Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Okt 2021 19:55:11

Za Slušný Svet píše:Prosím vás, vedel by mi niekto v jednoduchosti (ako pre debila) vysvetliť podľa akých kritérií funguje nasadzovanie tímov z druhej ligy na veľké podujatia? Kto (UCI, organizátori pretekov?) a na základe čoho (body? zvučné mená jazdcov?) rozhodne o tom, že sa bude môcť PRO tím zúčastniť na podujatí UCI Worldtour?
Aby som bol presnejší, ide mi o to, na ktorých pretekoch sa bude môcť zúčastniť TotalEnergies.
A aby som bol ešte presnejší, ide mi o to, či sa bude môcť TotalEnergies zúčastniť na Milano - San Remo.

Okrem WT tímov majú povinnosť pozvať lídra prokonti z minulej sezóny (to bude opäť Alpecin) a potom je to podľa mňa na organizátoroch, UCI podľa mňa do toho nezasahuje, väčšinou pozývajú domáce tímy, potom tímy ktoré prinesú ide aj o bubáky (Gazprom), určite zohráva úlohu aj to, aké osobnosti sú v ktorých tímoch, pretože preteky potrebujú mediálny ohlas ...., ale ber to ako môj názor a nie fakt.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Štv 07. Okt 2021 20:14:44

Za Slušný Svet píše:Prosím vás, vedel by mi niekto v jednoduchosti (ako pre debila) vysvetliť podľa akých kritérií funguje nasadzovanie tímov z druhej ligy na veľké podujatia? Kto (UCI, organizátori pretekov?) a na základe čoho (body? zvučné mená jazdcov?) rozhodne o tom, že sa bude môcť PRO tím zúčastniť na podujatí UCI Worldtour?
Aby som bol presnejší, ide mi o to, na ktorých pretekoch sa bude môcť zúčastniť TotalEnergies.
A aby som bol ešte presnejší, ide mi o to, či sa bude môcť TotalEnergies zúčastniť na Milano - San Remo.


Ifčo to dobre vysvetlil, Total Energies isto bude pozvaný na TdF a ostatné preteky organizované spoločnosťou A. S. O. (pre Petra hlavne Paríž - Roubaix). Taktiež Ronde a ostatné WT kockové klasiky majú zaručené, resp. posledné roky boli súčasťou pelotónu. :) Čo sa týka M-SR, posledné 3 roky boli jazdci TE účastníkmi. Dôvodom bol pravdepodobne Bonifazio, asi aj Terpstra, ktorý rok predtým vyhral Ronde, takže bol hviezdou. Budúci rok bude tých mien viac, ktoré zarezonujú - Sagan, Oss a Bonifazio. Myslím si, že na 101 % pôjde Peter na ,,nešťastné" M-SR. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Okt 2021 10:39:19

Petit z TE definitívne odchádza do Wanty, stále majú na súpiske iba 16 cyklistov, tal som zvedavý, či podpíšu Terpstru, Hagena, Van Gestela .......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Sob 09. Okt 2021 16:48:08

ifčopifčo píše:Petit z TE definitívne odchádza do Wanty, stále majú na súpiske iba 16 cyklistov, tal som zvedavý, či podpíšu Terpstru, Hagena, Van Gestela .......


16? Ale pre Duriho miesto nemaju :shock:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod water202 » Ned 10. Okt 2021 8:27:03

majo píše:
ifčopifčo píše:Petit z TE definitívne odchádza do Wanty, stále majú na súpiske iba 16 cyklistov, tal som zvedavý, či podpíšu Terpstru, Hagena, Van Gestela .......


16? Ale pre Duriho miesto nemaju :shock:


Co som si uz v minulosti overil bolo ze tieto weby ako pcs treba brat s rezervou.
Nenachadza sa tam absolutne aktualna situacia v jednotlivych timoch.

Napr uz pred par tyzdnami Pepa Cerny v rozhovore na idnes potvrdil, ze ma podpisanu zmluvu na dalsie 2 roky v QSA a na PCS to este nevidim.

Kazdopadne co som cital na twiteri a forach, tak Hagen odmietol podpisat norskemu teamu a Terpstra nechce ukoncit karieru.
Ako som uz pisal, ked odmietli Dura tak sa vyjadril, ze kvoli tomu, ze maju "plno".
Podla mna zostava na klasiky je uz teda podpisana cela. (7 clenov)
V akej zostave to mozme zatial iba spekulovat, ale vyzera to na tu vyssie spominanu trojicu.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod konyk87 » Str 13. Okt 2021 8:37:07

konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 16. Okt 2021 14:03:47

Je ich celkom dosť, čo ukončili kariéru - Vakoč, Kreuziger, Tony a Dan Martin, Greipel, van Garderen, Bookwalter, Reza, Schillinger, Frank, Marczynski, Sieberg, Golas, Sicard, Martens, Gastauer, Aru, Vanendert, Delage, Marcato, Reijnen, Bonnet (porazil Petra v roku 2010 v 3. etape P-N ;) ), Sabatini, Pelucchi ...
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 19. Okt 2021 20:02:32

To odkial maju cyclingweekly:
Sagan is taking his famous entourage with him, except his brother, Juraj, who seems to be staying at Bora-Hansgrohe for the time being.

With Peter Sagan though, Maciej Bodnar, Daniel Oss and Erik Baška are all going across to TotalEnergies.
Dakde som čítala, že Kalany a Bachleda ostavaju v Bore, tuším v denniku šport, ale Juraja nespominali, skor spomínali že Juraj a Erik ešte tím nemaju.
https://www.cyclingweekly.com/news/here ... hGUYoSE0UI
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36




Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Pia 05. Nov 2021 23:42:27

Korona a následne nedostatočná príprava, zranenie - napriek tomu je Peter stále v Top 10 svetových šprintérov už od vstupu do profi pelotónu: https://www.cyclingnews.com/features/ra ... s-of-2021/

Čo na to ešte povedať - je to pán, úžasná niekoľkoročná celosezónna konzistentnosť a nech hejterov a trolov zase z toho porazí... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod water202 » Ned 07. Nov 2021 15:53:41

ako citam sumy na FB, tak Duro sa vcera na kriteriu vyjadril, ze ide predsa len za Petom do TTE.
takze nam zostava dufat a mozno to klapne.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Ned 07. Nov 2021 19:01:53

@water202
Je to tak, povedali mi to už dva úplne iné zdroje. Už v septembri na MS nám Lombardi povedal, že Juro tam pôjde, ale uzavrú to až na konci toho akoby okna pred prvým sústredením. Bolo to také divné, ale teraz sa to potvrdilo.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 07. Nov 2021 20:34:21

Paráda. Veľmi som to Jurajovi prial. :) Predsa len súrodenecká chémia niekedy robí divy a sú to tie dôležité percentá v Petrovej forme. A klasikárska zostava TE sa mi tiež veľmi páči - dokonca by som povedal, že je možno na delenom 3. mieste medzi tímami (za QS, Jumb-Visma a zarovno Treku a Alpecinu). ;) Na prvú časť pretekov ako podpora a prípadné ťahanie J. Sagan, M. Bodnar a E. B. Hagen, na chytanie únikov a doťahovanie v rozhodujúcich deleniach zase D. Oss a D. Van Gestel, záver ostane na A. Turgisovi a Petrovi. Už nech je opäť klasikárska jar. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod menovatel » Ned 07. Nov 2021 23:16:21

Výborné. :D Peťo nakoniec mal recht, že sa o bratovi ešte jedná.

Čo Erik, prijme ponuku Dukly, ukončí kariéru?
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Pon 08. Nov 2021 22:52:02

Najnovšia info je, že Juro zatiaľ nepodpísal zmluvu, iba dostal ponuku na stôl. Čiže zatiaľ rokujú.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Str 10. Nov 2021 11:17:30

Tak Terpstra a Peťo v jednom tíme; to by ešte pár rokov dozadu bol veľmi zlý nápad mám pocit :D . Ale som teda zvedavý...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Štv 11. Nov 2021 12:36:09

Petrovi sa crta najkvalitnejsia zostava na klasiky aku kedy mal. T-E si splnil svoju ulohu a teraz som zvedavy co ukaze Peter. Drzme palce.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB


PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia

cron