Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Máj 2015 11:14:56

Čo poviete na to že podľa talianskej Gazetty má ísť Kwiatek spolu s Golasom do SKY?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Uto 12. Máj 2015 11:44:54

ifčopifčo píše:Čo poviete na to že podľa talianskej Gazetty má ísť Kwiatek spolu s Golasom do SKY?

za mna asi tolko, ze talianske media su pre mna najnedoveryhodnejsie co sa tyka sportovych prestupov vseobecne, pretoze kolko kacic oni uz vypustili do sveta na to sa nechytaju ani najhorsi svk bulvar.
Ale ak by to bola pravda tak by ma to neprekvapilo, pretoze v SKY je mozne vsetko s ich rozpoctom. Ale neviem ci by to bola dobra volba pre Kwiatka, uz teraz je tam velka tlacenica, ale mozno nahrada za Wigga. Za mna skor nie, ale ak by tam bol tak by to bolo minimalne velmi zaujimave :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Str 13. Máj 2015 22:13:59

"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Pia 15. Máj 2015 17:23:11

Neviem ci to tu uz niekde padlo, ale SPARTAKUS hlasi navrat na asfalt na TOUR OF NORWAY. I ked to bude asi len trening tempo. Kazdopadne super, ze je spät.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 15. Máj 2015 18:27:48

Mark Cavendish Vs. Peter Sagan –Two Greats On Their Rivalry | Amgen Tour Of California 2015 https://www.youtube.com/watch?v=KOk5Ch79Cjo
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Str 20. Máj 2015 22:18:00

Len tak pre zaujímavosť: dnes oslavuje narodeniny víťaz Tour z roku 2013 Chris Froome.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 20. Máj 2015 22:25:19

dexterko píše:Neviem ci to tu uz niekde padlo, ale SPARTAKUS hlasi navrat na asfalt na TOUR OF NORWAY. I ked to bude asi len trening tempo. Kazdopadne super, ze je spät.


Dnes Spartakus nenastúpil, nie je na štartovke.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 21. Máj 2015 11:50:22

Dnes má pre zmenu narodeniny Cav.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 21. Máj 2015 11:53:52

bloy píše:Dnes má pre zmenu narodeniny Cav.


A pekné, okrúhle, ako ten čas uteká :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Str 27. Máj 2015 23:33:32

ifčopifčo píše:
dexterko píše:Neviem ci to tu uz niekde padlo, ale SPARTAKUS hlasi navrat na asfalt na TOUR OF NORWAY. I ked to bude asi len trening tempo. Kazdopadne super, ze je spät.


Dnes Spartakus nenastúpil, nie je na štartovke.

Ano, zmylil som si norsky pretek, su to az aktualne fjordy ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Máj 2015 10:44:21

Čo poviete na Boonenove víťazstvo na Belgium Tour? Ja proti Tommekemu nemám nič, skôr naopak, ale príliš sa mi nepozdáva systém keď cyklista nedokonči jedny preteky a pokiaľ tie ešte prebiehajú tak sa zúčastňuje na iných. Tak by to podľa mňa nemalo byť, vie niekto či je v pravidlách UCI na takéto prípady myslené, prípadne aký máte na tento problém názor?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ondro » Pia 29. Máj 2015 18:57:20

@ifčopifčo

Na tento názor mám taký problém, že nebuďme prehnaní puristi. Podľa mňa každý nech preteká tam, kde sa mu najlepšie páči. Tommeke prišiel o hlavnú časť svojej sezóny, tak nech si teraz užije. Možno aj prišiel s tým zámerom, že sa na Gire chvíľu rozjazdí a pôjde inam. Nad tým sa môže hocikto pohoršovať, že tam teda mohol byť niekto iný, kto by si to vážil, bojoval, skákal do únikov... A takto by sme našli spústu nespravodlivosti v cyklistike. A v živote vôbec.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Viva Roman

Poslaťod berloq » Sob 06. Jún 2015 15:54:59

Nadviažem tu na Michalov príspevok.

Kreuziger je voľný! Áno neuveriteľne ma to teší! Je to víťazstvo pravdy a zdravého rozumu. Ja som Romanovi strašne držal palce, pretože ho beriem ako nášho borca. Jednoducho bol z tejto generácie prvý (skoro)krajan a bol jasným objektom fandenia. Keď to chceme naozaj brať tak, že sa cyklistike dopovalo (alebo asi dopuje), tak ma skôr vždy napadli trošku iné mená, ale Kreuziger? Ten by bol snáď posledný, aj keď je jasné, že talianská cyklistika mala (má?) vždy zaujímavé sklony a o pôsobení istého medika v celom štáte nemôže byť pochyb. Ale Kreuziger s tou jeho stálou formou a nazvime to nie príliš atraktívnou cyklistikou mi do tohto formátu nezapadal.

Najprv, keď sa to v minulej sezóne prevalilo, som sa podivil, on a doping? No okej... lenže po TdF som si dosť prečítal, či už o biopase alebo aj celkovo o tom prípade, neskôr vytvoril stránku, ktorá ma už utvrdila v tom, že aj keby ho "odsúdili" veril by som mu. Dnes už vieme, že UCI postavili prípad na vode... bolo to od začiatku jasné. A doteraz nechápem, ako môžu mať takú moc odstaviť niekoho, bez jediného jasne usvedčujúceho dôkazu, ja to fakt nechápem. Veď keby sa jednalo o civilný súd, neverím, že by UCI mala čo i len 1% šancu vyhrať. Sú vytvorené pravidlá a keď ich niekto neporuší aj tak môže byť vinný? Toto sa musí zmeniť... UCI aj s celým Cocksonom, pardon Cooksonom, môžu ísť prekopať pravidlá... Ešte pridám jeho vetu (parafráza) z nedávna: "Neviem si predstaviť, že by sme tento prípad prehrali"... tak pán veľkomožný, ulejte si do čaju trošku mlieka, k tomu si dajte dvojitý gin a potom si prečítajte noviny. Oni ten prípad prehrali a je to len dobre... odsúdiť niekoho, keď neporušil pravidla to by bol ďalší z veľkých omylov tohto športu.

Kreuziger to síce mal na krku zrejme (cca) 2 roky, prevalilo sa to po roku a rok konali. A je to opäť vina UCI, rok skúmali jeho biopas, aby mu následne dali pár týždňov na nejaké obhajoby, ktoré aj tak neschválili, na ďalšie mu už čas nedali. A teraz? Zase odklady, odklady odklady... to, že je to absolútna rutina u civilných súdov nejako komentovať nebudem, ale aby takto konali takto špecializované súdy? A to Cockson stále niečo trepal o zrýchlení týchto procesov, dokonca nejaké okamžité riešenia, proste nič, UCI totálna slabota...

A keď pominieme tieto odklady, celá tá politika od UCI dôjde až príliš okate neprofesionálna. Tak ako s Armstrngom, ktorému najprv navrhovali "priznaj sa a dva tituly ti necháme". U Kreuzigera na to išli podobne, čisto zastrašovacou metódou. Nemu hrozili doteraz najvyšším zákazom, a to 4 roky, za niečo čo podľa ich pravidiel nie je zakázané. Neviem, mne to dôjde choré, aby mohli niekoho trestať, bez toho aby porušil pravidlá. Lenže Kreuziger sa nezľakol, všetko si dokázal obhájiť a spravil to skvelo! Má ešte kopu rokov pred sebou!

No a keďže Kreuziger jazdí pod kým jazdí, očakávam, že ten vyšinutý Soviet prejde do protiútoku a ešte, aby sa pod pánom Cocksonom netriasla stolička. Lebo zatiaľ si myslím, že nezvládol nič...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Jún 2015 19:28:14

@berloq - absolutny súhlas, podpisujem, mne to celé pripadalo že UCI chcela ukázať že veľké finančné prostriedky investované do boja proti dopingu a zvlášť do bio pasov konečne priniesli aj nejaký efekt, doteraz chytené rybičky boli príliš malé, nevýznamné alebo po dobe spotreby :roll:

A Roman ako člen tímu Tinova ktorý stále s niečím otravuje, cyklista na vrchole síl s už slušným portfóliom výsledkov ale zároveň nie z príliš cyklistike zasľúbenej krajiny bola vhodná akvizícia na ukázanie sily a dôležitosti. Ale narazila kosa na kameň, napriek vyhrážkam, vydieraniu a silným slovám sa Roman nepokakal a výsledok je tu. :P
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod berloq » Ned 07. Jún 2015 14:27:02

@ifčo
Ja to celé beriem ako veľkú prehru UCI... priznám sa, že som "výhru" Romana nečakal. Predsa len, cyklistika má imidž aký má, a keď sa jedná o športový arbitrážny súd, ktorý má riešiť podozrivého cyklistu, prečo by mu mal niekto veriť... Po tom, čo si nedokázali poradiť s Astanou, ktorá predstavovala pre Cooksona ďaleko rozsiahlejší problém, som čakal, že Roman si to zlízne. Ale ja sa im ani nedivím, že z toho procesu vyšli naprázdno... len si predstavme, že na civilnom súde sú dve osoby (ani jedna nemá významné postavenie, ani jedna nepodpláca) a jedna obviňuje druhú, ale tá druhá neporušila žiadny zákon, nariadenie ani nič... to je nemysliteľné... Lenže tu to bolo trošku inak, "veľkomožná únia" proti jednému, aj keď bez dôkazov. A UCI to radšej vzdali popredu, pretože možno už dostali od CAS avízo, že veľkú šancu nemajú.

Ale, neviem, zatiaľ sa to stále nikde neposunulo. U verejnosti sa cyklistika ako šport z hľadiska čistoty nemení... A tieto veci ju naopak zrážajú nižšie a nižšie. Jednoducho keď je tu nástroj, ktorý má odhaliť nejaké známky používania nedovolených prostriedkov na základe meniacich sa krvných hodnôt, tak by mala byť stanovená jasne vina a nevina. Teda ono to tak je, lenže na Kreuzigerovi boli uplatňované asi iné pravidlá... V biopase sú pre sledované hodnoty stanovené hranice "normálnosti", ak tie cyklista neprekročí, podľa mňa nemajú absolútne žiadne právo ho stíhať, žiadne! Jednoducho oni tie hranice (pravidlá) vymysleli a cyklisti sú v týchto hraniciach, nie je o čom. A keď si UCI myslí, že cyklisti napriek tomu dopujú, tak nech prekopú pravidlá, sprísnia kontroly, zúžia hranice na biopasoch... ale nie takto, výberovo... tebe skáču v určitom období nejaké hodnoty, ktoré sú v norme aj tak si ťa preklepneme a s našou rýchlosťou si tak skoro nezajazdíš. Jednoducho UCI na čele s Cooksonom zatiaľ veľké nič... Cookson ako prezident, nie je o nič lepší ako predchodcovia, dokonca zatiaľ sa zdá, že to je skôr naopak. Ale dnes si určite vysmiaty sadne v Londýne na tribúnu a pozrie Wigga, ten je zo Sky to je pravý cyklista!

Ostatne tu je dobrý článok, hlavne dva posledné odseky sú top: http://roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3289&zpz=1
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Ned 07. Jún 2015 19:44:11

berloq píše:Ja to celé beriem ako veľkú prehru UCI... priznám sa, že som "výhru" Romana nečakal. Predsa len, cyklistika má imidž aký má, a keď sa jedná o športový arbitrážny súd, ktorý má riešiť podozrivého cyklistu, prečo by mu mal niekto veriť... Po tom, čo si nedokázali poradiť s Astanou, ktorá predstavovala pre Cooksona ďaleko rozsiahlejší problém, som čakal, že Roman si to zlízne. Ale ja sa im ani nedivím, že z toho procesu vyšli naprázdno... len si predstavme, že na civilnom súde sú dve osoby (ani jedna nemá významné postavenie, ani jedna nepodpláca) a jedna obviňuje druhú, ale tá druhá neporušila žiadny zákon, nariadenie ani nič... to je nemysliteľné... Lenže tu to bolo trošku inak, "veľkomožná únia" proti jednému, aj keď bez dôkazov. A UCI to radšej vzdali popredu, pretože možno už dostali od CAS avízo, že veľkú šancu nemajú.


Berloq, stotožňujem sa s tým, čo píšeš, z hľadiska UCI je to poriadne fiasko; zvlášť vzhľadom na to, že Kreuzigerovi zabránili závodiť na TDF spôsobom, ktorý je z hľadiska športového jednoducho neférový. Pritom evidentne nemali celú vec riadne pripravenú a dôkazne podloženú, čo by malo byť neakceptovateľné. Mýliš sa ale keď to porovnávaš s civilným procesom. Pretože toto má ďaleko skôr povahu disciplinárnu a nie občiansko-právnu. A v disciplinárnom konaní ti môže byť pozastavená činnosť aj pri relevantnom podozrení, na druhej strane by mal "podozrivý" v prípade toho, že mu nepreukážu vinu dostať zodpovedajúce zadosťučinenie.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Ned 07. Jún 2015 19:46:38

Wiggo už to točí, zrejme sa môžeme tešiť na nový rekord, inak, páči sa mi ako je zladený.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 08. Jún 2015 18:24:07

Som si prečítal tento rozhovor
http://sport.idnes.cz/rozhovor-kejval-0 ... istika_tm2
a z tohoto - „Cookson mi vykládal, že je ve funkci proto, aby cyklistiku očistil – dokonce i za cenu, že může dojít k nějakým justičním omylům.“ - mi prišlo nevoľno, ten človek - Cookson - je blázon :twisted:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Pon 08. Jún 2015 19:26:10

ifčopifčo píše:Som si prečítal tento rozhovor
http://sport.idnes.cz/rozhovor-kejval-0 ... istika_tm2
a z tohoto - „Cookson mi vykládal, že je ve funkci proto, aby cyklistiku očistil – dokonce i za cenu, že může dojít k nějakým justičním omylům.“ - mi prišlo nevoľno, ten človek - Cookson - je blázon :twisted:


Presne tak, kedysi sa hovorilo, že aktívny blbec je horší ako triedny nepriateľ...

Toto by si mal Cookson každý večer opakovať aspoň 200 krát pred spaním:
"Odsoudit nevinného člověka je v podstatě stejně špatné jako podpořit dopingového hříšníka"
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Pon 08. Jún 2015 23:28:30

a vy si naozaj myslite, ze oni (profi cyklisti)su fakt "cisti"? :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 85 hostia