Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 16. Mar 2021 22:48:49

Tu je článok z CN ktorý dosť vysvetľuje
https://www.cyclingnews.com/news/peter- ... adriatico/
Keby sme tieto informácie mali pred pretekmi, asi by sme nešpekulovali, či urobí nejaký výsledok alebo nie a bolo by nám hneď jasné, že Peter ide na Tirreno iba trénovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 16. Mar 2021 23:00:39

ifčopifčo píše:Tu je článok z CN ktorý dosť vysvetľuje
https://www.cyclingnews.com/news/peter- ... adriatico/
Keby sme tieto informácie mali pred pretekmi, asi by sme nešpekulovali, či urobí nejaký výsledok alebo nie a bolo by nám hneď jasné, že Peter ide na Tirreno iba trénovať.

ano. je hlavne ze Peto je zdravotne v poriadku to je podstatne. a teda aj Juraj s Erikom. ale v podstate pre vrcholoveho sportovca mal Peter smolu na priebeh. Lebo co som cital aj vyjadrenia inych sportovcov ktori mali taky mierny/stredny priebeh tak z hladiska dostania sa spat do formy boli natom dost zle. co je aj Petov pripad ktory spomina ze sa rychlo unavil pri chvilkovej turistike. kdezto niektori, ktori sa trochu viac vytrapili (horucky a tak) sa dostali do formy velmi rychlo.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Str 17. Mar 2021 16:54:53

Inak po Petrových vyjadreniach pre rôzne portály začínam byť pozitivistom. :D Peter verí v zlepšenie, chce byť kvalitne pripravený na kockové monumenty, hlavne sa teší na súboje s neohrozeným triom - čiže sa chce vrátiť ešte silnejší, cyklistika mu stále chutí, možno ešte viac ako pred pár rokmi, keď už možno aj nejaká motivácia chýbala. Teraz chce ukázať cyklokrosárom, že ho netreba ešte hádzať do starého železa, že zelený dres nedaruje zadarmo, že na Gire nepovedal posledné slovo, že 4 titul z MS chce stoj čo stoj... ;) :) Aj keď možno táto klasikárska jar je stratená, ale na Gire, ak bude štartovať, a na Tour to bude ,,starý" dobrý univerzálny Tourminátor. :twisted:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 17. Mar 2021 19:29:38

@zakliata.panna

ano presne ten iste dojem mam aj ja...podla jeho vyhlaseni to naozaj vyzera ze sa este nebali a prave naopak ze ma chut si to baferocku rozdavat s momentalnou velkou trojkou...super tesim sa a dufam ze mu to vyjde
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Štv 18. Mar 2021 0:54:45

ifčopifčo píše:Tu je článok z CN ktorý dosť vysvetľuje
https://www.cyclingnews.com/news/peter- ... adriatico/
Keby sme tieto informácie mali pred pretekmi, asi by sme nešpekulovali, či urobí nejaký výsledok alebo nie a bolo by nám hneď jasné, že Peter ide na Tirreno iba trénovať.


Velmi otvoreny rozhovor. Na Sagana mozno az prilis. No je to tak ako je. Katalansko je taky zufaly pokus skusit sa dostat do formy pred kockovymi monumentami. Co uz. Aj taky je zivot. Snad nam tento rok este pripravi radost.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 18. Mar 2021 11:42:23

Aj keď viem ako na tom Peter je, aj tak mi bude smutno na duši, keď mu na Poggiu zdrhnú borci :cry: Šancu na výsledok vidím až na Roubax, aj keď neviem ako rýchle sa Peter dokáže dostať do formy, len aby z toho nebolo pekné 5-6 miesto a Peter v závere nebude stíhať najlepším a my budeme špekulovať, ako by to skončilo keby mal top formu alebo sa aspoň k nej priblížil. Nech si naplánuje formu na MS, kto ho má v Bore vlastne na starosti? Szmyd? Alebo to nechávajú na ňom a jeho skúsenostiach?

Nechám už chudáka Petra tak, musí mať stále štikútku :D Zajtra je Handzamme Classic, teraz sa volá Bredene Koksijde Classic a ja som si spomenul ako v roku 2016 na nej zvíťazil Erik Baška, to bol teda fantastický rok pre fanúšikov slovenskej cyklistiky. Porazil aj Groenewegena, viem, vtedy to ešte nebol ten top Dylan, ala aj tak. Žiaľ, Erik sa za 5 rokov príliš neposunul, veril som, že bude sem-tam najmä na pretekoch nižších kategórií víťaziť či končiť v top 3 či 5, ale okrem pár zábleskov z toho nebolo nič. A keď sme po jeho nástupe do Bory špekulovali, koľký v hierarchii ich šprintérov bude, verili sme, že bude hneď za Petrom, Samom a Pascalom, ale on je teraz už aj za Laasom, ktorého podpísali možno práve preto, že ich Erik sklamal a bude za Meussom ..... Pre pripomenutie, rok pred víťazstvom na Handzamme vyhral ME, ktoré sa vtedy išli iba ako U23 a za nim skončili Laas či Pascal. Rád by som vedel čo sa nikdy nedozviem, či jednoducho Erik narazil na svoje výkonnostné maximum, alebo prišlo prílišné uspokojenie s miestom v špičkovom WT tíme a tu vyvstáva otázka, či tá Erikova protekcia nebola trochu kontraproduktívna. Ak si dobre pamätám, tak Peter nie raz spomínal, že pri tréningu šprintov býva Erik rýchlejší ako on, ale Erik to nedokázal ukázať v pretekoch. Po tejto sezóne asi už za Petrom nepôjde, myslím si, že maximálne tak Juraj a tak som zvedavý kde skončí. V tejto súvislosti mi napadlo, Valach mal častokrát nelichotivé poznámky k zvyšku slovenského peletónu a k Dukle, čo ale spravil preto, aby naši najlepší napredovali? Michal bicykel povesil na klinec a Erik sa viac-menej trápi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 25. Mar 2021 12:20:51

co po viete na Frooma? myslite ze dokaze sa este vratit na konkurencieschopnu uroven?...ja verim ze ano...vlastne zelam mu to ale niesom si isty ci je to mozne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Mar 2021 13:25:22

majo píše:co po viete na Frooma? myslite ze dokaze sa este vratit na konkurencieschopnu uroven?...ja verim ze ano...vlastne zelam mu to ale niesom si isty ci je to mozne

Držím mu palce, hádam vie, čo robí, ale to zaostávanie v kopcoch a aj v časovke nedáva príliš optimistický pohľad aj keď do TdF sú ešte 3 mesiace. Po Dauphine budeme múdrejší, tam už musí ukázať zreteľný nárast formy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 25. Mar 2021 14:15:51

takze Pidcock ide na Ronde...tesim sa nanho
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Pia 26. Mar 2021 21:10:16

Čo si myslíte? Okolo Katalánska končí v sobotu 28. marca, o 3 dni je klasika Dwars door Vlaanderen, pôjde ju Peter ako prípravu pred Ronde? Na súpiske je stále uvedený pozitívny Walls, takže ten isto nepôjde, navyše má ísť aj Meeus, ktorý je tiež s Petrom v Katalánsku. Podľa mňa súpisku ešte prekopú, možno aj Peter by si mohol ísť vyskúšať po dlhej dobe belgický asfalt a kocky... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 26. Mar 2021 21:38:05

zakliata.panna píše:Čo si myslíte? Okolo Katalánska končí v sobotu 28. marca, o 3 dni je klasika Dwars door Vlaanderen, pôjde ju Peter ako prípravu pred Ronde? Na súpiske je stále uvedený pozitívny Walls, takže ten isto nepôjde, navyše má ísť aj Meeus, ktorý je tiež s Petrom v Katalánsku. Podľa mňa súpisku ešte prekopú, možno aj Peter by si mohol ísť vyskúšať po dlhej dobe belgický asfalt a kocky... :D

to by podla mna bolo fajn. navyse kedze Roubaix nie je iste ba priam je velmi neiste tak nech Petrove klasiky naozaj nie su iba MSR a Ronde.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 28. Mar 2021 9:45:30

ja len este by som xcel poznamku ku podlaharom co je tu u nas vecna tema...viem ze vacsina slovakov DQS nemusi(s pochopitelnych dovodov) respektive dokonca neznasa...treba im ale ferovo uznat jedna ze v podstate vzdy idu za vitazstvom a vzdy hraju s tymi kartamy ktore prave maju...ako aj vcera...Knox ma este nevzrusil ale ked nasledne odsiel Cavagna tak som si vravel ze je mozno hotove a ked ho stiahli a nastupil Cerny tak si vravim waau takto sa preteka takto sa ide za vitazstvom...tie desiatky vitazstiev kazdy rok niesu nahoda a znova zopakujem ze ja by som sa asi celkom aj potesil ak by sme v nidicnosti videli Lidl na Petovom zadku ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 28. Mar 2021 20:50:40

Máme odjazdených zopár klasík, ak nepočítame Petra, ktorý jediný ešte nešiel kockové klasiky, tak zvyšok klasikárov sa už prezentoval. Veľké sklamanie v materských tímoch musí byť z Vanmarcka, písal som minule, že ak vyhrá akúkoľvek klasiky, aj jednotkovú, tak zjem kefu, buď nevie zareagovať na správny nástup, alebo jednoducho výkonnostne na to nemá - tieto dve veci sa vlečú jeho kariérou. Druhým sklamaním je Gilbert, už druhý rok sa cielene pripravoval na M-SR a nič z toho, na kockových klasikách zatiaľ tiež smutný pohľad na tohto veterána - aj keď chápem, že problém bude skôr vo veku, predsa len 38 rokov je dosť... Trojicu uzatvára Bettiol, pri ktorom som nezachytil informácie o zdravotných problémoch, ale výsledkovo na klasikách to tak vyzerá. Pritom odchodom Vanmarcka sa stal v EF jednotkou, nemusí už nikomu kryť chrbát, ale zatiaľ to uňho vyzerá podobne ako u belgického exkolegu. Môžu si ruky podať. 8-) Samozrejme, mohol by som k nim pridať aj Kristoffa a Démara, ale títo dvaja budú mať ešte šance v šprintérskych klasikách a najmä na nasledujúcich etapákoch, kde môžu zachraňovať sezónu. Dačo aj k dvojici GvA a Naesen, ku ktorým sa redaktori vyjadrili v článku o E3, že môžu byť obaja spokojní so smerovaním formy - to môžu, ale mne sa zdá, že problém bude inde. Obaja chcú byť lídrami a ani jeden sa pre toho druhého nepretrhne, nepotiahne navyše - aký to obrovský rozdiel medzi nimi a jazdcami DQS, kde napríklad Senechal je v skvelej forme - výborný na bergoch aj kvalitný šprint, napriek tomu maká tímovo, Ballerini ešte na Omloope s vyplazeným jazykom ťahal neúspešný únik, napriek tomu, že mohol šetriť sily na šprint niekde v balíku, našťastie to zvládol aj tak a má zatiaľ najcennejšiu výhru. Na záver niečo k Petrovi - ako ste písali inde, nakoniec Katalánsko bolo skvelou voľbou - tréning v kopcoch, žiadna karanténa ako kolegovia v Belgicku a bonus víťazná etapa na pretekoch, kde prvýkrát štartoval. Ak by som mal byť nenažraný fanúšik, tak poviem, že škoda napríklad 2. etapy, kde mohol ísť do úniku a zobral by na dvoch šprintérskych prémiách spolu 6 bodov, za včerajšiu výhru mal 10, dnes 3 body z prémie a mohol vyhrať aj bodovačku. :D Na Dwars door Vlaanderen ho asi neuvidíme, v tíme asi nebudú nič riskovať v súvislosti s kovidom, aby pre Ronde boli všetci negatívni, tiež spomínal únavu, tak bude oddychovať a individuálne trénovať.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 29. Mar 2021 10:03:28

@zakliata.panna - paradoxne Vanmarckove posledné víťazstvo na klasike je "čerstvejšie" ako Petrovo ;) Kristoffa som dlho nevidel takého nevýrazného a netuším v čom to je, tento rok budem veľmi prekvapený keď bude šprintovať na Ronde v top 5. čo je v podstate jeho štandard (7x), Bettiol išiel dobre časovky a neodpisoval by som ho ešte, Gilberta už asi nepustí vek ako píšeš, Demare je myslím si v týchto klasikách +- na svojom, na GW má šance ale opäť pri úplne inom scenári. Problémom Naesena a GVA je IMHO to, že sú na tom +- rovnako a tak sa zväčša ocitnú v rovnakej skupine. U Podlahárov musí fungovať dohodnutá taktika a príkazy DS, v AG2R to zrejme nechávajú na cyklistoch a to je potom ťažké, pokiaľ sa obaja cítia dobre. Oni sú aj dlhoroční tréningoví partneri aj keď jazdili v iných tímoch a vraj si veľmi dobre rozumejú.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 29. Mar 2021 10:58:52

Čo poviete na tie šumy o Denkovi a Podlahároch? Najnovšie vraj majú veľký záujem o Almeidu, predtým o Remca, nenaznačuje to, že počítajú s peniazmi ktoré nebudú musieť platiť Petrovi?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Pon 29. Mar 2021 22:59:58

ifčopifčo píše:Čo poviete na tie šumy o Denkovi a Podlahároch? Najnovšie vraj majú veľký záujem o Almeidu, predtým o Remca, nenaznačuje to, že počítajú s peniazmi ktoré nebudú musieť platiť Petrovi?


Môže byť. Podľa mňa Peter po sezóne pôjde inde, možno mu to aj prospeje v nasledujúcich sezónach. Len stále neviem, ako to vymyslia v Specialized. Ak by boli pravdivé šumy o záujme UAE, tak tam je Colnago - a Ernesto isto nebude chcieť ísť preč od Pogačara. Trošku zafantazírujem, že Peter sa vymení s niektorým z mladíkov z DQS... :D Ako trade v zámorských súťažiach - Peter + zníženie platu do DQS a Almeida alebo Evenepoel za Petrov plat do DQS, samozrejme, Almeida by bol lacnejší.

Keďže P-R asi nebude, ktoré klasiky po Ronde ešte pôjde? Môj tip: Brabantský šíp (14. 4.) a Amstel (18. 4.) - tieto dve klasiky; na Valónsky šíp (21. 4.) a L-B-L (25. 4.) nemá zmysel ísť - Mur de Huy je naňho príliš, pri snahe niekde okolo desiatky a La Doyenne celkovo profilovo je pre originálnych ardenárov a GC jazdcov. Pri Ackermannovej mizérii možno ešte Scheldeprijs (7. 4.), ale tam si to isto postráži DQS s Bennettom, resp. Lotto-Soudal s Ewanom, ktorým pri priamom súboji Peter nemôže konkurovať... A potom asi oddych a 8. 5. Giro. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Uto 30. Mar 2021 8:49:14

@ifčo a @zakliata.panna

Zaujímavé úvahy, sám som, a isto nielen ja, zvedavý, ako to dopadne.

Zo strany Lefevera podľa mňa ide aj o taktiku voči sponzorom a potenciálnym sponzorom, rečiam o tom, že Bora chce kúpiť komplet celý tím podlahárov ťažko veriť, aj keď stať sa to môže.
Ale Nemci svoj tím budujú dlhodobo a koncepčne, vedeli, prečo kupujú Sagana a vedia, kam to celé chcú smerovať.

Pre Petra by bolo asi najlepšie, keby pristúpil na výrazné zníženie súčasného platu (možno s nejakým výkonnostnými bonusmi) a zostal v Bore, lepšie zoskupenie si pre neho neviem predstaviť. Hlavne, keď sa pozriem späť na existenčné problémy v Canonne a turbulencie s majiteľom v ruskom tíme...

Ale to je len môj neznalý a amatérsko-fanúškovský pohľad. Možno už je dohodnutý niekde inde a možno to necháva na poslednú chvíľu.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Uto 30. Mar 2021 9:47:51

A neplati specialized velku cast Petrovho platu? Vraj do konca marca by sa malo vediet viac co bude s QS timom. Ak sa situacia dovtedy nevyjasni, tak jazdci QS maju volnu ruku pri hladani timu. Tak som to cital na jednej polskej stranke. Pride mi ze kupit cely tim je velmi nepravdepodobne. Okrem jazdcov by platili za infrastrukturu, realizacny tim... Ja by som si prial aby Peter ostal v Bore. Bora je stabilna a Peter tam moze mat svoj tim. O Petrovi maju rozhodnut do konca aprila. Tak mu drzme prsty nech sa na Ronde vytiahne.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 30. Mar 2021 10:16:23

@zakliata panna
Dakedy menia aj tímy značku bicyklov, nie vždy, ale zvyknú. A určite by nevadilo Specialized ani Pogacarovi..
Čo sa týka Quickstepu, neviem si tam Petra predstaviť, jedine možno kvôli Specializedu. Petrovho manažéra Lombardiho bolo teraz vidieť na Okolo Katalánska a dosť často ho bolo vidieť aj pri Ineose. Peter debatil aj s Patxim Vilom. Keď to bude UAE, alebo Ineos nebudem prekvapena. Ja som napr za to aby prestúpil. Dakde už spomínali aj Izrael Startup.
@eres @hujhe
Ja som za zmenu tímu, a najmä po vyjadreniach Denka tento rok aj minulý rok. Aj keď by išiel Peter platovo dole, tak radšej v inom tíme. BORA už uprednostňuje skôr Nemcov dakedy je to až okate. , Ackeramannovi sa momentálne tiež nedarí. Plus minulý rok kúpila Bora Platzera, dúfam ze som dobre napísala priezvisko, robia z neho druhého Roglica, ale zatiaľ nič neukázal v cyklistike.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 30. Mar 2021 10:31:22

hehe takze som tu jediny kto si zela prezietie DQS a zaroven dufa ze Peto bude jeho sucastou? ;) nevadi aj tak som si uz zvykol ze ja som iny 8-) :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia

cron