Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 21. Apr 2021 0:05:01

hujhe píše:Tak dennikN nemoze za to ako im ti ludia odpovedali. Z tych rozhovorov ma najviac zaujalo ze Denk poslal zmluvy rovno na mail QStepakom. Zaujimave vyjednavanie :D

Určite sa viacej rozumejú cyklistike, jak my, ale aj tak nesúhlasím úplne, a neprečítala som si celé , nebudem čítať celý článok a podporovať l..... média,, ako Denník N alebo SME atď.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Apr 2021 9:15:44

elviska píše:
hujhe píše:Tak dennikN nemoze za to ako im ti ludia odpovedali. Z tych rozhovorov ma najviac zaujalo ze Denk poslal zmluvy rovno na mail QStepakom. Zaujimave vyjednavanie :D

Určite sa viacej rozumejú cyklistike, jak my, ale aj tak nesúhlasím úplne, a neprečítala som si celé , nebudem čítať celý článok a podporovať l..... média,, ako Denník N alebo SME atď.


Veď nečítaj, len mi prosím vysvetli, čo sú to tie I.... médiá nech nezomriem sprostý ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 21. Apr 2021 9:49:17

ifčopifčo píše:
elviska píše:
hujhe píše:Tak dennikN nemoze za to ako im ti ludia odpovedali. Z tych rozhovorov ma najviac zaujalo ze Denk poslal zmluvy rovno na mail QStepakom. Zaujimave vyjednavanie :D

Určite sa viacej rozumejú cyklistike, jak my, ale aj tak nesúhlasím úplne, a neprečítala som si celé , nebudem čítať celý článok a podporovať l..... média,, ako Denník N alebo SME atď.


Veď nečítaj, len mi prosím vysvetli, čo sú to tie I.... médiá nech nezomriem sprostý ;)

Radšej nenapíšem.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod konyk87 » Str 21. Apr 2021 10:35:23

myslis "liberalne"?
napis teda ake media sa oplati sledovat podla teba, nech vieme, kde su zaujimave clanky s objektivnymi informaciami :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Apr 2021 11:23:15

Nechajme to tak, koľko ľudí, toľko chutí :D Mne je v podstate jedno kde Peter zakotví, jediné čo si prajem, aby mal konečne prípravu a sezónu bez komplikácií a mohli by sme vidieť ako Peter súperí s ostatnými top klasikármi, po ničom inom netúžim.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Str 21. Apr 2021 13:30:55

Fascinujú ma predsudky a nálepkovanie, ktoré väčšinou prichádza od ľudí, ktorí si žiaden článok napr. v tom N-ku prečítať nemôžu, keďže ho nemajú predplatené. Vždy to vypovedá viac o autorovi takýchto poznámok ako o adresátovi...
Ale koľko ľudí, toľko chutí, ako správne poznamenal @ifčo, poďme radšej k tomu článku a hlavne k tomu, kto sa tam vyjadroval:

Tomáš Macek - špičkový český novinár, autor asi najviac "čítavých" článkov (aj) o cyklistike a skvelých kníh Tour a Gire,
Lukáš Timko - šéfredaktor Cycling-Info; tu na fóre k tomu snáď nebude mať nikto výhrady :-)
Felix Lowe - britský novinár. Nepoznal som ho, ale odpovedá pomerne rozumne a logicky, hoci s niektorými jeho názormi nesúhlasím (hlavne teda s tým posledným, odpoveďou na otázku, či je Peter stále schopný víťaziť na najvyššej úrovni),
Petr Benčík - bývalý cyklista a skvelý spolukomentátor cyklistiky na ČT, hlavne s Tesařom sú podarená dvojica. Keď to preženiem, tak niekedy si prenos na ČT pozriem hlavne kvôli ich "průpovídkam" :D

Celé to vôbec nie je o tom, či to bolo zverejnené v liberálnom alebo konzervatívnom mediálnom priestore. Po prvé to nemá s cyklistikou nič spoločné a po druhé samotná športová sekcia N-ka išla za posledný cca rok výrazne hore a robia mnohé veci, ktoré nikde inde na SK nie sú.

Nebol by problém celé to sem skopírovať, ale bolo by to proti filozofii fungovanie médií postavených primárne na predplatnom od čitateľov, ktorú podporujem. Bodaj by takých fungujúcich projektov ako je N-ko bolo na Slovensku viac, či už na liberálnej, konzervatívnej alebo politicky-ideovo nezávislej platforme.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Apr 2021 14:23:38

@eres - podpisujem prakticky všetko, články o športe sú zaujímavé (nebudem spomínať iné, aby sa to tu nezvrhlo na politickú diskusiu, ktorá neurobí dobrotu a ľudí rozdeľuje), nesnažia sa zbytočne komentovať aktuálne preteky či súťaže, tam plnia iba informačnú úlohu, ale rozhovory, úvahy, rozbory či zaujímavosti z minulosti sú na výbornej úrovni.
Brit asi neverí, že sa Peter ešte niekedy dostane na svoju úroveň z rokov 2015-2018 a ak sa to nestane, ťažko bude konkurencieschopný na klasikách a najmä monumentoch. My, jeho fanúšikovia veríme a najlepšie to ukážu či aspoň naznačia tohtoročné MS a Roubaix (ak ho teda nestretne zase nejaká smola), fuuj, nechcem ju privolať.
Čo sa týka toho kde skončí, tak Podlahári sú IMHO tak 1%, Bora, UAE a ISN tak po 30% a zvyšné percentá sú iné tímy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 21. Apr 2021 14:49:32

konyk87 píše:myslis "liberalne"?
napis teda ake media sa oplati sledovat podla teba, nech vieme, kde su zaujimave clanky s objektivnymi informaciami :)

Áno myslela som liberálne aj preto som napisala že ďalej nič nenapíšem...... Nenapíšem aké média mate sledovať, už pár rokov mam aj na tieto média ako Denník N, Sme atď, svoj názor, nielen po športovej stránke. Informujú,, ale objektívnosť už nevidím u médií. Plus nebudem predplatiteľom Nka.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod eres » Štv 22. Apr 2021 12:53:56

@ifčo - vidím to podobne:
35% Bora,
30% Israel,
30% UAE,
3% Baharjn,
1% podlahári (ak by motyka vystrelila),
1% iný tím (ak by niekde prišlo, napríklad so zmenou majiteľov, k zmene filozofie a výraznému navýšeniu rozpočtu).
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 22. Apr 2021 20:21:34

No keď už dávate percentá tak dám aj ja:
Israel 30%
UAE 30%
Movistar 20%
Ineos 10%
Bora 5%
Podlahári 3%
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod pmts » Štv 22. Apr 2021 22:38:13

No ja to vidím asi tak že na 50% Bora, 45% Uae, 5% Dqs... Bahrain nemá nejak veľký rozpočet, aj keby sa to mohlo tak zdať. Vlani sa mi zdá že museli dávať polovičné výplaty ak si správne pamätám. A Isreal sotva bachne ďalších 5 miliónov, obzvlášť po ich aktuálnej nie úplne vynášajúcej investícií do Chrisa (dúfam že mi zavrie ústa v júly :lol: ). I keď je pravda že do Israelu by zapadal, majú síce asi 10 šprintérov a Sepa, ale reálne žiadnu skutočnú zbraň ani na roviny, ani na kocky. Na druhej strane chcú ísť po gc a hlavnú tvár svojho tímu už majú vo Froomovi...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Štv 22. Apr 2021 23:05:42

neviem kde to pridat tak to dam sem
rozhovor so Szmydom trosku aj o Petrovy:
https://naszosie.pl/2021/04/22/sylweste ... jYQ-nP4ARE
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pia 23. Apr 2021 9:31:39

tak vidim ze uz sa kritika usla aj Ackermannovi:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Pia 23. Apr 2021 19:08:16

elviska píše:No keď už dávate percentá tak dám aj ja:
Israel 30%
UAE 30%
Movistar 20%
Ineos 10%
Bora 5%
Podlahári 3%


Do Movistaru a 20 %? Čo by tam robil, resp. akú by mal podporu? Veď Movistar ,,absolútne" ignoruje kockové klasiky, sem-tam dačo skúsil v minulosti Valverde, tento rok Garcia Cortina bojuje sám vojak v poli... Španieli majú iné priority. ;) Reálny odhad je Eresov - Bora 35 %, UAE 30 %, ISN 30 % a zvyšných nepodstatných 5 % si rozdelia DQS, Ineos, Bahrain, Astana, Cofidis. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 23. Apr 2021 19:47:45

@zakliata.panna
U mňa už Bora najviac percent nemá, momentálne . A prečo som napisala, Movistar 20%, tak som sa dočítala, žeby si tam vedeli predstaviť Petra (teda budúci rok by ešte jazdil spolu s Valverdem, sú odlišní jazdci, ale sú kamoši ) , a Petrov bývalý tréner Zanicky, to tiež spomenul ze vedel by si predstaviť Petra v Movistare. Maju tiež značku okuliarov 100%, značku bicyklov, tuším majú Canyon, ale viac reklamy tomu bicyklu robi MvDP v Alpecine. A Specialized by možno išiel s Petrom do Movistaru. Plus v Movistare je aj Petrov bývalý tréner Patxi Vila. A viem ze majú skôr jazdcov na iné preteky, ako kockove klasiky.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 25. Apr 2021 17:28:38

elviska píše:@zakliata.panna
U mňa už Bora najviac percent nemá, momentálne . A prečo som napisala, Movistar 20%, tak som sa dočítala, žeby si tam vedeli predstaviť Petra (teda budúci rok by ešte jazdil spolu s Valverdem, sú odlišní jazdci, ale sú kamoši ) , a Petrov bývalý tréner Zanicky, to tiež spomenul ze vedel by si predstaviť Petra v Movistare. Maju tiež značku okuliarov 100%, značku bicyklov, tuším majú Canyon, ale viac reklamy tomu bicyklu robi MvDP v Alpecine. A Specialized by možno išiel s Petrom do Movistaru. Plus v Movistare je aj Petrov bývalý tréner Patxi Vila. A viem ze majú skôr jazdcov na iné preteky, ako kockove klasiky.

Nerád by som aby jazdil s Valverdem aj keď Patxi Vila Petra dostal na to najvyššie výslnie.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 25. Apr 2021 18:23:42

Gaučový profesionál píše:
elviska píše:@zakliata.panna
U mňa už Bora najviac percent nemá, momentálne . A prečo som napisala, Movistar 20%, tak som sa dočítala, žeby si tam vedeli predstaviť Petra (teda budúci rok by ešte jazdil spolu s Valverdem, sú odlišní jazdci, ale sú kamoši ) , a Petrov bývalý tréner Zanicky, to tiež spomenul ze vedel by si predstaviť Petra v Movistare. Maju tiež značku okuliarov 100%, značku bicyklov, tuším majú Canyon, ale viac reklamy tomu bicyklu robi MvDP v Alpecine. A Specialized by možno išiel s Petrom do Movistaru. Plus v Movistare je aj Petrov bývalý tréner Patxi Vila. A viem ze majú skôr jazdcov na iné preteky, ako kockove klasiky.

Nerád by som aby jazdil s Valverdem aj keď Patxi Vila Petra dostal na to najvyššie výslnie.

A prečo nie? Ja by som nebola proti.
Najviac sa hovorí o Quickstepe, ale uvidíme.
Vyjadrenie Zanickeho, k Movistaru: Napríklad by to mohol byť Movistar, v ktorom bude končiť kariéru Alejandro Valverde. Peter je s ním dobrý kamarát. Petrovi manažéri Lombardi a Uboldi žijú v Španielsku, takže kontakty so španielskymi tímami majú veľmi dobré. Hovorí sa aj o tíme UAE Emirates. Tam však problém spočíva vo výrobcovi bicyklov, pretože oni jazdia na značke Colnago. Možností je však viac. Myslím, že francúzsky tím to nebude. Peter príliš neinklinuje k Francúzom, čo mi viackrát povedal.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Apr 2021 19:55:16

Tak ako Peter na Romandii, uvidíme ako na tom bude, v dobrej forme by mal byť v popredí v prvej a asi aj v tretej etape. Neviem odhadnúť prológ, či ho zoberie vážne, posledný slušný výsledok na časovke má zo Švajcu 2019 7. miesto. Stúpanie v závere prológu mi vychádza okolo 7-8%, ale neviem, či to odhadujem správne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Ned 25. Apr 2021 20:59:34

ifčopifčo píše:Tak ako Peter na Romandii, uvidíme ako na tom bude, v dobrej forme by mal byť v popredí v prvej a asi aj v tretej etape. Neviem odhadnúť prológ, či ho zoberie vážne, posledný slušný výsledok na časovke má zo Švajcu 2019 7. miesto. Stúpanie v závere prológu mi vychádza okolo 7-8%, ale neviem, či to odhadujem správne.

neviem ale takato dlzka prologu je pre Petra idealna este aj ten kopcek je tusim 1 km @ 6,5% cize toto by bol pre Petra prolog snov ak by to bolo v minulosti na TdF. ja si myslim ze v sucasnosti Peto musi brat vazne vsetko aj tento prolog. dufam ze sa v Romandii ukaze v dobrej forme a tym padom budeme namlsani na Giro.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Ned 25. Apr 2021 21:30:44

Ifčopifčo, simko, ako som písal inde, pred pár rokmi by bol topfavorit č. 1 v prológu tohto profilu. Na 4 kilometroch vôbec nemajú čistokrvní časovkári výhodu pred šprintérmi-klasikármi, ak je tam ešte aj to záverečné kilometrové stupanie s cca 7 % - to musí Peter vyletieť najrýchlejšie z celej štartovej listiny, tak ako si to spomínal ty simko. ;) Nemusí sa v utorok vôbec šetriť, keď má reálnu šancu na víťazstvo. Aj keby na tej rovine stratil na Gannu 3 alebo 4 sekundy, tak v tom stúpaní si ich poľahky zoberie naspäť a môže nadeliť zase on Talianovi, resp. aj iným topčasovkárom ako Dennis, Kung, Cavagna, Bisseger. Ak teda sila a výkon sa vrátili do normálu po kovide... :?
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia