Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Mar 2021 16:35:15

My tak napadlo, že ak by bol Peter v koncom decembra alebo v januári na Slovensku, mohli mu ako športovej osobnosti, ktorá robí skvelé meno Slovensku vo svete, pichnúť vakcínu. A teraz by nemusel riešiť postcovidové príznaky... :? Myslím si, že nikto by nebol proti, ak by jedna dvojdávka išla jemu... Škoda.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Miki » Ned 14. Mar 2021 16:53:02

A Ty si myslíš, že tu vakcinu chce, alebo nemá dost kontaktov a penazi, aby si ju věděl zabezpecit? Možná by neriešil postcovidove příznaky, ale by řešil post vakcinové příznaky.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 14. Mar 2021 17:02:55

zakliata.panna píše:My tak napadlo, že ak by bol Peter v koncom decembra alebo v januári na Slovensku, mohli mu ako športovej osobnosti, ktorá robí skvelé meno Slovensku vo svete, pichnúť vakcínu. A teraz by nemusel riešiť postcovidové príznaky... :? Myslím si, že nikto by nebol proti, ak by jedna dvojdávka išla jemu... Škoda.

No jedna bývalá športovkyňa sa aj zaockovala a dosť hejtu dostala. Ale čo sa aktívnych športovcoch týka , až tak proti by som nebola, keďže cestujú. UAE tuším zaockovalo už všetkých pretekárov začiatkom januára.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 14. Mar 2021 17:06:46

tak ja dufam ze ak by mal Peto tuto moznost na SVK tak by odmietol z hladiska toho ze su ini ktori potrebuju vakcinu. ak by to mal zabezpecene od timu ako UAE tak nepoviem, ale UAE ma tusim cinsku vakcinu a s nou moze byt problem pretoze je iba na konkretny virus ktory bol v Cine. avsak odvtedy dost zmutoval a nemyslim si ze cinska vakcina bude az taka ucinna
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 14. Mar 2021 17:09:36

@Miki
a ake? ja som zaockovany aj 1000ky mojich kolegov a nikomu nic nieje...aj cele UAE su a to dokonca cinskou vakcinou ktorej EU infikovana proticinskou politikou USA neuznava a mas pocit zeby takemu pogacarovy nieco bolo? cele SAE vratane vsetkych sejkov aj toho najvyssie su zaockovany cinskou vakcinou a ja si fakt nemyslim ze to su nejaky nevzdelany hlupaci a ked je ta vakcina dobra najbohatsiemu statu sveta tak slovakom by asi tiez neublizila tot moj nazor

aby si ma nechapal zle ja nikomu moj nazor na vakcinaciu proti covidu nevnucujem...kto nexce alebo sa boji nech sa neockuje ale ja som osobne presvedceny ze je to jediny sposob ako sa z toho svinstva dostat...jedine ak by bol vynajdeny naozaj funkcny liek na covid ale to asi tak skoro bohuzial nebude

taktiez nexcel by som aby sa tu rozprudila teraz politicko-covidova routrzka ale sorry proste som musel zareagovat
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 14. Mar 2021 20:58:11

Ešte sa vrátim k Petrovi, povedal, že tým ako nemohol mesiac bicyklovať stratil vlastne celú zimnú prípravu. Podľa mňa je viac-menej jasné, že klasiky sú pasé, na Tirrene trénuje, nebolo by rozumnejšie ísť na nejaké VH sústredenie a prehodnotiť ciele v sezóne namiesto trápenia sa na pretekoch?

Erik a Juraj sú na súpiske Bory na Danilith Nokere Koerse ktoré sa idú v stredu.

Práve som sa pozrel a toto je môj jubilejný 1500 príspevok na tomto fóre (aspoň podľa oficiálnej štatistiky), nie som nejaký ukecaný? :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Mar 2021 21:31:45

ifčopifčo píše:Ešte sa vrátim k Petrovi, povedal, že tým ako nemohol mesiac bicyklovať stratil vlastne celú zimnú prípravu. Podľa mňa je viac-menej jasné, že klasiky sú pasé, na Tirrene trénuje, nebolo by rozumnejšie ísť na nejaké VH sústredenie a prehodnotiť ciele v sezóne namiesto trápenia sa na pretekoch?

Erik a Juraj sú na súpiske Bory na Danilith Nokere Koerse ktoré sa idú v stredu.

Práve som sa pozrel a toto je môj jubilejný 1500 príspevok na tomto fóre (aspoň podľa oficiálnej štatistiky), nie som nejaký ukecaný? :lol:


Presne tak. Realita je krutá. Ak to J - M - W rozbalia už počas predposledného prejazdu cez Oude Kwaremont alebo Paterberg, tak (nielen) Peter bude ,,hltať prach". Ronde je už o 3 týždne, to je Peter bez šance. Možno ešte na ,,rovinatom" P - R má akú-takú šancu, keďže tu je to dosť o prejazde po pavé, Ronde najmä o výbušnosti na bergoch. Azda vedia, čo robia... :) Pokojne mohol byť ešte pár týždňov v horách a potom skúsiť dačo menšie a ľahšie - posledné sezóny sa aj mnohé iné hviezdy rozbiehajú na jednotkových alebo bývalých HC klasikách alebo etapákoch, často aj v slabšej konkurencii - vôbec to nie je hanba. ;) Peter rovno vhupne na T-A s rozbehnutými klasikármi a nezastaviteľným Pogačarom, ktorí to trhajú už na prvom stúpaní v etape...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Ned 14. Mar 2021 22:22:21

Forma sa buduje postupne, pricom dalsi trening stavia na progrese z minuleho treningu. Ak niekto skoro mesiac netrenoval tak fakt zacina takmer od nuly kedze nema na com stavat. Samozrejme v Bore su ini odbornici a tam si to musia uvedomovat, takze ak sa nebude menit Petrov program a pojde klasiky ako lider tak to je vazne divny tim. Na co by sa relativne dalo stihnut pripravit su Ardenske klasiky no na to maju v Bore inych lidrov a aj Petrovi uplne nesedia. Samozrejme sa nevyznam do procesu treningu a budovania formy, no ako fanusikovi sa mi javi ze najlepsie by bolo sa pripravit na TdF.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 14. Mar 2021 23:03:08

ak Peter musel zacat budovat od nuly tak potom ucast na MSR je podla mna zbytocna. momentalne neplati ze sa to da vyhrat aj bez formy so stastim. Julian asi nebude utocit ten sa podla mna na niekoho zavesi ale tento rok urcite bude utocit MvdP. mozno aj Tirreno je zbytocne. mohol si dat poriadne vysokohorske sustredenie a prist na E3 alebo az na RvV. a potom to potiahnut do Amstelu. ano jednalo by sa iba o par pretekov ale preco nie...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 15. Mar 2021 7:34:27

tak MvdP si v tejto forme moze dovolit prekvapkat cely peleton a zapnut turbo uz na ciprese a myslim ze on je dost odvazmy na to aby to spravil
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 15. Mar 2021 9:39:18

majo píše:tak MvdP si v tejto forme moze dovolit prekvapkat cely peleton a zapnut turbo uz na ciprese a myslim ze on je dost odvazmy na to aby to spravil

mozno ano ale podla mna to nie je nutne. staci zapnut turbo na Poggiu a udrzia sa ta aj tak len ti co aj na Cipresse. cize WvA, Alaphilippe a mozno este niekto kto dobre nacasoval formu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Mar 2021 11:05:29

simko píše:
majo píše:tak MvdP si v tejto forme moze dovolit prekvapkat cely peleton a zapnut turbo uz na ciprese a myslim ze on je dost odvazmy na to aby to spravil

mozno ano ale podla mna to nie je nutne. staci zapnut turbo na Poggiu a udrzia sa ta aj tak len ti co aj na Cipresse. cize WvA, Alaphilippe a mozno este niekto kto dobre nacasoval formu.


Hlavne po Cipresse býva v pretekoch ešte veľký peletón s mnohými domestikmi, to je iná situácia ako keď sú už cyklisti rozdrobení na menšie skupiny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 15. Mar 2021 20:43:56

dobre vidim? Peter ide na Okolo Katalanska? takze ziadne E3 a G-W. logicky tah. ak chybaju kilometre tak jednoducho ich treba nabrat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pon 15. Mar 2021 20:49:30

Peter namiesto G-W a E3, pôjde Okolo Katalánska https://twitter.com/VoltaCatalunya/stat ... 47908?s=19
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 15. Mar 2021 21:41:57

No toto je definitivne potvrdenie ze jarna sezona je uz pase :( MSR asi pojde ale na vysledok asi tazko. Do Ronde sa nepripravi ani do Roubaix. To by bol zazrak. Verim ze v druhej polke sezony sa este vrati.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 15. Mar 2021 21:51:49

Keram píše:No toto je definitivne potvrdenie ze jarna sezona je uz pase :( MSR asi pojde ale na vysledok asi tazko. Do Ronde sa nepripravi ani do Roubaix. To by bol zazrak. Verim ze v druhej polke sezony sa este vrati.

no ak je natom zle tak MSR kvoli treningu ozaj nemusi ist lebo kvoli vysledku to ozaj nebude. uvidime ako to pojde na Okolo Katalanska, Roubaix by som este neodpisoval.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Pon 15. Mar 2021 22:09:10

Presne tak, Keram. Na M-SR asi bude pomáhať Ackermannovi, ale ten je tiež jalový. Teda neviem, či mu bude vedieť pomôcť, keď pravdepodobne odpadne na Poggiu, resp. možno obaja nebudú stíhať... :? Na vrchárskom Okolo Katalánska bude tiež len trénovať, výsledok netreba očakávať. Pozrel som si profily:

1. etapa: 50 na 50, že sa udrží, ak by prišiel pelotón pokope, je šanca na výhru, keďže bude jediný šprintér. Ale skôr tipujem niekoho z útočiacej skupiny v závere.
Profil 1. etapy: https://img.aso.fr/core_app/img-cycling ... 0-70/80122
2. etapa je časovka = nič.
3. etapa horská s cieľom na Vallter 2000 = nič.
4. etapa horská = nič.
5. etapa kopcovitá, ale poslednej jednotke ho utrhnú. To by bol problém, aj keby mal formu = šanca 5 %.
Profil 5. etapy: https://img.aso.fr/core_app/img-cycling ... 0-70/6f185
6. etapa kopcovitá, ale zase budú proti nejakí ardenári, ktorí budú v závere útočiť = šanca 30 %.
Profil 6. etapy: https://img.aso.fr/core_app/img-cycling ... 0-70/83e94
7. etapa zvlnená, ale 6 x kopec Alt de Castell de Montjuic (2.2 km a priemer 5,3 %) bude nad Petrove sily, väčšinou tu ešte bojujú vrchári o celkové poradie = šanca 1 %.
Profil 7. etapy: https://img.aso.fr/core_app/img-cycling ... 0-70/cda41

Suma sumarum - azda bude mať Peťo kvalitný tréning a pomôže v niektorých etapách ťahať pelotón pre kolegu. ;) :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Uto 16. Mar 2021 13:43:48

Je dobre ze profil je aky je. Aspon nikto od neho nebude cakat nic. Dobre potrenuje a mozno to raz skusi v uniku.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 16. Mar 2021 14:28:25

Zase sem dám exoticky rozhovor v maďarčine, ale asi to prebrali od HLN. No dám troska aj popis, ale pomôže Vám aj prekladač. ;) Peter po10 dňoch bol negatívny, teplotu nemal, ale cítil sa slabo a nemal čuch - chuť. A potom začal s krátkymi treningami. S bratom a s Erikom si varili, mali niekoho kto im nakupoval potraviny atď. Vyjadril sa aj k novým pravidlám UCI a aj ku sprintom atď. A nemáme sa o neho báť, pomaličky sa vráti.
https://eurosport.hosszabbitas.hu/kerek ... isszaterek
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 16. Mar 2021 14:47:37

elviska píše:Zase sem dám exoticky rozhovor v maďarčine, ale asi to prebrali od HLN. No dám troska aj popis, ale pomôže Vám aj prekladač. ;) Peter po10 dňoch bol negatívny, teplotu nemal, ale cítil sa slabo a nemal čuch - chuť. A potom začal s krátkymi treningami. S bratom a s Erikom si varili, mali niekoho kto im nakupoval potraviny atď. Vyjadril sa aj k novým pravidlám UCI a aj ku sprintom atď. A nemáme sa o neho báť, pomaličky sa vráti.
https://eurosport.hosszabbitas.hu/kerek ... isszaterek

Ešte Sporza. https://sporza.be/nl/2021/03/16/peter-s ... 894260177/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 72 hostia