Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 20. Júl 2021 14:58:41

Jasne ze do budúcna to este absolutne nic neznamena ale pre tych chlapcov to je momentalne výborná vec a povzbudenie do ďalšej tvrdej prace…tesim sa, gratulujem a budem drzat palce nech sa im dari aj nadalej
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 04. Aug 2021 13:49:24

Bora mega aktívna…nakupujú podla abecedy…dnes Haller Higuita Hindkey
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Sob 07. Aug 2021 9:39:50

Som velmi zvedavy, kde skoncia Terpstra a Boasson Hagen. Z clanku na CN je zrejme, ze by radi zostali v TE, aj napriek prichodu Petra a jeho skupiny. Myslim si, ze Boasson Hagen by bol stale platnym domestikom, aj ked posledne sezony ma slabe vysledky - skusenosti ma velke aj temparske schopnosti. Neobaval by som sa ani o lojalitu k Petrovi, vie na com je, ze uz na liderstvo nema, tak aspon takto moze pomoct. :) ,,Problemom" je Terpstra, ktory by sa asi neobetoval pre lidra, samozrejme, nevravim, ze by sa na to vyprdol, ale nedal by do toho to, co napr. Oss, Bodnar a toboz Juro. Prenho by ostala skor uloha vlka samotara, ze by skakal do unikov alebo do nejakej skupinky v strednej faze pretekov - tiez na liderstvo uz nema, podla vysledkov bol az trojkou alebo stvorkou v TE. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 07. Aug 2021 12:28:41

zakliata.panna píše:Som velmi zvedavy, kde skoncia Terpstra a Boasson Hagen. Z clanku na CN je zrejme, ze by radi zostali v TE, aj napriek prichodu Petra a jeho skupiny. Myslim si, ze Boasson Hagen by bol stale platnym domestikom, aj ked posledne sezony ma slabe vysledky - skusenosti ma velke aj temparske schopnosti. Neobaval by som sa ani o lojalitu k Petrovi, vie na com je, ze uz na liderstvo nema, tak aspon takto moze pomoct. :) ,,Problemom" je Terpstra, ktory by sa asi neobetoval pre lidra, samozrejme, nevravim, ze by sa na to vyprdol, ale nedal by do toho to, co napr. Oss, Bodnar a toboz Juro. Prenho by ostala skor uloha vlka samotara, ze by skakal do unikov alebo do nejakej skupinky v strednej faze pretekov - tiez na liderstvo uz nema, podla vysledkov bol az trojkou alebo stvorkou v TE. :)


No ale takéhoto osamelého vlka skakaca do únikov tiez je dobre mat…bide driet vpredu sice na seba ale kedze uz asi na to nema tak do ciela mu to nevydá ale zato odbremení zvysok teamu na nejaku dobu co sa aktivity tyka
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 07. Aug 2021 22:34:03

Sam Bennett si už v drese Podlahárov nezapreteká, koleno to nedovolí. V Bore, kde ho chudáka utláčal Sagan, ako sa to teraz nezmyselne zvykne písať, za roky 2018 a 2019 získal 20 víťazstiev z toho 5 GT (3 Giro, 2 Vuelta), u Podlahárov si za dva roky zlepšil palmare o 14 víťazstiev z toho 3 na GT (2 Tour, 1 Vuelta).
Čo sa týka Bory a ich nákupov, mne sa vidí, ako keby Denk, opojený peniazmi ktoré mu zvýšia po odchode Sagana, kupoval tak nejako bez rozmyslu, ak chce konečne získať top 3 na GT v GC, tak som si nie celkom istý, či sa mu to s týmito cyklistami podarí. Najväčšie šance má podľa mňa Buchmann, ak sa mu podarí dostať na úroveň roku 2019 a musí mať šťastie, aby nejakí väčší favoriti vypadli. Keldermann a Hindley síce zažiarili na Gire minulý rok, ale spätne je ešte viac zrejmé aké to boli z hľadiska GC slabo obsadené preteky. Keldermann má limity v kopcoch, Hindley v časovke a IMHO na top 3 na GT nemajú, iba pri nejakej veľkej zhode okolností. Archbold ako kámoš Benneta a solídny rozbiehač OK, Haller bude mať asi rovnaké úlohy. Higuita prišiel predpokladám ako pomocník do kopcov a možný víťaz nejakých kopcovitých etáp, ale nie je to nejaký víťazný typ. Klasiky ostanú na Polittovi a kopcovité na Schachmannovi, ale nejaké veľké víťazstvo sa asi očakávať nedá, jedine, že by Schelling potvrdil tohtoročné zlepšenie a ešte išiel výkonnostne hore. Na šprint bude jasná jednotka Bennett, len treba dúfať, že koleno bude poslúchať, Meeus ho zatiaľ ťažko nahradí a Laas ten môže vyhrávať etapy na menších pretekoch ale na WT konkurenciu nemá. Mullen je IMHO náhrada Bodnara. Na OH sa na dráhe pekne ukázal Walls, jedno zlato a jedno striebro, pravdepodobne ho zapracujú do vlaku Samovi?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Pon 09. Aug 2021 7:45:20

Taktika Denka je nakupit vsetkych top domestikov cim oslabia konkurenciu a top 3 na GT sa uz nejak podari :D srandujem. Ale co este Denk moze robit je, ze skupuje fakt kvalitnych domestikov a ked na trhu bude volny nejaky top GC jazdec tak ho zlanari k sebe platom aj top podporou. Aj ked je to trocha pritiahnute za vlasy lebo taku taktiku som snad nevidel nikde.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 09. Aug 2021 8:01:14

asi veri ze buchman to da...vykonostne na to moze mat ale ako som tu uz neraz pisal mne nepride ako vitazny typ pretoze som ho este fakt nevidel sa postavit a poriane pritlacit a ist za vitazstvom...ale na mannyho obranu musim povedat ze tento rok ho v nudnosti a neviditelnosti na tour predbehol este jeden jazdec...a co je paradox tak nim je keho teamovy kolega wilco ;) :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 09. Aug 2021 9:06:57

Terpstra zabral hned ako sa dozvedel ze bude buduci rok jazdit na Peta a vcera bol druhy v Nórsku :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Pon 09. Aug 2021 12:35:16

hujhe píše:Taktika Denka je nakupit vsetkych top domestikov cim oslabia konkurenciu a top 3 na GT sa uz nejak podari :D srandujem. Ale co este Denk moze robit je, ze skupuje fakt kvalitnych domestikov a ked na trhu bude volny nejaky top GC jazdec tak ho zlanari k sebe platom aj top podporou. Aj ked je to trocha pritiahnute za vlasy lebo taku taktiku som snad nevidel nikde.


tak dnes sa ten volný GC jazdec objavil, kúpili Vlasova ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Pon 09. Aug 2021 13:20:34

Vlasov a Buchmann síce potenciál majú a najbližší rok-dva prinesú výsledky, ale myslím že celý tento ich nábor je tak nejak už príprava na príchod Ciana Ujitebroecksa, v ktorom má Bora veľký klenot a myslím že práve okolo tohto Belgičana sa ten tím obmotá.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 09. Aug 2021 15:04:42

pmts píše:Vlasov a Buchmann síce potenciál majú a najbližší rok-dva prinesú výsledky, ale myslím že celý tento ich nábor je tak nejak už príprava na príchod Ciana Ujitebroecksa, v ktorom má Bora veľký klenot a myslím že práve okolo tohto Belgičana sa ten tím obmotá.


Chalanisko je talent, o tom niet pochýb, ale nejaký ten rôčik (skôr minimálne 3) potrvá kým začne byť konkurencieschopný na top úrovni.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 09. Aug 2021 16:21:01

ifčopifčo píše:Chalanisko je talent, o tom niet pochýb, ale nejaký ten rôčik (skôr minimálne 3) potrvá kým začne byť konkurencieschopný na top úrovni.

a je otazne ci vobec bude na GT konkurencieschopny. u Remca si stale nie sme isti a to je este o nejaky ten level vyssie ako Cian resp niekolko levelov. sice ho pribrzdil ten pad na Lombardii ale aj bez toho padu nemal na GT nic zarucene a nikto nevie ako by zvladol trojtyzdnovu GT. cize u Ciana je to v rovine nejakych planov a fantazii ale vystavat okolo neho tim uz teraz je blbost. Bora potrebuje top GT hviezdu. este ten Almeida by ako tak mohol pomyslat na nieco solidne ale ten im usiel do UAE. ale je pravda ze vsetci top borci su zazmluvneni. mozno Thomas? este nejake 1-2 rocniky by sa mohol vediet dostat do dobrej formy.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Uto 10. Aug 2021 11:53:21

George Bennett do UAE
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Uto 10. Aug 2021 11:56:01

simko píše:
ifčopifčo píše:Chalanisko je talent, o tom niet pochýb, ale nejaký ten rôčik (skôr minimálne 3) potrvá kým začne byť konkurencieschopný na top úrovni.

a je otazne ci vobec bude na GT konkurencieschopny. u Remca si stale nie sme isti a to je este o nejaky ten level vyssie ako Cian resp niekolko levelov. sice ho pribrzdil ten pad na Lombardii ale aj bez toho padu nemal na GT nic zarucene a nikto nevie ako by zvladol trojtyzdnovu GT. cize u Ciana je to v rovine nejakych planov a fantazii ale vystavat okolo neho tim uz teraz je blbost. Bora potrebuje top GT hviezdu. este ten Almeida by ako tak mohol pomyslat na nieco solidne ale ten im usiel do UAE. ale je pravda ze vsetci top borci su zazmluvneni. mozno Thomas? este nejake 1-2 rocniky by sa mohol vediet dostat do dobrej formy.


Ja myslím že Evenepoel na GT má, minulý rok absolútne dominoval... akurát má v hlave blok z toho pádu, čo je vidno na každom zjazde... A je to o to horšie že sa mu to stalo v tak mladom veku, kosti sa zrastú, len či sa dá hlava do poriadku :?: Trochu sa obávam, že neuvidíme z neho už úplné maximum
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 10. Aug 2021 13:26:23

CyclingGeek píše:George Bennett do UAE


Noo arabi robia velke nakupy a co sa mi paci este viac ze nemaju problem podpisovať sj na dlhsie ako 2 roky co je dobrým znamením ze to s top cyklistikou myslia naozaj vazne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Uto 10. Aug 2021 13:39:32

majo píše:
CyclingGeek píše:George Bennett do UAE


Noo arabi robia velke nakupy a co sa mi paci este viac ze nemaju problem podpisovať sj na dlhsie ako 2 roky co je dobrým znamením ze to s top cyklistikou myslia naozaj vazne


Hlavne vedia obchodovať, vidno že ten tím skladajú rozumom a kupujú jazdcov, ktorí budú pre Pogačara platní 5 a viac rokov (Formolo, Soler, McNulty, Almeida, Hirschi, Ardilla, Ayuso...) + budú tam mať starších a skúsených jazdcov ako Majka, Ulissi či Bennet, čo sa vždy zíde... :idea:
Najväčšia sranda na tom je, že je rozdieľ kupovať si dobré mená, a je iné kupovať si a odchovávať talentovaných jazdcov,... Ineos si vykúpil za posledné roky TOP domestikov pre svojich lídrov a doslova presýtil svoj tím veľkými menami, v TOP10 najlepšie platených cyklistov sveta je 5 jazdcov Ineosu, len jeden z UAE (hádajte kto :?: ), aj preto sa mi viac páči takéto nakupovanie s rozumom :idea: síce v UAE mi nesedí po kúpe Hodega ten pretlak šprintérov, ale ono sa to urovná odchodom Gaviriu ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 17. Aug 2021 8:41:35

Videli ste posledny post Burgharta na instagrame? Toto je pre mna dôveryhodnejšie ako nejaky anonymný šíriteľ info z pelotonu a tento jeho post ma naozaj potesil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 17. Aug 2021 9:50:56

majo píše:Videli ste posledny post Burgharta na instagrame? Toto je pre mna dôveryhodnejšie ako nejaky anonymný šíriteľ info z pelotonu a tento jeho post ma naozaj potesil

Mne instagram nefunguje, stále cyklí a prihlasuje ma a potom spadne, trvá to už ale pol roka, môžeš mi prosím napísať, čo Burghardt postol?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 17. Aug 2021 10:25:26

ifčopifčo píše:
majo píše:Videli ste posledny post Burgharta na instagrame? Toto je pre mna dôveryhodnejšie ako nejaky anonymný šíriteľ info z pelotonu a tento jeho post ma naozaj potesil

Mne instagram nefunguje, stále cyklí a prihlasuje ma a potom spadne, trvá to už ale pol roka, môžeš mi prosím napísať, čo Burghardt postol?
Prílohy
1AAEBEBB-303B-4D6B-B541-B7FBB8AB7D87.jpeg
1AAEBEBB-303B-4D6B-B541-B7FBB8AB7D87.jpeg (110.72 KiB) Zobrazené 5429 krát
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 17. Aug 2021 11:30:50

@majo ďakujem
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia