Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 30. Apr 2015 21:11:01

V Yorkshiri sa vracia do peletónu Marcel Kittel, uvidíme v akej forme.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Apr 2015 23:03:58

bloy píše:V Yorkshiri sa vracia do peletónu Marcel Kittel, uvidíme v akej forme.


Zvedavý som aj ja, predpokladám že v dobrej. V Británii si zapísal zatiaľ posledné víťazstvo (14.9) v Londýne, bude na to určite chcieť nadviazať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Máj 2015 16:20:12

Tak Marcel už odstúpil, nevyzerá to s ním dobre, ktovie či sa stihne pripraviť na Kaliforniu kde by mal štartovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 01. Máj 2015 16:58:20

Zial pochybujem ze bude ok uz v kalifornii a som zvedavy ci vobec bude startovat na tdf to by bola velka sanca pre Degenkolba zabojovat o zeleny dres
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 02. Máj 2015 7:54:54

Dnes o 14:00 (Eurosport vysiela od 13:45) príde pokus o hodinový rekord od britského časovkára Alexa Dowsetta na velodróme v Manchestri, fanúšikovia Movistaru, držíme palce. Na Rohana by to mohlo stačiť, aj keď Wiggo potom zrejme stanoví na dlhú dobu najlepší čas.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Máj 2015 15:09:01

bloy píše:Dnes o 14:00 (Eurosport vysiela od 13:45) príde pokus o hodinový rekord od britského časovkára Alexa Dowsetta na velodróme v Manchestri, fanúšikovia Movistaru, držíme palce. Na Rohana by to mohlo stačiť, aj keď Wiggo potom zrejme stanoví na dlhú dobu najlepší čas.


Alex išiel fantasticky, žiadna kríza :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 02. Máj 2015 16:10:05

Dowsett si pekne rozvrhol sily, možno mal aj na trošku lepší výsledok, ale zrejme išiel podľa toho ako si to rozvrhol v rámci tréningu.
Ale Wiggov pokus to zrejme neprežije.

Dnes neuveriteľne nabitý deň; Turecko a hodinovka za nami, prebieha Romandia aj Yorskshire (ten si pozriem v zázname na Eurosporte), okrem toho MS v hokeji a šlágre sa hrajú v Bundeslige.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Hodinovka

Poslaťod berloq » Sob 02. Máj 2015 19:35:30

Otázne je čo sa od Wigginsa očakávať... vo svete sa dokonca spomínajú podobné časy aké dosiahol Boardman, teda cez 56 km. Je to reálne? Ja si to nemyslím... ani náhodou. Ak by niečo takéto dokázal, pre mňa by to bolo obrovské prekvapenie. Nie, teraz fakty... Wiggins je s Tonym Martinom najlepší časovkár na svete, proti tomu nemôže povedať nikto nič, dokázal v časovke získať všetko čo sa dá, olympiádu, majstrovstvá a tak isto mu časovka vyhrala Tour. Keby išiel odjazdiť hodinovku v roku 2012 aj by mi niečo rozprávalo, že môže všetky rekordy vymazať... Ale je to možné teraz?

Priznám sa ja som čakal oveľa lepší výkon od Rohana Dennisa, čakal som výkon okolo 54 km, lenže zostal ďaleko za tým... A to ma tak trošku dovádza k myšlienke o koľko je Wiggins lepší? Na MS v časovke, prešiel Wiggins trať za 56 minút, Dennis zaostal takmer o minútu. To je pomerne dosť ale na akú vzdialenosť sa to premietne na dráhe neviem. Tak isto predpoklad, že Wiggins je najlepší dráhar a to mu pomôže k neskutočnému výkonu, tak trošku Dennis zakopal, pretože aj on je elitný stíhač. Dnes Dowsett napriek tomu, že nemal krízu, "zase o toľko" to neposunul.

Takže som zvedavý. Súhlasím s tým, že Wiggins to posunie na takú úroveň, že pre dnešné hviezdy to bude obtiažne prekonať. Ale, že by sa dotkol časov Boardmana a Induraina si nemyslím. Ale rád by som sa mýlil, ľudia chcú vidieť veľké výkony.... JA CHCEM VIDIEŤ VEĽKÉ VÝKONY! :twisted:
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Máj 2015 19:56:03

V každom športe kde sa ide na čas (lyžiari bežci v pretekoch s intervalovým štartom ....) je okrem výkonnosti dôležité aj správne si rozvrhnúť sily, na to doplatil Dennis ktorý prepálil začiatok a možno aj Dowset ktorý zase naopak mohol mať ešte rezervy. Umenie správne rozložiť sily stúpa so skúsenosťami a tu je obrovská výhoda Wigga, ktorý už odjazdil množstvo časoviek. V priebehu dnešného pokusu bol na ES CZ rozhovor so Sosenkom ktorý je presvedčený že Wiggo sa k 55 km dostane. Tak sa necháme prekvapiť, ak Wiggo rekord posunie výrazne, tak asi klesne záujem o prekonanie rekordu, veľa adeptov o vylepšenie (Martin, Kancel) už asi nebude.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 02. Máj 2015 23:28:47

Obávam sa, že Dowsett sa absolútne sústredil na to. aby zdolal Dennisa, asi mu bolo zrejmé, že na Wigga to nebude a preto sa zameral najmä na to, aby to v úvode neprepálil. Určite to x krát trénoval na tréningu a tam videl približne ako musí ísť, aby časovkára z BMC zdolal. Tomu sa prispôsobil aj dnes, najmä si držať tempo aké sme si vytýčili, aby ostali sily na záver a tam to potom rozbalím ako sa ešte bude dať. Asi taký bol podľa mňa plán a z hľadiska výsledku o ktorý mu šlo, to bol plán úspešný. Aj keď potom tá opatrnosť mohla stáť Alexa o niečo lepší výsledok.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

interview s kristoffom

Poslaťod paula@sile » Sob 02. Máj 2015 23:36:52

nieco o jeho planoch a priani stat sa majstrom sveta a aj nazor na „ extra triedu peta sagana a jeho prestup“
velky sympatak a pohodak ten kristoff…

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_92763.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Máj 2015 22:14:47

Čo poviete na doterajšie výkony Cannondale-Garmin? Pre mňa zatiaľ veľké sklamanie, zatiaľ posledný tím WT, bez jedného WT víťazstva, pritom potenciál tam podľa mňa je, nádejný Formolo, Dombrovsky a večný talent Moser, už relatívne skúsený Talansky, Slagter, zatiaľ nič neukázali Dan Martin (mal celkom smolu) či Hesjedal, dúfam že na Gire sa postavia na nohy a Talansky je favorit na GC v Kalifornii.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Pet » Pia 08. Máj 2015 9:21:29

ifčopifčo píše:Čo poviete na doterajšie výkony Cannondale-Garmin? Pre mňa zatiaľ veľké sklamanie, zatiaľ posledný tím WT, bez jedného WT víťazstva, pritom potenciál tam podľa mňa je, nádejný Formolo, Dombrovsky a večný talent Moser, už relatívne skúsený Talansky, Slagter, zatiaľ nič neukázali Dan Martin (mal celkom smolu) či Hesjedal, dúfam že na Gire sa postavia na nohy a Talansky je favorit na GC v Kalifornii.

Tak ako ty aj ja som si všimol,že toho roku sú výkony C-G slabučké. Neanalyzoval som prečo je tomu tak. Na papieri to spojenie vyzeralo z hľadiska zloženia sympaticky. Snúbili sa tu skúsenosť s mladosťou. Aj do Velogames som dal Hesjedala / nedaj tam víťaza Gira /. Možno bude chyba vo vedení . Ktovie. Keď som sa dopočul o spojení Cann. a Garmin tak som aj ostal sklamaný prečo Sagan nezostal v Cannondale. V spojenom tíme by bol leadrom na klasiky , hádam aj na sprinty / s Navardauskasom by si to podelili /. Podpora / Baarle, Bauer, Moser, Koren.. / vyzerá porovnatelne s Tinkoffom. Asi rozhodli minulý rok peniaze. Alebo v lete minulého roku ešte Peter si nebol istý ako to dopadne s Cannondalem.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pia 08. Máj 2015 11:55:52

Van Avermaet bol zbavený obvinení z dopingu, pre BMC určite veľmi dobrá správa.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 08. Máj 2015 11:59:11

bloy píše:Van Avermaet bol zbavený obvinení z dopingu, pre BMC určite veľmi dobrá správa.


Myslím si že to je dobrá správa pre všetkých fanúšikov cyklistiky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Chudáci jazdci

Poslaťod berloq » Pia 08. Máj 2015 12:34:18

http://www.cyclingnews.com/blogs/oleg-tinkov/oleg-tinkov-blog-i-think-im-a-good-substitution-for-bjarne-riis

Čítal som to včera okolo polnoci a pri čítaní som si niekoľko krát pretrel oči, či dobre čítam, či už nespím. Ale nie, naozaj to tam je napísané... Dámy a páni Tinkovovi v tej jeho palici nadobro jeblo.

Ja snáď neverím tomu, že môže byť niekto tak tupý ako je on. Čo si ten človek o sebe myslí? Kde berie odvahu na to vysloviť tieto bulšity? Dobrá náhrada za Riisa... veď ten človek môže ísť robiť do nejakého dedinského cirkusu, snáď sa na ňom niekto zasmeje, pretože toto nemôže byť myslené vážne ale zároveň ako vtip to je veľmi slabé. To akože fakt chce po tom všetkom, ukazovať svojím jazdcom ten svoj ksicht aj v pretekoch? Na tom jedinom mieste, kde ho vidieť nemuseli? Majiteľ bánk určite poradí všetkým na mieru presnú taktiku, ako v ktorej etape udrieť. Mmm len a len lepšie. Contador potrebuje pred Girom maximálnu podporu a sústredenie a čo na to ten hnusný ruský ksicht? No jasné, znemožnime všetkých súperov čím na svojho lídra prevedie ten mamutí tlak... to je tá správna cesta, skvelá práca, toto vždy viedlo k úspechu. Saganovi nevyšla úvodná časť sezóny? Čo je najlepšie? Ahá, jasné, povedať, že už to nie je ono a mal by sa spamätať... to každého maximálne povzbudí a dodá na sebaistote...

Takže Vy, ktorí ste si mysleli, ako to bude v tomto tíme ideálne a neviem čo, tu vidíte, že henten chorý, megalomanský, vysmahnutý, ruský, zdegenerovaný mozog je pohroma. Nie, ja po tomto prečítaní neprajem Contadorovi vyhrať double, prajem mu, aby už mal od tohto živlu pokoj. To bude víťazstvo... A Saganovi to isté, aj keď v tomto prípade, nie koniec kariéry :) . Pretože neverím, že toto povedie k lepšiemu, neverím, že toto je cesta k víťazstvu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Pia 08. Máj 2015 22:02:40

ja som to vcera tiez citala a dala to radsej este do „prekladatela“, lebo som myslela, ze som to zle pochopila…
este spätne k flandram, ked daval peto interwiev, tak mu stalo tolko ludi z timu za pätami, myslim ze to boli orphanidis, daneels a kto vie este kto vsetko
mala som pocit, ze je pod totalnou kontrolou, co a ako povie...
u canonov vysiel maximalne maros hlad von, celkova atmosfera posobila uvolnene..
Kto vie, pod akym tlakom vsetci v time momentalne pracuju, co povedat, vydrzat, preckat, moze prist este horsie?? : :?
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 09. Máj 2015 9:03:02

Článok cyclingnews Kalifornia. Sagan: I want to speak with Tinkov eye to eye http://www.cyclingnews.com/news/sagan-i ... eye-to-eye
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 09. Máj 2015 11:06:41

Tak dnes to (konečne) vypukne! Priznávam, že okrem fanúšikovských očakávaní (ktoré som spomínal vyššie) som extrémne zvedavý na Richieho. Síce mu nedržím palce, ale je to sympatický cyklista a pre mňa najväčšia otázka smerom k Giru. Preto ma veľmi zaujíma ako sa vysporiada s bojom o ružový dres.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Sob 09. Máj 2015 11:13:20

bloy píše:Tak dnes to (konečne) vypukne! Priznávam, že okrem fanúšikovských očakávaní (ktoré som spomínal vyššie) som extrémne zvedavý na Richieho. Síce mu nedržím palce, ale je to sympatický cyklista a pre mňa najväčšia otázka smerom k Giru. Preto ma veľmi zaujíma ako sa vysporiada s bojom o ružový dres.


Ospravedlňujem sa, to malo byť do témy Giro.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia