Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 31. Jan 2021 12:56:55

Celkom dobrý rozhovor, aj co sa týka témy cyklistika, nielen informatika. :D https://m.youtube.com/watch?v=cuDRBUVd0 ... e=youtu.be
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Štv 04. Feb 2021 0:46:09

Dámy a páni: Ineos 2021
Giro: Bernal, Sivakov, Ganna, Martinez
Tour: Thomas, Crapaz, Porte, Geoghegan Hart, Dennis, Kwiatkowski, De Plus, Rowe
Vuelta: Yates, Pidcock, Sosa a mix kto bude vládať z tých dvoch predošlých...
Tak z môjho pohľadu, tento tím nemá obdobu... Roglič ešte k tomu prišiel o Dumoulina, čiže Jumbo bude troška oslabenejšie. Žeby si Ineos zabral späť pozíciu top tímu tento rok? Ale asi je to aj tak jedno, Jumbo-Ineos, Giro aj tak vyhrá Evenepoel a Tour Pogačar :lol: .
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 04. Feb 2021 10:13:10

pmts píše:Dámy a páni: Ineos 2021
Giro: Bernal, Sivakov, Ganna, Martinez
Tour: Thomas, Crapaz, Porte, Geoghegan Hart, Dennis, Kwiatkowski, De Plus, Rowe
Vuelta: Yates, Pidcock, Sosa a mix kto bude vládať z tých dvoch predošlých...
Tak z môjho pohľadu, tento tím nemá obdobu... Roglič ešte k tomu prišiel o Dumoulina, čiže Jumbo bude troška oslabenejšie. Žeby si Ineos zabral späť pozíciu top tímu tento rok? Ale asi je to aj tak jedno, Jumbo-Ineos, Giro aj tak vyhrá Evenepoel a Tour Pogačar :lol: .


Tour vyhrá Froomey ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 04. Feb 2021 13:15:04

pmts píše:Dámy a páni: Ineos 2021
Giro: Bernal, Sivakov, Ganna, Martinez
Tour: Thomas, Crapaz, Porte, Geoghegan Hart, Dennis, Kwiatkowski, De Plus, Rowe
Vuelta: Yates, Pidcock, Sosa a mix kto bude vládať z tých dvoch predošlých...
Tak z môjho pohľadu, tento tím nemá obdobu... Roglič ešte k tomu prišiel o Dumoulina, čiže Jumbo bude troška oslabenejšie. Žeby si Ineos zabral späť pozíciu top tímu tento rok? Ale asi je to aj tak jedno, Jumbo-Ineos, Giro aj tak vyhrá Evenepoel a Tour Pogačar :lol: .


Podľa Brailsforda pôjde Thomas TdF konzervatívne a Carapaz agresívne, uvidíme, či to nebude pripomínať rok 2012 a súboj Froomey/Wigo :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Feb 2021 10:49:36

Juraj, Peter a Erik sú pozitívni na koronavírus. Dúfal som, že príde normálna sezóna, žiaľ kazí sa to hneď na začiatku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Sob 06. Feb 2021 12:04:53

ifčopifčo píše:Juraj, Peter a Erik sú pozitívni na koronavírus. Dúfal som, že príde normálna sezóna, žiaľ kazí sa to hneď na začiatku.

Dnes je 6., 27. sa ide Omloop, ak rátame, že minimálne 2 týždne bude v karantáne, bez tréningu a námahy, aby nezničil telo, tak na Omloope, K-B-K a Strade bude absolútne bez ,,formy", ak teda vôbec pôjde. Škoda.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Feb 2021 12:10:01

zakliata.panna píše:
ifčopifčo píše:Juraj, Peter a Erik sú pozitívni na koronavírus. Dúfal som, že príde normálna sezóna, žiaľ kazí sa to hneď na začiatku.

Dnes je 6., 27. sa ide Omloop, ak rátame, že minimálne 2 týždne bude v karantáne, bez tréningu a námahy, aby nezničil telo, tak na Omloope, K-B-K a Strade bude absolútne bez ,,formy", ak teda vôbec pôjde. Škoda.

Veď to, okrem toho je tu prípad Gaviria z minulého roku, jemu kovid poznačil prakticky celú sezónu a v pamäti máme aj Petra v roku 2019 a jeho tréningový výpadok ktorý takisto negatívne ovplyvnil sezónu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Sob 06. Feb 2021 12:13:22

Tak v prvom rade im zelam skore uzdravenie a lahky priebeh. Videl som ludi co aktivne sportuju a mali covid, vraveli ze do normalneho treningu sa dalo nastupit az po mesiaci. Ze uz pri prechadzke so psom sa clovek dokazal zadychat tesne po prekonani covidu. Na druhej strane taky Djokovic to zvladol celkom dobre. Tak drzim palce nech sa sezona vydari.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Sob 06. Feb 2021 12:41:26

Dobre je ze stihli cele sustredredenie a prisli na to vlastne az ked si robili test pred odletom. Aj ked teraz pride treningovy vypadok. Vyzera to na lahky priebeh ale ten mali aj Fialky. Tazko spekulovat. Moze ich to ovplyvnit ale aj nemusi. Uvidime. Skore uzdravenie im prajem.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Sob 06. Feb 2021 12:54:46

Ach jaj. No v prvom rade nech su chalani v poriadku. Lebo napriklad ten britsky variant ma rad aj mladsie organizmy. No ale ak sa bavime potom o klasikach tak budeme asi velmi trpnut ako bude Peto vyzerat na Omloope. Ako je spominane aj Fialky mali lahky priebeh a odpalilo im to sezonu. Ale dufam ze Peto nebude mat take nasledky ako na jar 2019. Tak snad timovi lekari to naordinuju spravne ze kedy a ako zacat opat s treningom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Sob 06. Feb 2021 16:23:19

Poriadne som si prečítal článok, možno to nakoniec nebude s chalanmi také zlé. Pozitivitu im zistili už 29. januára, takže už týždeň majú za sebou, aj to mali mierne príznaky, tipujem len zvýšenú teplotu, ktorá po čase klesla. A keďže Bora pracuje s inými financiami a odborníkmi ako sestry Fialkové, tak isto vedia, kedy môže Peter trénovať. Fialkové to príliš uponáhľali a dopadlo to zle. V prípade trojice Slovákov neočakávam podobný lapsus. Navyše majú dosť natrénované, kondička by mala teda ostať. Taktiež Peter je jeden z mála jazdcov, ktorý je konkurencieschopný s najlepšími aj po ,,netrénovaní a dovolenke". :) Aj tak škoda, osobne som Petrovi tento rok prial tri klasiky, ktoré ešte nemá - Omloop, Strade a M-SR. Potom už ani nemusí nič vyhrať, aj tak by sme vraveli o úspešnej sezóne. ;) :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Ned 07. Feb 2021 11:54:17

Neviem do akej temy to zaradit, tato mi prisla najvhodnejsia. UCI zakazala ten styl zjazdu kedy lezite na rame bicykla. Podla mna castejsie sa pada pri sprintoch a zrazkach s motorkami. Tomu by sa mohli viac povenovat.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 07. Feb 2021 22:03:41

hujhe píše:Neviem do akej temy to zaradit, tato mi prisla najvhodnejsia. UCI zakazala ten styl zjazdu kedy lezite na rame bicykla. Podla mna castejsie sa pada pri sprintoch a zrazkach s motorkami. Tomu by sa mohli viac povenovat.


podla mna to je blbost...ja si nepamatam jediny incident kvoli vyslovene kvoli takejto jazde a to som televizny maniak co sa cyklistiky tyka a mam odpozerane naozaj stovky hodin cyklistiky
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 07. Feb 2021 22:23:48

majo píše:
hujhe píše:Neviem do akej temy to zaradit, tato mi prisla najvhodnejsia. UCI zakazala ten styl zjazdu kedy lezite na rame bicykla. Podla mna castejsie sa pada pri sprintoch a zrazkach s motorkami. Tomu by sa mohli viac povenovat.


podla mna to je blbost...ja si nepamatam jediny incident kvoli vyslovene kvoli takejto jazde a to som televizny maniak co sa cyklistiky tyka a mam odpozerane naozaj stovky hodin cyklistiky

presne. ja si tiez nepamatam jediny pad. toto mi pride opatrenie ala vyska ponoziek.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 10. Feb 2021 14:10:03

hujhe píše:Neviem do akej temy to zaradit, tato mi prisla najvhodnejsia. UCI zakazala ten styl zjazdu kedy lezite na rame bicykla. Podla mna castejsie sa pada pri sprintoch a zrazkach s motorkami. Tomu by sa mohli viac povenovat.


Uci hasi nieco co ich nepali. Este zakazali aj ruky volne polozene ako v casovke v normalnych etapach. Nonsens toto.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Str 10. Feb 2021 20:37:18

to s tymi rukami som si aj zo srandy hovoril ze toto asi bude dalsie :D ja chapem ze to amateri mozu opakovat. Ale tak je vela nebezpecnych sportov, skoky do vody, gymnastika... a nezakazalo sa na olympiade skakat do vody z velkej vysky. UCI ide velmi zvlastnym smerom. Dalsie nebezpecne veci na rade su sprinty, ktore deti bezne opakuju na bikeoch. Tu sa uz UCI snad zastavi.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 11. Feb 2021 15:30:29

mam pocit akoby UCI riadil niekto s krstnym menom Igor :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 14. Feb 2021 23:06:18

nikdy som nebol Cav-ov fanusik ani ma nikdy extra nezaujimali jeho vzostupy a pady no napriek tomu sa dnes vo mne udialo nieco co ma fakt prekvapilo a co ma prekvapuje este viac je ze ma tesi ze som mal take pocity...dnes ked som sledoval Almeriu tak som sa samozrejme zhrozil ked ukazali leziacich borcov z ktorych ocividne najhorsie dopadol jazdec DQS...a ked sa ukazalo ze to je Hodeg tak hned som listoval zostavu podlaharov lebo mi to vychadzalo ze prave Cav by mal byt alternativou do sprintu...letmy pohlad na startovku a nasledne aj komentator mi to potvrdili a ja som necakane bol rad dokonca mnov presli zimomriavky a naozaj som sa zacal tesit na ten sprint dufajuc ze Cav bude dvihat ruky nad hlavu...nasledne ked ukazali spicu ako komplet zostava DQS zoradene pred Cavom taha cely peloton bol som este radsej a znova som precesaval net tentoraz kvoli info ze kolko je este do ciela kedze vyrobca tv signalu tuto info velmi nedaval...no prislo sklamanie ked sa onedlho ukazalo ze cav mal technicke problemy a podlahari uz netahaju...fakt ma to mrzelo a zrazu sa mi to uz ani nechcelo sledovat...zvlastne...ale som rad ze sa ukazalo ze som este clovek a mam este nejaky charakter v sebe...celkom fajn zistenia v tejto hroznej dobe...sorry za tento spam len som xcel vam vsetkym(nam vsetkym) pripomenut ze sme stale ludia a aj ked sa pozname len ako nejake nick-y na fore tak mozeme byt k sebe ludsky...krasnu fanusikovsku sezonu zelam caute
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 15. Feb 2021 18:49:17

tak Peto nepojde otvaraci vikend v Belgicku. dufam ze je to len opatrnost zo strany Bory. musia asi urobit vsetky mozne testy, co je urcite spravne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 251 hostia