Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod CyclingGeek » Pon 19. Okt 2020 13:47:17

A mark zrejme do Quickstepu :)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 19. Okt 2020 18:01:55

tak majka v bore by podla vsetkeho padol minimalne 3iu priecku medzi vrcharmi cize dalo sa to cakat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 19. Okt 2020 18:05:10

CyclingGeek píše:A mark zrejme do Quickstepu :)


Bodaj by to bola pravda / potvrdená informácia :) Mark by si zaslúžil nejaké pekné ukončenie kariéry :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 19. Okt 2020 20:57:20

Gatto ukončí karieru po De Panne. https://twitter.com/cirogazzetta/status ... 8535727107
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 25. Okt 2020 21:41:50

https://www.cyclingnews.com/news/brails ... a-success/

Žeby toto Giro bolo začiatkom novej éry cyklistiky aj po taktickej stránke? Aj keď neviem, či sa slová v totálnej eufórii dajú brať vážne :)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Pon 26. Okt 2020 1:24:03

3pa3ck3 píše:https://www.cyclingnews.com/news/brailsford-proclaims-new-racing-philosophy-after-giro-ditalia-success/

Žeby toto Giro bolo začiatkom novej éry cyklistiky aj po taktickej stránke? Aj keď neviem, či sa slová v totálnej eufórii dajú brať vážne :)

Iba skopitujem svoj nazor :)
Mne sa to pozdava , ale v diskusii sa do Brailsforda pustili , ze len robi to co musi pretoze, uz aj ine timi maju vlaciky ., a velmi silnych jedincov , takze musi vymysliet nieco ine. :roll:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 26. Okt 2020 12:46:46

toto su len take slova. jedina zachrana Ineosu je aj tak stale len Bernal. sorry ale to na co ma momentalne Ineos sme videli na TdF a nie na tomto Gire na ktorom sa nakoniec nepredstavil Remco, odstupil cely J-V tim a vobec z hladiska obsadenia GC to bolo potom uz velmi slabe. uvidime ako sa bude vyvijat Sivakov, ale naozaj jediny kto moze konkurovat Pogacarovi a Roglicovi je iba Bernal. mozno ma Hart prekvapi ale myslim si ze v silnej konkurencii TdF by nedal ani top 10 nieto este pomyslat niekam vyssie.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod nat » Pia 30. Okt 2020 7:24:00

Myslim si , ze je cas naliat cisteho vina, a uznat, ze Peto mal stastie ked bol na vrchole v hluchom obdobi , ked koncili legendy ako Boonen , ci Cancellara, takze mal vacsiu sancu zaziarit ... ale aj smolu, ze bol z marketingovo cyclo-nezaujimavom narode + nemal nikdy tim ktory by vytazil jeho potencial na maximum .. ako Boonen s "Quickstepom".

Dalo sa cakat,ze pridu novy Saganovia .. rovno dvaja ... a keby Evenepoel nechcel ist na GC tak rovno traja.

To je realita, budme vdacni co bolo, a dufat, ze Peto najde motivaciu bude dlho sutazit , prave ako "cierny kon" :!:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod konyk87 » Pia 30. Okt 2020 8:20:46

tak to zase moment.

sice suhlasim, ze sagan nenaplnil uplne potencial na monumentoch, ale myslim, ze je predcasne hovorit o cyklokrosaroch, ako o novych saganoch.
jedna podarena sezona leto nerobi a nie som si uplne isty, ci tohtorocnu mozeme k nej pocitat ako druhu za plnohodnotnu.
jasne, maju potencial na vela velkych vitazstiev, ale s tym prichadza aj to, ze vsetci si na nich budu davat pozor, budu sa strazit navzajom a nakoniec to mozno bude dopadat ako na G-W.

na druhej strane, ak budes mat pravdu a tito dvaja budu dominovat, tak z divackeho pohladu by som ovela radsej spat privital to "hluche" obdobie (kludne aj bez sagana), ako to, co sa (ne)dialo na tohtorocnom ronde ;)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 30. Okt 2020 11:23:56

@nat
Aké hluché obdobie? Však keď Peter bol na vrchole tak sa ukazoval aj Kwiatek alebo GvA.
Áno možno nemá toľko monumentov, ale má aspoň 2 a tri tituly MS za sebou , a sa mi zdá ze Peter tie tituly si najviac váži. Odporúčam toto si prečítať https://www.cyclingnews.com/amp/news/pe ... ssion=true
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 30. Okt 2020 13:15:22

Ja si myslím, že nejaké víťazstvá na monumentoch ešte pridá. Síce nebude víťaziť zaradom ako za mlada, ale práve preto sa dokáže viac koncentrovať na veľké preteky a pridať veľké víťazstvá (na Gire ukázal, ako na to).
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 31. Okt 2020 20:51:06

sezona este (chvalabohu) neskoncila a tak robit akekolvek hodnotenia je este priskoro a viem ze na to ja urcite nemam a uz sa nenormalne tesim na blogy od pmts ci phobosa a dalsich renomovanych statistov a hodnotitelov z tohoto fora ktore verim ze si budem moct precitat...ale jednu poznamocku musim napisat aj ja...pre mna asi za najvacsie pozitivne prekvapenie tejto sialenej sezony je urcite team Sunweb ako taky...tie ich krasne biele dresy su vzdy a vsade tam kde maju byt...team bez vyrazneho gc a gt lidra aj ked so silnou osobnostou v podobe bling-a ktory ale je jednym zo smoliarov tejto sezony dokazal zbierat vysledky a aj vitazstva na viacerych frontoch...asi nikde nesli ako favoriti ale takmer vsade boli...velmi ma to tesi lebo aj o tomto teame sa na jar hovorilo ze nemusi tuto sezonu prezit popripade ze to moze byt jeho posledna kedze generalny sponzor mal utrpiet a asi aj utrpel obrovske financne straty...dufam ale ze je vsetko ok a ze ich dresy uvidime v takejto podobe aj buduci rok...budem im fandit
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Ned 01. Nov 2020 13:41:33

Nadviazem na teba majo. Nebudem robit nejake rozbory skor napisem moje momentalne pocity. Ak sa nemylim po Vuelte sa uz nic vyznamnejsie nejde. Monumenty uz boli aj ked najkrajsi bol bohuzial zruseny a GT sa tiez zrejme odjazdia vsetky. Nejake etapaky sa pozachranovali aj vacsina vyznamnych jednorazoviek. Z tohto pohladu mozeme byt spokojni ze sa v tejto sialenej sezone zachranilo celkom dost. Tato sezona bola zvlastna. Tie jarne preteky ako otvaraci belgicky vikend, arabske preteky alebo Paris-Nice uz ani nejak nevnimam ze to bola tato sezona zda sa mi to strasne davno. Tuto sezonu v podstate vnimam tu od augusta a ta teda bola kratka a intenzivna. Po Tour som mal pocit ze nas toho este vela caka a sezona sa rozbieha. V podstate to bola svojim sposobom pravda ale zda sa mi ze to bolo pred tyzdnom a zrazu tu mame skoro uplny koniec :) Nastupujuca generacia nam ukazala ze je extremne silna a pripravena vystriedat tu terajsiu. Ja verim ze Peto este nakukne do absolutnej spicky. Tym myslim top5 cyklistov sezony. Po Gire mame nadej. Verim ze klasiky budu v terminoch ako maju byt a Peto vyraznym sposobom prehovori do ich priebehu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 01. Nov 2020 17:28:13

Na TA3 bol včera rozhovor s Valachom, Peter v 2021 na rozjazdenie argentínsky etapák Vuelta San Juan, ak sa pôjde; potom pravdepodobne všetky kockové klasiky - teda isto oba severské monumenty + samozrejme M-SR. Otázne je, ako to bude reálne vyzerať s ich organizáciou. Zaujímavé bolo, že Valach spomínal jednu GT - Giro isto nie, takže ostáva TdF a Vuelta - keďže priamo nepovedal, že ktorá, tak asi v Bore skôr počítajú na TdF s Ackermannom... 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod 3pa3ck3 » Uto 03. Nov 2020 22:09:27

Fabio Jakobsen by mal byť onedlho schopný sadnúť si na bicykel a Dylan Groenewegen zrejme dostane deväťmesačný dištanc (a teda vrátiť by sa mohol až v máji)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 04. Nov 2020 12:03:44

bojim sa ze z oboch uz nikdy nebudu taky sprinteri ako boli pred tou nestastnou nehodou...samozrejme nehovorim o rychlosti ale skor o odvahe a agresivitw v sprinte...no urcite obaja by mohli mat slusny potencial na klasiky a tak mozno keby svoje treningy zamerali tymto smerom mohli by byt vcelku uspesny ak by sa dokazali dostat do finale v nejakej skupinke kedze schopnost dosiahnut vysoku rychlost na paske im urcite nezmyzne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod 3pa3ck3 » Str 04. Nov 2020 14:55:43

Tiež si myslím, že strach ich bude do istej miery zväzovať a nebudú sa už tak púšťať do špurtov. A Fabia ešte čaká minimálne jedna operácia budúci rok, takže je otázne, kedy a či vôbec sa vráti do proficyklistiky
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod 3pa3ck3 » Str 11. Nov 2020 12:40:30

Dylanov trest je potvrdený
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 11. Nov 2020 12:53:56

3pa3ck3 píše:Dylanov trest je potvrdený

Nesúhlasím s trestom, bol to nebezpečny, skoro tragicky incident, ale čo organizátori? Trest nedostanú, viacerí to riešia teraz v komentároch, že kde je spravodlivosť, transparentnosť. Je smutné co sa stalo, ale trestať mali potom často aj davnejsie a nielen teraz. Chcú bezpečne dojazdy od jazdcov, nech potom spravia bezpečné dojazdy aj organizátori spolu s UCI. Lebo tento dojazd viacerí kritizovali, aj bariéry.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 12. Nov 2020 13:18:06

gatto s druckerom prichadzali do Bory ako podpora pre Peta a ani si poriadne spolu nestihli zapretekat a uz su prec...skoda ze BH tuzi viac po GT uspechoch a nie byt najlepsim klasikarskym teamom
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: konyk87 a 58 hostia