Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Mar 2022 14:02:13

Ak1n0m píše:Ja si myslím, že Sagan chlastá. Nie je v poriadku keď sa 5 dní pred pretekmi opije, že nevie o sebe (viď ten incident na motorke, minulý rok). To by vysvetlovalo pokles formy, znížená imunita, vždy nejaké zdravotné problémy. Neverím, že by zrazu prišiel o celý talent, jazdec ktorý sa narodí raz za 100rokov......

Boonen mal viackrát problémy s alkoholom a kokainom, Wiggo mal obdobie keď skutočne chlastal... atď, ale ani u jedného z nich toto viacnásobné porušenie životosprávy neviedlo k až k takým dlhodobým problémom aké má Sagan, takže neviem koľko by toho musel vychlastať, ja tomu jednoducho neverím. Okrem toho ak by mal skutočne problémy s alkoholom, veľmi ťažko by sa to utajilo, veľmi ťažko by získal nejaký kontrakt.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 27. Mar 2022 14:24:11

ifčopifčo píše:
Ak1n0m píše:Ja si myslím, že Sagan chlastá. Nie je v poriadku keď sa 5 dní pred pretekmi opije, že nevie o sebe (viď ten incident na motorke, minulý rok). To by vysvetlovalo pokles formy, znížená imunita, vždy nejaké zdravotné problémy. Neverím, že by zrazu prišiel o celý talent, jazdec ktorý sa narodí raz za 100rokov......

Boonen mal viackrát problémy s alkoholom a kokainom, Wiggo mal obdobie keď skutočne chlastal... atď, ale ani u jedného z nich toto viacnásobné porušenie životosprávy neviedlo k až k takým dlhodobým problémom aké má Sagan, takže neviem koľko by toho musel vychlastať, ja tomu jednoducho neverím. Okrem toho ak by mal skutočne problémy s alkoholom, veľmi ťažko by sa to utajilo, veľmi ťažko by získal nejaký kontrakt.

No tentoraz s tebou súhlasím.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 27. Mar 2022 14:29:44

Možno teraz troška mimo tému, tak Collbreli je tiež môj obľúbený cyklista ale čítala som už také názory, že či nemal náhodou zástavu srdca kvôli nejakému lieku, alebo nevyliečiteľna choroba úplne. Minulý rok mal vynikajúcu sezónu . To napíšem aj ja. Aj mu teraz prajem skoré uzdravenie, ale podaktorí už pochybujú, či to nemá súvis s niečím zakázaným, minulý rok skoro celý Bahrajn bol vynikajúci.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Ak1n0m » Ned 27. Mar 2022 14:39:52

ifčopifčo píše:
Ak1n0m píše:Ja si myslím, že Sagan chlastá. Nie je v poriadku keď sa 5 dní pred pretekmi opije, že nevie o sebe (viď ten incident na motorke, minulý rok). To by vysvetlovalo pokles formy, znížená imunita, vždy nejaké zdravotné problémy. Neverím, že by zrazu prišiel o celý talent, jazdec ktorý sa narodí raz za 100rokov......

Takže podľa tohto extempore si vydedukovala, že chlasce? Alebo máš nejaké iné informácie ktoré mi unikli? Pretože pokles formy, znížená imunita, zdravotné problémy majú aj iné vysvetlenie, nie je prvý a ani posledný cyklista ktorých kariéra bola či je poznačená problémami ktoré viedli k zníženiu výkonnosti a či je niekto talent alebo nie, nie je až také podstatné, keď ťa zradí telo. Cyklistika sa ide cez bolesť a roky kariéry sa podpíšu na tele, u niekoho menej u niekoho viac, každý človek je špecifický a jeho organizmus reaguje inak. Iste, bolo to od neho neprofesionálne, za to si kritiku zaslúži, ale prudké zníženie výkonnosti a opilecká príhoda neimplikujú automaticky, že je ochlasta.


Nemám žiadne iné informácie, iba mám taký pocit. Nehovorím že sa ožiera každý deň. Chlastá je silné slovo, možno popíja. :?: A možno nie.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 27. Mar 2022 14:41:04

Ak1n0m píše:
ifčopifčo píše:
Ak1n0m píše:Ja si myslím, že Sagan chlastá. Nie je v poriadku keď sa 5 dní pred pretekmi opije, že nevie o sebe (viď ten incident na motorke, minulý rok). To by vysvetlovalo pokles formy, znížená imunita, vždy nejaké zdravotné problémy. Neverím, že by zrazu prišiel o celý talent, jazdec ktorý sa narodí raz za 100rokov......

Takže podľa tohto extempore si vydedukovala, že chlasce? Alebo máš nejaké iné informácie ktoré mi unikli? Pretože pokles formy, znížená imunita, zdravotné problémy majú aj iné vysvetlenie, nie je prvý a ani posledný cyklista ktorých kariéra bola či je poznačená problémami ktoré viedli k zníženiu výkonnosti a či je niekto talent alebo nie, nie je až také podstatné, keď ťa zradí telo. Cyklistika sa ide cez bolesť a roky kariéry sa podpíšu na tele, u niekoho menej u niekoho viac, každý človek je špecifický a jeho organizmus reaguje inak. Iste, bolo to od neho neprofesionálne, za to si kritiku zaslúži, ale prudké zníženie výkonnosti a opilecká príhoda neimplikujú automaticky, že je ochlasta.


Nemám žiadne iné informácie, iba mám taký pocit. Nehovorím že sa ožiera každý deň. Chlastá je silné slovo, možno popíja. :?: A možno nie.

Ale si napísala.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod water202 » Ned 27. Mar 2022 14:45:17

na cnews je clanok s par vyjadreniami Petra.
ako sa dalo cakat, motivacia MSR+dalsie zelene

inak Sivok vcera solo vitazstvo v prvej etape vo FR
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Mar 2022 15:36:12

water202 píše:na cnews je clanok s par vyjadreniami Petra.
ako sa dalo cakat, motivacia MSR+dalsie zelene

inak Sivok vcera solo vitazstvo v prvej etape vo FR

Tak sebavedomie Petrovi fakt nechýba, len škoda, že to je momentálne asi to jediné, čo ukazuje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Mar 2022 19:55:42

Najsmutnejšie je na tom to, že Peter sa od Omloopu vôbec nezlepšil a to ubehol mesiac, skôr sa mi zdá, že to je horšie a horšie, takže tréningovým mankom to nebude. Čo bude robiť na Ronde, AGR a Roubaix netuším, asi iba reklamný baner a podpisovača pred autobusom, aj keď po tých výkonoch budú nadšenci postupne ubúdať. Dúfam, že to v TE prehodnotia a namiesto pretekania ho pošlú na nejakú komplexnú lekársku prehliadku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod water202 » Ned 27. Mar 2022 22:06:36

water202 píše:inak Sivok vcera solo vitazstvo v prvej etape vo FR


Dnes 2he miesto v etape.
Zatial drzi 1 v GC.

https://firstcycling.com/race.php?r=14386&y=2022&e=02

Vdaka mu za trochu radosti dnesny den.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 28. Mar 2022 21:23:16

inak Pidcock tiez schytal nieco kvalitne, je daleko za svojim standardom. spominaju sa zazivacie problemy. myslim ze to bolo aj v suvislosti s Petrom nejaka zaludocna viroza. nerozumiem preco si posledne roky takmer kazdu jar musi nieco odniest. zeby slabsia imunita oproti jeho mladsim rokom?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Apr 2022 19:44:00

Zaujímavé
Belgický virológ Marc Van Ranst odporučil cyklistovi Woutovi van Aertovi, aby neštartoval na klasike Paríž – Roubaix. „Po koronavíruse by telo a srdce nemali byť rýchlo preťažené. Pre profesionálnych športovcov je najlepšie, aby sa úplne zotavili,“ povedal 56-ročný lekár.
Ani lekár belgickej reprezentácie nesúhlasí s tým, aby van Aert 17. apríla štartoval na Paríž – Roubaix. „Stále ešte nevieme všetko o následkoch infekcie. Všeobecné pravidlo je, aby človek po prekonaní infekcie zostal v pokojnom režime sedem až desať dní,“ skonštatoval Tom Tueglinkx.
Van Aert mal na konci marca štyri pozitívne testy na koronavírus. Úradujúci majster Belgicka z pretekov s hromadným štartom preto vynechal domáci cyklistický monument Okolo Flámska.
Ďalší belgicky cyklista Tim Declercq štartoval na pretekoch po kratšom čase ako odporúčajú lekári a dostal zápas osrdcovníka. „Myslel som si, že mi nič nehrozí. Mal som mierne príznaky. Ale nakoniec sa ukázalo, že pri koronavíruse musí byť človek ostražitejší,“ uviedol jazdec tímu Quick-Step Alpha Vinyl.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 06. Apr 2022 20:42:17

Je to velmi infovidualne…tak ako samotny covid prechadzaju ludia az neuveritelne diametralne tak aj mozne nasledny po nom su velmi rozdielne a otazne…jeden moj znamy ktory je polskym reprezentantom v paracyklistike a zaroven v parabezeckom lyzovani chytil covid teraz tesne pred paraolympiadov a nakoniec odletel ako uplne posledny z poliakov a uplne poslednym moznym lietadlom…ak by nal este jeden pozitivny test tak uz olympiadu nestihne…priebeh mal mierny nic dramaticke ale ako on vravi ze uplne zdravi teda nebol…napriek tomu na pretekoch necitil ziadne nasledky ani na vykone ani na dychani ani nijak inac…a aj teraz po vyse mesiaci je uplne fit a uz naplno trenuje na ceste…len tak pre zaujimavost…viem ze to nieje sportovec typu sagan ale namakany je…ja jiesom schopny sa ho drzat ani na rovine a v kopci uz vobec nie a to pedalujem nohami kym on rukami :shock: je fakt dobry ale zaroven je mi jasne ze ten rozdiel je hlavne tym ze aka som ja sracka :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 06. Apr 2022 20:58:06

Ako vravi majo je to individualne. Poznam jednu mladu babu co mala covid dvakrat a obidva razy to bol stredne tazky priebeh. Tazka viroza. Po prvom raze rok nemala riadny cuch. Dvaja moji kamarati keby neboli v kontakte s pozitivnou mamou a nejdu na test tak nevedia ze boli chori. Teda jedneho bolelo hrdlo ale inak nic. Ja som covid este nemal nastastie tak neviem posudit tuto chorobu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 08. Apr 2022 18:12:14

Netusim kto ma aky naplanovany program a nechce sa mi to googlit a tak len vyslovil svoje zelanie aby Danny Martinez bol lidrom Ineosu na Gire
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Ned 10. Apr 2022 21:13:05

majo píše:Netusim kto ma aky naplanovany program a nechce sa mi to googlit a tak len vyslovil svoje zelanie aby Danny Martinez bol lidrom Ineosu na Gire


No dokonca bude lídrom Ineosu na Tour pravdepodobne :). Giro ma rezervované Carapaz a nezmenil to ani výpadok Bernala, podporovať by ho tam mali Tao Hart a Porte.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 10. Apr 2022 22:12:25

pmts píše:
majo píše:Netusim kto ma aky naplanovany program a nechce sa mi to googlit a tak len vyslovil svoje zelanie aby Danny Martinez bol lidrom Ineosu na Gire


No dokonca bude lídrom Ineosu na Tour pravdepodobne :). Giro ma rezervované Carapaz a nezmenil to ani výpadok Bernala, podporovať by ho tam mali Tao Hart a Porte.


Woow super…aj ked mam pocit ze Dannymu by lepsie sedelo giro ci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 11. Apr 2022 23:09:25

https://elpais.com/deportes/2022-04-11/ ... TW_CC&s=09 Vyzerá to tak ze Peter bude mimo mesiac a pol alebo 2 mesiace.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 10. Jún 2022 15:03:20

Môžeme si myslieť o charaktere WvA čo chceme, ale cyklista je to fantastický, jeho umiestnenia v tejto sezóne sú až neskutočné
https://www.procyclingstats.com/rider/wout-van-aert
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Uto 21. Jún 2022 18:40:58

Jumbo extrémne silná zostava s extrémne škaredými dresmi. Pripomínajú mi praženicu :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia