Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Štv 15. Júl 2021 9:26:41

Ešte ku Svrčkovi a porovnaniu s ostatnými je dobré povedať, že tento jeho tím Franco Ballerini je naozaj dobrý - svedčia o tom výsledky jeho pretekárov. v roku 2019 pripravili do mužskej cyklistiky majstra sveta v časovke Antonia Tiberiho, ktorý jazdí v Treku, a majstrom Európy bol ich ďalší pretekár Andrij Ponomar, ktorý ešte vlani jazdil za nich a teraz už prestúpil do Androni, bol už aj Giro. Čiže tam v posledných rokoch niekoho vypracovali. Len trochu je problémom covid, že nie je toľko veľa medzinárodných pretekov, tj. nie je to porovnanie so svetom také časté.

Z Dubnice budeme klasicky informovať prostredníctvom kolegu Hlubeka ako o Slovenskom pohári, ale je smolou, že je to počas Tour de France, ktoré musíme pokrývať, tj. nepôjde tam osobne, bolo by to aj nákladné, takže nebude to až také top spravodajstvo.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod adamovotec » Štv 15. Júl 2021 10:19:16

V tomto videu nie je vidno ako sa odputal od skupiny 8 jazdcov ale vyzera, ze to bolo na rovine (https://www.youtube.com/watch?v=7oj7KKWdmg8) komentatorka sa uz naucila vyslovovat jeho meno, ale stale je to tazke pre talianov :D
Predposledne kolo potiahol cely kopec, rozparal peloton https://youtu.be/7oj7KKWdmg8?t=1696 a potom na rovine odparal ostatnych https://youtu.be/7oj7KKWdmg8?t=2078 a prisiel sam s naskokom 39s. Maly Cancellara :D
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Štv 15. Júl 2021 11:00:42

@adamovotec
len to, že to sú talianske regionálne preteky, kde nie sú ani všetky talianske tímy, takže sa to ťažko posudzuje. Zaujímavé ale je, že ešte ten prestup do Vini-Zabú nie je istý, že majú záujem aj iné tímy. čaká sa na ME a MS a ak by sa tam presadil, tak to ešte budú riešiť aj inde. možná je aj cesta, že nepôjde hneď do Pro tímu nejakého, ale do farmy WT alebo Pro, aby sa oťukal medzi mužmi, lebo to by na neho poriadne naložili.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 15. Júl 2021 11:48:00

@lukas
ano talianske regionalne preteky ale napriklad juniorska Eroica musela byt velmi dobre obsadena. neviem si predstavit ze by tam nebola talianska spicka. a teraz tie francuzske preteky kde porazil v etape aj francuzskeho majstra u19 ktory nasledne dokazal porazit Uijtdebroeksa tak to nam uz povedalo celkom dost. ale ano na MS a ME by sa mu mohlo nieco zadarit a potom sa uvidi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod adamovotec » Štv 15. Júl 2021 14:05:04

@lukas to neznamena, ze nie je konkurencieschopny. Podla zdroja https://firstcycling.com/race.php?r=14386&y=2021 skoncil celkovo na medzinarodnom etapaku, za francuzskym u19 majstrom (aj ked je to tam dost divne v tej tabulke). Myslim, ze obstal celkom dobre aj v medzinarodnom porovnani. Treba ho podporit aj pozitivnou energiou, to je to co mu my fanuskovia mozeme posielat :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod water202 » Štv 15. Júl 2021 15:58:03

adamovotec píše:(aj ked je to tam dost divne v tej tabulke)


Ten zavod sa siel na BODY a nie na CAS.
http://www.ffcpaca.fr/wp-content/uploads/2021/07/General_Tour-PACA-Juniors2021.pdf

Takze napr v tej poslednej etape mohol francuz len branit naskok a nechal Martina odist bez boja.

Kazdopadne skusim porovnat casy oboch:

1 Etapa (pravdepodobne rovnaky cas, kedze ani jeden neskoroval ziadne body (nenasiel som oficialny vysledok)

2A Etapa: Romain Grégoire pred Svrckom o 1m:46s (zdroj: https://www.directvelo.com/epreuve/31542/tour-de-la-region-paca-juniors-05-2021)

2B Etapa: Romain Grégoire pred Svrckom o 1m:41s (firstcycling)

3A Etapa: Romain Grégoire pred Svrckom o 51s (firstcycling)

3B Etapa: Svrcek pred Romainom o 1m:34s (firstcycling)

Takze celkovo: Romain Grégoire pred Svrckom o 2m:44s

Ale ako som pisal. Boli to nestandardne preteky.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 15. Júl 2021 16:42:29

@water202
ak si dominantny junior tak chces vyhrat vsetko, nenechas odist niekoho len zato ze mas nahrate. ale praveze odides ty, lebo jednoducho mozes :) aj Remco bral vsetko co chcel a nikomu nic nedaroval. takze z tych vysledkov nieco detailne usudzovat je velmi tazke. vidim ze boli 2 casovky rovnakej dlzky ale vobec netusime s akym profilom. v jednej mal Martin vacsie manko, v tej druhej to uz bolo lepsie. potom bola asi jedna rovinata etapa a dve kopcovite. poslednu vyhral Martin a druhy bol Gregoire, ktory mal ale este k dobru 1 minutu pred dalsimi. ak mal uz vtedy celkove vitazstvo iste, tak sa mohol v klude doviezt s tou skupinou ktora stratila na Martina 2:36 . alebo by stratil potom celkove prvenstvo? kolko by mu ta minuta navyse strhla z toho bodoveho zisku. nevieme asi. uvidime, buduci rok budeme mudrejsi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 15. Júl 2021 16:52:20

neviem, mozno to tu bolo uz spominane ale Martin vyhral etapu aj na pretekoch na ktorych triumfoval Marco Brenner. tusim to boli nejake preteky v Rakusku. uz davnejsie. ale Brenner je 18 rocny Nemec ktory uz teraz jazdi za DSM a bol aj na Dauphine a napriklad 24.miesto na Valonskom sipe. takze talent velky. otazne je ci nie je do velkej cyklistiky hodeny prilis skoro.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 15. Júl 2021 18:39:42

simko píše:neviem, mozno to tu bolo uz spominane ale Martin vyhral etapu aj na pretekoch na ktorych triumfoval Marco Brenner. tusim to boli nejake preteky v Rakusku. uz davnejsie. ale Brenner je 18 rocny Nemec ktory uz teraz jazdi za DSM a bol aj na Dauphine a napriklad 24.miesto na Valonskom sipe. takze talent velky. otazne je ci nie je do velkej cyklistiky hodeny prilis skoro.

To je asi trend , teraz tých mlaďasov posielajú na preteky bez problémov, stačí spomenúť meno Andrii Ponomar, tiež ešte 18 ročný chlapčisko a už má za sebou tento rok aj Giro. Hádam vedia čo robia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 15. Júl 2021 19:00:56

@ifcopifco
je to trend ale podla mna je to prilis skoro. prve absolvovanie GT by podla mna malo byt az okolo 20ky. ja chapem ze takemu talentu ako Remco uz juniorske pretekanie nemalo co dat. a ani u23 preteky v jeho pripade. cize tam to bolo jasne ale ani s nim sa tiez neponahlali na GT. prvu mal celu absolovovat az tento rok ako 21 rocny. podla mna ist na GT ako 18 rocny nie je dobre pre vyvoj cyklistu. kazdy vyraznejsi talent teraz hnat pretekat s muzmi a este rovno aj na GT je podla mna blbost.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Štv 15. Júl 2021 23:24:05

@simko a @adamovotec
nerozumiem tomu tónu, že som svojou vetou o regionálnych pretekoch akoby znevážil chlapca a ešte mi aj vysvetľujete to o francúzskom majstrovi. Veď to ja viem, hovoril som o tom, že tých medzinárodných štartov je minimum, ale sám si myslím, že má šancu na medailu z MS alebo ME. ak by mu sadol deň a mal by šťastie na vývoj atď. keď mohli byť v posledných 10 rokoch naši cyklisti asi 8x v Top 30 na juniorských MS/ME, tak Martinovi to na medailu môže vyjsť. Má na to dve šance.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 15. Júl 2021 23:43:22

@lukas
to nebolo tak myslene:) urcite som tym nechcel dat najavo ze si akoby znevazil Martinove vykony. ja som len tym chcel povedat ze mame uz trosku lepsi obraz nez povedzme pred mesiacom, dvomi. a suhlasim ze na tych regionalnych pretekoch nie je vzdy top konkurencia a preto tie jeho vykony a solo dojazdy do ciela mozu byt skreslene. zatial podla mna dvoje pretekov by sa dali vypichnut a maju slusny vypovednu hodnotu, a to je juniorska Eorica a preteky vo Francuzsku. a ano, ma dve sance (MS+ME) tak verme ze minimalne jeden z tych dvoch dni mu to vyjde a bude mat aj potrebne stastie.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod adamovotec » Pia 16. Júl 2021 11:42:34

lukas píše:@simko a @adamovotec
nerozumiem tomu tónu, že som svojou vetou o regionálnych pretekoch akoby znevážil chlapca a ešte mi aj vysvetľujete to o francúzskom majstrovi. Veď to ja viem, hovoril som o tom, že tých medzinárodných štartov je minimum, ale sám si myslím, že má šancu na medailu z MS alebo ME. ak by mu sadol deň a mal by šťastie na vývoj atď. keď mohli byť v posledných 10 rokoch naši cyklisti asi 8x v Top 30 na juniorských MS/ME, tak Martinovi to na medailu môže vyjsť. Má na to dve šance.

"Ton" je nestastim diskusii, napises vetu s inou casticou alebo spojkou a ta veta moze v citajucom vyvolat uplne inu naladu. :)
Uz preteky, ktore budu v Dubnici dnes a cez vikend prezradia v akej forme je Svrcek. Konkurencia je celkom slusna. Uvidime. Drzime palce.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 17. Júl 2021 11:05:32

Čítali ste?
https://cyclingtips.com/2021/06/the-sec ... nce-sagan/
Stále sa špekuluje, kto ten Secret Pro vlastne je.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Sob 17. Júl 2021 12:29:01

Ja som to cital tu tu, tam pisu ze to je Impey. Mne to skor prislo ako pochvala Saganovych schopnosti :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 17. Júl 2021 15:32:27

hujhe píše:Ja som to cital tu tu, tam pisu ze to je Impey. Mne to skor prislo ako pochvala Saganovych schopnosti :D

Impey to asi nebude, už sa vyjadril: Actually I am quit shocked to read this about both Peter and I. I am No Secret Pro whoever the hell that person is and have always had huge respect for Peter.
Ale aj tak je to ubohe, napísat to anonemyne bez mena. A ešte to bude zlé, že ma zručnosti Peter na bicykli, že pomenej padá, aj ked teraz spadol, ale tiež tak že sa držal bicykla. A že Sagan je nebezpečný, čo potom ostatní, asi sú anjelici ako napr Cav atd. A zatrasovanie vidno aj na TDF, najma od Quistepu a Morkova. Ale aspon vidno ktorých cyklistov sleduje častejšie UCI, média a dakedy aj ludia. Až je to dakedy. :twisted:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 17. Júl 2021 15:41:57

O co tam ide? Nechce sa mi to lúštiť 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Sob 17. Júl 2021 15:55:16

Niekto sa stazuje ze Peter nedava pozor v pelotone, je nekoncentrovany. Ze Petrovi to nevadi, kedze ma zrucnosti a vie sa prekazke vyhnut aj na poslednu chvilu ale ze jazdci za nim take zrucnosti nemaju (fakt to tam bolo takto napisane). A nevie sa kto to pisal ale mal by to byt niekto z pelotonu. Aj keby to bola pravda tak mi to vobec nevadi. Podla mna je v pohode ked Peter vyuziva svoje technicke zrucnosti. V zjazde vas tiez nikto nebude viest len preto ze neviete zjazdovat... Navyse si ani nepamatam zeby Peter sposobil pad a neraz sme Petra videli Petra reagovat v desatine sekundy (Gaviria pad, Cancellara pad) takze az tak nekoncentrovany nebude.
Edit: podla mna to pisal Terpstra po tom co sa dozvedel ze Peter ide do T-E :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 17. Júl 2021 16:02:41

hujhe píše:Niekto sa stazuje ze Peter nedava pozor v pelotone, je nekoncentrovany. Ze Petrovi to nevadi, kedze ma zrucnosti a vie sa prekazke vyhnut aj na poslednu chvilu ale ze jazdci za nim take zrucnosti nemaju (fakt to tam bolo takto napisane). A nevie sa kto to pisal ale mal by to byt niekto z pelotonu. Aj keby to bola pravda tak mi to vobec nevadi. Podla mna je v pohode ked Peter vyuziva svoje technicke zrucnosti. V zjazde vas tiez nikto nebude viest len preto ze neviete zjazdovat... Navyse si ani nepamatam zeby Peter sposobil pad a neraz sme Petra videli Petra reagovat v desatine sekundy (Gaviria pad, Cancellara pad) takze az tak nekoncentrovany nebude.
Edit: podla mna to pisal Terpstra po tom co sa dozvedel ze Peter ide do T-E :D

Ja skor tipujem že to bude nietko z okolia Cava alebo Aerta. Ale skor tipujem že dajaky angličan.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 17. Júl 2021 16:42:02

elviska píše:
hujhe píše:Niekto sa stazuje ze Peter nedava pozor v pelotone, je nekoncentrovany. Ze Petrovi to nevadi, kedze ma zrucnosti a vie sa prekazke vyhnut aj na poslednu chvilu ale ze jazdci za nim take zrucnosti nemaju (fakt to tam bolo takto napisane). A nevie sa kto to pisal ale mal by to byt niekto z pelotonu. Aj keby to bola pravda tak mi to vobec nevadi. Podla mna je v pohode ked Peter vyuziva svoje technicke zrucnosti. V zjazde vas tiez nikto nebude viest len preto ze neviete zjazdovat... Navyse si ani nepamatam zeby Peter sposobil pad a neraz sme Petra videli Petra reagovat v desatine sekundy (Gaviria pad, Cancellara pad) takze az tak nekoncentrovany nebude.
Edit: podla mna to pisal Terpstra po tom co sa dozvedel ze Peter ide do T-E :D

Ja skor tipujem že to bude nietko z okolia Cava alebo Aerta. Ale skor tipujem že dajaky angličan.


Prečo by to mal byť niekto z okolia Cava alebo Aerta?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

cron