Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 04. Aug 2020 18:39:50

Za Slušný Svet píše: 2 - 3 roky by sa na klasikách a odolných šprintoch hustilo na Sagana a ten by si mohol splniť ešte nejaké tie športové sny (pevne verím, že nejaké ešte stále má).

podla mna Sagan ma uz len 2 sny na ceste. MSR + 4. titul majstra sveta. uz vieme za na kockovych klasikach sa do historie nezapise. ale ten stvrty titul by som mu brutalne zelal. aj tri tituly v rade su samozrejme historicky pocin ale osamostatnit sa v rebricku MS to by bolo, v ten den by kludne mohol ukoncit karieru:) skoda toho Yorkshiru:(
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

konkurencia

Poslaťod Phobos » Uto 04. Aug 2020 18:52:07

@elviska
Neviem, ako si na to prišla. Všetky víťazstvá sa počítajú, lebo daný jazdec vždy bojuje s tými najlepšími v tom danom čase a nikto veľmi nerozmýšľa nad tým, čo bolo a čo bude.

@simko
Fajn, dobré poznámky.

Strade: Ty hovoríš o objektívnych kritériách. Je jasné, že história pretekov sa ešte len píše a storočný deficit sa nedá nijako dohnať. A aj keď budú mať 200 rokov, tak sa nájdu puristi, ktorí budú argumentovať tým, že monument má mať 300. Dĺžka? V pohode, pridajme 70-80 kilometrov a je to. Už teraz sú tie preteky náročnejšie a selektívnejšie ako napr. Flámsko, ale ak budú ľudia lepšie spávať s pocitom, že to má 250 km, tak prosím, nech sa tak stane. Ale nemôže sa hodnota víťazstva subjektívne približovať k pocitu z výhry na monumente? Podľa mňa môže, a aj podľa vyjadrení cyklistov to tak je. Sanremo je viac, to je jasné, ale na úrovni takého Amstlu (čo označujú za šiesty monument) to už môže byť, a hodnota bude stále stúpať...

Konkurencia: Nevravím, že je to 100 a 1, určite nie, konkurencia je vždy silná a v kontexte doby pretekajú stále tí najlepší. Priznávam, že aj to porovnávanie s výhodou odstupu času je dosť zavádzajúce, lebo už vieš, že ten a ten nenaplnil očakávania, tomu a tomu ukončilo kariéru zranenie atď., čo sa pri súčasnych cyklistoch nedá a všetci vyzerajú ako budúci šampióni. Preto som písal o tomto momente.

Ale na podobný moment, podobnú situáciu ako je teraz, si nespomínam. Prísun talentu je objektívne (a z objektívnych príčin) väčší a každý rok pribúda niekto ďalší, a to z môjho pohľadu znamená väčšiu konkurenciu - keď je tá základňa ľudí, ktorí môžu vyhrať, širšia. Dominantní jazdci ako Cancellara sú naozaj ťažko poraziteľní, ale ak by mali proti sebe pravidelne nie troch, ale desať super kvalitných jazdcov, tak je aj väčšia pravdepodobnosť, že by mal niekto veľmi dobrý deň, veľmi dobrú taktiku, alebo veľa šťastia, prípadne že by ho viacerí roznastupovali, sťahovali atď. Alebo aj úplne zrušili.

A samozrejme neviem ani porovnať výkony, aké watty tlačili Cancellara v porovnaní s Van Aertom, alebo Froome v porovnaní s Bernalom. Či to bola dominancia absolútna alebo relatívna (a.k.a. v správnom čase na správnom mieste).
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Phobos » Uto 04. Aug 2020 18:54:35

simko píše:...tri tituly v rade su samozrejme historicky pocin...


Jeannie Longo si dovolí nesúhlasiť :)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 04. Aug 2020 19:21:53

@Phobos
ja som dogmatik:) ale chapem ze je v podstate nemozne pre SB aby sa stalo dalsim monumentom lebo tu historiu uz nedozenie. je to nefer nuz ale je to tak a z mojho pohladu je to spravne. Strade sa vask moze zaradit do skupiny ako AGR a G-W ktore su hned za monumentami. vlastne uz sa asi aj zaradilo. ja viem ze je to selektivna klasika ale ak by sme brali selektivnost ako kriterium tak MSR by velmi kleslo na hodnote:) cize ano Strade je prestizne a cenene. ale neverim ze ak ma cyklista na konte 0 monumetov tak by si radsej zvolil vyhru na SB nez na monumente. na monumenty sa casuje forma. konkretne na SB neviem ci niekto casuje formu. ze je mu jedno ako dopadne na RvV a P-R hlavne nech ma formu na SB. taky cyklista asi nie dovolim si tvrdit. to iste plati aj pre ardenarov z hladiska uspechu na LBL. nieco podobne plati z hladiska GT o Vuelte. cyklisti si daju za ciel Giro alebo Tour no a potom Vuelta sa uvidi. teda samozrejme nejaky mladas ktory este neabsolvoval GT si moze dat za hlavny ciel Vueltu (pozor neplati ale pre Remca:)

nuz ja beriem ze moze byt konkurencia sirsia. dvaja vynimocni cykloklosari sa rozhodli prejst na cestu. ale zoberme si napriklad Strade. pred par rokmi tam pravidelne bojovali Sagan, Kwiatkowski, Cancellara, Stybar, Van Avermaet, Valverde. Cancellara bol nahradeny povedzme WvA, Valverde bol nahradeny povedzme Alaphilippom. potom nam zostal v podstate uz len MvdP a Schachmann ako niekto kto rozsiruje konkurenciu. uvidime ci Bettiol a Formolo sa budu konzistentne objavovat takto vpredu. myslim ze o WvA, MvdP Alaphilippovi v tomto smere pochybovat netreba.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 04. Aug 2020 19:42:34

Ano Peto je dost drahy ale on im zaraba ci uz vyhrava alebo nie...v podstate staci ze sa postavi na start a uz to B-H zaraba peniaze a to pri vsetkej ucte k ostatnym borcom je zatial u ackesa a spol utopiou...na druhej strane Peto sa sam neraz vyjadril ako sa v B-H citi dobre ze je tam spokojny so vsetkym a rad by tam zotrval co najdlhsie(samozrejme to su veci ktore sa dokazu veeelmi rychll menit) cize ja osobne nevidim problem v tom preco nespravit kompromis...ok tak ja zoberiem menej a vy ma podpisete aj s celou mojou partiou...on ma z coho spustat od hladu by umierat nezacal a tym by aj trosicku zmensil vysledkovy tlak na svoju osobu

co sa tyka tej debatky k konkurencii atd...ja si takto hodnotit jazdcov nedovolim...ano cancellaru boonena a spol mozeme ale tie mlade pusky zatial nie...hikali sme nad benootom naesenom dilierom po PR s co taky EBH ci moser alebo aj gaviria alebo dovolim si spomenut aj degeho ci krostoffa...tymto vsetkym a mnohym dalsim sa predpovedala obrovska buducnost a kopa vysledkov a kolky to potvrdili? niektori mali len jednu super sezonu alebo dokonca len jeden super pretek a potom uz nicmoc...ano dege a kristoff mutia vodu dlhsie ale nikdy sa nestali stabilnymi top klasikarmi(z roznych dovodov samozrejme) GVA takym stabilnym to klasikarom podla mna je a napriek tomu musel predlho cakat na tu svoju jednu mega sezonu aby konecne zacal vyhravat a vysnivane ronde pre ktore sa narodil doteraz nema...a co vanmarke atd atd...cize velmi by som Peta este nepochovaval lebo ako politt mal dobru sezonu a postupne sa hlepsuje ale este to musi vsetko pozvrdit a zacat vyhravat a to nieje lahke...no a trojlistok MVDP WvA a remco ti su asi zase uplne nieco ine ale este by som si nedovolil tvrdit ze oni budu kralmi najblizsej buducnosti lebo este stale ich caka vela dokazovania...viem remca som asi nemal do tejto partie zaradit kedze on sa netaji tym ze xce byt hlavne GC jazdec ale kedze zatial sa ukazuje asi ako najkoplexnejsi jazdec od cias Merckxa(nie nezabudol som na Sagana ale...) tak som presvedveny ze aj ako klasikar by mohol byt uspesny...ale vsetkonikaze buducnost
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Uto 04. Aug 2020 19:48:26

simko píše:@Keram
podla mna toto si prilis zjednodusil. myslim ze samotny Willi Bruckbauer velmi dobre vie co v Saganovi ma aj keby uz nebral ziadne velke vitazstva. problem je len ta latka ktoru Sagan pocas svojej kariery nastolil. cize cokolvek menej ako monument , MS , vitazstva na TdF + zeleny dres je jednoducho malo. a treba povedat ze pre cyklistu ako je Peto to aj moze platit. ale minuly rok sa mu aspon podarila etapa na TdF + zeleny dres takze urcite to nebola az taka marna sezona. ok maju nemeckych jazdcov pre nemecky trh. a dalej? lebo neverim ze hlavnemu sponzorovi toto moze stacit. chlapci ako Ackermann, Buchmann a Schachmann jednoducho nepritahuju davy bars aj maju vysledky. ak Sagan ostane v Bore tak podla mna pod 4 mil. nepojde a podla mna by to bolo take akuratne znizenie platovnych narokov. ale ak pojde do bohatsieho timu tak mozno ostane aj na sucasnom plate. ale ved uvidime co sa ako vyvrbi.


V tom mas asi pravdu. Ako si pisal pred tym vela bude zalezat na Specialized. Bore a Hansgrohe mozu stacit aj nemci, ktori im dopraju vela vitazstiev. Specialized ma Sagana ako jendu z hlavnych hviezd ak nie najvacsiu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Aug 2020 21:45:02

Zaujímavá diskusia páni, s Keramom súhlasím, že Bora má silný tím a už nie je tak odkázaná na Petra, ale.... Ackermann OK, dokázal, že etapy dokáže vyhrávať, otázka je, či dokáže vyhrať Primaveru alebo trebárs G-W, pretože šprintérov mali Nemci vždy dosť a taký Degenkolb vedel pred nehodou vyhrávať aj monumenty. Ale keď to zoberieme z hľadiska víťazstiev na GT a monumentoch, tak pri všetkej úcte k Buchmannovi, na jeho víťazstvo na Tour neverím, pódium pri určitej zhode okolností áno. Ardény, tam je Schachmann, ale kocky má vytrhnúť Nils? Je to výborný cyklista, ale nie je to zatiaľ práve víťazný typ, špičkový puncher nie je, sedí mu Roubaix, ale ak chce vyhrať musí prísť na velodrom buď sám alebo s niekym bez šprintu. Veľmi by ma prekvapilo, keby začal vyhrávať Ronda alebo Roubaix, musel by sa ešte zlepšiť, pri tej výraznej konkurencii ktorá tam je.
Peter má zmluvu aj na budúci rok, takže by som s úvahami čo s ním bude počkal, veď nás v podstate čaká ešte jeden a pol sezóny. Ja som trochu sklamaný, že Peter ide tento rok dve GT, radšej by som ho videl na maximálnom množstve jednorázieviek pretože je to klasikár, čo si budeme hovoriť. Minulý rok sa hovorilo že po kockách pôjde aj ardény a túto sezónu bude v podstate bez kociek. Stále je otvorená otázka ktorú sme intenzívne riešili minulý rok, ale v podstate nevyriešili. Vráti sa Peter k forme z roku 2017,2018 či nebodaj 2016? Všetci sa asi zhodneme, že po tom páde to nie je ono a je len tieňom Petra z najlepších rokov. Keď bude taký nevýrazný aj v tejto sezóne ako bol v minulej, aj jeho mediálny výtlak pôjde dole, to je jednoducho fakt, ak nebude vyhrávať alebo aspoň miešať karty, pôjde do úzadia. Sezónu ma podľa mňa nastavenú tak, že sa mu bude dosť ťažko nejako príliš ukazovať, rýchle šprinty má už slabšie a neviem celkom iste koľko etáp na Tour či Gire bude takých aby vynikol, mal by sa vrátiť k únikom a k väčšej aktivite, menej kalkulovať, mal by to byť taký Peter akého si obľúbil cyklistický svet.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Alex » Uto 04. Aug 2020 22:01:13

Nechcem, aby to vyznelo pesimisticky, ale myslím si, že Peter po budúcej sezóne ukončí kariéru. On už nemá komu čo dokazovať, ani sám sebe. Ešte sa budúci rok dôstojne rozlúčiť s nejakými peknými víťazstvami a bude to krásne ukončenie kariéry.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 04. Aug 2020 22:20:42

ifčopifčo píše:Všetci sa asi zhodneme, že po tom páde to nie je ono a je len tieňom Petra z najlepších rokov. Keď bude taký nevýrazný aj v tejto sezóne ako bol v minulej, aj jeho mediálny výtlak pôjde dole, to je jednoducho fakt, ak nebude vyhrávať alebo aspoň miešať karty, pôjde do úzadia.

na druhej strane asi vsetci sa zhodneme, alebo vacsina z nas ze Yorkshire bol ok. mozno aj viac nez ok, to sa uz nedozvieme. takisto ta vyhrata etapa na TdF to bol zablesk stareho Sagana. takisto kanadske klasiky vyzerali dobre. ano nebol to top Sagan ale boli to dobre vykony. my do toho nevidime a asi sa tak skoro nedozvieme ci ten pad na TdF mu vlastne takto znizil vykonnost. vieme ze na jar 2019 sa Peto este stazoval ze sa to vlecie. ale zaroven som mal pocit ze to bagatelizovali, aj jeho otec + Jano Valach ze vlastne je ok ze nic sa nedeje. ze je tam nejaky diskomfort ale nema to vplyv na vykon. nuz je to tak ako to je. ja som si nepomyslel pred 2 rokmi ze teraz sa bude riesit ci vobec Bora bude mat zaujem udrzat si Sagana. akoze ine timy zaujem mat budu to je jasne.

@Alex
ja si praveze nemyslim ze ju ukonci. este jeden kontrakt podla mna Saganovci budu chciet podpisat. predsalen ide aj o Jurajove zivobytie a on nie je az tak za vodou ako samotny Peto. cize podla mna jedna zmluva na 2, maximalne 3 roky okolo 4 mil. tak to vidim:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Str 05. Aug 2020 0:14:05

No tak sa zapojím aj ja :lol: ... Sagan bude mať len 31 na konci budúcej sezóny, to je priskoro na dôchodok. Nikto z nás nepochybuje že Sagan nebude jazdiť do 40ky a radšej skončí na vrchole, ale v 31 rokoch je to priskoro ešte, povedal by som že na 95% budú s Jurom pokračovať aj po budúcej sezóne. Je už ale otáznejšie či v Bore... Vzostup Ackermanna je problém, kedže Nemci ho chcú mať na Tour (hoci chcú aj Tour vyhrať s Buchmannom načo by sa Buchmannovi viac hodil isto Sagan, Akermann s rozbiehačmi mu bude zavadzať). Preto si myslím že v Bore skončí, ale nie kvôli výkonnosti (kedže je stále jeden z top jazdov sveta... minulá sezóna sa mu nevydarila a aj tak bol v top 10 svetových rebríčkov...), ale lebo jednoducho Ackermann a teraz aj Politt... Každopádne tímy sa oňho pobijú, to sa môžeme staviť už teraz. Aj keby išla výkonnosť dole tak to meno je prosto obrovské, a okrem toho jeho výkonnosť nemá v 31 rokoch prečo klesať (práve naopak, mala by stúpať :lol: ...). Môj osobný tip je že skončí v Cofidise, lebo Elia sa tam nepresadí a poletí... Cofidis je bohatý a na vzostupe a potrebuje hviezdu. Ak dal Israel 5 miliónov za Frooma ktorý je omnoho menšiou istotou ako Sagan, tak myslím že Cofidis by skôr ešte pridal, resp Sagan by si udržal plat. A nájde sa aj miesto pre Jura. Myslím že Sagana by kľudne angažoval aj Ineos, Jumbo alebo Mitchelton, ale pre Jura a Valacha by sa nenašlo miesto... Erik mám tušenie že nám nasledujúci rok a pol ukáže zaujímavé veci a buď si ho nechá Bora ako druhého šprintéra, alebo prestúpi inam, každopádne zostane profík aj bez Saganovcov.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 05. Aug 2020 13:48:57

ja to rozlusknem ohladom Peta. asi viem kde bude problem. ten duhovy dres Petovi chyba:) na jednej strane to je samozrejme vtip ale podla mna Peter sa vyzival v tej situacii co vsetko duhovy dres prinasa. nevravim ze mu dodal neviemkolko k vykonu ale nejake percento tam podla mna bolo:) ved aj o zltom drese na TdF sa to hovori. inak podla mna mu ta pauza mohla prospiet lebo on bol v jednom kole co sa tyka roznych akcii. ako sam povedal castkokrat ani nevedel v ktorom je hoteli alebo v ktorej krajine. tak uvidime, SB nemozme brat zatial nejako vazne. cize uvidime v sobotu na MSR a hlavne pocas Dauphine tam uz to bude jasnejsie.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Str 05. Aug 2020 13:59:19

vlastne nie Dauphine nam nic nepovie. tam je kazda jedna etapa pre vrcharov. no vlastne prva etapa ktora konci na niecom takom ako je Cipressa. tam keby triumfoval tak si myslim ze forma nad sucasne ocakavania.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 05. Aug 2020 18:57:29

@simko
Presne tiez som bol sklamany ked som videl profily. Pre Petra tam nic neni. Dnes dobre uvidime MSR. Potom uz len GT a to je take ze meh. Skoda ze nejde tie kocky...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 05. Aug 2020 19:05:45

@phpbos
Gilbert aj GVA nevyhrávajú často , tak ako aj Peter, a Naesen a Lampaert, nie sú moc víťazné tipy, aj ked už pákrát vyhrali.
@ifcopifco
Prečítala som tvoj príspevok ma SME, podla mňa si až moc pesimistický čo sa týka Petra, teda viacerí ste tu pesimistický, že začínam byť aj ja pesimistická, ale skôr z Vás. Dobre, ja tiež napíšem že Peter nie je na tom ako kedysi, ale verím, že ešte prekvapí pesimistov fanušíkov.
Diskutrér čo na teba zareagoval (SME) tak s ním troška súhlasím, ale napísal to dost neslušne. Ale ja tiež fandím najprv Petrovi aj ked sa mu až tak nedarí, až potom iným cyklistom, alebo ked Peter nie je na preteku , tak určite mám aj iných favoritov ako Gilbert, Viviani atd.
A teraz sa spýtam Vás všetkých, prečo sa napr nehovorí o Kwiatekovi, Dumoulinovi, Matthewsovi, atd , tiež majú okolo 30 rokov, a nevyhrali už dost dávno, alebo tiež nevyhrali dost pretekov od roku 2018.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 05. Aug 2020 19:22:45

Matthews :lol: :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 05. Aug 2020 20:22:47

elviska píše:@phpbos
Gilbert aj GVA nevyhrávajú často , tak ako aj Peter, a Naesen a Lampaert, nie sú moc víťazné tipy, aj ked už pákrát vyhrali.
@ifcopifco
Prečítala som tvoj príspevok ma SME, podla mňa si až moc pesimistický čo sa týka Petra, teda viacerí ste tu pesimistický, že začínam byť aj ja pesimistická, ale skôr z Vás. Dobre, ja tiež napíšem že Peter nie je na tom ako kedysi, ale verím, že ešte prekvapí pesimistov fanušíkov.
Diskutrér čo na teba zareagoval (SME) tak s ním troška súhlasím, ale napísal to dost neslušne. Ale ja tiež fandím najprv Petrovi aj ked sa mu až tak nedarí, až potom iným cyklistom, alebo ked Peter nie je na preteku , tak určite mám aj iných favoritov ako Gilbert, Viviani atd.
A teraz sa spýtam Vás všetkých, prečo sa napr nehovorí o Kwiatekovi, Dumoulinovi, Matthewsovi, atd , tiež majú okolo 30 rokov, a nevyhrali už dost dávno, alebo tiež nevyhrali dost pretekov od roku 2018.

Prepáčte , blbo som to napísala.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Poslaťod Phobos » Štv 06. Aug 2020 12:22:11

simko píše:nuz ja beriem ze moze byt konkurencia sirsia. dvaja vynimocni cykloklosari sa rozhodli prejst na cestu. ale zoberme si napriklad Strade. pred par rokmi tam pravidelne bojovali Sagan, Kwiatkowski, Cancellara, Stybar, Van Avermaet, Valverde. Cancellara bol nahradeny povedzme WvA, Valverde bol nahradeny povedzme Alaphilippom. potom nam zostal v podstate uz len MvdP a Schachmann ako niekto kto rozsiruje konkurenciu. uvidime ci Bettiol a Formolo sa budu konzistentne objavovat takto vpredu. myslim ze o WvA, MvdP Alaphilippovi v tomto smere pochybovat netreba.

Ty ich už nahrádzaš, ale Sagan a Kwiato majú ešte len 30 rokov a nikam neodchádzajú (pozdravujem Fica), Van Avermaet je vpredu na každej jednej klasike, Štybar bol silný ako kôň a keby nečakal Alaphilippa, tak bojuje o víťazstvo. Fuglsang sa zjavne dostal do najlepších rokov, bohvie ako dlho tu ešte bude Valverde. A k tomu všetci tí, ktorých spomínaš (plus ďalší, ktorých nespomínaš), nie namiesto nich. Aspoň zatiaľ :)

Phobos píše:Zabudol som na šprintérov, pri nich je asi aj zbytočné niečo dodávať...

Hneď je konkurencia o dvoch elitných šprintérov menšia... Koniec cynického okienka.

Dúfam, že sa z toho Jakobsen dostane. Takéto manévre nie sú ničím výnimočným, UCI pravidlá o nevybočení z línie sú len zdrapom papiera a sankcie veľmi zriedkavé, a často len po ťažkých pádoch a zraneniach. Teraz to pri súhre viacerých nešťastných okolností dopadlo hrozne, Jakobsen tam včera mohol aj umrieť. Stavím sa, že takýto typ dojazdu už tak skoro neuvidíme. Šprinty sú bordel aj bez rýchlosti 85 km/h.

Trochu mimo témy. Vždy si spomeniem, a hovorilo sa a to aj v novom dokumente o Armstrongovi (ešte na začiatku júna som napísal kvázi recenziu, ale za nič na svete sa mi ju nechcelo dokončiť, tak možno niekedy spravím menšie úpravy a hodím to sem), že argumentovať zdravotnými rizikami dopingu je v cyklistike úplne smiešne a zbytočné, keďže cyklistika je nebezpečný šport a riziká, aké jazdci podstupujú a sú ochotní akceptovať, sú väčšie a bezprostrednejšie ako nejaké neisté, hmlisté a vzdialené komplikácie v spojení s dopingom. Tu by trebalo zmeniť rétoriku a apelovať na niečo iné, lebo ak má niekto obavy z nejakých zdravotných rizík, tak sa v prvom rade ani nestane profesionálnym cyklistom.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re:

Poslaťod simko » Štv 06. Aug 2020 14:26:36

Phobos píše:
simko píše:nuz ja beriem ze moze byt konkurencia sirsia. dvaja vynimocni cykloklosari sa rozhodli prejst na cestu. ale zoberme si napriklad Strade. pred par rokmi tam pravidelne bojovali Sagan, Kwiatkowski, Cancellara, Stybar, Van Avermaet, Valverde. Cancellara bol nahradeny povedzme WvA, Valverde bol nahradeny povedzme Alaphilippom. potom nam zostal v podstate uz len MvdP a Schachmann ako niekto kto rozsiruje konkurenciu. uvidime ci Bettiol a Formolo sa budu konzistentne objavovat takto vpredu. myslim ze o WvA, MvdP Alaphilippovi v tomto smere pochybovat netreba.

Ty ich už nahrádzaš, ale Sagan a Kwiato majú ešte len 30 rokov a nikam neodchádzajú (pozdravujem Fica), Van Avermaet je vpredu na každej jednej klasike, Štybar bol silný ako kôň a keby nečakal Alaphilippa, tak bojuje o víťazstvo. Fuglsang sa zjavne dostal do najlepších rokov, bohvie ako dlho tu ešte bude Valverde. A k tomu všetci tí, ktorých spomínaš (plus ďalší, ktorých nespomínaš), nie namiesto nich. Aspoň zatiaľ :)

tak nechcel som ich nahradit skor som nahradil 40 rocneho Valverdeho a dochodcu Cancellaru:) ale vieme ze Peto sa bori/boril s problemami a teda ako top 5 favorit neviem ci pripadal do uvahy a Greg nuz tiez mu ubiehaju roky a aj ked je stale vpredu (a to by asi vedel aj do 40ky byt viacmenej vpredu) tak vidime ze posledne sezony mu uz nieco chyba. Grega z 2016-2017 by takto nenechali v prachu. cize momentalne tento rok ten okruh bol Sagan, Kwiato, Alaphilippe, Stybar, WvA, GVA + MvdP a Schachmann. Formola by som kludne zatial vymenil za Brambillu alebo Ulissiho z minulosti. Fuglsang tu ale je uz dlho len teraz nachadza nejaku lepsiu formu posledne roky. ok je sirsia konkurencia ale zas az tak sirsia mi nepripada oproti stavu spred par rokov. museli by sme ist podla mna mozno k roku 2010 a tam uz vidno vacsi rozdiel. celkovo si myslim ze rocniky okolo 1990 boli velmi silne. Sagan, Kwiatkowski, Quintana, Matthews, Valgren, Barguil, Phinney (toho odpalilo zranenenie), Aru, Colbrelli, Pinot, Dumoulin, Dennis, Bardet, Degenkolb, Kelderman, Rowe, Demare
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 10:48:29

Neviem či to sem dať, ale dám. https://www.nrc.nl/nieuws/2020/08/07/pe ... r-a4008189 Toľko skepticizmu som tu necakala od viacerých. Ale súhlasím aspoň zo simkom a s majom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Aug 2020 12:10:55

elviska píše:Neviem či to sem dať, ale dám. https://www.nrc.nl/nieuws/2020/08/07/pe ... r-a4008189 Toľko skepticizmu som tu necakala od viacerých. Ale súhlasím aspoň zo simkom a s majom.


Len to dávaj Elviska, aspoň teda ja som vďačný keď sem dáš odkaz na niečo s Petrom a určite nebudem sám. Inak aj v tom rozhovore (ak mi to translátor dobre preložil) Peter hovorí, že má tento rok tri vrcholy Primaveru, Tour, Giro a po pretekoch povie, že nie je taký silný. Bude silný o tri týždne po absolvovaní vrchárskeho Dauhine kde bude určite bez výsledku? Nečuduj sa skepse, už od minuloročnej jari počúvame ako sa Peter dostáva do formy a nejako to nevychádza, prakticky od toho pádu Peter neukázal nič, čo by bolo primerane značke Sagan. Stále je to vynikajúci cyklista, ale boli sme navyknutí na niečo iné. Predtým aj keď nevyhral bol jedným z tých ktorí preteky robili, teraz ako keby skôr vyťažil z minima maximum.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia

cron