Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Pon 20. Apr 2015 20:47:19

elviska píše:Troška kritiky treba, ale súhlasím s Petrom,

Ďakujem za link. Keď som čítal a videl v našich suprových masmédiách tlačovku mal som pocit že z 30 pisálkov je 25,5 "čudekov". Toto mi to len potvrdilo. Bohužial o tom je to u nás. Všetci sú trénermi. Či ide o futbal o hokej o basketbal o lyžovanie o šipky o dráhový golf všetci všetkému rozumejú. Ja sa Petrovi čudujem že chodí u nás na tie tlačovky. Otázky ako z materskej školy. Nemyslím len túto tlačovku, stačila aj minuloročná TdF.
Peter Sagan pochádza z cyklistickej krajiny kde vyhráva preteky každí druhí. A vôbec čo sa čudujem však Slovensko je plné majstrov sveta, olympijských víťazov, víťazov svetových pohárov. Bohužial ale len vo frflaní, ohováraní, závidení a podobných športoch. Škoda že tam nie sú aj tváre tých novinárov čo dávali otázku.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Apr 2015 21:10:51

Mino píše:Ďakujem za link. Keď som čítal a videl v našich suprových masmédiách tlačovku mal som pocit že z 30 pisálkov je 25,5 "čudekov". Toto mi to len potvrdilo. Bohužial o tom je to u nás. Všetci sú trénermi. Či ide o futbal o hokej o basketbal o lyžovanie o šipky o dráhový golf všetci všetkému rozumejú. Ja sa Petrovi čudujem že chodí u nás na tie tlačovky. Otázky ako z materskej školy. Nemyslím len túto tlačovku, stačila aj minuloročná TdF.
Peter Sagan pochádza z cyklistickej krajiny kde vyhráva preteky každí druhí. A vôbec čo sa čudujem však Slovensko je plné majstrov sveta, olympijských víťazov, víťazov svetových pohárov. Bohužial ale len vo frflaní, ohováraní, závidení a podobných športoch. Škoda že tam nie sú aj tváre tých novinárov čo dávali otázku.


Je to veľká bieda slovenskej športovej žurnalistiky. V takom SME ale aj v Športe si ani nevšimli že bol včera nejaký Amstel. Čo k tomu dodať. Oni nie sú schopní položiť rozumnú otázku, to by o cyklistike museli niečo vedieť, museli by sa na to pripraviť, cyklistiku sledovať a nie len plniť úlohu ktorú dostali od šéfa, zrejme namrzení že nejde o fucík alebo hokej. Ja nepochybujem o tom, že keby ľudia diskutujúci na tomto fóre mohli položiť Saganovi otázky boli by to otázky vecnejšie a rozumnejšie ako tie ktoré mu kladú naši "profesionáli" ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod rado » Uto 21. Apr 2015 9:01:49

a prave preto by som uvital,keby tento portal spravil so saganom fundovany rozhovor-co vy na to p.timko ,dufam ze tento rok na tdf nebude ten trulo stefanec,lebo tie otazky od neho boli ako z mat.skolky.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod rado » Uto 21. Apr 2015 10:15:22

a cakal som jednu otazku,-ked vam na PR 10km pred cielom odysla prehadzovacka a bol by tam aspon 1 domestik aby vam podal svoj bicykel a takto ste musel cakat na svoj voz,a tym bol pretek v haji.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Uto 21. Apr 2015 13:09:19

ifčopifčo píše:Je to veľká bieda slovenskej športovej žurnalistiky...


Presne tak. Je to suverénne najlepší športovec na Slovensku za posledných päť rokov (bez urážky, hoci našim v týchto športoch fandím a prajem len to naj, streľba a vodný slalom sú vo svetom meradle v úplne inej kategórii).

Spravil som malé porovnanie (a rešpektujem vopred výčitky, že každý šport je iný, porovnávať to navzájom nemá úplnú výpovednú hodnotu a pod.) umiestnení našich najlepších v cyklistike, ženskom a mužskom tenise, ženskom zjazdovom lyžovaní a v hokeji za 2010 - 2014.

V cyklistike je uvádzané celkové poradie na konci ročníka v UCI rankingu, v tenise umiestnenie v rebríčku ATP/WTA na konci kalendárneho roku, v zjazdovom lyžovaní konečné umiestnenie vo FIS rankingu na konci sezóny a v hokeji umiestnenie nášho najlepšieho hráča v kanadskom bodovaní po základnej časti NHL.
Prílohy
porovnanie_sportov.jpg
porovnanie_sportov.jpg (111.96 KiB) Zobrazené 18234 krát
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Uto 21. Apr 2015 15:29:18

Je to síce pekné, ale tentokrát to nemôže byť čisto o nadávaní na slovenských redaktorov. Počas a po klasikách si Sagana často podali aj cyclingnews a velonews. Ono to nie je o tom že by tie výsledky boli zlé, ale Sagan už jednoducho spadá do kategórie cyklistov u ktorých sa čaká viac, a keď výsledky neprídu, musí rátať aj s tým že média budú nepríjemné.
To že ale hlavne slovenské by ho mohli aj trochu podržať je druhá vec, ale tak väčšina je tu bulvár, tam človek vážne nemôže čakať nič pekné (veľmi mierne povedané).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 21. Apr 2015 16:28:15

MichalJ píše:Je to síce pekné, ale tentokrát to nemôže byť čisto o nadávaní na slovenských redaktorov. Počas a po klasikách si Sagana často podali aj cyclingnews a velonews. Ono to nie je o tom že by tie výsledky boli zlé, ale Sagan už jednoducho spadá do kategórie cyklistov u ktorých sa čaká viac, a keď výsledky neprídu, musí rátať aj s tým že média budú nepríjemné.
To že ale hlavne slovenské by ho mohli aj trochu podržať je druhá vec, ale tak väčšina je tu bulvár, tam človek vážne nemôže čakať nič pekné (veľmi mierne povedané).


MichalJ, mne nejde o kritiku, mne ide o nejaké zaujímavé otázky, konkrétne, k priebehu pretekov, k Ronde, k slabšej výdrži akú prezentoval na SB či E3, k zmene posedu atď.... nie neustále opakovanie tých istých bulvárnych otázok spojených s Tinkovom, plus otázky typu "čo ste sa naučili za predchádzajúce 4 mesiace tohto roku?" alebo "máte ešte radosť z cyklistiky?" .......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Uto 21. Apr 2015 19:28:20

Presne ifčo mi to zobral z klávesnice ;)
Kritika je tiež namieste. Nikto netvrdí že ho nemôžu, nemajú kritizovať. Aj keď reaguje niekedy dosť "Saganovsky" Neviem čo sú to za stupídne otázky: " Čo si myslíte o Olegovi? " čo si má on o ňom myslieť? Skôr by ma zaujímala Petrova reakcia na Hoffmanove vyjadrenia po E3. Či už s Julichom prišli na to prečo mu došiel dych?
ifčopifčo píše: k priebehu pretekov, k Ronde, k slabšej výdrži akú prezentoval na SB či E3, k zmene posedu atď....

Stačí pozrieť príspevok z 12.4. od berloq-a a tam by si "pisálkovia" našli zaujímavé otázky.
Bohužiaľ väčšina pisálkov je z bulvárnych medií ktorých zaujíma len Frajer na záver. Niektorí z nich tuším prispievajú aj pod články na C-I do diskusie.
Nech ho kritizujú ale otázka" je to najťažšie obdobie? " No ano ma to ťažké má 3mio zmluvu ešte 2,5 roka jeej ake to je ťažké obdobie. Čo urobí Oleg_ ? Zoberie mu prémie? Posadí ho na lavičku náhradníkov. Bodonosné "zlaté kura"? Stačí pozrieť Body WT v 2014, 2013 pred Ardenami.
Škoda písať. Nevyriešime to tu. To nás ešte čaká California, Švajc a TdF kde bude musieť PS asi viac makať pre Alberta ako na seba. To sa ešte napočúvame perličiek.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 21. Apr 2015 21:22:41

Lukáš Timko to spomínal, títo "žurnalisti" (neviem, či v lepšom, alebo horšom prípade) tak akurát opajcnú info z cycling-info, neuvedú zdroj, nič. To je ale prax aj pri iných témach, kde bez minimálnej znalosti veci si prečítajú možno až 2-3 články na internete a z nich veľmi "fundovane" skompilujú ten svoj. Inak často nevedia ani len aký je rozdiel medzi vrchárom a šprintérom (viď slávny rozhovor s Jurajom Saganom v .týždni, kde sa ho pýtali, či je vrchár). Čo od takých odborníkov možno čakať?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Str 22. Apr 2015 0:25:22

Zaznela tu výzva na mňa ku diskusii. "Opajcovanie" obsahu je jedna vec, ale iná. Ja by som ostal pri téme novinári - Sagan.
Je to veľmi ťažká téma a je vo mne mnoho pocitov, ktoré sú skôr na súkromnú, nie verejnú debatu. Napíšem len taký základ. Chyba je vždy na obidvoch stranách. Nebudem filozofovať a odhadovať, u koho z akej časti.

Novinári sú iba odrazom fanúšikovskej obce. Ako existujú papučoví odborníci na svetovú cyklistiku (ešte pred 10 rokmi neexistovali), aj novinári sa osmeľujú a myslia si, že o tomto športe vedia viac, ale vychádzajú iba z posledných rokov, prosto stále tu neexistuje generácia novinárov, ktorí by svetovú cyklistiku dlhodobo sledovali. Zjednodušene povedané, nevedia narábať s Petrom a klásť mu dobré otázky. Súhlasím s Petrom, že je v médiách vysoká miera negativizmu, na ktorý nie je dôvod. Výkonnosť má stále obrovskú a veľakrát málo chýbalo k obrovskému úspechu. Aj keď iba surovo porovnáte výsledky najlepších klasikárov z jari, mal konzistentnejšie výkony ako väčšina. Ale to je iná debata.

Na druhej strane však Peter Sagan nie je dobrý rečník. Ak sa nájde niekto, kto si myslí opak, pokojne reagujte. Športovci sú často konfrontovaní zlými otázkami, z ktorých sa vedia "vykrútiť". Peter nie. Keď sme pri cyklistoch, mnohí vedia napríklad etapu pekne rozanalyzovať. Dodnes si pamätám na 15. etapu Vuelty 2010, keď bol Martin Velits v celodennom úniku a zaznamenal najlepší výsledok kariéry, 3. miesto v etape. Keď sme po etape volali, minimálne desať minút bez prerušenia mi analyzoval priebeh - ako sa cítil on, ako videl, že sa cítia súperi. Akú taktiku mal v kopci, ako kalkuloval s odstupom pelotónu, ako situáciu, napr. atak súpera, v danej chvíli vyhodnocoval. Čo mu vraveli športoví riaditelia... Peter Sagan takto nekomunikuje, neviem si to ani vo sne predstaviť. Prosto je z rôznych dôvodov (na súkromnú debatu, ale všetko iba moje neodborné názory) nevýrečný. V roku 2010, bez záujmu ostatných médií, bol ešte výrečnejší, ale zasa bol veľmi mladý.
V novinárskej obci vládne, hoci si to mnohí nechcú pripustiť, malý strach, čo sa vlastne opýtať Sagana, aby z toho novinár nevyšiel ako idiot.

Ešte jeden príklad, ktorý ma teraz na rýchlo napadol. Boli sme v Ponferrade na vlaňajších MS. Na tlačovke s našim tímom zaznelo 10-15 otázok od novinárov k Petrovi, našej repre.. Na záver, keď už otázky neboli žiadne a zdalo sa, že je koniec, som sa ako reprezentant média, ktoré čítajú ľudia s vyššími znalosťami svetovej cyklistiky, opýtal jedinú otázku mimo nášho tímu, a to, "aký majú názor na celosvetovo preberanú situáciu v domácom španielskom tíme, kde my laici diskutujeme o pretlaku lídrov s vlastnými ambíciami, či to bude mať ich tréner na porade pred pretekmi ťažké určiť taktiku a pod. a že môže odpovedať hocikto, kto má na to názor," a pozeral som sa v tej chvíli na Valacha. Keď sa repre tréner nadychoval k odpovedi, Peter Sagan sa ma opýtal, či túto otázku myslím vážne, že snáď sa nebudeme baviť o Španieloch (v kontexte, prečo má on obetovať nasledujúcu minútu života Španielom). Bol som za idiota a v momente bolo po tlačovke.

S Petrom to je naozaj ťažké. Je svojský, bez väčšieho mediálneho tréningu a niekedy nevie novinárov pretrpieť. Iní športovci si v duchu povedia, že aký je tento novinár blbý, ale na otázku odpovedia.

Niekto tu nahodil otázku nášho rozhovoru s Petrom. Na kvalitný rozhovor, ktorý by mal zmysel (vidíte väčší rozsah rozhovorov, ktoré realizujeme) musí mať naozaj výbornú náladu bez akéhokoľvek stresu, tj. mimo sezóny. Realizovali sme to dvakrát a bolo to podľa mňa obstojné.
Dovtedy sa budete musieť uspokojiť s inými rozhovormi. Už zajtra (štvrtok 23.4. o 11:00) jedno obrovské prekvapenie, na ktoré som hrdý a vďačný spolupracovníkom, že sa zrealizovalo.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Str 22. Apr 2015 8:20:57

lukas píše:S Petrom to je naozaj ťažké. Je svojský, bez väčšieho mediálneho tréningu

Práve aj toho sa týkala tá moja poznámka o pár príspevkov vyššie "ako v MŠ". Väčšina športovcov má školenia ako hovoriť s médiami. ( viď napr NHL kde sú tie vyjadrenia ako cez kopirák ). To ho treba naučiť. Na druhej strane nechápem prečo s ním rieši niekto tému Oleg. Za to že je ten rus pretriasaný v mediách neznamená že ho má riešiť cyklista ( športovec ). Nech taký novinár ide na zápas napr. Trnavy a pýta sa hráčov na Póora :shock:
Už v minulosti bolo jasné že PS nemá rád kritiku. Otázka typu "prečo ste nevyhrali" je blbá. A nasrala by asi kohokoľvek. To že sa Sagan potom zamotá sám do svojich vyjadrení a nakoniec je novinár idiot je namieste. Také otázky patria na stretnutia s fanúšikmi. "jééé Peťo, včera som videla prvý krát "bycigel" prečo si nevyhral?" " a čo na to Oleg?" Tlačovka s PS je (mala by byť) udalosť, ktorá sa nevyskytuje každý deň. Je to mimo vrcholov sezóny v kľude s úsmevom. Treba sa na to pripraviť. Viem mne sa to vypisuje ale. Čo takto " Na Kwaremonte ste podali neskutočný výkon a dostihli silnú dvojicu Thomas-Štybar. Vyhliadka na víťazstvo bola vysoká a to aký ste boli silný na vrchole nám dávalo nádej na víťazstvo. Čo sa stalo 3km pred cieľom? Už ste to určite v tíme analyzovali prišli ste na niečo?" Pokračovať podobne Patterbergom na Ronde. Pochváliť ho za dobré umiestnenie a zakamuflovať tam ťažkú otázku.... z ktorej sa dozvieme niečo nové. Myslím že keby tie otázky smerovali takto nejak ( cyklistickejšie ) boli by aj Saganove vyjadrenia viac na úrovni.
Asi sa nedá očakávať v našej krajine fundovaný cyklistický novinár. Po týchto otázkach by nastalo asi všeobecné " čo je to ten kwaremont?" Osobne tiež cyklistike nerozumiem až tak že by som bol schopný viesť dialóg s cyklistom z WT. Ale využiť jednu - dve tlačovky na SR na otázku "aká bola sezóna?" je na hlavu. To si môžu otvoriť "fejsbuuk"

Lukáš, dúfam že sa už tentoraz budete venovať aj našim dvom chalanom v Turecku. Pretože Sarthe ste odignorovali. Sørensen ich oboch dosť chválil. Viem že to nieje najčítanejšie a nedá sa písať o všetkom ale úprimne: sú vo WT a sú naši. keď sa P.Saganovi niečo stane ( ako Velitsovcom - samozrejme božechráň )o kom budete písať? Čakať na väčší výsledok ( ktoréhokoľvekje asi viac - menej sen :(
nech sa teda darí a teším sa na štvrtok
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Str 22. Apr 2015 10:10:47

To že Peter nie je (a nikdy asi nebude) veľký rečník je fakt, ktorý asi ťažko zmeníme, že k novinárom má vzťah taký, aký má, to má tiež svoje dôvody. Stačí si nájsť na webe cca dva roky starý rozhovor s jeho mediálnym manažérom počas TdF, okrem iného tam spomína, čo všetko musí po dojazde absolvovať a do toho chcú od neho "exkluzívne" vyjadrenia pomaly všetci novinári. Pritom sa ho spýtajú "ako sa Vám išlo?" alebo "prečo ste skončili druhý"

Problém je niekde inde. Ako správne uviedol Lukáš, "neexistuje tu generácia novinárov, ktorí by svetovú cyklistiku dlhodobo sledovali". Okrem tejto stránky, za ktorú som samozrejme vďačný :) Ja si narýchlo dokážem spomenúť len na dvoch slovenských, ktorých si ešte pamätám z druhej polovice 80-tych rokov, keď písali (hlavne) o Pretekoch mieru.

Ľudia rozmýšľajú skratkovite, pokiaľ im pár rokov bolo podsúvané, koľko a ako "ľahko" vyhráva Sagan pretekov a hlavným bodom spravodajstva bolo, aké v cieli ukázal gesto, ľudia si k menu Peter Sagan vytvorili synonymum "STROJ NA VÍŤAZSTVÁ". A teraz sa čudujú, keď tých víťazstiev je pomenej a novinári riešia *ujoviny ako "pohovor" u Tinkova a pod.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod lukas » Str 22. Apr 2015 11:50:27

@eres aj Mino - dobrá reakcia od vás.
Mino píše:"Na Kwaremonte ste podali neskutočný výkon a dostihli silnú dvojicu Thomas-Štybar. Vyhliadka na víťazstvo bola vysoká a to aký ste boli silný na vrchole nám dávalo nádej na víťazstvo. Čo sa stalo 3km pred cieľom? Už ste to určite v tíme analyzovali prišli ste na niečo?"

Trafil si to presne. Takto otázku novinár nenaformuluje, ale keby sme boli v Belgicku, bola by to samozrejmosť.
Mrzí ma, že sme neboli napr. na tejto pondelňajšej tlačovke, žiaľ, nikto z nás nebol v BA. Ale zasa opýtať sa dobrú otázku a všetky médiá ju zverejnia ako svoju (minimálne odpoveď), to tiež nie je žiadne terno.

K Turecku. V tomto dátume je fantasticky obsadená Romandia aj dôležití Kuriéri, takže aj tento rok budú prioritami. "ignorovať" je zaujímavé slovo, ale keď raz nemáte kapacitu, nerozštvrtíte sa. Ešte sa dovčera riešilo vysielanie Yorkshiru v Digi a Romandie v Slovak Sporte, čo by mňa kompletne vyhodilo z webu a kolega Šandor by bol sám, ale nebude sa napokon vysielať nič, takže budeme sa menšej miere venovať aj Turecku.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 22. Apr 2015 12:34:49

Ja sa tiež pridám do debaty. Peter má svojské vyjadrovanie s tým súhlasím, daktorým sa to páči, daktorým sa to nepáči, mne jeho odpovede dakedy pobavia.Ja si najradšej prečítam články a rozhovory na stránke cycling - info.sk a ešte rozhovory od Lučaniča z denníka Šport. Inak zvyčajne novinári preberajú články od tlačovej agentúry Slovenskej republiky.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod rado » Str 22. Apr 2015 13:15:30

tu je najlepsi redaktor cyklistiky:
https://www.youtube.com/watch?v=QSc1AwRHwZc
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 23. Apr 2015 17:45:04

Včera som si robil v súvislosti s avizovaným exkluzívnym rozhovorom srandu, že to bude Cookson a povie, že vezmú Astane licenciu a dnes je tu vážne informácia (aj keď teda neprišla exkluzívne na CI), že Astane licencia ostáva, zároveň ale ostáva v akomsi prešetrovacom režime.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Mino » Pia 24. Apr 2015 8:26:50

lukas píše: "ignorovať" je zaujímavé slovo, ale keď raz nemáte kapacitu, nerozštvrtíte sa.

Netreba to brať v zlom. Len som v rámci otázky konštatoval holý fakt. Mohol som použiť slovo napr. "nevšimnúť" ;) Mne je úplne jasné že sa nedá stíhať všetko.
Každého zaujíma niečo iné a vyhovieť všetkým sa nedá. Treba sa prispôsobiť väčšine. Mňa osobne príliš nezaujímajú články o pretekoch bez účasti našich a môže to byť aj taký Amstel. Na druhej strane o tom Amstli je toho na webe neúrekom.
Skôr si prečítam článok o priebehu Hlohovca kde vyhral ľubo Malovec. Nepohybujem sa v "cyklistických" kruhoch takže informácie o takýchto pretekoch mám len z internetu. Niektoré sa zháňajú dosť ťažko hlavne tie "slovenské". Preto mám radosť z každého takého článku aj keď som možno jeden z 50-tich.
Preto chcem aj poďakovať za informácie o nominácii na KK a aj " dem " za jej ( jeho ) snahu propagovať naše preteky, pretekárky.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 25. Apr 2015 21:03:20

Všetko najlepšie Alejandro k 35.narodeninám! ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Ned 26. Apr 2015 11:50:08

Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pon 27. Apr 2015 22:37:27

Aby som sa aj ja podelil s mojou ,,skusenostou,, so svk zurnalistami tak dnes na ,,tatri,, pomenovali Kolara ,,DANIEL,, :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia