím si, že by rozhodne nebolo prekvapenie, ak by Giro vyhral. Vieme, že to ale závisí na množstve faktorov a rozhodnú detaily. Sám sa už však vyjadruje štýlom, že príde aj slabší deň, čo sa mu práve na GT stáva a zrejme sa toho trochu bojí, takže uvidíme.

Ešte veta k Thomasovi. Mňa až tak neprekvapuje. Všetko je to otázka určenia si priorít. V Sky je príliš veľa horolezcov, tak sa zameral na klasiky. Má fantastickú dráharskú minulosť, ktorá by mala platiť na takýchto pretekoch snáď ešte viac ako v kopcoch a tiež samotnou postavou nie je taký typický vrchár, žeby bol na to celoživotne odsúdený ako Purito či Pozzovivo. Verím tomu, že viacero vrchárov by vedelo vyhrať flámsku klasiku. Nibali, Valverde určite. Ale nemôžu sa roztrhať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Poslaťod berloq » Str 01. Apr 2015 22:40:43

@lukas
Lišiacka odpoveď... ;)

To desiate miesto, je taká chúlostivá vec, pretože vieme dobre, že to bolo viac výsledok toho dlhého úniku, keď favoriti došli do cieľa snáď za štvrť hodiny. Lenže tvárou v tvár: (vytrhnem len pár) etapa cez Mortirolo, Porte strata cez 5 minút na Bassa, etapa na Zoncolan + 5 minút na Bassa, horská časovka - strata viac ako minúty na Bassa. Okej, ja to teraz nechcem porovnávať priamo dvoch cyklistov, chcel som len vytknúť, že ťažil z toho úniku, následnou bojovnosťou hájil pozíciu. Ku cti mu slúži, že bol naozajstným zelenáčom, aj keď až tak strašne mladý nebol.

Ale mne ide o to, že v tej ďalšej sezóne, nejaký veľký progres nenastal, jednoducho neišiel do preteku ako favorit, ani v tom potenciálnom okruhu favoritov. V Sky to už bolo o inom. V roku 2012 zvládal ťažké úlohy, v sezóne ďalšej sa Froome o ňom vyjadril (ešte pred TdF), že ak by nešiel na TdF on, veril by, že Porte má výkonnosť lepšiu ako všetci ostatní súperi. Dobre, došla kríza a Quintana sa zdal v treťom týždni nepolapiteľný, ale keď pozrieme na tie cieľové stúpania s akou silou to rozdupával... čo ja viem.

No v tejto sezóne sa zdá byť ešte vyššie. Vyzerá jak vyžla, schudol na kosť, má neuveriteľnú akceleráciu a tempo dokáže držať neuveriteľne dlho. Sky, zdá sa, túto zimu sa mučili ešte viac ako majú vo zvyku. Som veľmi zvedavý, či dokáže byť na Gire ešte lepší... to už by hraničilo s nemožným. Alebo aj nie...

To je v poriadku, že dráharská minulosť je skvelým predpokladom k dobrým výkonom na kockách. Lenže čo je potom u Thomasa tá priorita? Ako sa zdá priorita je všetko... Pretože na P-N dokázal byť v kopci lepší, ako, práve tí spomínaní subtílni jazdci. Zle som formuloval vetu, Prívara sa vyjadril, že nechápe ako môže byť pri tom všetkom tak dobrý aj v tých kopcoch. Tie kopce mu neišli do hlavy. Svetoví klasikári, ladia celé týždne formu špeciálnymi tréningmi, presne si dávajú dávky, aby bolo všetko ako má byť. Tu dôjde G. Thomas, ktorý makal v rôznych terénoch na svojich lídrov, denne sa tam pre nich zodral a všetkých nechá za sebou...

Nibali sa zatiaľ príliš netrhá... ten by týmto tempom mohol jazdiť všetky preteky. Škoda, mohol by sa ukazovať vo forme na viacerých pretekoch. S tým, že by boli schopní Valverde alebo Nibali vyhrať Ronde alebo Roubaix, nesúhlasím, to je podľa mňa prehnané tvrdenie, ale je to môj názor. Radšej by som uvítal, keby sa veľkí vrchári viac zamerali na Ardeny a dodali im trošku lesku.

Článok pekný.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re:

Poslaťod eres » Štv 02. Apr 2015 7:48:58

berloq píše:@lukas
S tým, že by boli schopní Valverde alebo Nibali vyhrať Ronde alebo Roubaix, nesúhlasím, to je podľa mňa prehnané tvrdenie, ale je to môj názor. Radšej by som uvítal, keby sa veľkí vrchári viac zamerali na Ardeny a dodali im trošku lesku.


Berloq,

ja si zas dovolím tvrdiť, že pri tom, čo v posledných dňoch predvádza, je pre mňa Valverde v jeho aktuálnej forme jedným z favoritov na Ronde. Verím, že ak by prišli do cieľa spolu s Petrom, tak by ho Peter ošpurtoval, ale jedoduché by to určite nemal. Roubaix už je niečo iné, tam vidím iných kandidátov na prvenstvo.
S pochybnosťami o Nibalim ohľadne Ronde a Roubaix súhlasím, hoci vlani išiel špičkovo kockovú etapu na TdF, podľa mňa aj tohto roku postupuje ako vlani, formu ladí práve na TdF a teraz je výkonnosťou niekde úplne inde. Vlani ešte cca 3 týždne pred štartom TdF nepatril na Critérium du Dauphiné medzi absolútny top a potom v júli vo Francúzsku kraľoval, aj keď vieme, čo mu to uľahčilo...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Re:

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Apr 2015 9:59:23

eres píše:Berloq,
ja si zas dovolím tvrdiť, že pri tom, čo v posledných dňoch predvádza, je pre mňa Valverde v jeho aktuálnej forme jedným z favoritov na Ronde. Verím, že ak by prišli do cieľa spolu s Petrom, tak by ho Peter ošpurtoval, ale jedoduché by to určite nemal. Roubaix už je niečo iné, tam vidím iných kandidátov na prvenstvo.
S pochybnosťami o Nibalim ohľadne Ronde a Roubaix súhlasím, hoci vlani išiel špičkovo kockovú etapu na TdF, podľa mňa aj tohto roku postupuje ako vlani, formu ladí práve na TdF a teraz je výkonnosťou niekde úplne inde. Vlani ešte cca 3 týždne pred štartom TdF nepatril na Critérium du Dauphiné medzi absolútny top a potom v júli vo Francúzsku kraľoval, aj keď vieme, čo mu to uľahčilo...


Prikláňam sa na stranu berloqa, podľa mňa ak by Valverde cítil šancu na úspech na Ronde štartoval by tam. Asi nie je náhoda že za celú svoju kariéru nebol ani raz na Ronde či Roubaix. Pritom oddychovať nebude, 4.4 má plánovanú klasiku Grand premio Miguel Indurain a na 12.4 bude tiež pretekať ale nie na cestách Paris - Roubaix.
Jednoducho mi to nesedí že by taký ambiciózny cyklista ako je Alejandro neštartoval na nejakom monumente napriek tomu že by cítil šancu na úspech. A to Movistar nemá cyklistu ktorý by bol na Ronde či P-R favoritom.
Samozrejme je to všetko v rovine špekulácií, rozlúsknuť by to mohol len sám Valverde keby sa na tieto preteky prihlásil a skúsil by si to rozdať so špičkou "kockárov", myslím si však že sa toho asi nikdy nedočkáme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Štv 02. Apr 2015 10:17:26

@ifčopifčo

Jasné, pozerám, že asi máš pravdu - ja som vychádzal z predbežnej zostavy na PCS a videl som ho aj v ponuke kurzov stávkových spoločností, ale to bolo včera - predvčerom. Dnes, keď som ten príspevok písal, som si to neoveril.

Takže je to tak, ako píšeš a ja si sypem popol na hlavu :oops:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Apr 2015 11:00:36

@eres - ja som si štartovku ešte nepozeral, až dnes ráno práve pre túto diskusiu, Movistar tam má ešte jedno miesto voľné takže kto vie. Mňa by veľmi zaujímalo ako by si Valverde viedol.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Štv 02. Apr 2015 12:53:42

@berloq
Ja som napísal, že Nibali či Valverde by flámsku klasiku boli schopní vyhrať.
Ale, samozrejme, vtedy, keby sa na ňu sústredili, pripravili a určili si to ako prioritu jari. Tak ako to vidíme u Thomasa. Na neho som narážal. Nie, že teraz kedykoľvek nastúpia a budú určite bojovať o víťazstvo. To vôbec netvrdím.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia