Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 24. Jan 2019 12:55:38

@simko - pekný rozbeh diskusie, aj ja pridám zopár postrehov a možno podnetov na diskusiu
- VvA bude mať v Jumbe výrazne lepšiu tímovú podporu ako mal minulý rok, keď bol na všetko prakticky sám, Tony Martin, Roosen, Teunissen či van der Hoorn môže byť slušná podpora a možno aj alternatíva, nehovoriac o tom, že na kockách chce uspieť aj Danny van Poppel
- MvdP - naopak, veľa od tímu očakávať nemôže, čo nemusí veľmi prekážať ak nebude mať problémy
- na Ronde sa chystá Valverde, minulý rok na DDV naznačil, že by nemusel byť iba do počtu
- Podlahárov má na kockách podporiť aj Jungels, som zvedavý ako sa mu bude dariť, predpoklady uspieť asi má, len tak ho tam Lefevere určite neposiela
- Viviani sa veľmi chystá na Primaveru a G-W, Lefevere túži uspieť práve na M-SR, Gilbert chce skompletovať monumenty, som zvedavý čo Podlahári vymyslia
- na kocky sa veľmi chystá aj Bling, detto Valgren, ktorý sa v príprava zameriava na zlepšenie svojich šprintérskych schopnosti, takže suma sumárum sa na kockách a najmä na Ronde zíde obrovská konkurencia
- od Evenepoela nejaké zázraky v prvej sezóne neočakávam, predsa len skok od juniorov rovno k Elite je veľký, ak bude mimo výsledkov bude zaujímavé ako sa s tým vysporiada, pretože je navyknutý víťaziť a prehry podľa Vaceka znášal dosť zle
- prebudí sa Marcel v tejto sezóne? Dokážu sa ešte staré páky ako Cav či Gorila presadiť v súbojoch so strednou či nastupujúcou generáciou?
- čo sa týka GT ukazuje sa už ako trend, že favoriti na GC idú Giro s tým, že keď neuspejú, tak je tu ešte TdF alebo Vuelta ako záchrana sezóny. Veď kto, okrem tuším Valverdeho, si vytýčil Vueltu ako svoju hlavnú GT sezóny? Z toho je jasné, že na Gire sa pravdepodobne zíde najširšia konkurencia a nesmierne sa teším na Bernala ako lídra SKY.
- pri SKY som zvedavý, ako sa k situácii s koncom sponzorstva postaví to množstvo cyklistov ktorí napriek tomu, že v iných tímoch by mohli byť minimálne spolulídrami na GC, tak v SKY sú "len" lojálnymi domestikmi. Nebude v nich hlodať červíček a nebudú chcieť urobiť nejaké výsledky aj pre seba, aby si zlepšili vyjednávacie pozície pri nových zmluvách?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Ned 03. Feb 2019 13:10:26


Akurát som si to prečítal na sportnewsclycling a že sa idem pozrieť či už si to stihla poslať xD nesklamala si
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 03. Feb 2019 13:31:20

pmts píše:

Akurát som si to prečítal na sportnewsclycling a že sa idem pozrieť či už si to stihla poslať xD nesklamala si

Raz za čas dačo sem dám,, tak aj to vadí? Pod článok, diskusiu som to už radšej nedala. Lebo by ste boli podaktorí ešte viacej ustipacny. Ja som to už včera čítala na cyclingnews. Sportnewscycling som dala pre ľudí, čo nevedia až tak anglicky, tak je to aj v slovenčine. Ja tiež napr lepšie ovládam nemčinu. Plus nedávam stále len veci o Saganovi, aj keď ty to budeš stále tvrdiť.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Pon 04. Feb 2019 2:26:50

ja som rad ze to tu je, nemam cas brazdit vsetky cyklisticke portaly
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 04. Feb 2019 8:35:57

Ja som tiez rad elviska. Asi by som sa k tejto info nedostal ak by si to sem nedala. Pmts to mozno myslel aj pochvalne ten svoj koment :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Pon 04. Feb 2019 9:29:05

Tiež som rád že sa to tu objavilo ;) Momentálne nemám toľko času na cyklistiku ako by som rád, čiže ani nechodím moc po stránkach, toto by som teda inak isto minul.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Milanj55 » Pon 04. Feb 2019 11:49:04

Zdravím Vás priatelia. V prvom rade chcem poďakovať "elviske" , že sem občas zavesí zaujímavé postrehy aj z iných portálov.Myslím si tiež , že "pmts" to nemyslel zle, aj keď to tak trochu vypálilo.
Pekné výsledky podali v poslednej etape chlapci z BOH, veď si to aj zaslúžili za predvedené výkony a traja v prvej pätke , tak to je pekný začiatok sezóny.
Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 04. Feb 2019 14:10:57

@keram, @Milanj55,
Možno to myslel pmts v dobrom, ale nemyslím si, keďže sa dotahujeme dakedy aj v diskusii pod článkami, aj keď nie vždy. Dakedy nesúhlasím ani s Vašimi názormi, ale dá s Vami aspoň pokecat. Sme rôznorodý aj povahovo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod West » Str 06. Feb 2019 15:44:25

ifčopifčo píše:- prebudí sa Marcel v tejto sezóne? Dokážu sa ešte staré páky ako Cav či Gorila presadiť v súbojoch so strednou či nastupujúcou generáciou?

Marcel údajne v zime dosť pracoval na vytrvalosti, takže tá vyhraná jednorazovka asi nebude náhoda. Podľa všetkého bude táto sezóna podstatne lepšia.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pia 08. Feb 2019 19:35:36

vraj sialeny Oleg ponukol Brailsfordovy sponzorstvo vo vyske 20 melonov...len toto nie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pia 08. Feb 2019 23:50:21

majo píše:vraj sialeny Oleg ponukol Brailsfordovy sponzorstvo vo vyske 20 melonov...len toto nie

Tak kreditky sú v Rusku populárne, tak sa ide zasa trochu pobaviť. Bolo by zaujímavé sledovať jak by kočíroval Anglánov. :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 09. Feb 2019 7:34:31

@dexterko
no ved to je vraj aj dovod preco anglani odmietli lebo podla Brailforda sponzorstvo sa automaticky nerovna riadeniu teamu :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Pon 18. Feb 2019 16:26:59

Napíšem vám jednu veľkú pikošku o fungovaní UCI.

Robili sme nové rebríčky, v danej sekcii vidíte všetky tri, sú každý týždeň aktualizované. Robil som aj kľúč výpočtu bodov, ktorý je pod rebríčkami, že kde všade sa získavajú body. V novom, kde sa rátajú iba jednorazovky, som si všimol, že Valverde má nejako málo bodov na to, že vyhral MS a prišiel som na to, že body z MS, ME ani národných šampionátov tam nie sú. Tak som podľa toho urobil ten kľúč.

Volal som s Martinom Fraňom, že aký program má Dukla a spomenul som mu medzi rečou, že je to divný rebríček, keď sa k jednorazovkám nerátajú MS ani NC. Jemu to nedalo, naštudoval si pravidlá UCI a napísal im minulý týždeň, že majú v pravidlách kopec chýb a je na zamyslenie, prečo sa tieto preteky nerátajú.
Oni mu v piatok odpísali, že ďakujú za upozornenie, že to idú opraviť a o voila, dnes naskočil už ako vedúci muž rebríčka jednorazoviek Valverde a body sú zarátané.

Čiže nebyť toho, že som oslovil Fraňa a nepísal by na UCI, nikto by to neriešil ani si nevšimol a Van Avermaet by naďalej kraľoval rebríčku jednorazoviek, čiže ten rebríček by bol hlúpo zlý. Mnohí ste si určite všimli medializáciu okolo tých rebríčkov, cyklo svet to riešil kade-tade, aj sa GVA pýtali novinári, čo vraví na to, že je na čele. Vyšlo o tom viacero článkov na svetových portáloch a on vôbec nemal byť prvý.

Je na veľké zamyslenie, že ako to tam funguje, keď to takí "nímandi" ako my ovplyvňujú.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Pon 18. Feb 2019 23:36:03

lukas píše:"...že je to divný rebríček, keď sa k jednorazovkám nerátajú MS ani NC. Jemu to nedalo, naštudoval si pravidlá UCI a napísal im minulý týždeň, že majú v pravidlách kopec chýb a je na zamyslenie, prečo sa tieto preteky nerátajú."


Na stranu druhú, napr. ja som názoru, že by sa MS do žiadneho rebríčka rátať nemali. Je to úplne iný pretek, vlastne jediný, kde jazdí špička v národných dresoch. Nemá nič spoločné s kalendárom "komerčných" pretekov. Podobne to vidím s OH. Nechápem prečo by sa mali započítavať tieto preteky do celoročného bodovania cyklistov, keď sa tam drasticky zmenia pomery a jazdci sa zrazu ocitnú v úplne iných tímoch s inou hierarchiou. Hráčom z NHL sa tiež nepočítajú body do kanadského bodovania, keď prídu reprezentovať na MS, detto futbalistom góly. A napr. alpským lyžiarom (kúsok z tých individuálnych športov) sa tiež nepočítajú body do svetového pohára z MS. Podľa mňa to tam nemá čo robiť "Avermaet-neAvermaet"...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Uto 19. Feb 2019 0:00:40

Berloq,
práveže je to podobné. Napr. Sagan nemá šancu vyhrať vrchárske MS, takisto nemá šancu vyhrať ,,vrchársku klasiku"; naopak, Quintana nemal šancu vyhrať MS v Dohe, rovnako nemá šancu na napr. Scheldeprijse. Každé preteky majú favoritov, a tí sa pobijú o body, ostatní pomáhajú. :) Rovnako je to s národnými tímami - ak je preňho ideálny profil, tak bude lídrom, podobne by to bolo aj v materskom tíme - viď. Valverde, Moscon atď. na vlaňajších MS. Ak budú rovinaté MS, tak lídrami budú jasne najlepší šprintéri danej krajiny. Čo sa týka práce tímov, aj na bežných pretekoch pracuju 3, max. 4 tímy, ostatní čakajú na finále - na MS je to podobné, aj tak vždy makajú Briti, Holanďania, Nemci, Francúzi, alebo Taliani. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 19. Feb 2019 8:55:57

ja osobne suhlasim s berloqom ze MS ME a OH by som do ziadnych rebrickov nedaval...hlavne OH kt. su raz za 4 roky...ale ja celkovo mam pocit ze tie rebricky podobne ako ine novatorske reformy UCI su len take narychlo vykvasene a hlavne nedomyslene a nedotiahnute vymysly noveho vedenia UCI...doslova len ako ukazka ze "robime, reformujeme" ale nieco tomu stale chyba...pozor ja nekritizujem len sa snazim poukazat ze takmer vsetkym tym novym veciam nieco chyba...ale mozno to vsetko xce len cas...kazdopadne Lukasovi s Franom by mali dat jeden nesacny plat zamestnancov statistickeho oddelenia UCI :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 19. Feb 2019 11:20:50

Chybička se vloudí, Lukáš vyfakturujte im to :)
Inak to, že si to doteraz nikto nevšimol , dosť naznačuje, aký záujem je o tieto rebríčky. Aj keď sa opýtali GVA, čo povie na svoje vedenie v tomto rebríčku tak sa počudoval, na čo sa ho to vlastne pýtajú. Cyklistika nie je tenis, rebríčky sú fajn, ale v cyklistike sú druhoradé. Ak by mali mať podľa mňa nejakú väčšiu vážnosť, muselo by prvenstvo v rebríčkoch mať nejaké výhody (extra dres, financie ....) a hlavne by bodovanie malo reálne odrážať význam jednotlivých pretekov. Udeľované body totiž skôr odrážajú politiku UCI ako skutočný význam pretekov, monumenty by napríklad čo sa týka klasík museli mať jednoznačne najviac bodov a nieže za Kanadu sú také isté body ako za Ronde.... Okrem toho by sa asi nemali brať do úvahy všetky klasiky (etapáky), ale len nejaký počet najlepších výsledkov, pretože v tomto systéme môže byť najlepší ten, kto obehá najviac pretekov a nie ten, kto vyhráva na prestížnejších pretekoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Feb 2019 10:54:13

Pekný dôkaz ako náš bulvár neznáša Sagana, tu je článok z Cyclist
https://www.cyclist.co.uk/news/5608/sag ... -merckx-qa
a tu je grcka ktorú z toho vyrobil NČ
https://www.cas.sk/clanok/806392/cyklis ... ako-sagan/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pia 22. Feb 2019 11:18:35

@ifčo:

čomu sa čuduješ, nevieš dobre po anglicky...

"Sagan is a complete rider" je správne preložené z angličtiny ako "Sagan je dobrý jazdec, ale nekompletný". To je podľa vzoru alternatívneho krátenia: "a complete" je skrátenina anti-complete, čiže nekompletný :lol:

Vitaj vo svete alternatívnych faktov, nie klamstiev... :cry:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia